ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Ut 12. Jan 2010, 16:20

Počas sviatkov som si našiel trochu času a konečne spáchal plánovaný článok o výstavbe našich vonkajších výletov. Možno niekomu prídu vhod niektoré rady, nápady alebo inšpirácia. Sám viem koľko som sa natrápil pri zháňaní informácii pred začatím výstavby a tak som sa rozhodol, že sa formou fotoreportáže podelím o moje skúsenosti.

[center][b][URL=http://ara.webnode.sk/products/vystavba-vonkajsich-vyletov/]Výstavba vonkajších výletov[/URL] [/b][/center]

[i]Nechcem zahlcovať tieto stránky množstvom ďalších fotografií a tak sem so súhlasom Coaly umiesťujem link na môj web.[/i]
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » So 4. Aug 2012, 22:13

[color=red][b]Horúca novinka ![/b][/color]

Ararauna Vicky zniesla pred dvoma rokmi prvu znasku vajicok a uspesne ju napriek osadenej búdke pleštila z bidla na zem. Toto sa jej podarilo dvakrát. Dúfal som, že ako prvorodička nevie čo robiť a nik jej neporadil a že sa to o rok zmení. Minulý rok začala búdku pravidelne navštevovať a urobila dve znášky 2 a 3 vajíčka na ktorých vždy poctivo sedela avšak boli prázdne. To isté sa stalo aj tento rok. Tri prázdne vajíčka na ktorých opäť poctivo sedela. Po odobratí opätovne zopakovala znášku. Tentokrát som ju ani nekontroloval a nechal ju opäť poctivo sedieť. Aj tak stým nič neurobím a nebudem jej to brať aby sa nevysilovala prípadnou ďalšou znáškou.

[b]Minulý týždeň v sobotu som však začul z búdky u araraun pískanie. [/b]
Nemal som príležitosť ani som nechcel Vicky rušiť a tak som celý týždeň chodil s napätím počúvať, či sa pískanie bude ozývať. Sem tam áno, sem tam nie. No keď sa každý deň ozvalo, vedel som, že mláďa žije. To znamená, že rodičia kŕmia !
Dnes som bol celý deň doma, otvoril som výletové okno a dúfal, že aj Vicky na chvíľku vylezie von. Podarilo sa ju "vymknúť" vonku a mohol som urobiť kontorlu budky.
Máme tam dvoch krásnych prckov !!! Plus zostalo jedno vajko.
Boli nakŕmený do prasknutia a tak som urobil aspoň fotečku do archívu, budku zavrel a pustil Vicky, nech si ide deťúrence ratovať.

Parroťáci držte im palce (ja viem, že budete), nech to tí mladí rodičia zvládnu a vyvedú svojich potomkov.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa sasa » So 4. Aug 2012, 23:50

zvládnou. jak to začli krmit, tak je to dobrý. šikovní jsou. a nějak rychle ti vyrostli, vždyť jsi je donesl nedávno :-) kolik, že jim vlastně je (rodičům, myslím)?
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Aug 2012, 09:10

to je paráda, robo! takoví mrňousci jsou nádhera a určitě spokojenost jak pro rodiče, tak majitele. a moje tajné přání :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Ne 5. Aug 2012, 14:57

Ďakujem

Saši, nezdá sa to ale Arthur a Vicky už majú každý 7 rokov. Beží nám to hovadsky rýchlo.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa irena » Ne 5. Aug 2012, 21:55

Tak to bude odměna po 7 letech v podobě krásných aroušků. Samozřejmě, že držíme pěsti štěstíí.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Príspevky: 1209
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa jitka » Po 6. Aug 2012, 20:21

Držím také pěsti, mimča jsou nádherná.
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Aug 2012, 13:11

Gratuluji,musíte mít obrovskou radost 8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Ut 7. Aug 2012, 18:49

Dva dni som nič nepočul tak som začal mať obavy. Dnes bola opäť príležitosť vymknúť Vicky vonku, tak som urobil kontrolu. Deťúrence žijú !
Ale v raste nastal medzi nimi poriadny rozdiel. Jeden maličký, druhý obor.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Aug 2012, 22:34

No plesatci krasni. Ten starsi , jak je radne nacpanej :-O . Takze rozdil mezi nima jsou tak ctyri dny? prvni a treti vajco?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Aug 2012, 11:36

Tak to je parada.Gratulujem a nech sa malicky drzia.Je to vynikajuce,ze rodicia krmia mladatka a pekne sa staraju.Teraz robit iba pekne snimky a sup sem s nimi...

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Po 13. Aug 2012, 22:17

Konečne sa mi podarilo po 6.dňoch vykonať kontrolu búdky. Už som bol z toho pravdu povediac nervózny. Vicky mi nedala šancu a nechcelo sa jej von na vzduch. Dnes som ju však vymákol na chvíľku vonku a stihol ju opäť na pár minút vymknúť.
Prckovia sú našťastie v poriadku. Nakŕmení a už pekne zarastajú. Rodičia mi robia radosť ako sa vzorne starajú. A ja im 2-3x za deň predkladám krmivo všetkého druhu nech majú dosť pre seba aj pre deťúrence.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Príspevky: 615
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa diamond » Po 13. Aug 2012, 22:47

fakt nadhera Robo.
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
peggy2
Príspevky: 1333
Člen od: Po 28. Aug 2006, 20:29
Bydlisko: Praha

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa peggy2 » Ut 14. Aug 2012, 09:31

parada, drzim palce at krasne rostou

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa deny » Ut 14. Aug 2012, 12:27

Jupiiiii 8-) 8-) . Nech su pozehnani... :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Aug 2012, 20:27

Chystas sa mladata kruzkovat,alebo neskor cipovat ?Prve hniezdo byva v tomto smere dost haklive,podla povahy rodicov..

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » St 15. Aug 2012, 21:53

Kym ich budu rodicia takto vzorne krmit, tak na ne nebudem sahat. Nemienim riskovat, ze by im nebodaj Vicky odkusla nozicku pri snahe zbavit sa kruzku ako niecoho nezelaneho. Som rad, ze tak vzorne upratuje budku a vyhadzuje vsetok odpad. Kruzok by mohol byt problem. Ak budu krmit aj dalej, tak dam potom mlade zacipovat, ale nejdem predbiehat.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa coala » St 15. Aug 2012, 23:30

super ze sa rodicia sami staraju netreba to riesit kruzky nie su dolezite cipy budu v pohode hlavne nech su krpci v poriadku drzim palce :-)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Aug 2012, 07:13

[quote]Kym ich budu rodicia takto vzorne krmit, tak na ne nebudem sahat.[/quote]
moc se mi líbí tvůj přístup! papoušek má vědět, že je papoušek. nechat mladé rodičům je nejlepší způsob pro jejich budoucí fyzickou i psychickou sílu a zdraví. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa irena » Št 16. Aug 2012, 07:39

Tak to je super. Je vidět, že trpělivost růže přináší.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » Ut 21. Aug 2012, 21:12

Vesmírna loď NOSTROMO hlási, že "votrelci" začali meniť svoju vývojovú fázu a nahadzujú ochranný štít.
Keď som otvoril kryokomoru skoro som odpadol. Myslel som, že nežijú. Laserový paprsok čelovej lampy ich však zázračne prebral k životu, čím sa zároveň aj mne rozprúdila opäť v žilách krv.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Aug 2012, 22:48

Na začiatok aj ja Gratulujem k prckom. Ale už vyše roka chodim na vašu stranku poprecitani textu na lavom okraji a stela nič noveho "V priebehu nasledujúcich dní Vám budeme všetky tieto novinky prinášať na našich stránkach. Sledujte nás a nezabudnite sa sem vrátiť." vracam sa ale stale nič.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa irena » Št 23. Aug 2012, 08:56

Už se podobají arům a ne vetřelcům. :D
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » So 1. Sep 2012, 21:42

[quote]Pe3k33 napísal(a):[hr][i]Na začiatok aj ja Gratulujem k prckom. Ale už vyše roka chodim na vašu stranku poprecitani textu na lavom okraji a stela nič noveho "V priebehu nasledujúcich dní Vám budeme všetky tieto novinky prinášať na našich stránkach. Sledujte nás a nezabudnite sa sem vrátiť." vracam sa ale stale nič.[/i][/quote]

Ja viem a veru ma to mrzí. Tých povinností čo mám v súčastnosti je veľa aj na vola a musím eliminovať všetko menej podstatné od toho dôležitejšieho. Snáď sa cez jesenné a zimné dlhé večery nájde toho času aspoň o trošičku viac. Aj na Parrot zavítam sporadicky aby mi neexol účet. Úplne som stratil prehľad čo sa tu deje a taktiež kontakt s priateľmi.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ARALAND – chovateľské zariadenie pre ary

Príspevokod užívateľa robo » So 1. Sep 2012, 21:43

Votrelci zmenili vzhľad na mladých indiánskych bojovníkov so svojimi čelenkami.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní