Ake vitaminove doplnky a osvetlenie pre amazonana?

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » St 3. Sep 2003, 20:25

mám amazoňana modročelého a chci se zeptat, je nutno mu podávat nějaké multivitamínové připravy, aby byl zdravý? Jestli ano, tak jaké? Myslím, že mu dávám celkem bohatou stravu.

Teď jsem ještě viděl příspěvky ohledně UV zaření. Mám ho normálně v pokoji. Je potřeba mu svítit nějakou vhodnou zařivkou? Nebo mu dávat vitamín D3 v nějakém přípravku?

Jak to dělat v zimě, když je tma už v 16.00 svítit mu až má aspon 12h světlo?

Předem dík

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

amazoňan

Príspevokod užívateľa petra » Po 8. Sep 2003, 20:29

Ahoj,

pokud dáváš svému amazoňanovi kompletní krmný program (směs zrní, granule a vaječnou míchanici+ovoce a zeleninu), tak nemusíš přidávat žádné vitmíny, v takových směsích je jich akorát. Horší to naopak bývá s minerálama, ale i těch je v kompletních krmivech správný poměr.

UV zářivku o které jsem psala používám v místnosti kde je hodně málo světla (provizorní karanténa), náš amazoňan je s náma v pokoji a žádný světelný režim mu neudržujeme. To spíš on má svůj režim a vždycky nám dá najevo, že už by jsme mohli zhasnout a nechat ho spát. Přemýšlím ale, že zářivku použiju na přisvěcování v zimě u druhé klece, kterou je v tmavším pokoji.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 26. Feb 2004, 14:23

Vajcia na tú \"míchanici\" varíš alebo dávaš surové alebo smažíš? Lebo uvarené na tvrdo môj papgáj miluje, no surové sa mu bojím dať.
Ďík za odpoveď. Naďa

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 26. Feb 2004, 15:20

Vajcia určite varené! Povariť asi 15 minút. Surové by som mu nedával.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

amazoňan

Príspevokod užívateľa petra » Št 26. Feb 2004, 16:40

nada já je vařím tak, že zavolám Jirkovi z amazonia.cz a objednám si :10: Všechno to krmení beru raději známých značek, je to alespoň nějaká jistota, že papoušek dostane co potřebuje.

Kousíček vajíčka papouchovi můžeš dát, ale jen jednou za čas (např. 2x/měs) a určitě vařené (jinak kdyby ti šlo o salmonely, tak ty prý zabije až 45 min. vaření). Smažené fakt ne, to není zdravé ani pro lidi a pro papoušky už vůbec ne :18: (lehká pomůcka, pro paopuška nejspíš nebude škodlivé, co může sníst batole)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Po 29. Mar 2004, 11:13

Z vajíčka dáváme jen bílek, ..
Ale snědla by všechno, je to žroutek.

Ale vede jednoznačně piškot namočený třeba jen ve vodě! :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Po 29. Mar 2004, 13:11

A prečo mu nedáš to najvýživnejšie z vajca? Veď práve v žĺtku je veľa potrebných vitamínov a minerálov...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Po 29. Mar 2004, 15:40

[quote][b]Akira napísal/a[/b]
A prečo mu nedáš to najvýživnejšie z vajca? Veď práve v žĺtku je veľa potrebných vitamínov a minerálov...[/quote]

Cetl jsem to nekde na webu, ze se dava jen bilek :74:
Tak ted nevim, .. :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Po 29. Mar 2004, 16:03

Ja davam vajka, natvrdo uvarene a poriadne pogniavene v hrsti aj ze skrupinou. A funguje to.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

amazoňan

Príspevokod užívateľa petra » Po 29. Mar 2004, 16:51

taky jsem jim začala dávat vajíčka i se skořápkou, vyjímečně, ale fakt je to bere. samozřejmě né půl vejce, ale míň

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Ut 30. Mar 2004, 14:50

A nemoze sa stat, tak ako u ludi, ze by im mohlo ublizit?
Ako su na tom vtaky s cholesterolom?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Ut 30. Mar 2004, 15:04

potvora
jednostranna strava nie je dobra ani pre papuchov. Tu ide o vyvazenu a urcitemu druhu papagaja prisposobenu vyzivu. Takze ak je papuch zdravy a dostva presne to co potrebuju tak netreba sa bat.
To plati inak aj u ludi...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Ut 30. Mar 2004, 15:33

gery
je mi jasne, ze \"zlata stredna cesta\" je to najlepsie. Lenze ake mnozstva to u ktoreho druhu su? Ked sa prejem ja, tak dobre mi tak, moja vlastna blbost, mohla som vediet, kedy mam dost. Ale ako to odhadnut u papagaja?
S jedlom sa hra, aj ked je hladny, takze to mi moc nepomoze..

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

amazoňan

Príspevokod užívateľa petra » St 31. Mar 2004, 21:54

Potvora já jim dávám pravidelně jen papouškovské žrádlo a skoro denně na špičku lžíce vaječnou míchanici od Orluxu. Přilepšovátka dostávají jen občasně, piškot obden, trošičku jogurtu (doškrabání z kelímku) tak 2x/týden, sýr, vajíčko apod, tak 2x/měs, kost z kuřete max 1x/měsíc. To je pro mě strop, ale je fakt, že to nemají každý měsíc např. to kuře. Někdo dává i častěji a taky nemá problém, ale jsou to přilepšovátka, tak podle mě nemusí být pravidelně. Dávkuju to všem stejně, protože si navzájem prolézají misky, takže dávkování nemá smysl. Stejně to sní jen když mají chuť, jinak si to vyfouknou navzájem z misek :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Apr 2004, 10:58

Celkom dobry system.
Vajecna michanice od Orluxu je co presne? Je to nejaky prasok, alebo cosi take?
Ja mam ten problem, ze sa ide utlct za slaninou a podobne mastnym masom.
To si myslim, ze mu naozaj robit dobre nebude. Takze sa mu snazim vysvetlovat, ze to nie je zdrave a ze nic nedostane. Nechci vidiet, ako sa potom tvari. A obcas aj normalne krici :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Apr 2004, 11:06

Tady se na to podivej: [URL=http://eshop.amazonia.cz/popis.php?II=6]http://eshop.amazonia.cz/popis.php?II=6[/URL]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Apr 2004, 11:17

Posielas aj na dobierku na Slovensko? :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Apr 2004, 11:28

Zatim to bohuzel nejde, resp. bylo by to narocne papirove a tim i financne. Uvidime po 1. maji..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Apr 2004, 11:55

OK, tak budem musiet hladat tu. Ale predpokladam, ze aj tu sa najde nejaky predajca. Aspon dufam.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Apr 2004, 09:19

Idem sa spytat trosku od veci, ale nechcela som otvarat temu, kedze tato ma priznacny nazov. Prosim,prosim :21: nechce sa vam niekomu STRUCNE mi POPISAT TAKE NAJVACSIE ROZDIELY MEDZI aMAZONANOM MODROCELYM A ORANZOVOKRIDLYM? Fyzicke a povahove vlastnosti a tak podobne.
Dakujeeeem :-D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Apr 2004, 10:46

@ada
Rozdielov je hodne.Do bytu by som ti odporucal Modroceleho.
Oranzovokridly(Kurika)je sice o cca.50% lacnejsi,ale zato hlucnejsi,nema az take vlohy na imitovanie(samozrejme ze to je individualne),velkostou je o nieco mensi ako Modrocely(podla druhu).Co sa tyka sfarbenia,tak Kurika ma \"fadnejsie\" sfarbenie.Citesu na Slovaci podliehaju obaja.
Ked si chces vybrat samozrejme zalezi na tebe,ale ja by som ti odporucil z tejto varianty toho Modroceleho.
[hr] Maj sa pekne :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Apr 2004, 11:41

@Mino
Dik za radu, aj ja som bola viac naklonena modrocelakovi. Aj ked je to hudba buducnosti, vyhovoval by mi z tychto velkacov(zako, kakadak..) asi najviac, podla toho co som tu citala. A zbieram info riadne dopredu, aby som nespravila nejaku chybu potom. Mala som to stastie vidiet ich v akcii, znami maju parik, a to bola radost sledovat. Zako sa mi zda ovela narocnejsi povahovo, ale mozno sa mylim.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Ut 20. Apr 2004, 16:46

Chtel bych se zeptat, jake materialy pouzivate na vyrobu ruznych hracek pro Amazonany? Je napr. medeny drat skodlivy? :23:
Dik
:174:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Ut 20. Apr 2004, 17:44

Med urcite nepouzivej, oxid mednaty (medenka) je toxicky i pro lidi! Vubec drat jako soucast hracek nevidim moc rad, ceho papousek nedosahne silou, to vynahradi trpelivosti a bude s tim kyvat tak dlouho dokud to neulomi. Mrkni do historie, nametu na vyrobu hracek pro papousky tady nekolik bylo, totozny clanek od Roba je i u mne na www.amazonia.cz.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

amazoňan

Príspevokod užívateľa lola » Št 22. Apr 2004, 13:40

Diky, mrknu na to. Delal jsem nejake hracky ze dreva a jednotlive dily jsem spojil tlustym cistym, novym medenym dratem, takze drat jako takovy v podstate ani nebyl moc videt. Jen na zaveseni a dole ukonceni. Asi ten drat ale nahradim pevnym spagatem, zkusim a uvidim, jak to Dorynce dlouho vydrzi :D

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 4 neregistrovaní