Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 17:50

Dovoluji si otevřít téma, o kterém se tu málokdy hovoří, zdá se být vše samozřejmé a přitom tyto problémy určitě řešíme všichni, kdo máme papoušky v bytě, navíc v paneláku. Protože se kolem \"bordýlku\", kteří děljí moji miláčci v naší rodině hodně \"diskutuje\", potřebuji poradit, srovnat Vaše praktiky. Muž soustavně nadává, že dělají binec a že já trávím uklízením po drobcích zbytečně moc času. Já sice oponuji, že když jsme si je pořídili, musíme ledasco \"překousnout\", museli jsme s tím počitat a přizpůsobit se tomu, jsem ale soustavně v defenzívě, protože mi tvrdí, \"že ostatní to určitě dělají lépe, rychleji či minimálně, atd. atd.blablabla\". No holt mám doma \"starého brblu\" (i když je věkem mladší než já, ale duší určitě ne), kterému říkám \"Anděl\" = Anděl na horách = Marvan.
Takže, jak to dělám já:
a) denně:
1) ráno vyfoukám či vyhodím z misek slupky a zbytky, doplním nové zrní
2) dám čistou vodu, dle potřeby ještě odpoledne
3) otřu jejich samostatnou utěrkou (mokrou) bidla, případně \"hovínka\"
4) otřu případně dráty - pletivo, kde je zaprasené
5) na dno voliéry dávám Žakínovi (má malou plochu dna a není takový bordelář jako cácorky) pouze kukuřičnou drť, kterou ráno proberu od hovínek a ovoce, šlupek atd., malým vysavačem vyluxuji peříčka a prach, holkám na dno, které je plochou podstatně větší, dávám pod kukuřičnou drť ještě hobliny (nikoliv piliny) - zde by byla spotřeba drtě velká, čistím stejně jako Žakínovi. \"Podestýlku\" s kukuřičnou drtí a hoblinami vyhodím - měním dle potřeby, hobliny a drť dávám na dno šuplíků na noviny.
6) denně omyju hračky (pokud jsou posranděné, či zaflákané ovocem či kůrou z bidel

b) týdně
1) umývám teplou vodou téměř vše od zaschlého ovoce, bobíků, prachu a peří
2) misky nechám projít v myčce

c) 1x měsíčně až 1x za dva měsíce
1) téměř vše \"projedu\" desinfekcí VirkonuS, ten ale nerada používám, neb bez rukavic mě to pěkně \"žere\" a mám pocit, že ji nemají v lásce ani dráty voliéry (některé po ní černají)

Kolem voliéry a klece mám \"záchranný\" koberec z INKU, protože naši lumpíci občas upustí hovínko či slupečky i mimo svůj prostor a když to naschne hůře se to z koberce čistí (více se nadřu).

Zkuste mi poradit, co dělám špatně, zbytečně, nebo jak to děláte s Vašimi \"bordeláři\" Vy. Díky. Miky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 19:31

Jak je to u nás:

Misky, zbytky potravy, voda samozřejmě podle potřeby někdy i několikrát denně, myčku nemám takže to jistí horká voda a saponát.

Podestýlka v kleci je zbytečná, používám jen noviny, které se jednoduše vyhodí a nahradí novými. Obvykle obden, když to nestihnu i za déle, ale to už je nepořádek dost velký. Otřít prach z drátů podle potřeby, fakt je, že mám druhy ze kterých se nepráší zdaleka tolik jako ze žaků. Tady se zmíním o klecích King Cages, tvrdý práškový lak s texturou použitý na jejich povrchovou úpravu má dvě geniální vlastnosti - a) nečistoty na něm nejsou příliš vidět, b) nečistoty na něm moc neulpívají, dají se velmi snadno odstranit pouhým otřením.

Generální úklid klece jednou za čas (měsíc?), zase podle potřeby. Bidla místo mytí raději použiju nová. Desinfekci používám tam, kde to má opodstatnění (nový přírůstek v karanténě, jinak v podstatě ne, ale Miky je pochopitelně trošku jiný případ..).

Koberce jsem dávno zrušil, laminátová podlaha se podstatně jednodušeji udržuje. Hovínko se dá operativně zlikvidovat hned po dopadu papírovým kapesníkem (kupju v makru za pár šupů takový ty co je jich 100 v krabičce a jenom se vytahují horem..), rozházené slupky se jednoduše smetou.

U kubánců a aratingů ve venkovní voliéře je úklid taky poměrně jednoduchý, v zimovišti stačí zamést slupky, špachtlí nahrubo sebrat hovínka z dlažby. Dlažbu potom postříkám z rozprašovače vodou a nechám cca 10 minut. Vše se perfektně odmočí a následně bleskově setře mopem. Ve venkovní části je to ještě jednodušší, hovínka jsou vystavena vlivům povětrnosti a díky tomu na dlažbě příliš nedrží, dají se jednoduše smést. Slupky zametáme jednou za dva tři dny, mokrý úklid jednou týdně, ve venkovní části stačí zamést taky zhruba jednou týdně.

Čau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 20:13

Ahoj Taňa
Ja sa tiez s tym neparam tak ako Jirko.Ten tvoj \"uklid\" ti nezavidim a ani tu hygienu ohladne Žakina(aj tak ta obdivujem).
Ja tiez pouzivam na dno voliery noviny (podstielka je podla mna neprakticka z dvôvodu prachu atd.) Noviny menim obden podla toho ako stiham,inak ma zastupi moja 1/2-vicka.
Misky umyvam pri kazdej vymene zradla a vody.K druhemu dnu si to chystam vzdy vecer,aby som rano nemal moc roboty a viac sa vyspal.
Koberce doma nemame a podlahu neumyvam,takze je to vsetko na 1/2-ke.
Take mensie upratovanie robievam tyzdenne a to väcsie raz do mesiaca.Nepouzivam ziadny dezinfekcny prostriedok (volieru mam z nereze(antikor) a tak si myslim ze staci \"horka\" voda).Mam s tym sice problem pretoze voliera sa nezmesti do vane a tak kazdy dratik cistim rucne ako pako.Nakolko byvam v panelaku a vonku sa strapnovat nemienim (teplota vlhkej handricky je taka aku vydrzia moje ruky).
To je asi tak vsetko okolo uprativania mojho krpca.
[hr] Majte sa pekne :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 21:35

Zapomnel jsem podotknout, ze nesmirne prakticka vec k uklizeni papouskum je potomstvo, alespon do te doby, kdy se da k teto cinnosti donutit prislibem hmotnych vyhod nebo pohruzkou bezprostredniho fyzickeho nasili :D.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa petra » Ne 17. Aug 2003, 21:47

Taňo, ty jsi uklízecí maniak :) i když se spíš stydím, že taky nemám takovou disciplínu. To jsi jak Martina, ta má žaka a ještě dokáže mít naleštěný stůl bez prachu-nechápu
:152:
Na dna klecí a přepravky používám noviny, stejně bych je vyhazovala a navíc se to dobře uklízí. Noviny rozkládám i doma kolem klece, neustálé mytí průhledných igelitů mě už přestalo dávno bavit a navíc už Pepa nemá klec doslova pořád na očích, tak noviny moc nevadí. Výměna v domácí kleci je občasná (tak 1-2x/měs) , ale to je tím, že tuto klec prakticky nepoužívá a taky je to King Cages, takže na bordýlek na novinách by se mu blbě dostávalo. Jinak v přepravce (v té žere)a v kleci v práci (v té je cca 8hod/den) vyměňujem noviny tak 2x/týden. Domácí klec gruntujem tak 1x/měs, pracovní vodou 1x/týden + nějaké to odrbání smetákem od nejhoršího. Vysávání v práci kolem klece obden, ale to jen kvůli zákazníkům, doma až se to dá vydržet. Dá se říct, že drobky se tolerují až do meze než 3x šlápnu na šišku a 2x na špunt u šampusu, když jdu v noci na záchod (cca 5m), jinak drobné drobky se tolerují až do míry než se nedá rozumně projít v ponožkách. Stejně je to čistej bordel, tak co bych se nervovala, jen si vem, kolik času člověk ztráví drhnutím větví přinesených z venku. Jo, větve myju občas a to jen pokud zrovna nemám po ruce čerstvé. Jediné co se uklízí denně je blatník na kleci, který je přímo pod spacím stanovištěm, takže si umíš představit jak to ráno vypadá.

Co se bobků týče, tak to jsou denně cca 2 případy míření mimo klec a to nadávám do prasáčků, ale podezírám Pepu, že ho poslední dobou tyhle výstupy spíš baví. Navíc se to teď zkoumplikovalo, protože hlídáme sousedovic morče a Pepa ví, že se plká na klícce akorát nepoužívá svou klícku:(, tak to podle toho vypadá:D

Na jídlo se ho snažíme naučit, aby si ho nosil na klícku, ale má v kuchyni poličku a v obyváku stolek, kde může prasečit. Strašně rád má totiž vodu se sirupem, jenže vždycky kape okolo. No a dneska jsme měli hrozny, takže mě lepí E a W na klávesnici, ale takový prasečinky bývají výjimkou.

Takže si z toho bordýlku vůbec nic nedělej a věř, že děláš maximum. Někdy mám trochu výčitky, ale vzhledem k tomu, že všichni doma výborně prospíváme (dokonce jsem poslední roky nebyla marod), tak myslím, že je to OK.

Čau a podrbej za mě všechny

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 22:15

Vidím, že dělám těm našim darebům pěkného \"magora\" (včetně mému chlapovi, který mne za jejich binec buzeruje, avšak neuklízí). Hrozně mě to žere. Na druhou stranu, jsem celé dny doma a tak je to pro mne \"ranní rozcvička\" (hihi). Se samotným Žajdou to jakštakš jde, ten toho zase tolik nenadělá a navíc neplácá křídly a moc nejí ovoce, ale cácorky jsou šílené bordelářky, baští ovoce, plácají křídly. A to máme ještě nonstop zapnutou vysokokapacitní pračku vzduchu (divili byste se kolich zachytí drobných peříček, ale hlevně \"ptačího pudru\"). Navíc máme černý nábytek, alespoň je na něm vše bílé super vidět. No a nemluvě o Ajlince, tak číhá závistivě pod voliérami co upadne a šlo by zbaštit a potom na svých chlupech až na zem vše roznáší.
Větve měním tak co 1/4 roku, ale když oni se denně alespoň jednou na nějakou trefí hovínkem a to když zaschne .... Miky zásadně, od malinka kaká na drátech, takže poserinká nejen pletivo, ale i plexisklo, dělá mi to naschvál. A těch droboučkých peříček ... Jsem jejich strom, hračka, mluvící vrba, otrok, uklízečka = \"magor\". Ale i tak je miluji. Trochu mi pomohly Vaše inspirace.
PS: s neuklizeným bordýlkem bych neobstála nejen sama před sebou, ale i mužem (i když ten mi může škrabat v tomto ohledu záda), ale chodí mi sem dost návštěv a klientů. Jak by mi pomohlo vyjet na zahradu či do velké prádelny a vše ostříkat i s papouchy. Všem díky. Miky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa coala » Ne 17. Aug 2003, 22:22

u nás sa to s poriadkom tiež nepreháňa ;)

voda sa mení samozrejme každý deň
ovocie pokiaľ sa nezje celé sa na obed vyhodí nakoľko ho dostávajú len ráno
večer dostávajú zrniny tie sa v miskách menia až keď tam skoro nie je
čiže žiadny pardon chutila vám slnečnica a iné nie, tak vymeníme, keď si ako prvú vyjedia slnečnicu majú smolu to horšie im zostane a aj tak sa tomu nevyhnú :p
mimo voliér mlsnoty typu pribináčik, piškotky, arašidy, kuracie kostičky, sem-tam džusiky....

klietky mám vybavané roštami, takže sa k napadanému neporiadku nedostanú
ako výstielku v poslednej dobe používam tiež noviny mením ich podľa množstva napadaného neporiadku a trusu

čo sa týka bidiel keď sú moc špinavé tak skončia vo vani a premývam ich kefkou a vlažnou vodou, nedezinfikujem nič

nakoľko v tomto horúcom období sú väčšinou papagáje pustené mimo klietku
je toho neporiadku v klietke veľmi málo takže mením výstielku pri upratovaní v sobotu alebo v nedeľu

čo sa týka umývania klietky riešim to väčšinou vysávačom pokiaľ už je zaprasená moc čo býva tak asi v priebehu 1,5 až 2 mesiace
mám výhodu záhrady, kde sú voliéry-klietky vystrčené na dvor a poriadne vydrhnuté ryžákom a spláchnuté hadicou s rozprašovačom

ale aby som bola otrokom ako Táňa to v žiadnom prípade
aj keď samozrejme v prípade Táni to plne chápem

v prírode vtákom tiež nikto v kuse nečistí a preto som názoru,
že držať papagáje v príliš veľkej sterilite je prehnané a nežiadúce :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 23:17

Petra
To s tymi ponozkami to je dobreee :43:
[hr] :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 09:21

Ahojky všem,
já mám někdy pocit, že nedělám nic jiného než uklízím :(. Dvojčata mají morčata a já psa a kočku a přestože máme domek a zahradu, všichni jsou pořád nasáčkovaný doma. Tak jsem si naivně myslela, ze jeden papoušek už se ztratí.
Podestýlám novinami, které měním každý den. Misku s vodou myju denně, ale misku na zrní jen když je vyjedené i to co mu moc nejede. Misku na ovoce myju taky denně. Dávám mu ovoce a zeleniny velké kusy, protože si je rád drží a cupuje na úplně malinký kousíčky, který potom rozhazuje kolem klece - to luxuju takovám tím malým vysavačem na baterie. A asi jednou týdně vezmu celou klec ven a všechno včetně bidýlek umyju a osprchuju hadicí. Až bude zima a budu to muset mýt v koupelně, tak mi patrně přibyde každý týden ještě gruntování koupelny.
Takže jak říkal pan Horníček - u nás je to spíš o \"malém přehledném nepořádku\".
V.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 10:25

Nooo, pokial sme nemali doma zakina tak som nepoznal co to je vysavac (tuto cinnost som prenechaval podnajomnicke-spolubyvajucej-manzelke). Teraz vsak uz poznam (prachovku, handricku, vysavac ...)

U nas to funguje nasledovne:

kazde rano (6,00)spolu sa zakinkou (asistentkou) menime vodu a cistime/doplname misku s zradlom - po ranajkach rucnym vysavacom povysavam pierka - na obed vymenime vodu (podla toho kto je doma) - poobede alebo podvecer davam cerstve ovocie (s miskou na ovocie som to vzdal, do 5 minut skoncila vzdy na dne voliery) najviac jej chuti z ruky pripadne co sa da utrhnut z mojich ust - pred spanim ak je treba este raz jazdim s vysavacom

Generalne upratovanie spojene s cistenim rostu, dratov vzdy v sobotu doobeda.

Na dno pouzivam noviny a tie menim podla potreby...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 18:37

Já dělám vpodstatě to co ostatní. Spíš by mě zajímalo jak čistíte fleky na zdi nebo jak často malujete. Já přemýšlím o rákosové rohoži, ale bojím se aby vykousaná díra nebyla horší než špinavá zeď.:kill:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa irena » Po 18. Aug 2003, 18:45

Ahoj. U nás to probíhá podobně. Ráno misky omyjeme horkou vodou. Jakmile přijdem z práce tak se vysaje a opět následují misky. Koberce naštěstí nemáme a o to je úklid rychlejší. Na dno klecí dáváme noviny. Sašovi je uklízím denně, protože nemá mřížku na dně. Lorče dle potřeby. Sašovu klec hodím asi jednou za týden pod sprchu(je to děsný bordelář). A na Lorčenu volieru jsem si koupila parní čistič, takže ji vyhodím na terasu a za chvíli je to perfekně uklizeno. Pokud jim dávám něco mimo klec tak to baští na stole nebo na stromě. Co odpadne se zamete.Bidla čistím také parou a měním je asi po 14 dnech. Pokud se někde vyplknou tak se to stírá hned papírovýma kapesníkama.

Irena
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 18:52

[quote][b]Stáňa napísala: [/b][hr]JSpíš by mě zajímalo jak čistíte fleky na zdi nebo jak často malujete.[/quote]

zo začiatku som dávala za voliéry veľké plagáty, ale to moc nepomohlo, plagáty boli zachvíľu aj tak okúsané tak som to vzdala

pokiaľ je na stene ovocia príliš veľa jednoducho počkám až zaschne a nožíkom zoškrabujem :10:

avšak už som to tu určite spomínala, sa mi osvedčili tzv. špízy pre papagáje
sú to také nerezové tyčky, ktoré sa dajú zavesiť do klietok a na to sa dá napichať rozličné ovocie či zelenina

odkedy ich používam, tak neporiadku na stenách je ozaj veľmi málo, nakoľko si väčšinou odzobnú toľko koľko potrebujú ;)

do novej miestnosti, ktorú mi teraz manžel buduje, plánujem voliéry po celej 4metrovej dĺžke steny a tiež už som sa s mužom rozprávala, že ako vyriešim aby sa zadná stena nešpinila

najprv som myslela, že celú stenu vykachličkujem akoby kvázi kúpelňu ale muž prišiel s plánom nalepiť na celú stenu veľký plagát s palmami alebo nejakou zeleňou ešte presne neviem a celú dĺžku steny prekryť plexisklom, tým by som mala vyriešiť možnosť omývania steny

ale ako hovorím, je to ešte len v pláne neviem či to presne tak bude ako som popísala, lebo si najprv budem musieť zistiť, že či je to vôbec vhodné :)

raz sme s Robom diskutovali o tom, že by bolo dobré stenu natrieť takou tou farbou čo sa dá umývať, ale nakoniec Robo zistil, že tá farba je vysoko toxická a že by ublížila nielen papúchom ale aj ľuďom :( žiaľ všeličo sa predáva na trhu :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 20:48

Dotaz pro Irenu. Zaujal mě popisovaný parní čistič, já ho sice doma mám, ale ten se dá použít jen na okna, dlažbu a obklady (je pouze k tomu uzpůsoben). Viděla jsem v různých nabídkách různé druhy, napadlo mne, zda by byl k tomuto účelu vhodný. Takže dotaz, co je to za čistič a zda opravdu při úklidu pomůže (především v likvidaci zaschlého ovoce a hovin. Díky.

Stano se ptal, jak na zabordelené stěny. Malovat, malovat, malovat. Trochu mi občas pomůže nožíkem seškrábnout přilepený binec. Koupila jsem savo ve spreji proti plísni, tím stěnu nastříkám a nechám působit, občas jemně pomůžu hadříkem. Není to 100%, ale není to tak vidět a některé fleky opravdu zmizí. Jen nevím, zda neškodí papouchům, když tuto očistu provádím, jsou samozřejmě jinde, dělám to tak 3 roky a zatím jsou v pořádku.
Jinak se přikláním i k názoru Ivety, umyvatelná fototapeta, také jsme o tom kdysi uvažovali. Všechny zdravím a díky za Vaše názory. Miky

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 22:57

No ta stena to zere aj nas.Uz sa nato neda pozerat.Je to sice troska zamaskovane samotnou volierou,ale ked sa navsteva troska lepsie zahladi hned pochopi cu su papuchy za cunata(a to mam iba jedneho).Ja som uvazoval nad korkom nakolko do obyvacej izby nemozem nalepit na stenu kachlicky.
Ak mate volake napady tak von snima.
[hr] :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2003, 01:25

Ahojky!
U nás taky řešíme problém zapackané stěny kolem klece. Dříve jsem tu měla nataženou rákosovou rohož, sloužila dobře, ale jen do doby, než jsem Pepině pořídila mrnouse. Ten jako správné baby, vše chtěl zkoumat, a rohože se mu velice zalíbili. Šplhal po nich jak divý a co se mu nejvíce zalíbilo, bylo jejich ničení. Hezky je rozebíral stébélko po stéblu. Jak to asi potom vypadalo, samá díra. No hrůza. Nejhorší na tom ale bylo, že tam zůstávali nitky, do kterých se Bubo jednoho dne zamotal svojí nožkou, nebýt doma, tak ani nechci pomyslet, jak by to dopadlo.
Takže rohož putovala do koše a já se ted dívám na zapatlané zdi. Přemýšlím, že asi koupím samolepící tapety, které se spíše používají do koupelen, ale jsou aspon dobře omyvatelné, tak si myslím, že tady svoje splní. No uvidíme, snad Bubo tyhle už ze zdi nesundá:kill:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2003, 10:13

Zapatlane zdi jsem castecne vyresil takovou tou imitaci dreveneho oblozeni - obkladove panely z HDF potazene folii. Stoji to par korun, za chvili je to hotove a da se to utrit vlhkou hadrou. Bohuzel, material jako takovy to je neprilis papouskuvzdorny, takze zejmena v okoli senegalcu jsou nektere casti ponekud ohlodane.
Nicmene nebranil bych se obkladackam ani v obyvaku, pri dnesni nabidce dezenu neni problem najit neco co nebude vypadat jako v koupelne. Nalepit se daji na cokoli, tak v cem je problem?
Coalo, napad s fototapetou plus plexi je dobry, ale ma to dve chybicky, jednak cena plexi je na muj vkus hodne vysoka, druhak bylo by potreba zajistit absolutni prachotesnost okraju a spar, jinak ti za to plexi zaleze prach a bude to za chvilku skaredy.. Asi bych volil fakt ty obkladacky.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2003, 10:16

Ireno, taky mne zajima ten parni cistic. V Makru maji cosi takovyho asi za tisicovku, uvazoval jsem o tom hlavne kvuli senegalcum, protoze u tech mych delanych kleci se samozrejme ve skvirach drzi smeti, ale rad si pockam na reference :-)

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa petra » Ut 19. Aug 2003, 12:52

Coala, plexi je fakt docela drahy a navíc musíš ještě počítat s roztažností, kvůli spárám asi 1% tzn. na 1m asi 1cm. Sice to nebudeš mít venku, tak výkyvy teplot nebudou tak velký, ale určitě nezabráníš, aby na to svítilo slunko. My to dáváme jako dveře do lodí. Děláme tam velkou vůli a i tak v noci se to smrskne, zapadne do nejmenšího místa a ráno jak na to zasvítí sluníčko, tak to skoro neotevřeš.

Asi z toho nejlíp vycházejí fakt ty kachličky nebo nějaký pseudomramor.

A co se týče toho ničení......tak u nás už taky všude nejsou tapety :D To bude mít paní domácí jednou radost.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa coala » Ut 19. Aug 2003, 13:01

ja som s tým plexi uvažovala kvôli tomu, že ma napadlo, že by taká tapeta s palmami alebo prírodou vyzerala dobre, a papúchovia by sa tam lepšie cítili, bol to len nápad ešte neviem ako to vyriešim to má čas až na jar budúceho roku tento rok to ešte neprichádza do úvahy

ono by bolo ozaj najlepšie kachličky ale kde zoženiem kachličky s motívom prírody

leda tak vyrobiť si mozaiku na zákazku a to by bolo pekne sv....... drahé :183:

ale aj tak je dobré diskutovať o tom, možno, že sa nájde nejaké vhodné riešenie, ktoré bude inšpiráciou aj pre ostatných :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Príspevky: 1209
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa jitka » Ut 19. Aug 2003, 14:38

Ahoj všichni,
já jsem na stěnu za klec dala takový ten koupelnový igelitový závěs.Je bílý a docela dobře se omývá.Robina totiž nejen zakydala strašným způsobem tapety za klecí,ale pak s tím asi sama nebyla spokojená:10: a tak se snažila(úspěšně) tapety odstranit.Igelit jí nezajímá.
Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2003, 17:56

Ahoj Miky, 18.8 2003 jsi napsala\"Stano se ptal, jak na zabordelené stěny\". Ten Stano se mnou žije a tudíž je to Stáňa:10::21::183: No, to jen tak.
Jak jsi psala o tom pudru, tak to bych ti přál vidět, když podrbu Lakinku. To mám ruku jako vrhač koulí, co právě vchází do kruhu. Uplně bílou a když se oklepe, tak máš pocit vánoc a lehkého sněžení. Jen do těch koled se ti moc pak nechce. Jo a jentak mimochodem, jsem silný alergik. Mám 12 alergií a doktorka, když mi poprvé dělala testy, tak řekla, že bych měl být správně mrtvej. Dobrý né?? Ale ty jsi(s prominutím) uklízecí šílenec podle toho, co píšeš. U tebe by se cítil ok i M.Jackson.(nevím, zda ho dobře píšu, protože jde mimo mě) Tak se měj fajn a polev trochu :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa irena » Ut 19. Aug 2003, 22:18

Ahojte.
K tomu parnímu čističi - koupila jsem ho v Makru. Měli více druhů vzala jsem ten větší a podlouhlý. Sice je těžší do ruky, ale perfektně odfoukne zaschlé ovoce a plkance, ale napřed to postříkám chvíli nechám a potom to jde pěkně všechno pryč bez drhnoutí a navíc aspoň dezinfikuje bez chemie. Ale v bytě by to asi nešlo. Dělám to na terase.
Za klec chceme udělat obložení jak píše Jirka, protože vše ostatní zklamalo. Se
smývatelné fototapety zbyly jen cáry. To obložení vyjde opravdu levněji.
:10:
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Po 24. Máj 2004, 19:19

Nechcela som otvárať novú tému tak sa vás chcem opýtať na tú farbu na steny, kt. sa môže po zaschnutí umývať. My s ňou máme totiž vymaľovaný skoro celý dom. Zatiaľ žiadne negatívne známky nevidím - ani na zvieratách ani na ľuďoch. Ale dostala som strach, lebo Fudgi sedí na tráme a niekedy rýpe do steny. Myslíte si, že tá farba jej môže uškodiť tak, že môže zomrieť?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nepořádek našich papouchů - jak to děláte Vy?

Príspevokod užívateľa lola » Po 24. Máj 2004, 20:03

Cauky,ja si tež nekdy pripadam jako profesionalni uklizečka :o) ale uz jsem si zvykla. Misky na ovoce taky myju každý den, na zrní tak jednou za 3 dny.Ponevadž Zak je docela poradný ptak tak moc nezasírá draty od klece - naštěstí. Jinak okolo klece mam noviny a dole v kleci hobliny . Potíž je také s tou zakecanou stěnou to je fakt. Luxuju tak 1 za 2 dny kompletně celej ptaci pokoj - jinak i pruběžně staneli se nehoda..Musim se hodně snažit abych tam mela relativně uklizeno pac mati jinak běsní. Zatim pu a vysavaci zdar!

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní