Problem so zakom

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » St 26. Sep 2007, 13:26

Coala,
Nepisem o amazonanovi,lebo ak si precitas nazov prispevku tak to pochopis...
;)


Samozrejme,ze ma nestihne dobnut,lebo sa nedam,ale je cely najezeny a mieri k tomu ;)

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa deny » St 26. Sep 2007, 14:11

Shilau s co je teda s tou samickou amazonana? ak sa smiem opytat...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa irena » St 26. Sep 2007, 19:45

[quote]Irena mám pocit, že ak sa cez to nevieš prekonať a už teraz máš zlosť podĺa mňa by si ho mala radšej predať niekomu kde bude šťastný[/quote]
Neprodám, ani náhodou. :10: Jsem přímo ukázkový příklad. Pořídila jsem si dva žaky, dnes mají 9 let, kteří přilnuli k manželovi a na mě zbyly jen ty klovance. Ale myslím, že právě má náklonost k nim nás dovedla tam kde jsme dnes. Beru je bez problému na ruku, děláme blbiny a jako bonus si je můžu poškrabat.

@schilau
ani na chvíli jsem neuvažovala o prodeji a už vůbec jsem nepochybovala o jejich inteligenci. Na tvou otázku ohledně klovanců. Nejde nedat najevo, že to nebolí když žako klovne fest. Lepší je vzít si na sebe něco co neprokousnou a nemusíš to řešit. Časem s tím přestanou. Pokud se jejich chování vůči tobě nezmění chybu nehledej u nich, ale u sebe.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » St 26. Sep 2007, 21:40

Ano, sorry ospravedlňujem sa Irene.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 04:56

No tak neviem ci to mam povazovat za pokrok,ale manzel ho vcera polozil na nohu,on si piskal,a vysplhal sa mi az na plece...no tak postupne budeme skusat,verim,ze to pojde nejako,dnes je nejaky smutny chudacik..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 12:18

No vidíš shilau, a to ho máš jak píšeš teprve 3 týdny. To bude dobrý, když šel v obchodě k tobě v pohodě, a doma ne, třeba to bylo rozrušením z nového místa, nebo tak něco.Žakové podle jiných zkušenějších chovatelů nemají rádi jakoukoliv novotu a změnu. Jsou lekaví, takže možná ani nevíš čím jsi to zapříčinila.
A pak máš ještě jednoho papouška a ten visí na tobě, víme prd, jak se na to Žako dívá:)

Klovance, no mě tedy ještě neklovnul do krve, ale zpočátku stisknul a hodně, ale ani brvou jsem nehnula a šel okamžitě do klece, bez nějakých komentářů. Taky jsem četla, že se nesmí dát nic najevo. Poučení dostali všichni v rodině, že když už ho chtějí pohladit, a strkat mu prsty do klece, musí počítat s klovancem, tak aby si to dobře rozmysleli. Dá se říct, že se nám to podařilo zvládnout a Robik neklove. (ťukám na dřevo).:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 14:17

Ahojte, ja mam zaka 2,5 roka. Chcela som ho ja, dlho som s manzelom bojovala kym mi ho dovolil kupit. Vtedy mal Johnko 7 mesiacov. Od prveho dna sa zalubil do manzela, mna totalne ignoruje dokonca ma nenavidi :12: Je to maly " hajzlik". Ja pracujem doma, tak sme spolu cely den. Je pusteny, ked varim, alebo umyvam riady tak prileti a sadne si mi na plece. Ale hladkat a dotykat sa ho nesmiem. Klove a kuse az do krvi.... Krasne rozprava, spieva, rozozna nasich psov podla stekotu a hresi ich.... proste je uzasny, az na tu " nenavist " voci mne. Ked pride manzel, tak sa ide z neho roztopit, piska a vola na neho a cely vecer mu lezi na bruchu a necha sa skrabkat. A mne nezostava nic ine ako sa stiahnut do zabacky na sedacke co najdalej od nich, lebo je ako strazny pes a vecne striehne po mne :10: :10: . Ale co uz? Manzel ma zabavu a mne ostava cistenie klietky......

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 14:27

nemyslím, že cíti voči tebe "nenávisť" keď ako píšeš si ti aj sadne v pohode na plece.Manžela si chráni to je normálne keď si ho ako píšeš vybral.Čo narobíme chémia pracuje niekedy tak že ju nechápeme a odmenou za našu starosť a opateru o ne je čistenie h... :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 14:36

Ja mam parik zakov z ktoreho samica ma rada mna a samec ma rad mamu - mozno to bude aj pohlavim ktovie...?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 14:50

Je to mozne, ja neviem ci je to samec al. samicka, ale vzdy ked je u manzela ho volam Johanka a nie Johny :D
Niekedy chyta raple a skrieka cely den. Vtedy je neznesitelny, ale ked ho zakryjem dekou, tak stichne a zacne: " Ahoj, lubim ta! Cau laska! Zlatinko, ty si moja laska!" No a ja takytmo reciam neodolam, odokryjem ho a on zacne skriekat a hulakat dalej...... A obcas do toho hulakania prida: Johnko, prestan, sibe ti? Bud ticho! :10:
No jednoducho hotova pohroma :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 15:06

Batmann,
to o tom pohlavi som citala niekde,aj som to hovorila manzelovi,no tak kedze mame samca,manzel sa smeje,ze je vtacik gay... :p

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa sasa » Št 27. Sep 2007, 17:06

[quote]Ja mam parik zakov z ktoreho samica ma rada mna a samec ma rad mamu - mozno to bude aj pohlavim ktovie...?[/quote]
to je jen povera
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Sep 2007, 20:48

Ja vto tiez neverim len je to taka haluzna zhoda okolnosti :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Ne 7. Okt 2007, 13:37

Ahojte,

Takze dnes k nam prisli manzelovi rodicia a nedobal ich,ale na mna stale utoci,neviem preco,tak uz som rozmyslala nad vsetkym,nakoniec jeho mama povedala,ze to moze byt preto ze som tehotna,ja si myslim,ze je to blud,ako moze taky vtak citiit,ze som tehotna? a co to s tym ma spolocne? Co si myslite?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Ne 7. Okt 2007, 13:53

zvierata citia ked je zena tehotna.aspon u nas to psi citili aj ked to nie su vtaciky ale si myslim ze je to v podstate jedno zvierata su velmi vnimave stvori

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa irena » Ne 7. Okt 2007, 13:57

Žako tě spíš bere jako soka a žárlí. Ono nemá cenu nad tím moc přemýšlet, spíš se smiř s tím jak to je a hledej si k němu cestu. Nebude to jednoduché a nečekej zázraky za týden.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Ne 7. Okt 2007, 14:05

Ja som kúpila samčeka aj samičku naraz.Keď sme ich priviezlidomov,asi za 30minút sme ich pustili.Sedeli na stole a my sme čakeli čo sa bude diať.Zrazu obaja naraz roztiahli krídla a žakinka letela k mužovi a Kuko ku mne.Neviem ako vedia kto je muž a kto žena,ale takto si vybrali a tak to aj zostalo.Keď som chcela zobrať Žakinu ja začala ma kúsať,no keď si ju bral muž bozkávala ho na ústa,no a toto isté sa dialo s Kukom a so mnou.Oni si za partnerov vyberajú ľudí/vraj/.Ale raz /neviem už čo sa stalo,ale neurobila to naschvál/Žakinka muža strašne pokúsala,muž od bolesti a zľaknutia svoju milovanú Žakinku prstom trafil po zobáku.Stalo sa to ešte niekedy v máji,alebo tak nejako,ale od vtedy sa môj muž nemôže svojej milovanej Žakinky ani dotknúť.Od toho času sa Žakinka upla na mňa a keď lietala s Kukom po obývačke,tak obaja pristávali vždy iba na mne.V auguste Kuko uletel môjmu synovi/nešťastnou náhodou/ a odvtedy som jediná Žakinkina láska ja.Tak vidíš ako sa všetko môže otočiť.Rozmýšľaj či svojho Žaka niečím nezľakla,nenávidia prudké pohyby alebo nejaký rámus.Skús k nemu pristupovať pomaly,jemne sa s ním rozprávaj-trpezlivosť a láska ruže prinášajú.Nehádž flintu do žita.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa lola » Po 2. Nov 2015, 17:20

Ahoj vsetkym,

som tu novacik a prihlasit sa sem oficialne, ma donutila hlavne tato tema.
Priblizne pred 10 mesiacmi som sa rozhodla zakupit si zaka zo zverimexu. Ano viem...velmi zla kupa, ale chodila som za nim kazdy tyzden asi rok a pol a srdce mi nedalo pozerat sa na to ako postupne chradne v malej klietke s napisom "pozor kuse!" a cenou dvakrat vacsiou ako mlada od chovatela. Zacala som studovat knizky a po case som sa rozhodla, ze ho zoberiem do rodiny. Len pre info mam 25 rokov, priatela, psa a jezka. Tonik, meno mu dali uz v zverimxe, sa ku mne v zverimexe liskal a hladkala som ho v kuse asi dve hodiny...nuz realita sa radikalne otocila, po jeho zakupeni a privezeni domov. Oblubil si (ako uz byva zvykom) mojho priatela a pre mna si nechal len kusance do krvy a zakerne nalety. Priatel ho navyse hrozne rozmaznava a kedze mna moc nerespektuje, jeho vychova viac nez pokulhava...Co ma vsak zaujima najviac, Shilau uplynulo uz dost rokov, zmenil sa vas vztah k lepsiemu?

Ja s Tonikom postupne robim pokroky, som trpezliva, naucila som ho nasadat na bydielko teraz uz aj na ruku, stale vsak smutim za nasou zlatou erou v zverimexe kedy som ho mohla hladkat a predovsetkym pocitovat pocit, ze ma rad vidi a chce so mnou travit cas. Teraz je to skor naopak... Vo vseobecnosti plati, ze sa mazli len s priatelom (a kazdym cudzim clovekom, co k nam pride na navsetevu) a aj napriek mojej snahe nalety a kusance do krvy stale pretrvavaju. Velmi by ma zaujimalo ako dopadol vas pripad, pevne dufam, ze kladne a bude mi sluzit ako povzbudenie na priazdnivu buducnost.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Príspevky: 141
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Problem so zakom

Príspevokod užívateľa petrik1 » Št 12. Nov 2015, 13:59

Tak to ja ťa povzbudím. Náš Filipko má už sedem a prvé roky si Adrika (manželka) užila svoje, štípance kde zasiahol a ataky boli na dennom poriadku, no posledné dva roky otočil, keď sa objaví letí za ňou a ide sa za ňou doslova potrhať, alebo zletí dole a uteká čo mu sily stačia na tých žačích nožičkách. A je strašne zvedavý čo robí. Inak sa starám o neho výlučne ja, ale ako vravím, nič nie je také zlé. Všetko sa môže zlepšiť. Be patient :)

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných