Ara chloroptera

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 21. Júl 2009, 15:38

Tak idem sa pokúsiť založiť si tému. Je to tretí pokus dúfam, že bude úspešný.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 21. Júl 2009, 15:42

No tak zatiaľ je téma na svete. Tak idem na to opatrne, aby zase nezmizla. Ešte raz sa predstavím, aby ste boli v obraze, mám 37 rokov a z manželom bývame v rodinnom dome na vidieku. Koncom augusta nám pribudne nový člen rodiny ara zelenokrídla. Ja som začiatočník (manžel nie) tak vás budem občas (alebo aj častejšie) prosiť o radu, ale veď nato je toto fórum, nie?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 21. Júl 2009, 15:45

Uff, vyzerá to, že moja téma je na svete. (Sasa ďakujem). Momentálne riešim jedlo pre papúcha, chcem sa spýtať čo sa vám viac osvedčilo, hotové zmesi alebo si miešate?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 21. Júl 2009, 15:52

mě se osvědčily organické granule "harrisons". papoušci po nich mají nádherné lesklé peří, přestali být agresivní, víc si hrají a mluví, a jsou celkově klidnější. taky se zlepšila chuť k jídlu.

nevím ale, jestli je někdo prodává na slovensku. kdyžtak mě napiš na PM a pošlu ti kontakt na paní dokrotku, která je pro ČR distibuuje.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Júl 2009, 10:03

tak to krmení v ypadá jako zázrak!
Míň agresivní, mluvící a hrající papušky bych moc potřebovala ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Júl 2009, 10:05

Hledala jsem na google, nic takové tam nejni...
Můžeš mně o těch granulích napsat něco bližšího? Pro jaké papouchy jsou? Výhradně pro ty největší? Já mám "jen" senegalce.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Júl 2009, 13:17

jsou pro všechny papoušky. dělají se různé velikosti. paní doktorka ti učitě poradí, které jsou pro senegalce nejvhodnější.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » St 22. Júl 2009, 13:27

Hledala jsem na google, nic takové tam nejni...

to vis, ze je.
http://www.google.cz/search?q=harrison%2Bgranule
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » St 22. Júl 2009, 13:31

chcem sa spýtať čo sa vám viac osvedčilo, hotové zmesi alebo si miešate?

hotove smesi. pro jednoho az nekolik malo paru se michani nevyplati. na trhu je celkem dost ruznych vhodnych smesek (prestige, deli nature atd.)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » St 22. Júl 2009, 13:38

jinak arove potrebuji vic tuku ve strave, nez ostatni papagajove. takze doplnovat stravu ruznymi orechy.

velmi vycerpavajici (nejen o krmeni) je kniha r. low - arove v prirode a lidske peci. doporucuju!
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 23. Júl 2009, 06:35

Sasa ďakujem za radu. Túto knihu už mám v pláne kúpiť, len zatiaľ som nenašla kto by ju predával. Asi ju budem musieť objednať cez nejaký internetový obchod. Jednu knihu som si už objednala cez distribúterov novej exoty na Slovensku ale zatiaľ na mňa kašlú, tak neviem. :(
Najhoršie je keď si niečo objednám a oni nič, potom nevieš či máš zháňať ďalej alebo ti to pošlú. Keby aspoň dali vedieť, bude to vtedy čakaj ale nič, tak neviem ako mám brať serióznosť niektorých ľudí.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 23. Júl 2009, 08:15

Snažím sa zohnať tú knihu od R. Low o Arách, ale nikde ju nemajú, nemáte nejaký typ?

BBcode:
Hide post links
Show post links


lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 23. Júl 2009, 11:18

Sasa ďakujem kniha objednaná, dúfam, že príde skôr ako papúch.... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Júl 2009, 06:56

Sasa, ešte raz ďakujem, kniha prišla a je fantastická. :32:
Síce sa mi zježili z niektorých slov vlasy na hlave, ale aspoň, že prišla skôr ako papúch.
Veľmi sa už tešíme, papúch príde ku nám za mesiac, už máme aj papaníčko, aj misky, ešte treba namontovať jedno bidielko a odstrániť z domu všetky ľahko likvidovateľné veci.
Mám otázku. Vadí vysiaci luster, myslím či môže do neho papúch nabúrať, môj muž si myslí že nie ale ja sa radšej pýtam. Koniec koncov nový luster by nebol zlý.... :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa robo » Št 30. Júl 2009, 08:19

Chloroptere pri svojom rozpätí krídiel bude vadiť nielen ten luster :10:
Rozhodne ho vymeniť. Buď jej bude zavadziať alebo ti bude na ňom pristávať a liezť.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » Št 30. Júl 2009, 09:01

lustr urcite vadi. bude na nem vysedavat a snazit se ho sezrat. mne zako odkousnul lustr pod proudem. sice to prezil, ale dvakrat bych na to sesazela
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa deny » Št 30. Júl 2009, 15:35

Skor by som to formulovala takto: ak vam vadi luster zaobstarajte si chloropteru.. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » Št 30. Júl 2009, 15:39

odstrániť z domu všetky ľahko likvidovateľné veci.

haha, vystehovali jste takove snadno likvidovatelne veci jako dvere, skrine, zavesy a zaclony, elektricke snury od cehokoli, knihy, elektroniku...?
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Júl 2009, 16:32

Super, takže mám nový luster, tento starý sa mi nepáči, pôjdem pozrieť niečo vhodné pre papúcha... :10:
Sasa prepáč ja som sa zle vyjadrila, ľahko likvidovateľné som myslela také ktoré môže pozhadzovať aby jej nezavadzali. ;)
Začínam si myslieť, že to bude vééééľká sranda..... :10:
Vždy keď mi niečo napíšete mám o jeden šedivejší vlas navyše..... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa robo » Št 30. Júl 2009, 18:09

... a to sa snažíme byť opatrní aby sme ťa nedeprimovali. Skutočnosť bude ďalekoooo horšia. :D Však uvidíš. ;)
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Júl 2009, 18:37

Tak som si vyguglil zopar obrazkov tvojho noveho milacika a gratulujem.Je to sen mnohych chovatelov len nie kazdy ma na to podmienky.Prajem prijemne spoluzitie :10: Bude to o drzku))))
Zopar ich maju aj v Zoo v Prahe,nadherne vtaky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa sasa » Št 30. Júl 2009, 20:20

Super, takže mám nový luster, tento starý sa mi nepáči, pôjdem pozrieť niečo vhodné pre papúcha...

nevim, jestli vhodne pro papucha se ti bude pacit. jedine pouzitelne jsou totiz stropnice a to takove, kde nema sebemensi moznost se zachytit, cili kryt az ke stropu. mne osobne se teda nepaci, ale co mam delat, kdyz mam ptaka debila. je schopnej pristat i na clipramu na zdi a odkousnout ho.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Júl 2009, 20:26

řešila jsem problém taktéž nepěknou, leč papouškovsky funčkní stropnicí...
Skříně, křesla, stůl, knihy a obrazy musím hlídat se složenými novinami v ruce.Někdy si ze mně dělají docela srandu a baví je, jak lítám z jedné strany na druhou - tu vyženu Ricarda z obrazu, a huuuuž letím za Rebecou na knížkách. Ale mají to tak 10 minut, ten "záchvat", pak už šrotují jen svůj strom a větve, co jim nedabyle pohazuji :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Júl 2009, 20:56

no, ehm ... na toho tvého nádherného a velkého Aru by nestačilo asi ani Rudé právo ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných