granule

lola

granule

Príspevokod užívateľa lola » St 9. Jún 2010, 16:25

Prosim vas, vie mi niekto poradiť? Máme v domacnosti aj fenku, má len niečo vyše pol roka a kupujeme jej menšie balenia granul, tak asi kilo ked ich doje, kupujeme jej iné, zase len len kilove balenie. Niektoré má rada viac, iné nie veľmi, ale dbáme na to, aby boli určené pre šteňatá primerané jej veku a vzrastu.
Psa sme nikdy predtym nemali, tak niesom si istá, či robime dobre, tak som sa rozhodla, že sa opytám vás, možno niekto z vás má aj psíka a a skúsenosti s touto otazkou spojené.
Dakujem vam vopred za rady.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

granule

Príspevokod užívateľa lola » St 9. Jún 2010, 17:17

...je to v poriadku, keď jej menime značku, či druh granúl? Alebo robime chybu? Len tolko som chcela vedieť.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

granule

Príspevokod užívateľa petra » Št 10. Jún 2010, 12:30

A není lepší vybrat nějakou z lepších značek a u té zůstat? A pokud by jí fakt nechutnaly, tak změnit?

I když já nemám co říkat, pohybuji se někde mezi granulema, konzervama, vařeným a BARFem. Podle toho, co zrovna je doma a na co je čas, takže psíčkaři by se asi chytali za vlasy. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

granule

Príspevokod užívateľa deny » Št 10. Jún 2010, 20:46

Treba si vybrat jednu znacku. Druh resp. prichute sa mozu lubovolne menit ale pri znacke by sa malo zostat dlhsi cas. Potom sa moze znacka prestriedat len by sa mal dodrzat 7-dnovy prechod na novu znacku granul (t.j.novu znacku postupne primiesavat do povodnej, stale vo vacsom pomere). Malym plemenam treba davat junior (granule pre stenata) zhruba do veku 10 mesiacov (vtedy male plemena dospievaju). Odporucam kvalitnejsie znacky krmenia typu Royal Canin, Eukanuba, Hills, Pro Plan, First Mate,... Pri malych psoch je krmemie tymito premiovymi znackami financne nenarocne (nie ako u nasej nemeckej dogy :D ). Kedze som ale vsetky tieto znacky predavala tak viem objektivne posudit, ze vacsinou kazde granule maju nieco co psovi po dlhsom case moze skodit. T.j. odporucam krmit jednou kvalitnou znackou 1-2 roky potom dalsou atd...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

granule

Príspevokod užívateľa lola » Št 10. Jún 2010, 20:57

Dakujem , vám, podla toho čo píšete, asi sme urobili chybu!! Možno preto má Siska problemy so zaživaním, to je tak keď každy z nás ju má tak rád že jej prinesie tú svoju "značku", o ktorej si myslí, že je práve tá jeho tá pravá orechová. A našej Siska zo samého toho šťastia grcká.
Ďakujeme za rady

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

granule

Príspevokod užívateľa lola » So 12. Jún 2010, 20:13

A hlavne teraz, kým je ešte šteniatko tak naozaj treba investovať do kvalitného krmiva aby vyrástla v zdravého dospelého psíka ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

granule

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Apr 2011, 10:23

Po čase mi nedá opäť sa poradiť: Mame s našou Sisou a s tymi granulami neustále problem. Vyskúšali sme asi 5 druhov a ostali sme na Pedigree pre mallých psov s tráviacimi proteinmi. Tieto znáša asi najlepšie, nezvracia a stolicu ma pevnú. Ale problemom zostáva jej neochota a nechuť jesť toto. Stále žobroní o ľudskú stravu, hoci len mrkvu z polievky, hoci len jablko či ryžu, dokonca aj halušku, či fazulku, o mäse ani nehovorím.
Tuto u nás je taka predajňa s mletym mäsom kuracim, hovädzím aj jahňacim a podobne už s namletou zeleninou, to všetko v surovom stave. Moja známa ma šteňa a ona mu dava tiež surove mleté, chváli si to a povedala, že odvtedy nema ani potrebu kadiť tak často ako vtedy ked bol na granuliach. Dokonca jeho stolica je biela a nesmrdí, keď to nahodou urobí doma. Jej pes je kľudny, nežobre o dobrotky a neprdí a nepáchne mu s papuľky.
Chcem sa vás opytať, máte niekto skúsenosti s takou mletou surovou stravou u psa?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

granule

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Apr 2011, 11:20

Ahoj, bublinka, s touto potravou síce nemám skúsenosť, ale podelím sa s Tebou aspoň s tým, čo viem. Tiež máme doma psíka, skoro 4-ročného yorkyho. Celkom na začiatku sme vyskúšali asi tri značky krmiva, vo veku asi 1/2 roka sme zakotvili na Royal Canin ale netrvalo dlho a prišiel problém s trávením. Doteraz neviem, či to bolo kvôli granuliam, alebo zjedol, či polízal niečo vonku, ale veterinár vtedy odporučil zmenu. Vtedy sme prešli pomaly na Pro Plan - Purina a odvtedy papá toto. Občas sa nevysvetliteľne objaví problém (zvracanie, hnačka) ale to sme už prišli na to, že to nerobí strava. Zvracia kvôli tomu, že pahltne žerie a hnačky prídu občas, keď vonku viac vylizuje...myslím, že značky po háravých fenách. A ešte vyslovene k tomu mletému surovému žrádlu - ja osobne by som týmto nekŕmila. Je to jednostranná potrava, bez vyváženia jednotlivých komponentov, bez vitamínov a kinerálov potrebných pre zdravie psíka ...tak nech sa Vám darí :-) :90:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

granule

Príspevokod užívateľa petra » So 16. Apr 2011, 09:25

[quote]Ale problemom zostáva jej neochota a nechuť jesť toto. Stále žobroní o ľudskú stravu,[/quote] To je vidět, že nemá hlad. Kdyby ho měla, bude žrat granule. Každej pes žebrá, když ví, že dřív nebo později bude mít úspěch.

Btw. překvapilo mě jak jsou, oproti papouškům, psi konzervativní. Ani naše NO, ani jork nemají rádi změny značek granulí a konzerv. S pestrostí "lidské" sravy problém nemají, stačí vyburcovat dostatečnou hladinu závisti a u cízích žerou i suchej chleba (doma samozřejmě ne) o mase a zelenině nemluvě.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

granule

Príspevokod užívateľa lola » So 16. Apr 2011, 23:29

Díky za rady, Sisa je tiež len na jednej značke a pije len čistu vodu. Sen tam lyžicu jogurtu a jablka ma tiež rada. Minule sme rezali cibulu, tak kukala, že sme jej kus dali, zožrala bez problemou. Mandarinky či pomaranče tiež, nedavam jej take nejak pravidelne ale ona fakt zozerie aj slnečnicu a tekvicove semienka či Bubove a Chárlieho granule, keď im vypadne z krmitka, alebo ich rozsypú. Tuna strúham mrkvu, vypadne mi polka z nej ani sa neotočim, už jej niet. Preto som tak uvažovala o prirodzenejšej potrave pre ňu ako je to mlete kuracie či králičie mäso so zeleninou už v tom. Je to mrazené a v tom sáčku su take kocky tohto mäsa. Rozmrazia sa asi za 15 minut, rukou sa môžu rozdrviť a hotovo. Je to obohatene aj omega 3 a 6 kyselinami a má to natural probiotic a natural antoxidanty.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Iné domáce zvieratá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný