Žako holotrt

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa sasa » St 28. Sep 2011, 16:06

[quote]Není to tak, je to vždy vizitka chovatele … [/quote]
jo, kdyby to bylo tak černobílý, má chovatel buď všechny ptáky zapeřený nebo všechny oškubaný
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » St 28. Sep 2011, 21:02

Milá rosea.
Chvíľu som aj rozmýšľal či budem odpovedať na tvoj príspevok. Nie že by som sa chcel tváriť ako boh vie aký chovateľ, nakoľko mám môjho papúcha iba 2 roky a je to prvý žako ktorého mám, ale ak si myslíš že som nič pre to aby bol šťastný a s perím nespravil, tak sa veľmi mýliš. Môj Ali (ak to nie je alina) sa začal šklbať cca týždeň po tom ako sme ho priniesli. A možno neuveríš ale prečítal som o tom toľko príspevkov na internete a zavolal som každému na koho som prišiel, že by som mohol možno sa tváriť tiež ako odborník na túto tému a minimálne ako najlepší na svete a druhý v dedine. Pokupoval som všeliake prípravky a lektvary ale nakoniec to bolo len vyhodenie peňazí a to teda nie som škrob a hlavne keď sa jedná o môjho Alina! Takže čo mi s toho nakoniec vyšlo. Za prvé, nemienim ho týrať takými vecami čo sa mu navlečú na krk a potom chudák okrem toho že sa bude stresovať keď odchádzam do roboty ( čo je asi tá príčina) čo ale nie som schopný vyriešiť, tak bude vystresovaný ešte z niečoho čo mu bude brániť v pohybe. Takže asi toľko.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Št 29. Sep 2011, 09:38

Sašo, já jsem se zatím setkala s tím, že chovatelé mají buď papouchy zapeřené a v pořádku, jsem v kontaktu s těmi, kteří chovají víc papouchů ve volierách a nebo se setkávám s chovaným oškubaným jedináčkem. Jiné situace zatím neznám. Ty máš sama nějakou osobní zkušenost s papouškem, který se škube? Povedlo se ti situaci vyřešit?

Bohužel jsem si touto zkušeností prošla, Sáru jsem již v tomto stavu získala, škubala se, rozhryzávala si kůži do masa a vím jak náročné bylo ji z toho dostat, znamená to, že píšu z vlastní zkušenosti. Na začátku jsem si pročetla na netu i zde vše co se škubání týká a pokud bych nedala na vlastní rozum, asi bych to vzdala. Protože názorů, ŽE TO NEJDE vyřešit je mnohem více než těch ŽE TO JDE. Zaměřila jsem se na to, že to jde a snad jsem udělala dobře. Proto znovu a znovu píšu těm, kteří to vzdávají a se situací se smíří.

Pro pochopení důraznosti mého psaní, znám papoušky jedináčky, celý den sami doma v malé kleci s nemožností pohybu, oškubané, s ustřiženými křídly, když je majitel vypustí, papoušek zapomene, že nemůže létat a pokaždé sebou práskne na dlažbu, krmen je i v dospělosti nějakou kaší s tím, že prý nic jiného nežere a jsem frustrovaná z toho, že s tím nemohu nic udělat. Pak se znovu a znovu dočítám, že to chovatel vzdá, se situací se smíří a jsem naštvaná víc a víc.

Včera jsem si uvědomila, že nemohu do druhých lidí pod tlakem hustit, že to jde, je to na každém a kdo chce, ten cestu najde.

Jaruško, já věřím, že jsi udělal z tvého pohledu vše co šlo. Věřím i tomu, že máš svého papouška rád. Dáváš mu to, co je z tvého pohledu nejlepší, bohužel on na to má pohled jiný a to papouščí. Pokud se někdo do hloubky zamyslí, zjistí, že nelze tento problém řešit postřiky apod., ale musí se vyřešit PŘÍČINA škubání. Snažil ses pořídit kamaráda, ale pořídil si ne partnera, ale konkurenci stejného pohlaví, čímž se vše ještě zhoršilo. Zkusil si toho hodně, ale stále existuje cesta, kterou jsi ještě nevyzkoušel…

Neberte si to osobně, MÁM PROSTĚ PAPOUŠKY RÁÁÁDA.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Št 29. Sep 2011, 10:08

Ireno co ti napsat…pokud někoho bude zajímat, jak jsem se se škubáním vypořádala, ráda mu pomohu. Patentovat si něco, co např. popisují v odkazu, který jsem vložila a v mnoha dalších…nevím co je to za nápad???? Že by ironie? Tak myslím, že ani ironie snad není nutná.

Uvidíme, pokud se mi povede pomoci někomu dalšímu s vyřešením tohoto problému, budu ráda za dalšího spokojeného papouška a patent nechám na řádcích, kde je o něm psáno.

Pokud jsou ti, kterým se chov zdravých spokojených papouchů daří, nevidím důvod, proč by to mělo být jinak.

Nenašla jsem zmínku o tom, že v přírodě by se papouch škubal, podle některých postřehů, že každý papouch je jiný, i v přírodě by se některý musel škubat a jiný ne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Št 29. Sep 2011, 10:21

Jaruško, spletla jsem si to, že jsi pořizoval kamaráda.

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa sasa » Št 29. Sep 2011, 11:25

[quote]Sašo, já jsem se zatím setkala s tím, že chovatelé mají buď papouchy zapeřené a v pořádku, jsem v kontaktu s těmi, kteří chovají víc papouchů ve volierách a nebo se setkávám s chovaným oškubaným jedináčkem. [/quote]
to víš, že jsem se setkala s papoušky, kteří žijí v páru, ve voliéře, a přes noc se třeba odrali do hola nebo se škubou tak průběžně, nebo sezónně atd. nejsou to žádný sigl domácí mazlíci.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa petra » Št 29. Sep 2011, 14:21

[quote]
Ireno co ti napsat…pokud někoho bude zajímat, jak jsem se se škubáním vypořádala, ráda mu pomohu.[/quote]otázka je, jestli tvá rada pomůže zrovna Lorči. Bylo by sakra krásné, kdyby ano, ale jsem realista.

Btw. co se Malýho týče, mám ho a Lilli 8let, Velkýho jsem měla 2 roky. Všichni byli sourozenci, jedni rodiče, jedno hnízdo. Malej se škube, ostatní dva jsou absolutně v pohodě. Btw. není to jeho jediná psychycká úchylka.

Tak jak mě nedonutíš myslet si, že všichni jsou stejní, tak mě nedonutíš myslet si, že na všechny pak může platit stejný metr. Alespoň dnes ne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » Št 29. Sep 2011, 19:41

Lorča byla také takový malý uzlíček nervů. Vyšklubaná na kůži. Získala jsem ji ve 3letech, měla zastřižené křídla. Partner a pobyt v létě ve venkovní voliře ji hodně pomohl. Ale ne vždy pořízení partnera pomůže, naopak to může problém zhoršit. A ten kdo si pořídí papouška domů jako mazlíka - to se těžko mění partneré a zkouší, který sedne.... Kadá mince má dvě strany a říct, že vždy je to chyba majitele bych si netroufla.
Mimochodem rady výše uvedené jsem zkoušela a jediné co zabere, což jsem si letos opět potvrdila je, že se Lorča přestává úplně šklubat (poslední roky překusovat), když je někdo doma, přes léto byl vždy někdo z nás s ní. Druhý žako je osobnost, stejný chov, stejné podmínky a nešklube se. Jen rozdíl v povahách.
Žaci (domácí mazlíčci)jsou hodně citliví a vnímají i nálady majitelů, to jak zapadnou do svého hejna a stačí v rodině někdo, kdo je odmítá a je tu problém, stačí nevyrovnaný, nervózní majitel a zas tu může být problém, ale to je na dlouhou debatu......

[quote]Že by ironie? Tak myslím, že ani ironie snad není nutná.
[/quote]
Ale ano byla, tvoje výpady nejsou nutné, zkus přesvěčit někoho tím, že vyléčíš víc papouchů než jen jednoho.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Št 29. Sep 2011, 20:16

Vďaka za rady ale ako som už písal on sa nešklbe keď som doma ale len keď odchádzam a to tak že sa zavesí na jednu nohu hore na klietku a vytrhne si zopár pierok z bruška keď vravím zopár tak je to možno jedno a možno ani jedno proste mi tim dáva na vedomie že nechce aby som šiel preč. Netrhá sa do krve a už to robí len preto aby som pochopil že nechce aby som odišiel. Už bol vyšklbaný na bruchu ako kura z tesca ale už zarastol a je vyšklbaný len na jednej strane ale aj to nie úplne. Poznám už jeho povahu ako svoje gate a verte mi že že presne viem čo sa mu nepáči a čo hej. Ale sú veci ktoré neviem ovplyvniť a jedna je že musím isť do roboty. Za druhé nemá žiadnu malú klietku v ktorej by sa nemohol ani hnúť ! Takže týmto to určite nebude. A žiadne pristihnuté krídla ! Takže môj názor je že sa treba najprv pýtať až potom robiť nejaké závery. Keď bol celý na bruchu vyšklbaný bol by som vďačný za každú dobrú radu, žiadna dobrá nebola.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Pi 30. Sep 2011, 08:53

milá roseo. mám žaka, samce jsem pořídila ve 4 měsících, samici mu dokoupila ve 1 a 1/2. takže žijí v páru. mají samostatný pokoj 2x3 metry celoročně k dispozici. krmím je vyváženým krmivem = harrisons. mají spoustu hraček, pozornost. arnie umí 90 slov a je výborný v clickertraingu.

letos v únoru se během dvou dnů oškubal. nemůže lítat. začal se lehce škubat s příchodem samice. a dodělal se, když jsem si našla přítele a přestěhovala se k němu. kde je, dle tvého názoru, chyba?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Pi 30. Sep 2011, 10:45

Opravdu nezměním názor a to nejen můj, zazněl na tomto fóru několikrát, že papoušek je vizitkou chovatele, je zrcadlem jeho chovatelských dovedností a věřím i tomu, že se to někomu nemusí líbit.

Ireno k těm invektivám, psané slovo je někdy zavádějící a měla jsem pocit, že mě Petra napadá. Pokud jsem se mýlila, beru zpět. U tebe je tedy také zkušenost, že dopárování a změna přístupu problém vyřešila, alespoň tak jsem to pochopila.

Čili pokud mám nějaký problém, ptám se těch, kterým se to povedlo a snažím se to udělat stejně.

Pokud mě na něco svých chováním papoušek upozorňuje a já jsem schopna to pochopit, REAGUJI NA TO. Pokud mě papoušek upozorňuje, že nechce být sám doma v mé nepřítomnosti, buď ho vezmu sebou nebo mu pořídím mu kamaráda. Jednou jsem si pořídila papouška a jeho pohoda JE MÁ ZODPOVĚDNOST. Neexistují argumenty, že pořídit druhého nemohu nebo, že je to těžké. Pokud je to tak, s láskou najdu nové vhodnější prostředí.

Ano, Joky mě svých chováním doháněl k šílenství a upozorňoval mě, že mu to tak jak to je nevyhovuje. Začala jsem to řešit a bylo to nesmírně náročné, skoro každý mě odrazoval od dopárování. A nakonec si na sebe za měsíc zvykli. Učila jsem je, jak se mají mít rádi, ukazovala jsem jim, co od nich chci, říkala jsem jim, jak je ten druhý úžasný i s tím pářením jsem je posazovala na sebe. Možná by se začali mít rádi i tak, ale trvalo by to a třeba bych to v půlce vzdala. Pár lidí mi řeklo, oni si na sebe zvyknou, nic jiného jim nezbyde. Myslím že to tak je, ale ještě to chce vytvořit vhodnou psychickou atmosféru k tomu, aby se začali mít rádi. Je mi líto, když se dočítám to, že chovatel spáruje papouchy a vysloví ultimátum, že pokud se do pár měsíců nezačnou pářit jdou od sebe a rozdělí třeba dva papouchy, kteří se již probírají, nehádají se a mají nakročeno správným směrem. U nás to trvalo 11 měsíců, skoro po celou dobu si Joky Sáru namlouval a dvořil se jí. Přehazoval tyčku na zemi hodinu v kuse a předváděl se jí jak je dobrej, byl nesnesitelný s tím, že číhal na každou příležitost jak ukrást něco neobvyklého k jídlu, zhltal to a hned jí běžel nakrmit…HELE CO JSEM TI PŘINESL DOBRÉHO.

Pokud se spojíme s člověkem, který má papouchy rád a jde mu o jejich dobro, papoucha na dopárování zapůjčí. Tuto dohodu jsem měla s majiteli Sáry. Hledala jsem samičku starší a s podobnou historií ( tak aby měli podobné životní zkušenosti).

Petro pokud to dobře chápu, chováš tři sourozence. Když se do toho vžiju, po určitou dobu, by mě možná bavilo bydlet se sestrou, ale postupem času a pohlavního dospívání bych chtěla partnera. Nechtěla bych strávit život se svým sourozencem i když ho mám ráda. Číslo tři také není moc šťastné, papoušci sice žijí ve velkém hejnu, ale v páru. Malý ti chce sdělit, že něco není z jeho pohledu v pořádku, myslím, že by chtěl partnera sám pro sebe, ale to je jen můj názor.

Sašo případ, který popisuješ neznám, ale myslím, že bezdůvodně se papouch neškube, stejně tak jak se neškubou papouchové v přírodě.

Ještě něco mě napadlo…nebo to tak začínám cítit. Člověk by měl zůstat v roli rodiče, moudře papoucha usměrňovat, tak jako dítě má období NE, stejně tak papouch začíná bezdůvodně štípat, atd…Stejně tak jako dítě se cítí bezpečně, když má přesně dané hranice, mělo by mít soužití s papouchem svá pravidla. Jedno z nich je např. je čas na to být mimo klec a čas být v kleci…Píšou to zejména ti, kteří zkušeností mají mnoho. A v neposlední řadě, člověk by se neměl stát partnerem papoucha, protože zákonitě se pak papouch stává nezvladatelným, nechápe, že jeho partner jde ven a on nemůže, nechápe, že jeho partner není v kleci a on ano, atd.. ( i tím jsem prošla). Ale jak to udělat, když papouch je tvor párový…každý si může odpovědět sám.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Pi 30. Sep 2011, 10:49

Milá liaj1,
začala jsem ti psát odpověď, nevím jak je možné, že toho vždycky napíšu tolik, raději to pošlu mailem, už nechci zahlcovat fórum tak dlouhými příspěvky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 30. Sep 2011, 14:55

[quote]Když se do toho vžiju, po určitou dobu, by mě možná bavilo bydlet se sestrou, ale postupem času a pohlavního dospívání bych chtěla partnera.[/quote]
správně by mělo být "bavilo bydlet s bratrem" a papouškům (obecně zvířatům) je celkem putna, jaké mezi nimi panují "incestní" vztahy

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom sasa dňa 01.10.2011, 14:54 -[/i][/color][/size]
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Pi 30. Sep 2011, 15:39

Zajímavé je, že mi MVDr. Tukač osobně řekl, že není pravdou, že se škubou jen papoušci v zajetí a rozmazlení ručně dokrmení. Prý existuje studie, kde je popsán výskyt oškubaných papouchů ve volné přírodě. Čučela jsem na něj jako puk. Nebyl bohužel čas to tehdy rozebírat, ale jak tam znovu půjdu, zeptám se na to podrobněji.

Jinak i já znám několik chovatelů, kteří mají papoušky odchované pod rodiči, dokonce i takové, kteří sami odchovávají, a k tomu se škubou, různě, sezonně, nebo pořád, méně či více. Samozřejmě se škubou jen výjimky, ne že by měli oškubaný celý chov.

Tedy rozhodně to není problém jen domácích mazlíčků.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » Pi 30. Sep 2011, 16:19

[quote]U tebe je tedy také zkušenost, že dopárování a změna přístupu problém vyřešila, alespoň tak jsem to pochopila.
[/quote]
Ano, ale to je spíš kus štěstí, ve většině případů to nevyjde. Že to vyšlo u mě přece nemůžu vnucovat jinému. Můžu říct co zabralo, ale je na každém z nás co chová zvířata, aby znal toho svého dobře a dokázal si z té spousty rad vybrat tu správnou anebo si našel svoji cestu.... Co zabere u jednoho, u druhého může způsobit právě to šklubání....

[quote]malej žije v páru[/quote]
A pokud si pamatuju je po druhé přepárovaný a nic.....

Na co ty jsi přišla po dvaceti letech chovu samotného žaka, mnozí z nás přišli po roku až dvou a většina má dopárováno. Takže mě tvoje výpady fakt nebaví.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa petra » So 1. Okt 2011, 13:52

[quote]U tebe je tedy také zkušenost, že dopárování a změna přístupu problém vyřešila, alespoň tak jsem to pochopila.
[/quote] Pochopila jsi to špatně. Škubání Lorči to nevyřešilo, jen to trochu pomohlo ke zlepšení. Promiň Irčo, že mluvím za tebe, nedá mi to.

[quote]Petro pokud to dobře chápu, chováš tři sourozence.[/quote] Opět špatně, viz. výše. Musela bych hledat, kdy se poprvé oškubal, ale myslím, že ještě byl nedospělý děcko. Btw. Velkej má samicu a fungují, Malej je aktuálně sám a jako obvykle se jeho zvyky a zlozvyky mění s ročním obdobím, Lillča má nového partnera a zatím se tváří jako typičtí afričani, tj. zdá se, že se snesou, ale jestli z toho něco bude, to se neví.

Btw. s tím pářením sourozenců věřím teorii, že nejvíc do toho kecá DNA a až pak prostředí.

[quote]i s tím pářením jsem je posazovala na sebe. [/quote] Tak to bys mě mohla přijet předvést s našima amazoňanama :28: Ber to klidně osobně, mě ta hláška prostě pobavila. I s našima poicephalama bys potřebovala na takové hrátky dobrou zdravotní pojistku, natož s Pepou a Kitkou :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » So 1. Okt 2011, 18:02

Když se dívám na hejna papouchů v přírodě, opravdu oškubané jedince nevidím
(i když si umím představit, že nic není 100%). Pokud se bavíme o tom, že v přírodě se škube 1% papouchů a v zajetí 40%, myslím, že je vše jasné. Myslím také, že pokud se škube papouch v přírodě, bude to spíš zdravotní než psychická příčina.Uváděný počet je pouze příklad. Vzhledem k tomu, že tento problém psychického škubání se většinou projevuje u papoušků chovaných v zajetí, věřím tomu, že je způsoben nevhodnými podmínkami a přístupem a za tím si stojím.

I když z našeho pohledu děláme to nejlepší, papoušek to vidí jinak.

Čili i nadále si ponechám s dovolením názor ten, že není chyba v papouškovi, ale někde jinde.

Samozřejmě je rozdíl v povahách a proto měníme přístup k té či oné povaze papoucha. Jenže většinou má chovatel jeden přístup a to je ten svůj, který jednomu papouchovi vyhovuje, ale nevyhovuje druhému. Jeden papouch je např.drsňák a druhý citlivka…dobře, můj přístup vyhovuje drsňákovi a o citlivkovi napíšu, že se škube, ačkoli má to samé co jeho kamarád drsňák, takže mnou to nebude, protože se chovám k oběma stejně…

Jeden z mnoha dalších příkladů … pořídím škubajícího se papoucha ke svému stávajícímu. Může nastat, že příčina škubání (samota) pomine, ptáci harmonizují, nicméně dorůstající pírka svědí natolik, že je pro papoucha lepší je ucvaknout. Nebo pomine příčina a zůstane to z čeho se stal již zvyk. Možná řešení existují.

Asi už bych neřešila pokud je papouch v pořádku na 90%, sem tak si něco vyškubne, píšu o vážných případech.

Doufám, že je jasné, že se po celou dobu bavíme o psychické příčině škubání u domácích mazlíků. Touto může být rozmazlenost a škubáním si papoušek vynucuje, začneme pracovat s rozmazleností. Může to být žárlivost, pracujeme s touto, může to být osamocenost, atd…Navíc je jedna důležitá věc. Když člověk prožívá nějaký problém (škubání), je velmi těžké se ve vlastní situaci zorientovat. Druhý člověk z venku nám může pomoci objektivněji analyzovat celou situaci. Pokud bych měla problém a nešel mi vyřešit vlastními silami, našla bych ve svém okolí chovatele s podobnou historií a zdravými papouchy, vše mu podrobně popsala, pokud by byl ochotný podívat se na náš typický průběh dne a zeptala se ho, kde si myslí, že je zakopaný pes. Ovšem pouze za předpokladu, že jsem pak ochotna jeho rady aplikovat.

Ano, až po 24 letech chovu papouška se setkávám se škubáním u nové samičky a u dalších, protože po celou dobu u nás probíhalo soužití papouch člověk bez těchto problémů. Před 24 lety nebyla taková možnost informací a jsem ráda, že někteří ostatní dojdou ke svým poznatkům ohledně párování rychleji než já.

Jsem ráda Petro, že jsem tě pobavila, je jasné, že takové kotrmelce jdou dělat jen s domácími mazlíky (o těch zde píšu), kteří si to nechají líbit. Těm divočejším bych zkusila pustit pro ilustraci video…nebo jim zahrála loutkové divadlo.

K jednotlivým případům se již nebudu vyjadřovat neboť nestačí pár řádků k popsání situace a každý případ vyžaduje podrobnou analýzu.

Co jsem považovala za důležité jsem napsala. Harmonické soužití s těmito úžasnými tvory je pro mně jednou z priorit a jestli má někdo pocit, že vyzkoušel vše a nic nezabírá, zaujali ho mé postřehy o papouščím fungování, může se na mně obrátit, ráda se pokusím pomoci.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » So 1. Okt 2011, 19:04

[quote]Jsem ráda Petro, že jsem tě pobavila, je jasné, že takové kotrmelce jdou dělat jen s domácími mazlíky (o těch zde píšu), kteří si to nechají líbit. Těm divočejším [/quote]
Opravdu moc zkušeností než s jedním žakem nemáš, jinak bys toto nemohla napsat.
Peťo promiň, že mluvím za tebe. :)

[quote]Jeden papouch je např.drsňák a druhý citlivka…dobře, můj přístup vyhovuje drsňákovi a o citlivkovi napíšu, že se škube, ačkoli má to samé co jeho kamarád drsňák, takže mnou to nebude, protože se chovám k oběma stejně…[/quote]
To je hovadina. To si zase objevila světadíl? Nebo máš dojem, že si tu narazila na lidi co doma nechovají více zvířat jiných povah? Tak nás fakt pouč.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ne 2. Okt 2011, 14:34

Vědci objevili příčinu nezájmu o incest u zvířat

http://www.spirala.cz/tiki-read_article.php?articleId=1044&day=17&mon=01&year=2012

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » St 30. Nov 2011, 23:13

Mel bych dotaz
Nejdriv predstavim naseho papouska,jmenuje se Bubo,je to samec,koupili jsme ho zacatkem dubna(april),od lidi ktery na nej uz nemeli kvuli praci cas,tak se jim zacal skubat,je mu dva a pul roku,krasne mluvi je hravy ale....Vyskubany na krku a na brichu,davali jsme tomu cas jestli ho to prejde,manzelka je porad doma na matersky,tak je(byl)cely den venku a do klece chodi jen spat.Mam 3 dcery a ted podrobneji.Kdyz jsme ho privezli,okamzite si oblibil mne a tak na pul moji manzelku,na nejstarsi dceru se vysadil a na mladsi jak kdy,nekdy se necha vzit na ruku a nekdy ne.
V srpnu(August) se nam narodila 3 dcera,co se vratila zena z porodnice,tak se vysadil i na zenu a stipnul ji jakmile se k ni priblizil na dosah,asi po 3 tydnech se ale uklidnil.

1.zajimavost
Kdyz dam zaka k nejmladsi dceri,tak od ni utika,strasne se ji boji,ale jakmile se priblizi ta nejstarsi,tak okamzite potlaci strach a soustredi se jen na jeji ruce,aby si mohl stipnout.Tak ted nevim jak to vsechno dopadne,jak se s detmi po case snese,kdyz jednu by stipnul jak ma moznost,prostredni jak kdy,ale spis ji ignoruje a nejmladsi se boji.

2.zajimavost
obcas vyrazime na nakup na cely den a zako zustavl normalne venku z klece,pokazde co jsme odesli z domova,treba ze jen na prochazku,tak si sednul na ptaci strom,na svoje misto a tam sedi dokud se nevratime a nikdy se neskube,(to same kdyz je v kleci zavreny)takze nemame s neporadkem problem,ale jak prijdem tak peri zacne litat,nejhorsi je ze mlade peri,takze ma po sobe krev.

!!!dulezite!!!
zkusili jsme ho nechat zavrenyho cely den a nevytrhnul si jedine pirko,tak jsme to zkusili i druhy den,hraje si v kleci,dela blbosti,ale peri si netrha,uz je zavreny 4 dny a jeste si nevytrhl jediny mlady pirko aby na sobe mnel krev,ale je nam proti prirode ho nechat zavrenyho,uz nam ho je lito a proto bych hctel slyset i nazor ostatnich co si o tom mysli.
Kdyz ma volnost,tak se skube,kdyz je zavreny tak si peri ani nevsimne.

Mam jeste moznost pujcit si od kamarada chovatele 6letou samyci zaka,je zvykla na lidi,nebo mi nabizi kubance a ja nevim co bude pro nej nejlepsi.
(zavrenyho v kleci ho ale urcite nenechame)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » So 3. Dec 2011, 21:58

mozol a ked sa mu necha otvorena klietka?Nech si vyleze von ak bude chcet,skus nech ma volny pristup do aj von z klietky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » So 3. Dec 2011, 22:09

tak to mel prave porad,klec je porad otevrena,do klece se chodi jen nazrat,dnes jsme ho pustili po tydnu a uz je zase na krku a na prsou az do kuze,uplne holej!!!
Zitra sem zkusim vlozit fotku,on ma obyvak jako svoje teritorium,mel taky zastrihly kridla,ale ty uz mu dorostli,tak muze konecne koordinovat svuj let,kdyz jsme ho koupily,tak to byla katastrofa a boji se litat do ted,ale to skubani,zitra se domluvim na tu samyci,jedem s kamardem na burzu do Straubingu,tak se s nim domluvim,je ji 6 let a odchovana pod rodici,tak snad ona pomuze.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » Ne 4. Dec 2011, 08:58

Větší papouši moc děti nemusí, většinou na ně útočí. Nemůže být příčina, když je venku, že se tam pohybují|? Třeba se v kleci cítí bezpečně.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Dec 2011, 12:02

to mě taky napadlo. zkus ho pustit, když nebudou děti doma...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ne 4. Dec 2011, 20:18

Ono mu to je jedno jestli jsou deti doma,nebo ne,jak je venku,vzdy si najde chvilku na peri,aby neco vyskubnul.Dneska dostal kamosku,tak zatim je venku,ona je v kleci,honil ji tam a ona musela byt dole,jinam ji nepustil,(chapu to tak ze mu vlezla do teritoria,tak si dela respekt)ale je na kleci a vesele si skube dal a kdyz se k nemu priblizi,tak na ni vyjede a pak si skube dal,uvidime zitra az budou mit spolu cely den,jestli ho nejak zabavy,uz mm i fotku,tak ji sem zkusim dostat,aby jste vydeli kam az to dotahl

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 1 neregistrovaný