uvodnik

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

uvodnik

Príspevokod užívateľa sasa » St 30. Nov 2005, 09:25

ahoj,
tenhle okruh je pro vsechny, co by chteli cvicit a ucit svoje papousky ruznym legrackam i uzitecnym dovednostem. momentalne trosku nestiham, ale slibuju, ze uz sem brzy zacnu sypat nejaka temata.
Obrázok

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Dec 2005, 22:44

Tak já hodím nějaké odkazy..
http://www.wagntrain.com/OC/Links.htm

nejsou to ty "hlavní stránky" ale snad to pomůže

odkazy prečistené nakoľko funguje už len tento jediný :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Dec 2005, 08:06

@Oggy
já jsem myslela, že jsou to stránky určené papouškům a tedy i ty kousky by měly být s papouškama a ne se psy. A taky je škoda, že neumím anglicky, takže ty odkazy jsou mi na nic. A nemyslím si, že jsem samotná, která neumí cizí jazyky. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Dec 2005, 09:18

je tam pár odkazů,které jsou česky(posllední 3)..sice je to přeložené pro psy...ale ten princip je naprosto stejný...
jsou to přeložené některé texty http://www.clickertraining.com kde jsou i v sekci pro papoušky...

když si necháš posílat informační mail z http://www.birdtricks.com ,tak ti pošlou 2 video..sice v angličtině,ale snad se z toho dá přiučit. http://www.birdtricks.com/video a další

těm,co umí anglicky to třeba pomůže, těm co ne bohužel,ale hledal jsem opravdu usilovně a nic v češtině není..ale opravdu to co je přeložené pro psy funguje stejně i papouchů :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Dec 2005, 20:22

Možné byste mohli přispět svými zkušenostmi a poznatky.
Zájimalo by mě,jestli tento způsob tréninku někdo praktikuje a jaké má úspěchy. Informace,které jsou na netu jsou zatím "jen" v angličtině.
já jsem bohužel zatím jen teoretik...už půl roku čekám na nového člena rodiny a budu čekat ještě asi do konce února.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

uvodnik

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 6. Dec 2005, 20:48

mily oggy, v prvnim prispevku jsem psala, ze uz se na to chystam. mohl bys byt, prosim, jeste chvili trpelivy? fakt mam ted dost prace a navic si to musim trosku usporadat, aby to melo hlavu a patu. diky
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Dec 2005, 20:53

Off Topic
sorry..já na nikoho a vůbec ne na tebe netlačil..prostě to byl dotaz a námět k diskuzi, jestli to někdo vyzkoušel, jestli má úspěchy apod....chtěl jsem jen rozhýbat diskuzi.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

uvodnik

Príspevokod užívateľa petra » St 7. Dec 2005, 09:02

odzkoušeno, úspěšno, zpracovává se

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » St 7. Dec 2005, 09:12

@Oggy: první zkušenosti jsou. Pro konžáka je to naprosto skvělá metoda, vzhledem k jeho hravé a inteligentní povaze. Protože je konžák zároveň trochu nevyzpytatelný ve svých citech a náladách, je to dobrý způsob, jak to jeho vychylování zvládat. Vždy, když si ten náš začne dovolovat a lítat nebezpečně nízko nad mou hlavou (někdy ho to prostě popadne a zaútočí), popadnu klikr a začnu ho cvičit. On si tím vybije adrenalínek a dá na čas pokoj.

BBcode:
Hide post links
Show post links


lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » Po 19. Apr 2010, 22:22

ked som tak sledoval nejake clicker training videa, tak zakldane zhrnutie je:
Zo zaciatku je mozne ho trenovat aj v klietke, teda az po bod 4a.
1. trenovat papoucha vzdy na rovnakom mieste
2. papagaj musi byt "v pohode", ziaden ruch v okoli (pobehujuci pes, deti a pod.)
3. prvy den, pripadne dva sa zacina jednoducho: klik a hned odmena, chvilku prestavka a znovu klik a hned odmena - ucelom je vsugerovat papagajovi, ze kliknutie znamena odmenu
4. dalsi stupienok je dotknutie sa ukazovatka (20cm tenka palicka), teda priblizime spickou k papouchovi a v momente ked sa jej dotkne, tak klik a nasledne odmena.
4a. dalsim krokom je dat palicku tak, aby sa za nou musel pohnut
4b. nasledne dalsi krok je dat palicku tak, aby za nou musel trosku poletiet - potukat s nou na stol a podobne

toto su teda uplne zaklady, co som sa dozvedel z videi...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

uvodnik

Príspevokod užívateľa lola » Ut 20. Apr 2010, 07:38

Zo zaciatku je mozne ho trenovat aj v klietke, teda az po bod 4a.

toto platí především pro neochočené papoušky, kteří nejdou na ruku
ale jinak si to shrnul správně. tak by se mělo začínat. s jednoduchými pokyny.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Clickertraining"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných