Preperovani?

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Po 6. Okt 2003, 18:34

ahojky,
chtel bych se zeptat jestli nemate zkusenosti s preperovanim andulek. nas malej totiz posledni dobou hrozne pelicha, vypada jak oskubana slepice (teda to prehanim, ale nevypada uhlazene a kompaktne, jak by mel, nekde mu chybi pirko, jinde trci...). dokonce mu chybi i nekolik pirek na hlave. a navic je hrozne agresivni a nesnasenlivy. kdyz jsme ho chteli prohlidnout a kouknout se na peri tak nas pokousal. napadlo nas jestli neni nemocny, ale on tak nevypada. kdyz ho nechame byt tak si normalne hraje, ji, povida si s hrackami, spi taky normalne, trus normalni. peri si netrha, ani se nedrbe, takze snad nema zadne roztoce apod. ale nikdy predtim takhle nevypadal. tak nevim.
nenapada me zadna nemoc ktera by se takhle projevovala. s jinymi ptaky do styku neprisel, pokud nepocitam naseho senegalce, ale to uz jsou dva mesice, a senegalec je zdravy a v pohode. tak nas napadlo, jestli se nahodou malej nepreperuje. koupili jsme mu v obchode nejakou smes na preperovani, kdyby mu chybely vitaminy apod.
nevite jestli se andulky takhle preperuji? nebo jestli ho mam radsi vzit k veterinari.
Diky za kazdou odpoved :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Po 6. Okt 2003, 20:16

Presne tak. Moje andulky sa práve teraz preperujú tiež. V tom že vyzerajú ako ošklbané sliepky máš pravdu. Moje tak vyzerajú tiež tak isto.
K veterinárovi je zbytočné ísť (neškrabe sa, netrha si perie, ani nič také).

Možno poradí Yuya, tá by toho vedela viac, keď ich má plný dom.:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 10:38

akira diky, ulevilo se mi :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 11:24

Neviem ako je to s preperovaním, lebo náš Filip sa preperuje stále. Začal vo februári, trochu sa to zmiernilo v lete a teraz to pokračuje ďalej. Zase na spodku klietky sú pierka. Môže byť, že sa preperujú celý rok postupne? No fakt neviem.

Zdrasvím všetkých Eviku :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 11:47

Nevím, jak je to s přepeřováním po celý rok, ale když pes může línat celoročně, tak proč by nemohl papoušek v bytě přepeřovat taky tak? Od loňského října, kdy jsme koupili Oddyho, přepeřoval vlastně neustále. Jednu dobu byl úplné holátko. Věděli jsme že peří si neškube, že mu prostě jen vypadává a bylo nám řečeno, že je to speciálně u kakariků obvyklé, je-li to paoušek z voliéry a my ho chováme v bytě. A taky že potřebuje hodně a hodně prostoru. Tak jsme zahájili léčbu. Milý Oddy býval přes noc venku na balkóně v kleci (jen pokud nepršelo), přes den puštěný co nejvíc, navíc jsme hodně investovali do vitamínů a ke všemu dostal asi největší dárek, dostal Seušku (ani jsem netušila, jak blbě to jméno - Sea - vypadá napsané). Od té doby je klid a vypadá už zase jako papoušek:10:. Co mu ale skutečně pomohlo a co ne, nevíme, ale vypadá spokojeně. Hlavně teď, co hlídá budku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 12:46

kango: náš Oskar je na tom úplně stejně jako tvůj andulák, stejně se chová i stejně vypadá :-)
A mimochodem, je nutné při přepeřování kupovat nějaké speiální krmivo??? Jak psal Kango?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 15:52

Keď sa preperoval Filip najviac intenzívne, tak som mu kupovala v takom malom sáčku tuším od Vitakraftu, semienka napúšťané vitamínom, ktoré sa má používať pri preperovaní. Na obale je napísané ako sa má podávať. Neviem nakoľko to pomohlo, ale Filip má nové perie krásne.

Zdravím všetkých Eviku:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 16:10

my mame myslim taky vitakraft :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » St 8. Okt 2003, 08:21

Taky jsme dávali Vitakraft, jmenuje se to Mauserhilfe a je ve dvou baleních - pro malé a velké papoušky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Okt 2003, 18:48

Ahojte, u nás to práve teraz vyzerá ako v kuríne, všade kopec peria , lebo všetky moje andulky preperujú a vyzerajú ako dikobrazy. A sú zlostné, voči sebe agresívne, ale to je normálne. Ešte že sa to stáva tak max. 4x do roka. Ja im tiež v čase preperovania pridávam do krmiva tie \"perličky Vitakraft-Mauserhilfe\".

Zdraví Yuya a jej vtáčia banda.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » So 8. Nov 2003, 20:15

[u]Vitakraft[/u]
Koupil jsem ho taky opravdu [i]účinkoval[/i]
jinak můj samec měl hlavu jako [b]\"skinhead\"[/b] [color=orange]Opravdu měl hlavu jako je tadyhle ta oranžová barva já když jsem ho viděl tak jsem se ale fakt lekl.[/color]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » So 8. Nov 2003, 20:17

[i]Ale nějak nevěřím těm \"zrníčkám na mluvení\"[/i]
[b]Zdá se mi to nějaké divné[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » So 8. Nov 2003, 20:19

[b]Tak měl někdo nějakou zkušenost s těmi zrníčky na mluvení??[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 09:29

Ešte som o nich nepočul, ale na teba fungujú perfektne!!!!:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 15:15

Tie zrniečka od Vitakraftu na rozprávanie-to je len šikovný obchodnícky trik ako nalákať malé deti, aby míňali peniaze, pretože andulka sa naučí kecať aj bez pomocných zrniečok. TAkže podľa mňa je to totálna zbytočnosť.

Yuya

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 20:07

Noo, leda by se ta andulka po nich naucila rikat \"Boooze, co me to ten panecek koupil za hovadinu??\" :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Preperovani?

Príspevokod užívateľa petra » Ut 11. Nov 2003, 14:57

@exotika

[quote]Ale nějak nevěřím těm \"zrníčkám na mluvení\"[/quote]

Taky tomu moc nevěřím, ale musíš uznat, že to na tom pytlíku zní krásně: Schprechenperle :21:

Jo, víš, že existuje editace svýho příspěvku? Můžeš ho tak kdykoliv upravit, i když jsi ho vložil dávno, takže jsi to mohl vrazit všechno do jednoho. Nebo si umotám kolečko na myši. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Po 16. Aug 2004, 08:05

nasiel som tu temu preperovania anduliek a trosku prispejem svojou troskou..moji dvaja sa zrejme preperuju stale lebo v kuse tu je kopec peria vsade a ja to musim za nimi upratovat... ;) ked som ich kupil tak som im kupil vitaminy na preperenie, znacka tatrapet. spravil som im kuru ale najblizsie to mienim dat az na jesen ked to mozno bude u mna v izbe vyzerat este lepsie :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Po 16. Aug 2004, 11:30

Andulky toho nadrbu neskutocne vela...sam mam niekedy pocit, ze viac ako zakovia a kakadaci dokopy...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Po 16. Aug 2004, 11:58

Moji anduláci sa tiež preperovali, no nikdy som na žiadnom z nich nebadala vypelíchané miesta. Síce peria som mala po celom byte neúrekom (asi ich začnem skladovať a vyrábať z nich vankúše), no nebolo na nich nikdy vidieť, aby im nejaké chýbali...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 5. Okt 2004, 23:34

Je nějaká obvyklá doba, kdy k přepeřování dochází? Jak dlouho obvykle tento proces trvá? Kdy je správné podávat andulce ten přípravek na přepeřování?

U mého Ferdy to asi také vypuklo, sice to není nijak drastické, zatím padají jen menší pírka, ale už jsem našel i nějaké ty delší z křídel. Mám už mu ten vitakraft dávat nebo ještě počkat, až to bude intenzivnější? Nemůže mu nějak ublížit, pokud mu to budu dávat v nevhodnou dobu?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Okt 2004, 00:37

V byte bez vyrazne pocitovanej zmeny rocnych obdobi preperuju kedykolvek podla potreby, par krat do roka. Mne vlastne prakticky stale niektora andulka preperuje, proste jedna s tym skonci, dalsia zacne. Preperovanie spoznas podla zvyseneho poctu tych malych pierok povalujucich sa po zemi a sem tam sa k nim prida dlhe pierko. Chvostove zvycajne preperuju postupne, ale obcas sa stane, ze zhodia obe naraz, to sa potom priprav na nesikovne manevre a prekvapene pohlady typu \'sakra, kde som to zas pristal?\'

Co sa tyka tych preperovacich pripravkov, su to len obycajne vitaminy vo vhodnom zlozeni. Ked mu zabezpecis prisun cerstveho ovocia a zeleniny (jablko, mrkva, ...) tak ani nie su nutne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Okt 2004, 18:01

A to vysavanie, kazdy den.........to je to jedine na co som si stale za 7 rokov nezvykla.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Preperovani?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 10. Okt 2004, 09:26

Ja som citala ze andulky sa preperuju na jesen. U mojich to prepuklo na konci augusta :109: . Neviem kedy to skonci lebo ich mam len od Aprila. Jedna z mojich anduliek mala tiez holu hlavu ale dost rychlo sa jej zas operila. Ale teraz jej chyba skoro kazde druhe pierko z kridel. Lieta tazko musi strasne mavat kridlami a ked si po svojom kratkom lete sadne tak je hrozne zadychana ;-( . Preto ju radsej nechavam v klietke. Vyzera smiesne stale ma rozhadzane pierka. A same rozhadzane pierka su aj po byte. :grr: . A potom sa moze clovek zblaznit z toho upratovania!

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Preperovani?

Príspevokod užívateľa petra » Po 11. Okt 2004, 09:07

[quote]Jedna z mojich anduliek mala tiez holu hlavu ale dost rychlo sa jej zas operila[/quote]
To mohla mít spíš od ostatních andulek a nebo od rodičů z hnízda.

[quote]Lieta tazko musi strasne mavat kridlami a ked si po svojom kratkom lete sadne tak je hrozne zadychana [/quote]
Myslím, že trocha tréningu jí rozhodně neškodí, když už létat chce :)
Pokud je zadýcháná tak minutku, dvě, tak to není nic zlého, ale kdyby to bylo déle, tak to značí veké zdravotní problémy. To je obzvlášť důležité sledovat u zastřižených papoušků, kde si dýchacích potíží člověk těžko všimne.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný