Monster house

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Feb 2011, 12:34

Chcela by som založiť novú tému, aby som nepísala o novom prírastku do našej rodiny (Carlie) do mojej témy v aratingách, kde som sa už o našom Charliem pochválila :84:
Takže: Mame novy prírastok: Charlie-amazonik čiernotemenny. Kúpili sme ho normálne v petworlde u nás v Irsku, kde sme ho dva mesiace chodili obzerať a docela sme sa s ním zblížili a čo vám poviem, bolo mi do plaču stále, ked som z toho obchodu odchádzala, aj keď musim povedať, že náš Chárlie sa nemal tak zle, mal stále plnú misku so značkovym krmivom a stále aj čisťučkú pitnú vodu aj ovocie, len denne svetlo na tom poschodí, ktoré obýval nebolo, takže okrem lásky mu chýbalo aj toto svetlo a s ním spojeny dôležitý vitamín D.
Klietku nam pribalili skoro "grátis", po ňu sme si prišli nasledujúci deň. Nieje nejaka velká, ale myslim si že Chárliemu stačí. Len Bubovi sa nijako nepáčilo, čo sme to dovlikli za zázrak, vystrájal ako zmyslov zbavený, a zdvojnásobil svoju veľkosť až tri-krát
Chárliemu sme vymyšľali mená doma a nakoniec sa nám zapáčilo meno Chucky (Čaky) , keďže máme už doma aratingu Buba. (taky maly dom strašidiel)
Ale už sme si stihli všimnuť že Chárlie má rečnícky talent a furt opakuje jasne svoje meno - Charlie. Tak ho voláme Chárlie ale aj Chucky, myslim si, žeby to nemalo škodiť.
Zároveň sa s vami podelim o fotky s mojich miláčikov, tie moje dve strašidlá zatial niesu spolu púšťané, ale v budúcnosti by som si veľmi priala, aby boli kamaráti.
Takže idem popracovať na tých fotkách :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Monster house

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Feb 2011, 12:49

No krásný, další blázen s amazonkem ;) MonsterHouse je božá název, kombinace aratingy a amazonka (ještě se jménem čakí), to bude nářez! Hodně štěstí a těším se na nové fotky a příběhy!
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Feb 2011, 15:23

tuto su aše prve fotky z MonsterHouse :D

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Sandra Ichova/Fotografia0410.jpg.jpg[/img]
[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Sandra Ichova/Fotografia0468.jpg.jpg[/img]
[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Sandra Ichova/Fotografia0461.jpg.jpg[/img]
[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Sandra Ichova/Charlie1.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Feb 2011, 17:27

krásně ochočený, jak hned sedí na ruce :D
gratuluju k novému přírůstku :30:
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Romik dňa 04.02.2011, 17:28 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Feb 2011, 18:03

bublinka aj ja ti želám veľa krásnych zážitkov s drobcom a tiež ma zaujalo,
že vyzerá byť taký krotký ...maznavý akoby u teba bol neviem ako dlho

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Feb 2011, 18:26

ďík všetkym za podporu a pekne priania, je naozaj uchvatny. Veď preto som ho chcela, že on má už nejakych 5-6 mesiacov, z toho 2 mesiace (aj o čosi viac) bol v tom shope a oni mu tam pristrihli krídelka aby ho mohli ľudia obdivovať aj mimo klietky a pripadne ho pohladiť. Mne z toho vlasy hore dupkom vstavali, keď nejake rozmazlene decko šahalo na mojho buduceho mazlička. Že som si ho brala na prst ja, to mi pripadalo normálne, ale keď nanho šahol niekto iný... :kill:
ale on bol taky maličký, s nevinnym pohľadom, nechal trpezlivo siahať si na seba, aj keď personál to nerad videl, ale niesu všade a kamery tiež niesu všetko... No a navyše ten chlad všade, raz bolo dokonca tak zima, asi im vypadlo kurenie, či čo a on sa triasol na celom svojom malom teličku no a ja, viete si predstaviť :kill: Ale už je dobre, nerada na to spominam, už je doma- konečne
Čo sa krmenia tyka, dostal gratis krmivo asi kilo a pol, je to vyborne krmivo s viac druhovou slnečnicou a ostatnymi zrninami, kukuricou hrachom, či čo to tam je, a navyše obohatené papajou, mangom figami hrozienkami, brusnicami, mrkvou, a navyše nejake obilne čipsy su tam aj taky nejaky nedokrpateny akoby popcorn. Toto krmivo ma veľmi rad, aj Bubo si ho obľubil. Ale Chucky má obrovsky apetít, ale aj veľku riť, ktoru nevie vytiahnuť na playground, takže asi začneme s gymnastikou, hoci preňho je dosť ťažke už len to, že nemá letky a kym mu dorastú...
Ale fakt som veľmi šťastná, že moje operené decká sú pri mne a ja sa vynasnažim ľubiť ich a vymyšľať pre ne stále niečo nové ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Monster house

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Feb 2011, 18:38

Zravost je u amazonku pruvodni celozivotni jev ;) A ochocenost taky :D
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Feb 2011, 18:47

tak to je pravda, whaLenka, len neviem teraz, či mu mam dosypávať toho krmenia, pretože on zdlabne denne tri nerezove misky, akože normal a to mi nepripadá až tak normálne. Navyše, keď mu nedosypem vrieska a dožaduje sa, klope zobakom do tej misky a stale drži očny kontakt na mne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Monster house

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Feb 2011, 19:40

chichi, to mi neco pripomina - hele, je to mlade, to zere hodne. Davej vice ovoce, ale extremne bych to u mladete nesidila...
Mym davam denne cca 6 lzic krmeni (tedy 3 na papouska)
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Monster house

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 4. Feb 2011, 21:13

jste nejaky zravy. u nas 3 lzice sezerou 2 nobilisky dohromady a jeste zbyde
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » So 5. Feb 2011, 11:40

no, krmi sa fakt viac než dosť, ale chystám sa ho zvážiť, potom asi uvidime, lebo je dosť ťažky, ale amazonika mám prvy krát, takže si to porovnám s normálom, ale už utekám do práce, tak neskôr, díky a papa :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Monster house

Príspevokod užívateľa whalenka » So 5. Feb 2011, 12:42

normal u papouchu je stejny jako normal u lidi - na vaze to nepoznas ;) Kaja ma 145, Beny 157, Raplik mel 187 - ani jeden nejsou podvyziveni nebo naopak Raplik nebyl tlustej - zalezi na kostre, na svalech... norma u amazonku je 150. Zvaz ho, ale neber to jako svatou pravdu ;)
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Monster house

Príspevokod užívateľa sasa » So 5. Feb 2011, 15:46

[ot]zakrsly kralicek vazi vic nez zuzan? i toto[/ot]

bublinka: mladata jsou futrovaci, neni treba ho omezovat
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Feb 2011, 07:56

diky vam, už som sa fakt obavala, pretože Bubo ten je jak vzducholetka" v porovnani s Čakim. Buba viac interesuje všetko, čo sa okolo neho deje, furt otravuje (len by sa hral), ale zase naučil sa jesť zeleninu a ovoc, granule a chilli, ziatial čo Čaki nezie ani banan, dokonca ani sušeny. Mala som pocit, že zeleninu v tom shope jedol lepšie, ale vlastne pravda je taka, že jedol len mandarinky a jablko a ešte hrozno, čo sme mu dali do pazurikov vždy, keď sme za nim prišli. Ale teraz som mu mandarinku obmedzila, ma po nej hodne riedky trus a to cely deň, keď si da kusok.
Bubo sa pokúša o zblíženie aspoň tak sa nam javí, ale Čaki stále atakuje, neváha skočiť na jeho klietku, keď ho mám na prste. Takže neviem, ale furt im dohovaram, o take dva tri tyždne ich chcem spolu pustiť na playround, nech si kus polozia spolu, pod našim dohľadom. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Monster house

Príspevokod užívateľa irena » Ne 6. Feb 2011, 10:47

Pozor na lezení po cizí kleci. Lehce může dojít k úrazu. Já bych je po bytě klidně pustila i dřív. Jinak amazonci jsou proti ostatním druhům neskutečně žraví. Aspoň s nimi nejsou starosti, že něco nebaští. :10:
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Feb 2011, 12:31

jj, suhlasim a dam pozor :) dnes som Chakiho vykupala v Bubovom bazeniku, teda najprv Buba. Charlie bol v bazene poprve, takze vodou vždy len "preletel" a vyšplhal na okraj bazena, potom zase preletel a na ten druhy kraj sadol, popritom vyrazne kričal a trepotal kridlami, takze mi narobil v kuchyni spúšť. Ale nechcel isť preč z kupania, len kludne vo vode nepostal tak, jak to robi Bubo. Dufam, že mu ten zvyk neostane, pretože to robil 5 minut, miesto toho, aby sa riadne vykupal alebo odišiel" :63: Potom som mu urobila kašu z granuli s piskotou, ktoru zvyčajne robim Bubovi po kupani, je to taky náš ritual, dufam ze si ho Chaki osvoji. Teraz sa bavi tym, ze si z mojich vlasov na hlave robi asi hniezdo, ale škube ma to dosť, takže asi stopneme to blbnutie,jáááw, prave ma kusol do ucha, strašidlo jedno aaa dosť. Budem to všetko musieť nabuduce nahrať, ako sa udomacnuje. :17:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Monster house

Príspevokod užívateľa whalenka » Po 7. Feb 2011, 12:55

Muhahahaaaa [quote]Dufam, že mu ten zvyk neostane[/quote]

Ty ses nekoukala na moje videa z koupání?! Zůstane... ;)
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Monster house

Príspevokod užívateľa whalenka » Po 7. Feb 2011, 12:58

[ot] [video]http://www.youtube.com/watch?v=rjolXf7lz60[/video] [/ot]
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Monster house

Príspevokod užívateľa irena » Po 7. Feb 2011, 12:58

Pro amazonky je radost chystat jídlo, koupat je, dělat jim hračky...... Člověk má aspoň pocit, že to k něčemu je. Vše dělají naplno a dovedou si všechno užít. To ty moje potvory neocení. :10:
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Feb 2011, 13:14

jééé, díky whaLenka, spominam si na ten koupel ako aj na všetky tvoje videá, odtiaľ som prave nabrala najviac, stany, hračky, ale aj samotní títo tvorečkovia... :231: Rada by som mu vymyslela ďalšie hračky s bavlnenych povrázkov, ktore tu kupim v podobe prešiteho mopu-(nahradka na tyčku), ale musim počkať na ďalši priliv peňez, pretože náš Chaki nas teraz dosť vyčerpal :115:
Irena: musiš si teda aspon jednu dve take potvorky zadovážiť, aby si si to tiež vychutnala :118: :89: , ale alex maly a žako, to su popravde moje ďlšie "chtíče", ako aj mníšek a ešte alex čínsky, to by som tak chcelááááá :111: , ale samo... až neskôr :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Môj malí priateľ. (Báseň od srdca)

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Feb 2011, 13:51

aj tak trošku dufam, že si Chaki to kúpanie kus skultúrni", lebo Bubo sa kupe asi takto : Toto je video ešte z dávnejšej doby :)
http://www.youtube.com/watch?v=EsRP4kKuJwA

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Monster house

Príspevokod užívateľa irena » Po 7. Feb 2011, 15:35

He měla jsem je půjčené na dva měsíce. Brala bych je hned, ale rodina kategoricky řekla nee. :10: Jinak alexíky si pořiď, ale do velké voliery, jinak nedoporučuji.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Monster house

Príspevokod užívateľa whalenka » Po 7. Feb 2011, 16:12

Bacha na ty provazky - Karolina ma tendenci zrat vse (zatimco hosi poctive plivali...).
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

MonsterHouse

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Feb 2011, 21:42

jj, dam pozor, oni ich zbožňuju, hlavne keď sa do tych povrazkov môžu namotať celkom ako do deky, aj s utierkami s microvlákna sa zabavi (Chaki), alebo mi berie pások od županu. Musim mu pohľadať nejaku spravne tvarovanu plyšovu hračku a pripevniť ju do rohu klietky tak, ako ma Bubo toho macka, kde chodí "vyplakávať" keď citi nespravodlivosť"
:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Monster house

Príspevokod užívateľa lola » Ne 13. Feb 2011, 11:49

toť moje lasky

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Sandra Ichova/f0d6fcaa-32de-b5c4-ad06-d32591873505.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných