artroza

lola

artroza

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Nov 2006, 13:08

chcel som sa spytat co je dobre davat psovi pri artroze.mojej 5r pitbulke zistili artrozu na chrbtovom stavci.brala metecam,phenpred,movalis-ten jej zatial zabral najlepsie.davam jej pripravky alavis ale myslim ze moc nepomahaju..viete mi poradit nieco efektivnejsie?

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

artroza

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 7. Nov 2006, 14:26

taky mame artrozu (teda cuvac). davali jsme mu chassoton a proenzi 3. ten proenzi3 nam doporucil veterinar a asi mu to trosku ulevilo, ale dostaval konske davky.

alavis bere jiny nas pes, co zacal kulhat a pricina kulhani nebyla odhalena (rentgenem ani vysetrenim). tomu alavis asi take trochu pomohl. ted ho zkusime dat i na tu artrozu.
ale obavam se, ze na artrozu asi nezabere nic, tedy nejak vyznamne. :(
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

artroza

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Nov 2006, 15:16

a operacia?doktor ma od toho odhovaral.tak dam na neho a este mi povedal ze u nas taky odbornok nie je ked tak najblizsie v brne.ako dlho ma artrozu vas cuvac?ako dlho s tym dokaze pes byt?stacia na to lieky a v pohode funguje dalej :15: ?????
[size=9px][color=red][i]- Modifikované Petra dňa 08.11.2006, 11:36 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

artroza

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 7. Nov 2006, 15:27

no uz dlouho. take nam nedoporucili operaci. v podstate rekli, ze se s tim neda nic delat, jen nejake podpurne kloubni preparaty. uz ji ma dlouho, prakticky asi skoro odjakziva, ale v takovem horsim stadiu, kdy je kloub otekly asi tak 4 roky. (to jsme prave sli na veterinu a doktorka rikala, ze uz to musi mit dlouho, prakticky od malicka, ale do ty doby nebylo nic videt, ani nekulhal). ted mu bude v unoru 12, uz je to stary pan. jsou dny, kdy mu je hur a jsou dny, kdy beha jak za mlada. ale otekle to ma porad.

ale tvuj pes ma artrozu nekde na pateri, jestli tomu dobre rozumim (nevim presne, co je stavec - obratel?). to je asi horsi nez noha.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

artroza

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Nov 2006, 18:39

ano bratel je stavec..ale zas doktor mi povedal ze boxer to ma skoro kazdy a ani jeden nekriva ani nijak neprejavuje artrozu..proste ju ma a nic viac..tak neviem :grr:
[size=9px][color=red][i]- Modifikované Petra dňa 08.11.2006, 11:36 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

artroza

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Nov 2006, 19:01

My dáváme pejskům taky Chassoton, sice jsme nic jiného nezkoušeli, ale jsme s tím spokojeni a pejsci taky. Ta starší (v lednu jí bude 13) a bere to na artrozu kyčlí a ta druhá to má na luxaci pately-doporučil nám to veterinář po operacích. Na artrozu to bere ta starší už několik let a artroza postupuje jen velmi pomalinku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

artroza

Príspevokod užívateľa lola » St 8. Nov 2006, 10:43

a je nieco co by ju zastavilo prip co by ju potlacalo?
[size=9px][color=red][i]- Modifikované Petra dňa 08.11.2006, 11:37 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

artroza

Príspevokod užívateľa sasa » St 8. Nov 2006, 10:53

obavam se, ze ne (ale nejsem ani doktor, ani veterinar). pokud vim, da se artroza pouze zpomalit

btw. nas cuvac byl a je dost hubenej. nikdy se ho nepodarilo vykrmit, i kdyz jsme do nej cpali vysoce energeticke zradlo (vcetne sadla). mozna v jeho pripade priroda vedela, co dela, protoze jeho nizka vaha je pro tu artritickou nohu plus - kloub neni tak zatezovan.
[size=9px][color=red][i]- Modifikované sasa dňa 08.11.2006, 11:20 -[/i][/color][/size]
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

artroza

Príspevokod užívateľa lola » St 8. Nov 2006, 14:55

ano viem ze vaha ma byt cim nizsia.moja ma 28 kg ale tucna neni ona je svalnata a svaly su tazsie ako tuk.jedlo som jej zredukoval na 2/3 a dostava hovedzie s ryzou alebo kuracie.aby moc nepribrala a mala dobru stravu.niekedy ma lepsi obed ako ja :10:
[size=9px][color=red][i]- Modifikované Petra dňa 09.11.2006, 11:45 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

artroza

Príspevokod užívateľa petra » Ne 5. Aug 2012, 20:54

čau,

naša NO má artrózu loketního kloubu na přední. Nevíte někdo jestli se dá sehnat ortéza? Našla jsem na netu pár odkazů na kolení. Podle fotek typuji, že je tím vždy myšlena zadní noha, ale na předky nic.

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

artroza

Príspevokod užívateľa deny » Po 6. Aug 2012, 15:30

Na ortezu sa skus opytat skor u veterinara. Viem ze maju take divne obvazy co na vzduchu spolymerizuju takze sa z toho da dosiahnut lubovolny tvar. Urcite ale davaj chondrotika. My mame velmi dobre vysledky s Canvit Chondro Maxi. Sice sme to museli podavat 1,5 roka bez prestavky ale vyhli sme sa tak operacii.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Iné domáce zvieratá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní