zimné prikrmovanie

lola

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Nov 2012, 10:51

Zima sa nám začína blížiť, nezabudnime okrem našich operených miláčikov aj na vonkajšie vtáčiky:-) Pomaly ide čas umiestniť kŕmne búdky. Tento rok prial úrode jabĺk, preto treba nejaké vyložiť aj pre drozdíky, ktoré ich milujú. Potom kopec slnečnice, nejaký loj a už to začína:-) Okrem toho aj naše papúchy sa zabavia pozorovaním diania v búdke a nebudú sa nudiť:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Nov 2012, 18:09

Ja som dnes zrobil budku pre vonkajsie vtaky je tam priputany loj nasypana slnecnicaale o jablku som nevedel tak to tam dam .....pripevnil som to o 14:00 a pozeral som na to a po takej pol hodine 2 sykorky a potom ich tam priletelo este okolo 6.... co by som tam mohol este mohol dat?......zabyvaju sa vtaky aj v neakych budkach rucno vyrobenych?

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa ciro » So 3. Nov 2012, 11:00

Martin, veľa odbornych informacii ohľadne kŕmitok a búdok nájdeš na stránke vtaky.sk. V oblasti Akcie a kampane je časť Vtáčie búdky s množstvom informácií. Preštuduj si to.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa lola » So 3. Nov 2012, 15:05

Ahojte aj my mame vtaciu budku,a davam tam lojove gulky,jablcka,orechy a niekedy mam pocit ze tam nalietala cela vtacia dedina :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Nov 2012, 07:38

Martin taký základ je asi toto:-)

[b]Drozdy, chochláče - jablká, rôzne plody

Sýkorky, brhlíky, kôrovníky - slnečnica, loj, tuk, varené nesolené nekorenené mäso, oriešky, ovsené vločky

Vrabce, strnádky žlté - pšenica, drvená kukurica, jačmen, slnečnica

Stehlíky - slnečnica, proso, mak, repka olejná

Hrdličky záhradné - pšenica, drvená kukurica, jačmen

Kačice, labute, čajky, lysky - mäkké pečivo nakrájané na drobné kúsky, kukurica, pšenica, jačmeň[/b]

Inak my máme párik hrdličiek, ktoré u nás aj hniezdia a celú zimu okupujú kŕmidlo, samček vždy na búdke stráži, kým sa samička napapá:-) No a kopec drozdov, vrabcov a sýkoriek.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Nov 2012, 19:51

Ja ked chodim v zime k rodičom na dom, neviem sa do záhrady vinadívať *253* na jednom strome je zavesená jedna búdka, dve krmitka (s rôznymi dobrotami) a keď sa tam zbehnú všetky vtáčiky (vrabce, sýkorky, hrdličky...) je to riadna "podívaná" :-) mám niekdy pocit, že k nim do záhrady chodia na hostinu všetky vtáky z mesta a okolia :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Nov 2012, 10:15

Vezu to verím, vtáčiky sú veľmi rozumné a rýchlo sa naučia chodiť do kŕmidla:-) Moja starka býva pri lese a tam to má ako v Zoo, ďatle, chochláče, sojky, straky... U nás v rodinnom dome ale ďalej od lesa už taký výber nie je. Ja si vždy pripravím zmes (jačmeň, ovos, kukurica, pšenica, ovsené vločky) pre hrdličky, čiernu slnečnicu a loj pre sýkorky a jabĺčka pre drozdíky. Už sa teším ako zase bude štebot na balkóne:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

zimné prikrmovanie

Príspevokod užívateľa lola » Ut 25. Dec 2012, 18:25

Ja už prikrmujem tretím rokom :) V paneláku sme takí asi traja. Na sídlisku mame dokonca zavesenú na strome aj umelú nádobku s krmivom a tam je teda spevu a ruchu :) Mne väčšinou chodia na balkón sýkorky a posledne dva roky aj vrabce. Prvý rok chodili občas aj stehlíky a brhlíky ale potom som ich už nezaregistrovala :(

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Klebetník (Off Topic)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných