Predani z rise snu!!!!!!!!

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 17. Júl 2003, 19:51

Nechtel jsem vytvorit nove tema. Jen jsem chtel, abyste si precetli samozrejme vas nenutim, jak muze take probehnout predani ziveho, tak velice chapaveho tvora.
Vyjednal jsem si na dnesek odber krve u veterinare a tak jsem to oznamil majiteli kakadua, ktery mi slibil, ze pojede pro jistotu na me nalehani se mnou. Pro jistotu jsem si to u veterinare jeste ujistil a kdyz rekl, ze mohu prijet, tak jsem volal majiteli, ze jedu pro nej, vezmem papouska a muzem jet na odber. Jenze ten mi k memu zdeseni oznamil, ze se mu nechece a tak jsem vzal auto a byl jsem behem peti minut u nej.
Nasel jsem ho na zahrade v bazenu. Vysvetloval jsem mu, ze pro toho papouska by bylo vazne lepsi, kdyby jel se mnou, protoze kdybych ho tahal z klece nasilim, tak pri jeho fyzickem stavu by mohl klidne zkolabovat. Bylo mi
mavnutim ruky a to doslova receno\"prosim te, kdyz vydrzel se mnou, tak vydrzi vsechno\" :kill:
Vsiml jsem si, ze je papousek na stejnem miste jako byl vcera na zahrade(takze od vcerejska) a sel jsem se na nej podivat. Pri tom jsem ale uz trochu pridal na durazu a nalehal na odjezdu k vterinari.:68: On teda vylezl z bazenu a sel se obleknout do baraku. Byl jsem tedy u papouska a prohlizel jsem si ho. A ted neco, cemu by se snad i za jinych okolnosti dalo zasmat, ale ja myslel, ze mi slehne. :45:
Snazim se vlidne mluvit na papouska a cekam. 3 minuty,5 minut, 10 minut a ejhle vidim, jak odjizdi auto od domu a majitel je pryc. Ihned mu tedy volam a ptam se, co se deje. V telefonu jen slysim\"tak si ho vem, me by stejne u toho kousnul. Ja bych tam byl k nicemu\" Stal jsem tam jako VUL. Co jsem mel delat? Tak jsem ho vzal a odjel k veterinari.
Veterinar ackoliv sam rekl, ze neni odbornik na papousky, se zhrozil. Jen tak pro predstavu. Ma 150 gramu a mel by mit 350 gramu. Chybi mu jeden drap a zbytek vam radeji psat nebudu, protoze je v horsim stavu, nez jsme cekali.

Dik za vas cas a drzte mu palce at dobre dopadnou vysledky testu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa irena » Št 17. Júl 2003, 20:19

Přeji Vám,aby vše dopadlo co nejlépe a majitele si měl v tom bazéně trošku přidržet pod vodou. Ahoj držím pěsti štěstí.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 17. Júl 2003, 20:26

Všimla jsem si, že jsme úplně zapomněli napsat, jaké jsme jí dali jméno. Ode dneška je to LAKI(z angl. Lucky), je to totiž velké štístko, že přežila těch 10 a více let a taky dnešek. Odběr díky její podvyživě a špatnému tlaku krve byl dost náročný . Teď sedí v kleci, ani se nehne, ani nepípá, o jídle ani nemluvím. Kuki tedy o ní ještě neví. Snad to bude už zítra lepší.:(

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Príspevky: 1209
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa jitka » Št 17. Júl 2003, 20:45

Držím palce vám,Laki i Kukimu aby všechno dobře dopadlo.Snad bude Laki vpořádku a ve vaší péči se dá dohromady.
Čauky Jitka
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa coala » Št 17. Júl 2003, 20:48

[quote]Veterinar ackoliv sam rekl, ze neni odbornik na papousky, se zhrozil. Jen tak pro predstavu. Ma 150 gramu a mel by mit 350 gramu. Chybi mu jeden drap a zbytek vam radeji psat nebudu, protoze je v horsim stavu, nez jsme cekali.[/quote]

bez ohľadu, že vám obom so Stáňou prajem aby ste čo najrýchlejšie dostali Lakinu do dobrého stavu, by som bola predsa len Pavle rada, keby si o tej chuderke napísal viacej, na jeho majiteľa sa už teraz vykašľať, hlavne, že je Lakina preč ;)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 08:40

Ten Irenin napad pridrzat majitela /nastastie uz byvaleho/ pod vodou sa mi celkom pozdava. Tak sa teda drzte.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 09:09

Ahoj všichni!
Laki snědla zřejmě svůj první piškot v životě. Včera jsem jí dala jeden do mističky ale ona ho ihned vyhodila na dno.Snědla jen pár zrníček bílé slunečnice, kterou také neznala. Dnes jsem jí piškot namočila a dala zase do krmítka. Předpokládala jsem, že ho bude chtít zase vyhodit, ale když bude mokrý tak to jen tak nepůjde a ona ho vlastně ochutná. Před chvílí jsem se tam byla podívat a kromě dvou drobků na dně nikde nic. Máme velkou radost, snad to bude dobré.:41:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 09:52

Poslední zmínka o minulém majiteli: Do teď se nezajímal a asi ani nebude, jestli Laki přežila vyšetření ani jak se jí daří.[:]

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa robo » Pi 18. Júl 2003, 11:11

Ahoj Pavle a Stana !

Velmi moc vam drzim palce a budeme vsetci urcite radi, ked nas tu budete informovat o vsetkom ako sa vam dari v tomto uslachtilom cine. Fandim vam a zelam vela radosti z toho ako sa bude Laki zotavovat a tesit z noveho zivota - ved si to chudiatko tak zasluzi.

Pozdravuje Robo
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 12:12

Milá nová kamarádko Laki, Pavle a Staňo,
chce se mi s mou paničkou plakat, když čtu Vaše řádky o tom, jak nějaký ubožák a zbohatlík ubližuje mým a našim kamarádům. Proto přeji Lakí hodně zdravíčka, rychlou aklimatizaci, hodně péče a lásky od svých nových páníků (alespoň stejné, jako mám já, Žakíno nemocný PBFD, od své paničky), která Ti snad alespoň z části vynahradí roky strádání a týrání nejen fyzického, ale i Tvého duševního zdravíčka. A Lakí dobře ví, že Pavlovi i Stáni lásku a péči oplatí nesmírnou oddanosti a denními radostmi.
Všechny Vás a Vaše kamarády zdraví Žakíno, Ajda, Dody a Miky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 12:34

Pavle,
dúfam, že nakoniec všetko dobre dopadne a spoločnými silami sa Vám podarí dostať Laky do dobrej pohody. Dúfam, že dostane chuť aj ona a začne spolupracovať, aj keď si myslím, že tobude boj aj z vašej aj z jej strany. Držím palce všetkým Eviku:105:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 17:43

Uf, tak to je ale pribeh......som sokovana:(
Dufam, ze teraz to pojde s Laki uz len \"hore vodou\", ze ju vypiplate a verim, ze u vas najde dobry domov.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 19:37

Škoda že ste Laky nestretli alebo nezobrali skôr, chúďatko, ale verím, že mu bude čím ďalej tým lepšie a preberie sa z tej nostalgie a minulého života pri tom grobianovi. Majte sa fajn a informujte ako to ide.
Zdraví Yuya a jej banda

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 20:35

to Yuya
My jsme o ní dřív nevěděli. V pondělí jsme se o ní dozvěděli a ve čtvrtek už byla u nás.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 21:09

Stani, na svete by malo byť viac takých ľudí ako ste vy dvaja

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Júl 2003, 21:24

Napisu vám alespoň krátce něco z dnešního dne Lakinky. MVdr Grymová nám radila už kvůli možné nákaze, ale i kvůli klidu papouška, ji zatím co možná nejméně kontaktovat. Jen při výměně krmení. Snažíme se k ní přistupovat co nejšetrněji, ale i přes veškerou snahu je neskutečně, ale opravdu neskutečně bázlivá. Je tak bázlivá, že se namačkne v kleci na zadní stěnu zády k nám a v jednom kuse klepe hlavičkou v takovém tempu, jako by to byl jakýsi tik. Je to žalostný pohled, ale copak se jí může někdo divit? Snad to bude v nové velké kleci lepší.
No, abych nebyla jen skeptická, tak musím a ráda napsat, že si dnes z mističky vzala půl vlašského ořišku, dva piškoty a louská bílou slunečnici i když na výběr má všechny možné druhy zrnin. Bílá ji zřejmě zaujala nejvíc. Také dostala rýži se sušenou vaječnou směsí, v níž se také přehrabovala zobáčkem, tak snad něco snědla.
Doufáme, že si svůj jídelníček rozšíří a opustí ji alespoň trochu ta šílená plachost, která jí nedovolila vydat ani hlásku.
Děkujme všem za zájem a podporu Laki, Stáňa a Pavel

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa coala » Ut 22. Júl 2003, 00:07

@ Stáňa a Pavel

čo je nové s Laki? :112:

bola som tri dni preč ale nič ste aj tak nenapísali, horím nedočkavosťou ako sa to ďalej vyvíja, dúfam, že len a len k lepšiemu ;)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Júl 2003, 10:10

Ahoj Coala,
žádná změna. Sbíráme trus na vyšetření na bakterie a parazity. Špatně jí, ale kadí tak asi jí to na přežití stačí. Musí mít stažený žaludek a moc se jí tam asi nevejde. Všimli jse si, že hodně třepe hlavičkou, jako když má pes zánět v uších. Nevím, jestli může mít papoušek něco podobného, nebo jsou to nervy.
Včera snědla v mé přítomnosti půl piškotu, což mě překvapilo. Snad si uvědomuje, že jí od nás nehrozí nebezpečí.
Zatím ahoj

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa coala » Ut 22. Júl 2003, 10:19

[quote]Všimli jse si, že hodně třepe hlavičkou, jako když má pes zánět v uších. Nevím, jestli může mít papoušek něco podobného, nebo jsou to nervy. [/quote]

Ahoj Stáni, to trepanie hlavičkou sa mi nepáči :( väčšinou to papagáje robia keď sú ešte malé, čím môžu vraj žobrať o žrádlo alebo z nervozity, ale samozrejme to tak byť nemusí, ale normálne to každopádne nie je :(

držím palce aj na nohách, aby sa všetko dalo do poriadku, drž nás prosím v obraze ako to pokračuje ďalej :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Júl 2003, 11:05

Ty příspěvky o třepání hlavičkou jsem si tu taky četla i o souvislosti s vápníkem. Taky jsem volala doktorovi a ten řekl, že jí může dělat problémy trávení, jelikož po jídle se mi to zdá častější. Ale i ty nervy jsou myslím namístě. Radil, ať jí dáme čas, že není ve stavu kdy by se jí dala dělat další vyšetření. ( ta fotka, co jsme sem poslali byla udělaná v momentě kdy postavila korunku a nafoukla peří. Ty ostatní fotky bychom sem nemohli dát.):65:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa coala » Ut 22. Júl 2003, 11:16

[quote]Taky jsem volala doktorovi a ten řekl, že jí může dělat problémy trávení, jelikož po jídle se mi to zdá častější. [/quote]

Stáni neviem akého máš doktora, ale zdá sa mi, že ste z Prahy?
Nakontaktuj sa na Dr. Nečasovú, tá sa takisto špecializuje na exoty ako Dr. Grymová

Kontakt:

MVDr. Ľubica Nečasová
Veterinárna klinika
Na hrádku 8
128 00 Praha 2

tel: 603 828 701, 224 923 717, 224 921 316

[quote]Ty ostatní fotky bychom sem nemohli dát[/quote]

len ich kľudne pošli Stáni, ty sa s Pavlom nemáš za čo hanbiť, to nie je vaša chyba ale veľké plus, že sa snažíte pomôcť tvorovi, ktorý za nezodpovednosť svojho majiteľa nemôže :97:

a pre iných je to aspoň ponaučenie kam môže viesť sebeckosť a nezodpovednosť :kill:

však aj v galérke máš takýchto chudáčikov: [URL=http://www.parrotclub.sk/pimg/index.php?showcat=44]samovyšklbávanie[/URL] a [URL=http://www.parrotclub.sk/pimg/index.php?showcat=45]záchytné centrum Gnadenhof[/URL] :95:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Júl 2003, 11:22

Laky asi bude mať už zlozvyk to trepanie hlavičkou. Asi bude dlho trvať kým ju to opustí. Všetci musíme len dúfať, že sa dostane do pohody, určite to bude ešte nejaký čas trvať.
Na Spektre raz chodil dokument o zlozvykoch zvierat. Chovatelia sa obracali na lekára, ktorý našiel vždy nejaké riešenie. Vlastne je to psychiater pre zvieratá.U nás je to hudba ďalekej budúcnosti. Škoda.

Zdravím všetkých Eviku :15:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Júl 2003, 14:00

Tak mám zase čas napsat.(byla jsem u doktora s dcerou)
Coala, děkuji za tip, přemýšleli jsme o ní taky. Z Prahy nejsme a tak jsme jeli k doktorovi, co se nám stará o to ostatní. Je to doktor, kterému můžeš zavolat o půlnoci nebo o svátky a bude se ti věnovat. Dvakrát jsme takhle potřebovali pomoc a v obou případech psům zachránil život. Jednomu na zánět střev a druhému bilo srdce mimo rytmus. Na druhou stranu, když si nebude jistý, tak to řekne. Není ten typ, který si chce zákazníka udržet i za cenu, že zvíře nepřežije, jen aby si vydělal.(což se u některých doktorů stává.)
Řekl nám, že Laki není přiopravená na jakoukoliv manipulaci s ní. I odběr krve byl velmi náročný(nízký krevní tlak). Bojíme se, že by nemusela přežít cestu autem i vzhledem k tomu, že i nás se velmi bojí.
Tvých rad a tvé snahy si ale samozřejmě moc cením. Jak bude něco nového, ráda se zase ozvu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Júl 2003, 14:03

Eviku: také doufám, že to bude jen zlozvyk.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Predani z rise snu!!!!!!!!

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Júl 2003, 16:10

Ahoj Coalo,
samozrejme, ze jak bude Likina shopna prevozu a v pripade, ze se jeji stav nezmeni, tak budeme kontaktovat MVDr Necasovou, cimz ti chci podekovat za kontakt na ni. Ja si preju, aby to nemuselo byt, ale to je jasne. Mej se a dik.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 4 neregistrovaní