Mních šedý

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2008, 08:40

Chcel by som sa opýtať aký je to papagáj? Naučí sa rozprávať? Aké s ním máte skúsenosti?......píšem to sem lebo neviem kam ho zaradiť

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2008, 11:49

Tu mas link.
http://papousci.chovzvirat.com/druhy/mnisek-sedy.html

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2008, 13:08

Diky

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2008, 09:32

prečítala som si to aj ja so záujmom,pretože som tohoto papagája nepoznala ani ja,chrakteristika je teda veľmi veľmi podobná so senegálcom a na toho nášho to sedí 100%,malý terorista,bráni si svoje územie ....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2008, 21:03

Kolegyně mníška chová ... je to velký mazlík a komik, hezky mluví, ale je velice žárlivý. Když se do rodiny narodil syn, papoušek byl vzteky bez sebe a chlapec se k němu řadu let nemohl vůbec přiblížit. Největší problém je ovšem hluk ... tento druh umí být pořádně ukřičený, takže ho lze snad doporučit jen majitelům rodinného domu ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Aug 2008, 20:18

Dobrý deň.
Kedže po 7 mes.takmer dennodennom študovaní, tohto skvelého fóra som aj po funkcii "hľadať" našla o mníškoch - 2 - 3 príspevky, rada by som pridala svoju skúsenosť.Možno niekomu pomôže pri rozhodovaní či si kúpiť mnícha šedého.
Všetko začalo náhodne. Kedže sa nám zdalo, že v našom 2-izbovom panelákovom byte, je nás akosi "primálo" (ja, jeden kus manžel, dva kusy deti, pes, kocúr, škrečky, rybičky, gerhosaurus a prechodne cvrčky ako potrava pre jaštera) padlo rozhodnutie: ešte nám niečo chýba. V chovoprodukte sme varení, pečení, kedže naša mini ZOO stále niečo potrebuje, raz tam pribudlo roztomilé, zelené, operenča, ktoré na nás zvedavo nazeralo. Veľmi dávno sme už chovali andulky, kanáriky, v chovproduktoch sme obdivovali pestrofarebnosť roziel, veľkosť zobákov alexov a šikovnosť agáčov, toto sme ešte nevideli- MNÍCH ŠEDÝ. Po asi hodinovej prednáške s predajcom a vzájomnom okukovaní s papúchom, sme stratili spánok a naša reč bola stále len o tom malom milom drobcovi. No a kedže som zakrátko mala sviatok, môj milovaný manžel spojil príjemné s užitočným a kúpil mi ho. Viem, viem isto si vy dlhoroční papúškari poviete "dvaja starí blázni, pustili sa do niečoho,o čom nemajú páru". To isté som si povedala aj ja, ked som sadla k počítaču a začala hodiny a hodiny študovať čo s operencom dalej. Ale kedže pre nás sú už roky zvieratká právoplatnými členmi našej rodiny, začali sme sa pasovať aj s tým, aby sme pre toto milé stvorenie vytvorili čo najlepší domov. Veľa som toho o mníškoch nenašla ani na iných fórach, ale to málo čo tam bolo ma aj vydesilo. Je to: volierový vták, nevhodný do bytu, poriadne hlučný a ako píše Alička aj žiarlivý. Až ked som raz našla tú stránku, čo poslal Rasto link, som sa trochu upokojila. Viem, že nie sme za vodou a 7mes. spoločného nažívania,je málo, Výnimka potvrdzuje pravidlo. Možno bol náš mníšik ručne dokŕmený, lebo od druhého dňa si dokázal vziať jedlo z ruky, po 2 týždňoch si prišiel sadnúť sám na plece, lebo 100% pre neho platí, "ked sa snažíš utiecť, dohoním ťa". Nepotrebuje ani tak lietať, stačí mu sadnúť na plece a pozorovať čo robíme, skúšať uchmatnúť čo jeme, vytiahnuť retiazku spod trička, popreberať vlasy, poskúšať manželovi bradu, či je dostatočne oholený atd... Ved ako všetky zvedavé papúchy. No a asi 3 mes. sa snaží rozprávať, zatiaľ 4 slová celkom zreteľne, no ale kedže sa snaží byť veľmi rýchly, občas z neho namiesto papkať vypadne pokakať! Ja, manžel a syn sme jeho miláčikmi, aj ked chlapcom uštedril po jednom štípanci, ja zatiaľ neviem,aký má silný zobáčik. Asi vie, že som jeho panička a k tomu žena, lebo vraj by mal byť samček. Jediný koho neznáša je naša dcéra a to teda doslova a dopísmena!!!Ked sa priblíže ku klietke, tak jeho hlasné krá, krá drása uši, no a ked ona ešte k tomu aj prehovorí, tak to počuje celé sídlisko. Aby teraz v lete, ked býva aj na balkóne išla napr. zbierať prádlo, tak to je cirkus. Nezastaví ho ani piškóta!! Síce si ju od nej vezme, ale vrieska aj s plným zobákom.Takže ten hluk,no......mne to znie ako najkrajší spev slávika,ale dcéru ide poraziť a uvidíme,čo na to časom povedia susedia.Inak je to obrovský maznák,výmyselník,zlodej,komediant,ale pre mna perfektný spoločník,antistresor.Toť moje zatiaľ krátke skúsenosti.
No a na záver by som rada podakovala tomuto foru admin.,moderátorom a dlhoročným prispievateľom,za ich cenné rady,poznatky a skúsenosti.Veľa som sa tu toho naučila a aj vdaka vám sa snažím porozumieť nášmu drobcovi a dopriať mu všetko čo potrebuje,lebo mať papúcha vôbec nie je sranda,ked mu človek chce vytvoriť šťastný domov.Takže všetkým vám jedno VELKE DAKUJEM.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Aug 2008, 21:43

U nás ve zverimexu se tito krasavci taky objevili, ale jeden za neuvěřitelných 6 000,- Kč..tak si tam pobudou nejspíš pěkně dlouho :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Aug 2008, 22:43

Tu si mozete pozriet aj mutacie
http://www.mutace-papousku.com/fotogalery.php?akce=mnisek_sedy

Tu este zaujmavy clanok
http://www.ifauna.cz/clanky/clanek.php?id=3430&roc=16

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2008, 16:12

No u nás v chovprodukte stál 1600Sk,ale od chovatela je vraj za 1000.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2008, 20:32

kamka tak držím prsty nech je vaše partnerstvo bez štipancov ak budeš môcť hoď sem nejaké to foto ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2008, 21:20

Kamka2
tak ste pekne "uletená" rodinka...som zvedavá,čo za čas napíšeš,aké pokroky robí,ako rozpráva a samozrejme na foto.
My máme tiež malú zoo...ale pre problémy dcéry som papuchy rozdala.Nemohla som za čas ani chodiť na parrot,ale zasa som neodolala,máme doma aspoň malého anduliačika.Je strašne zlatý.Dcéra má aj tak naďalej silný exem-dostala ho v puberte a dúfam že časom aj odozneje.Papuchom je dobre u priateľov vo volierkach,ale ja jednoducho nepotrebujem počúvať rádio,ale štebot spokojného vtáčaťa. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2008, 12:08

foto bude,len vzhľadom k môjmu veku(som odchovaná na ručtine)sa s PC len zoznamujem,ale bol by v tom čert,aby sa to nepodarilo!
A že sme "uletená rodinka",je možno slabý výraz,ved celé naše okolie si myslí,že sme sa zbláznili,ked k nám pribudol ešte aj papúch.Ja to však beriem tak,že na západe má každý svojho psychologa,alebo psychiatra u nás má každý svoje zviera a všetci dokopy sú therapia.Neviem si predstaviť,že otvorím dvere a všetci sa na mna nevyrútia!!!No a ked sme boli na dovolenke,hádajte načo mi bol mob.tel.Pustiť nahrávky a išlo:"Kamko ahoj,Kááámko,Kááámko,Kááámko,ahoj,ahoj,ahoj.......Erika,Erika,ÉÉrika striga" len s tou strigou sme ho doplietli.Je to ťažké a pasuje sa s tým už dlho,niekedy sa bojím,že kým sa mu nebude zdať,že to povie pekne čisto,nebude mať chuť učiť sa dalej.Zatial pridal chabé "papkať"z čoho niekedy je teda "pokakať".No ved uvidíme,budem informovať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » So 4. Apr 2009, 23:08

No konečne po dlhej dobe nové správy RODINKY ULETENYCH.Drobec sa u nás tak "zabýval",že je pánom našej domácnosti.Hafanovi drzo doletí do apartmánu,ktorý obýva,sadne si na postel vedľa neho a bol by schopný rafnúť ho do frňáku,lebo psíča je našťastie(pre papúcha) slušne vychované a nedovolí si útočiť na neho.Jašter má chránené teritorium,je v terárku,ale spoza skla na neho nazerá niečo,čo sa nepodobá na svrčka,tak mu je to fuk!No a kocúr,ten je na tom najhoršie!Vždy sa mu najlepšie vyvaľovalo na našej posteli,ale tej malej potvore sa raz podarilo ho vystrašiť a od vtedy je pánom domu,teda našej postele!Inak je to ten najúžasnejší,najšikovnejši,najukecanejší,naj,naj,naj....Ale vážne.Je celkom učenlivý,pribudli nám nové slovíčka,ako škrabkať,kúpkať,dobrý deň,dobré a najviac sa mu pozdáva au,au.Kúpkať sa chodíme do umývadla z veľkou radosťou,na vlastné požiadanie!Susedovci sa nesťažujú,ešte stále a nevraživosť s našou dcérou hádam ešte aj horšia!Už sa to asik ani nezmení.Neviem ich dať dokopy,čo ma mrzí,ale čo už nikto nie je dokonalý!!No a to foto som ešte stále neprelúskala.Som ja ale manták!!!No čo,stará škola.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Apr 2009, 22:30

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Kamila/2.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Apr 2009, 22:33

Tak mne sa to konečne podarilooooooooooooo.Jupí.Tak toto je názorná ukážka,ako dokáže byť papauch pánom domu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Apr 2009, 22:34

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Kamila/kamko a jerry.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Apr 2009, 22:37

Toto je postriežka na kocúra.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » St 4. Mar 2015, 20:27

ahojte prosim surne o pomoc, mam parik mnichov a samicka sa rozhodla, ze si z vlastneho peria urobi hniezdo, vyzera strasne, je takmer hola, lebo vsetko si vysklbava a na dne klietky si robi hniezdo, dali sme im aj konariky, aj budku nech si vyberu, ale ona ani za nic, nejake napady?

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Mních šedý

Príspevokod užívateľa kúsač » Po 9. Mar 2015, 15:46

Chcú hniezdiť, lebo majú na to podmienky. Trochu by som im tie podmienky teda zhorši. Menej svetla, menej stravy. Ale len obmedziť, aby hlavne prežili! To v prípade že by si chcela aby nehniezdili.

Keby si chcela, tak ma napadla mreža na spodok klietky. Prestalo by ju to baviť tam, kde nepostaví nič. Možno by sa sústredila na nové hniezdo. Pozri na webe, ako vyzerajú hniezda mníchov v zajatí. napr: http://goo.gl/4kVP3S
Skús niečo podobné upliesť, zavesiť. Ak by pokračovala so šklbaním, dodal by som jej umelý čistý materiál - rozpáral by som jednu perinu.

Ak sa mýlim a niekto viete o tom, prosím opravte ma.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mních šedý

Príspevokod užívateľa lola » Po 9. Mar 2015, 17:45

vdaka za odpoved, skusim im teda ubrat krmenia, nie nechem aby hniezdili, momentalne si ma po ne prist jeden pan, ale nikto si taku osklbanu samicku uz nevezme

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných