Ara chloroptera

marienka
Príspevky: 465
Člen od: Po 28. Máj 2007, 15:07

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa marienka » Št 25. Mar 2010, 11:24

Okrem toho pozor, do retaze sa jej moze kludne zamotat prstik, kdesi som tu videla aj fotky...retaze su nebezpecne....
[size=8px]

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 5. Apr 2010, 21:35

Náš nový prírastok - mimochodom Pirlo - nie je veľmi spoločenský typ. Oriešok to áno, ale pri pokuse o zblíženie sa oháňa zobákom, som zvedavá či ho to niekedy prejde. :12:
Scarlet sa mu asi páči, lebo ju chce kŕmiť, ale ona je totálne chladná baba, má ho v paži. Akurát na neho občas reve zo svojej klietky. :grr:
Pozitívna vec je, že základy sú už vykopané, negatívna vec ide to hrozne pomaly a ešte k tomu to počasie, pomoooc..... ;)
Musíme dať dole kus nášho plota a náš sused je z toho na nervy, lebo on tam má sliepky a samozrejme nemá ich ohradené používa náš plot. Potom chodí a pokrikuje nám na chlapov ešte dobre, že mňa sa bojí..... :D :D :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 14. Apr 2010, 06:09

Pokračovanie správ z budúcej drúbežárne. Základová platňa je už na svete, čakáme kým prestane pršať aby sme mohli pokračovať v začatom diele. Rozmery domčeka sa mierne zväčšili. Aj keď tie dva zálety ostávajú v pláne na tento rok, chceme ich kompletne dokončiť, hrubá stavba bude na 6 záletov nie na 2. Teda, že keď už tak už. :D
Zisťujem, že všetko je pekelne drahé, no ale keď človek nemôže chodiť na dovolenky, nech sa má na čo pozerať aspoň doma, trocha exotiky nikomu nezaškodí. ;)
[b]Potrebujem radu[/b], Pirlo sa stále oháňa zobákom, keď okolo behajú murári tak ešte viac, ja viem že je na nervy (aj ja som :grr: ), ale ja s ním chcem byť kamoška a neviem čo mám robiť. :12:
Keď mu dám oriešok a chcem ho pohladkať tak uhne hlavou zjavne nemá chuť. Keď sa aj dá pohladkať po zobáku po chvíli sa vrhne na misku a začne do nej klovať. Myslíte, že je na hlavu alebo sa len bojí???? Koľko to môže trvať?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » St 14. Apr 2010, 18:55

u mojich by som povedala, že mi búchaním po veciach dávajú najavo, že je to ICH

snažila by som sa dávať im oriešok až po pohladkaní alebo pri neutrálnom správaní, alebo keby boli pokojní a pod., podľa situácie, postupne by som sa snažila zblížiť pokiaľ by to šlo

.. samica nechce aby som sa jej dotýkala, tak ju pohladím po zobáku, keď si berie orech pomedzi mreže, tak, aby nemala inú možnosť, treba ju obabrať, ale niekedy sa mi aj na to vykašle a vyberie si hrdosť pred orechom :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa deny » St 14. Apr 2010, 23:15

Ani: To, ze si si kupila druhu aru zelenokridlu, ktora nie je rucne dokrmena a chces ho mat tiez ako milacika nejde velmi dokopy. Nie je to nemozne ale chce to vela casu. Najlepsiu cestu, ktoru teraz mozes zvolit je ziskat si ho cez samicu. Musi vidiet, ze samica sa ta neboji, bere si maskrty, necha sa hladkat.....Najskor na neho len hovor potom po case (ked o teba zacne javit zaujem a nebude pred rukami utekat) mu mozes zacat davat maskrty-uplatky. Po case sa mozes pokusit ho pohladkat - teraz by som pokusi o mojkanie a hladkanie radsej uplne vynechala. Toto nejde nasilu..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2010, 09:18

Deny, ďakujem. Neboj sa nie som ma hlavičku :D nechcem ho mať ako miláčika, je mi jasné, že bude stále predo mnou v strehu. Kamoškou myslím niečo len také jemné. Mne bude stačiť ak sa nechá jemne pohladkať a niekedy v budúcnosti bude ochotný nastúpiť na moju ruku. Bojím sa len aby som nebola pre neho nepriateľ číslo jeden, upratovať voliéru pod náletmi by som nerada. Trocha ma trápilo, že som sa snažila mu prihovárať tak úplne kľudne a on stále nerváčil na tú svoju misku. Ale zdá sa, že to boli u neho hlavne nervy z toho búchania okolo, lebo včera už bol kľudnejší
Asi má parapeta dobrý typ, (tiež ďakujem) že mi chce ukázať tým búchaním, že on je tam pánom, celkom sa totiž pred Scarletou predvádza.
Včera som urobila opatrenie a zatemnila som okno aby nevidel kto tam vonku behá, lebo oni na neho chodia čumieť a to ho dosť znervózňuje.
Takže vyvodzujem záver z vašich rád: pomaly, kľudne a trpezlivo, koniec koncov ary sú dlhoveké, tak mám čas...... ;)

- Modifikované užívateľom Ani dňa 15.04.2010, 09:19 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa irena » Št 15. Apr 2010, 09:52

upratovať voliéru pod náletmi by som nerada

V případě hnízdění i krotkého páru se na toto připrav.......
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2010, 11:14

Irena, uff to aby som si kúpila dáky skafander........ :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa irena » Št 15. Apr 2010, 12:58

:D Tak to nějaký pořádný. :D
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2010, 13:02

Off Topic
Ani napísal(aô
Ito aby som si kúpila dáky skafander........ :D

Alebo skôr brnenie :D :D :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa deny » Št 15. Apr 2010, 19:42

[ot]JJ, raz v zivote som videla ary zelenokridle v toku a stacilo mi..[/ot]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2010, 20:42

O.k kupujem brnenie. Dúfam, že ho budem potrebovať, lebo zatiaľ nie je jasné či tí dvaja budú aspoň kamaráti. Netrúfame si ich dať spolu. Naša Scarlet je veľký dobrák a Pirlo veľký divočák... Vraj máme čakať kým nám dajú najavo, že chcú byť spolu, to som zvedavá ako... :D No dúfam, že to bude také okaté, že to pochopím aj ja.... :10:
Deny, ako čo robili tie zelenokrídle???? 8)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2010, 21:58

aj nepriatelia chcu byt spolu a tesia sa na boj
:131:

...dufam ze to nebude tvoj pripad

- Modifikované užívateľom darker dňa 15.04.2010, 21:58 -]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2010, 22:00

souhlasím s darkerem. já bych to neprodlužovala a šupla je k sobě. ale nechci radit špatně.... :180:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2010, 23:10

Ono uklízet voliéry v době toku a hnízdění je naprostá kravina, I kdyby tam měli chlívek po kolena, nestojí uklizená voliéra za to, aby slezli z vajec nebo přestali krmit. Při hnízdění se prostě neuklízí a hotovo ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Pi 16. Apr 2010, 06:43

Fúha myslíte, že ich mám dať spolu????? Ja sa bojím, pretože obaja majú len také klietky na doma no také nie veľmi veľké, samozrejme, že pre ary, ale čo keď ju Pirlo bude chciť biť a ona nebude mať kam zdrhnúť. :(
Predtým mi bolo povedané, že mám počkať kým si zvyknú, myslíte, že je to blbosť??? Pomoooooc čo mám robiť????
Inak môj muž už hladkal Pirla po hlave, asi sa mu páči viac - chlapská súdržnosť.... :D ešte začnú chodiť spolu na pivo.... :D
Jirka ďakujem za radu, môj muž mi tvrdil to isté a ja že to určite nie to sa musí upratať (to je ženský syndróm), a on že trocha hovien ešte nikoho nezabilo... :D
Darker inak nestraš. :grr:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa irena » Pi 16. Apr 2010, 08:10

Já bych je vypustila společně až do nové voliery. Pro oba to bude nové prostředí.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa deny » Pi 16. Apr 2010, 20:22

Ani napísala:
Deny, ako čo robili tie zelenokrídle???? 8)


Zuzene zrenice, roztiahnute kridla, krik a cele sa klepali len aby sa na nas mohli dostat. Boli sme upozorneni chovatelom, ze ak by tam nebolo pletivo surovo by isli po nas

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Príspevky: 615
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa diamond » Pi 16. Apr 2010, 20:41

ja som tiez videl zelenokridle v toku.samec mi chcel prepiercingovat bundu a chovatel ho sprejom(cista voda) odohnal.vraj je to jedina vec co na ne ucinkuje.krik robili tiez slusny.vedla boli ararauny a tie vyzerali o dost pokojnejsie.
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 26. Apr 2010, 07:17

Irena, presne to sa chystáme urobiť vypustiť ich do spoločnej voliéry, lebo v týchto klietkach je dosť málo miesta. ;)
Deny, diamond "vďaka" to ste mi len potvrdili čo som tušila - máme doma proste príšery.... :D :D :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 24. Máj 2010, 06:27

Správy z hydinárne:
No, naša stavba hydinárne sa spomalila nakoľko expertom spadol strop, skoro ma porazilo. :kill: Ale už je to opravené, hrubá stavba je dokončená na 95%. Začali sa dokončovacie práce na prvých dvoch záletoch, čo bude jediné čo tento rok dokončíme. Máme vykopané základy na výlety. Ale dokončovať aj s pletivom budeme len dva. To pre istotu ak by sa naše dve potvory chceli zabiť navzájom.
Neviete prečo máme zrazu tak málo peňazí na účte????? Ale čo veď peniaze kazia charakter..... :D
Pirlo robí pokroky, ešte sme sa síce neohodlali ho vypustiť von, ale na manželov pokyn mu podá nohu a chytí ho za prst.
Mňa sa snaží stále zožrať, ale ja sa nedám. Sviniar jeden to mám zato, že mu upratujem hovienka, asi je pod jeho úroveň priateliť sa z upratovačkou. ;)
Naša Scarlet sa stala preborníčkou v tom kto sa rýchlejšie zmocní misky na žrádlo, so mnou zatiaľ prehráva, ale vedie nad mojou svokrou aj nad mojim manželom. Ja vyhrávam len vďaka tomu, že viem riadne jačať a keď chce šlohnúť misku tak na ňu zajačím a ona sa zľakne a misku pustí na miesto. Som zvedavá kedy prekukne moju zahmlievaciu taktiku....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 2. Sep 2010, 16:13

Tak mám smutnú správu tento rok už papúchy von nedostaneme. Zistili sme, že náš Pirlo by psychicky neuniesol keby blízko pri ňom robili tak musíme vnútro dokončiť celé aby nebehali okolo neho chlapy s fúrikmi, lebo to by asi Pirlo dostal infarkt. :(
Netušila som, že aj keď bude za hrubým múrom bude mu vadiť prítomnosť cudzích hlučných ľudí. Predchádzajúcu firmu "Ajeto" manžel vyrazil, a čakáme kým sa uvolnia tí čo sme sa s nimi dohodli teraz. Pirlo sa po ich odchode až cca za dva týždne začal správať normálne.
Hmm, tak som sa tešila, že budú vo väčšom a spolu, tak nám držte palce nech to cez zimu vydržíme vnútri.... :12:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Po 21. Feb 2011, 14:59

Nová správa, po neuveriteľných katastrofách - zatekajúca strecha a iné to vyzerá, že budeme finišovať. Už len nahodiť svetlá, namontovať vrchnú časť vonkajších výletov a upraviť stenu vonku (čiže nám treba trocha teplejšie počko), a budeme sa sťahovať. Som zvedavá ako presťahujeme Pirla....... :D :D :D
Pirlo už je z tej svojej malej klietky mierne na nervy ja by som bola tiež.
Keď to bude hotovo hodím foto aj keď teda na Roba nemáme papúchom tam bude dúfam dobre. Nám až tak dobre nie je, nemusím hovoriť, že na každom dostupnom účte sme hlboko pod nulou..... :kill:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 28. Júl 2011, 06:52

Inak papúchy sú presťahované (Pirla by som už sťahovať nechcela), zabiť sa nešli. Troška si polámali navzájom chvosty, ťahajú sa za ne. Dúfam, že ich to časom prejde. Zatiaľ spia na jednom bidielku asi 20 cm vedľa seba, má to dobré výhľady....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ara chloroptera

Príspevokod užívateľa lola » Št 28. Júl 2011, 11:06

Inak papúchy sú presťahované

to je super zpráva.
nechceš sem dát nějaké fotky?

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Blogy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných