Artur

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Apr 2015, 21:04

Ahoj vsetci. V prvom rade som veeelmi rada, ze sa mi na tieto stranky podarilo po cca 10 mesiacoch konecne prihlasit 8-) A teraz zacnem pekne od zaciatku. K papagajom mam pozitivny vztah uz od malicka. Cele detstvo som mala andulky, velmi krotucke, vzdy to bol clen rodiny. Aj korely sme mali, parik, aj sme dochovali potomkov. A teraz sme si zadovazili do nasej trojclennej rodinky (ak nepocitam sest maciek a dvoch psov) :-O papagaja zaka siveho. Prisiel do nasej rodiny v auguste 2014, mal vtedy skoro 4 mesiace. Artur. Zvykol si na nas rychlo a my na neho tiez. Je velky sikulo. Prve slovko bolo \"ahoj\" , ked mal Artur nieco cez styri mesiace a do piateho mesiaca uz vedel aj svoje meno \"Artur\". Rok mal 2.4.2015.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Príspevky: 141
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Artur

Príspevokod užívateľa petrik1 » Po 13. Apr 2015, 22:41

So žakmi býva sranda, no sú to aj mimoriane nároční spoločníci. Náš Filipko bude mať v máji 7 rokov a čaká ho veľká zmena

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Artur

Príspevokod užívateľa kúsač » Po 13. Apr 2015, 23:02

Nie je nič krajšie a správnejšie, keď papúch dostane spoločníka rovnakého druhu. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Apr 2015, 20:11

Nas Artur je jedinacik, zatial neuvazujeme o dalsom zakovi, ale "nikdy nehovor nikdy", lebo aj s mackami to bolo rovnake, najskor sme chceli jednu a mame v dome tri cistokrvne a vonku tri dedinky a pes mal byt tiez iba jeden a na dvore su dvaja vlciaci :-O :=-
Mali sme jednu andulku a do pol roka sme k nej dokupili druhu, ale tie sme darovali, isli prec kvoli zakovi. Ako dieta som mala korely. Stale nejaky zverinec.
Ale Artur je najuzasnejsi .. kazdy den nas niecim prekvapi, nechapeme z neho, aky je inteligentny, sikovny, vie uz vela slov, tvori uz aj vety a zacal spievat "kukulienku" ... "kuuukulienka ajaja kukuku kde si boooolaaa" ... (?)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Po 27. Apr 2015, 21:45

Co myslis tym, ze su narocni spolocnici? Artur mam pocit, ze je v puberte. Raz je dobry a hra sa ked je mimo klietku a inokedy vsetko hryzie a piska nam do usi. Ked sme kupovali kozennu sedacku, bali sme sa, ze nam ju macky znicia. Teraz mam pocit, ze ju znici papagaj :-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Pi 1. Máj 2015, 21:16

Viete mi prosim niekto poradit, ako sem do temy pridam foto alebo video? Hlasi mi to chybu, ked sa o to pokusim, tuto:

Forbidden

You don't have permission to access /forumfull/usergallery.php on this server.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
doldik611
Príspevky: 63
Člen od: Št 23. Apr 2015, 15:46
Bydlisko: Prešov

Artur

Príspevokod užívateľa doldik611 » Pi 1. Máj 2015, 22:27

Ja nahrávam foto tu http://fastimages.eu/

Kód: Vybrať všetko

[img]http://fastimages.eu/images/vloeniefot.jpg[/img]


a video napr z youtube tak stlačiš zelené okienko čo vyzerá ako film raz [youtube] tak vložíš adresu videa a tak zase to tlačitko s filmom [/youtube] na konci je už aj lomitko do prava pred napisom video v hranatých zatvorkach.Vyzera potom ten odkaz tak nejako ako na foto hore,len namiesto img je youtube.
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)
Ďolďo a Džefri na facebooku -klikni

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Ne 3. Máj 2015, 19:51

Skusim


Kód: Vybrať všetko

[img]http://fastimages.eu/images/2014080619.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Ne 3. Máj 2015, 19:52

Fuguje 8-)

Veeeelmi pekne dakujem za radu.

Video skusim, ked nieco zaujimave nahram.

BBcode:
Hide post links
Show post links

pstruzik
Príspevky: 16
Člen od: Po 20. Apr 2015, 14:04

Artur

Príspevokod užívateľa pstruzik » Ut 12. Máj 2015, 13:20

Ahoj monika. Ja ešte nemám žaka, ale rozhliadam sa teraz po nejakej klietke. Čo to má Artur za klietku?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Máj 2015, 21:10

Ahoj.
Artura mame od chovatele zo Zeleneca pri TT. Klietku z bazos.

[img]http://fastimages.eu/images/2015051221.jpg[/img]


[img]http://www.fastimages.eu/images/201505exe.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

pstruzik
Príspevky: 16
Člen od: Po 20. Apr 2015, 14:04

Artur

Príspevokod užívateľa pstruzik » St 13. Máj 2015, 22:58

Ďakujem za priložené fotografie.

A má aj stojan s bidlom niekde mimo klietku na ktorý chodí počas vychádzky?

Na tej hornej fotografii kde Artur sedí na na tom ílovom (cementovom) bidielku, tak aký priemer má to bidielko? Pozerám že sa vyrábajú o priemeroch 2,7cm 3,5cm a 4cm priemery. Budem kupovať tie bidielka asi cez eshop a nechcem aby som vybral príliš malé.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Artur

Príspevokod užívateľa janax » St 13. Máj 2015, 23:13

Idealne su konare zo stromov roznej hrubky, to je masaz na nozky. Urcite by ale nemali chybat tak hrube, ze ked ich papusik uchopi, nesmu sa mu dotykat predne drapky so zadnymi. Ze kazdy strom nemozes na to pouzit iste vies, existuju aj jedovate. Najvhodnejsie su vsetky ovocne, dalej breza, lieskovy orech, atd. Na jar, ked pucia, davam konare aj s pukmi, obsahuju vitaminy.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Máj 2015, 21:49

Artur ma aj svoj strom mimo klietku. Domaca vyroba. Manzel sa realizoval. Strom je z bazy. Mimo klietku na nom Artur sedi, lozi, ale vacsinou iba chvilu. Viac ho bavi sediet s nami na kozennej sedacke. A ked ju zacne hryzat, tak sa sam vyhresi hlasnym "Artuuur" a pozrie sa na nas, ze ci to tak dobre urobil. Je vtedy zlaty. A ked sme hrali majstrovstva tak zo stromu krical: "Slovenskooo, heja heja Slovenskooo". Aj teraz krici pri hokeji, je mu jedno, ze nasi su uz doma . Prikladam aj par foto.



[img]http://fastimages.eu/images/201505szs.jpg[/img]

[img]http://www.fastimages.eu/images/2015051420.jpg[/img]

[img]http://www.fastimages.eu/images/201505cqc.jpg[/img]

[img]http://www.fastimages.eu/images/201505vev.jpg[/img]


[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Coala dňa 20.07.2015, 23:43 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

pstruzik
Príspevky: 16
Člen od: Po 20. Apr 2015, 14:04

Artur

Príspevokod užívateľa pstruzik » Pi 15. Máj 2015, 22:52

Ďakujem za pekné fotky. A čo jedáva, teda mám na mysli zrniny - zmesy zrnín ktoré možno kúpiť už namiešané. Známe sú krmivá od Versele Laga, konkrétne prestige premium african parrot loro parque mix. Dávate mu aj tento konkrétny mix?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Máj 2015, 20:24

Kupujeme mu zmes orechov od Versele Laga Exotic Nuts a zrno zmesku Avicentra Deluxe. Mimo toho papa vela ovocia a zeleninky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Príspevky: 141
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Artur

Príspevokod užívateľa petrik1 » Ne 21. Jún 2015, 23:13

Pekný papúšik

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jún 2015, 21:16

Dakujem. Robi nam velku radost. Aj ked niekedy ma aj zly den, kedy hryzne, vrieska, utoci. Tych dni je vsak pomenej. Inak je velmi milej povahy a velmi rychlo sa uci. Je to nas sikulo.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Jún 2015, 21:22

Chcela by som sa este nieco spytat skusenejsich. Artur velmi rad papa v tomto obdobi cerveny melon. Zrniecka mu z neho vyberam, lebo nevie, ci by mu neublizili. Viem, ze jadierka z jablka su pre zakov toxicke. Tak ak mi viete niekto poradit, napiste mi prosim, ako je to s jadierkami z melonu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Artur

Príspevokod užívateľa whalenka » Št 25. Jún 2015, 08:26

Klidně může, meloun je zelenina, stejně, jako okurka :) A zrnka z jablka - musel by jich sežrat moc, aby se něco stalo, při běžném množství je to OK.
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Príspevky: 141
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Artur

Príspevokod užívateľa petrik1 » St 8. Júl 2015, 22:36

Náročný spoločník.... myslel som tým, že je veľmi náročný na tvoju pozornosť, starostlivosť, lásku. Musíš sa mu venovať dennodenne. Je to záväzok na strašne dlhý čas. Kto to nebude rešpektovať, nech si žaka ani nekupuje. Inak náš Filipko má svoj profil na FB (Filipko Blažek) a tiež i FB stránku (Filipko - náš miláčik). A stred jabĺk okrem toxických jadierok býva aj dosť často postihnutý rôznymi plesňami, nemusiaby extra veľké, ale sú mimoriadne škodlivé.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Júl 2015, 15:50

Ten vas Filipko je nadherny a je vidiet, ze je velmi stastny a spokojny. Pozerala som foto na FB. Mozem vediet kolko ma rokov? Filipko byva ako casto vonku mimo klietky? Aj tu volieru vonkajsiu ma nadhernu. Mal aj on obdobie puberty? Lebo nas Artur je v tomto obdobi dost zly mimo klietku. Vsetko hryzie. Uz nam znicil celu kozennu sedacku. Kolko trva taka pubert? Po puberte uz bude kludnejsi? Na sekundu ho nemozeme nechat mimo klietku bez dozoru, lebo v momente vsetko nici a hryzie. Horsie ako s malym decom..

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Príspevky: 141
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Artur

Príspevokod užívateľa petrik1 » Pi 10. Júl 2015, 17:25

Mal 7 rokov (27.5.). Ako ten čas letí. Keď prídeme domov, je vonku z klietky až dokým ho nedáme spať. Na vonkajšiu voliéru si musí zvykať. Je to bojko, ale asi ako každý žako. Navyše čoho sa báť má, tam je hrdina a naopak. Puberta je individuálna, okolo 3-4 rokov. A to, že mení náladu, môže byť napr. aj tým, že im rastú nové pierka, niečo ste v byte zmenil, vecí môže byť viac. Inak aj Filipko má tendenciu všeličo okusovať, a tak musí byť jedným očkom stále pod dohľadom. Inak zistite typ hračiek čo ho zaujíma a potom ho nimi viacej zamestnajte.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Artur

Príspevokod užívateľa lola » So 11. Júl 2015, 17:31

Zaujima ho vsetko co nemoze .. kable, nabytok, zaclony a najviac sedacka. Jeho hracky ho nezaujimaju dlho. Ma aj svoj strom, ale tiez na nom dlho neobsedi. Zbierame mu haluzky, ale radsej ako tie likviduje pera. Do klietky potom vlezie Filipko kludne? Lebo s Arturom niekedy bojujeme. Do klietky ho viem dat iba ked je vsade tma.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Príspevky: 141
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Artur

Príspevokod užívateľa petrik1 » Ne 12. Júl 2015, 23:10

To každý bojuje ;-) Do klietky do dávam na jeho bidlo, viacmenej tam vlezie, teda ráno, keď ideme do práce. Ale je jasné, že najradšej by tam nešiel. A večer je večer, tak to ide drochmať, keď je tma. Inak by to ani nepochopil prečo ho zatvárame, niekedy chodí ešte chvíľku v klietke, potom utíchne. Často, keď ide spať, tak nám povie Dobrú nocku. Inak, nové slová sa učí či chce učiť už pomenej. A váš Artur je fešák.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 4 neregistrovaní