hudba

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Nov 2006, 09:45

co sa tyka toho hip-hopu, citala som minule vyskum z univerzity v Leicestri,UK , kde som bola na semester studovat, ze hip-hop pocuvaju najma asociali a delikventi :D
celkom som sa na tom zasmiala, lebo vdaka mojmu priatelovi na slovensku pocuva hip-hop aj cele mlade osadenstvo ministerstva obrany :D
na obranu hip-hopu vsak chcem povedat, ze existuje aj velmi dobry a inteligentny hip-hop, o ktorom sa zdaleka neda povedat, ze by bol primitivny (slovna zasoba je tam na urovni SAT a GRE testov - povinnych testov na vysoke skoly v USA, na ktore som sa ucila, takze viem, o com hovorim:)...nie je ale natolko propagovany, co je vsak aj dobre, aby sa nezopsul masovym zaujmom... prave teraz je aj v Prahe koncert jednej z takychto hip-hopovych skupin - Mobb Deep, vrelo odporucam, a ak by si niekto chcel vypocut dobry hip-hop, odporucam prave Mobb Deep, The Roots, Common, Kanye West (ten je trochu komercnejsi, no stale na urovni)...
ja ho mam rada najma kvoli rytmu, kedze strasne rada tancujem, no texty su velkou podstatou hip-hopu... take ti veci typu: vrt tym zadkom, pod na to a podobne, ktore su take rozsirene v komercnom hip-hope a kvoli comu ho vacsina ludi tak nad 25-30 nepocuva, nie je to, o com by naozaj hip-hop mal byt...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Nov 2006, 15:10

no ja to zas vidim tak, ze zahranicny hip-hop sa mi nelubi. uznavam iba slovensky a cesky a to aj preto ze kvitujem ked niekto rozvija slovencinu v hudbe a nepodlahne anglictine, pravdupovediac ked slovensky interpret spieva po anglicky to sa mi vyslovene hnusi. :grr:

hip-hop je hudba ktora vznikla v socialnom prostredi medzi chudobou a kriminalnikmi, to je pravda. a prave preto k nemu tvrdy jazyk podla mna patri. ;)

[quote]slovna zasoba je tam na urovni SAT a GRE testov - povinnych testov na vysoke skoly v USA,[/quote]
ale to uz potom nie je onooo :p

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Nov 2006, 16:30

Doma hlavne oldies,ELO,NAZARETH,PINK FLOYD,ale mám rada aj naše slovenské a české a potom aj niečo z toho,čo práve letí.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Nov 2006, 17:12

Deep Purple, Led Zepellin, Beatles, Roling Stone, Pink Floyd, AC/DC, Nightwish, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Olympic, Team, Arakain, Pražský výběr, Support lesbiens aj. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Nov 2006, 17:47

@darmo
asi si ma s tym jazykom nepochopil, chcela som tim povedat, ze napr niektori americki rapperi nie su primitivy, ako sa to o rapperoch vo vseobecnosti hovori...su to ludia, ktori maju hudobne skoly a vedia normalne popisat problemy, ktore ma afro-americka mensina v USA... nie ako u nas, ze vedia len hovorit o tom ako je henten k...., henten mu zavidi, ze oni su najlepsi a nikto na nich nema...texty slovenskeho hip-hopu su len niektore dobre...ti chalani totiz zdaleka neziju v tom v com afro-americania v usa... ja si viem predstavit o com by mali byt texty slovenskeho hip-hopu, no urcite nie o pozach akoze ake mali tazke zivoty chlapci z petrzalky...to mohol mat tak rytmus, kedze je rom... a ak mali tazke zivoty, tak nech aj povedia v com...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Nov 2006, 18:40

@kackamacka
suhlasim. ale neviem ake ine temy by sa dali vyuzivat v tomto style - co mas konkretne na mysli, hm? (myslim ake temy) :) myslim to tak ze ine temy zodpovedaju podla mna skor inym hudobnym stylom. :)

snad len by som doplnil, ze sucasny hip-hop uz nenadvazuje na socialne problemy tak ako v amerike, lebo tito ludia take problemy nemaju, su to ale kazdopadne riadni mladi delikventi, ktorych vychovala ulica, vyklenkova parta, "petrzka", su to asociali-takze si hip-hop udrzal isty "standard" podobny tomu v amerike - u nas najma neslusny rap, grafiti, breakdance, dj-ing.
ja takychto ludi ako takych isto neuznavam, ale osobne si myslim, ze je to zial faktor, bez ktoreho by hip-hop nebol hip-hopom. chcem tym povedat ze sa podla mna neda z hip-hopu extrahovat len rytmika a kompletne zmenit tematika ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 3. Jan 2007, 18:57

Hip-hop by bez hreseni a vsetkeho cim sa odlisuje od inej hudby by nebol hip-hop.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 10. Jan 2007, 15:28

pocuva tu niekto Nine Inch Nails? :148:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » So 13. Jan 2007, 17:53

A jaku hudbu neznasate? ja rozhodne tokio hotel, cmorik, pop, rock, punk.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » So 13. Jan 2007, 18:22

tokio hotel, techno , slovensky hiphop, kabat, horkyze slize...ludovky , country, a take vykopavky vacsinou

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ut 23. Jan 2007, 23:03

:14: ja pocuvam PUNK:88: a METAL :35: . Sem tam aj nieco jemnejsie, no musi to mat hlavu aj patu.
Moje papagaje metal radi nemaju, skôr ten punk, hlavne Tino. Ten sa sem-tam pripoji do pesnicky a aj ked hram na klaviri alebo gitare :36:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 08:41

[quote]Moje papagaje metal radi nemaju[/quote]

... se jim nedivím - metal zní jako dobře promáznutá motorová pila, asi jim to připomíná kácení rodného pralesa. Naši nejvíc milovali hudbu New Age (hlavně když do toho cvrlikali ptáčci ... to byl pak nadšený řev) a Káju Gotta. A můj vlastnoruční zpěv ... ale k tomu jsem se uchylovala málokdy, nechtěla jsem, aby krákorali falešně.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

hudba

Príspevokod užívateľa sasa » St 24. Jan 2007, 08:53

muj starsi syn si mi vzdy po mem navratu z prace stezuje, jak zas cele odpoledne ptaci rvali. bodejt by nervali, kdyz uz tyden poslouchaji jedno a to samy metalovy cedecko...
kdyz jim poustim ten piskaci pochod z mostu pres reku kwai, tak sedi jako peny a pozorne naslouchaji...
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 09:41

[quote]ten piskaci pochod z mostu pres reku kwai, tak sedi jako peny a pozorne naslouchaji...[/quote]

kde sa to da kupit?? kolko to stoji????? chcem chcem chcem :68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

hudba

Príspevokod užívateľa sasa » St 24. Jan 2007, 10:05

parapeta: pritel google poskytne i zdarma
jeste jim poustim ten piskaci motiv z kill billa, ten je taky dost bavi
poslu ti odkazy :-)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 11:16

:189:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 11:30

@alicka
ja som nasim tiez spievavala a dopadlo to tak ako si ty nechcela, aby to dopadlo- Rany spieva tak falosne, ze je uplne jasne od koho to ma :D spieva ale krasne cisto to jeho tralala, takze mu je odpustene...

inak moji reaguju aj na detske pesnicky...robila som babysitting a zistila som ze ked je hudba s detmi je pokoj a tak som to skusila aj na bestijakov a paci sa im ta anglicka- the wheels on the bus go round and round... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 11:34

moji reagujú na hudbu vreskom, iba keď hudba skončí, pištia ako myši, vtedy sa im škodoradostne smejem :225:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 12:12

parapeta!!!!!sa vykeciavaš????nemáš náhodou pracovať????!!! :122:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 12:19

moja ma rada, ked jej mamina spieva, napr.kukulienka..to sa mala na pleci natiahne a nema daleko od zalomenia..horsie je to so mnou :kill: kukulienku nemusim :D
inak ked jej pustim hudbu rada ju prekrikuje, takze sa jej bud paci, alebo si mysli, ze by to zvladla lepsie :p

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jan 2007, 12:47

moji prekrikuju aj tanec

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Ut 27. Feb 2007, 21:19

ja pocuvam klasicky rock ako U2 a Elán :10: 8) 8)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Pi 9. Mar 2007, 12:00

ja len cisty hip hop

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Po 12. Mar 2007, 13:16

ja mam rad Nightwish, Helloween, Dreamtail, Haggard...a hram na klarinete - klasiku...a moja slecna vtedy robi vacsi ramus ako ja ...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hudba

Príspevokod užívateľa lola » Št 7. Jún 2007, 12:38

Ja tiez pocuvam H16,rytmus,kontrafakt,50centt... :88:

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Klebetník (Off Topic)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní