papušek a pes

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Pi 21. Apr 2006, 13:43

jak to jde dohromady???? viděla jsem obrázky jak pes nosil papouška na zádech dokonce se sním i pusinkoval :kill:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Pi 21. Apr 2006, 13:52

ja mam dve andulky aj psa.ono moj pes je taky zlaty:) on sa ich boji:D ked ich pustame lietat,tak odide do inej izby:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Ut 2. Máj 2006, 17:59

moj pes by sa rad hral s papuchom (no jemu sa ten napad moc nepozdava :D) a furt za nim beha az kym papuh nevyleti na skrinu :) abo ho nestipne :) raz som skusil polozit papuha psovy na chrbat ale to sa zas nepozdavalo psovy :D
V podstate spolu dobre vychadzaju akoze pes mu nic nerobi (akurat ho furt otravuje :D )

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Ut 2. Máj 2006, 19:43

Naše starší drsnosrstá minijezevčice Beginka je arou nobilis Lórinkou "milována" nevídaně. Lórinka ji neustále oslovuje "Haf, haf - nyny ! a virtuálně ji pusinkuje tak, že se může umlaskat..., navíc za ní neustále i "dolejzá", hlavně do boudičky, kde Begi spí, zkoumá ráda její hračky nebo misku na žrádlo atd., ovšem zkušený "smeták" jezevčík se tím nenechá ošálit, hlavně teď, když si Lórinka začala hrát hru na štípnutí - tj. upřeně se dívá na člověka, na kterém sedé pak ho bleskově štípne a uletí na nejvzdálenější místo bytu a tam si sebekriticky nadává - umí obstojně říkat "ošklivá !"

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Pi 26. Máj 2006, 08:44

vzdy ked som doniesla nejakeho noveho operenca domov dala som ho mojmu pidbulovi ochutnat, jeeej co to pisem, ovonat a povedala ze nesmie, no a on to akceptoval, chcel ho ale aspon olizat. Potom vsak co ho senegalec uhryzol sa vtakov boji a tak jedine co ma z vtacej rise rad je grilovane kura inak sa racej uberie unudeny spat. A mozno si len vzdychne a povie "ach zase novy operenec, uz s tym nieje zaujimava, radsej sa dobre vyspim". Ale mam aj jednu tragicku nehodu, avsak nie s tymto mojim nenahraditelnym pitbulom Jerrym, ale s inym, ktoreho sa mi ulutostilo, ked ho nasli policajti ako stena dokopane s crevami von a dali do utulku, kde ho operovali a preto ze bol na umretie / vyzeral jak vychudnuta macka/ poziadali ma, ci ho neskusim vypiplat. Skusila som, po pol roku to bolo pekne stena a po roku ani nebolo vidiet, ze mu nieco bolo. Vtedy som mala aj konzaka Bunjiho a Blek /spominany zachraneny/ na nho evidentne ziarlil. Bunji mal robenu volierku, bol to sice certik :28: , ale taky koniec si nezasluzil. Vycitam si ze som v tu chvilu nebola doma a aj vy mozno budete odcudzovat moje konanie, ze som Bleka prijala a neodhadla. Prvy domov prisiel syn a kedze ma chcel usetrit tohto pohladu, vsetko upratal, myslim tym rozobratu klietku a rozkuskovaneho Bunjiho. Mam zmiesane pocity pri tomto pisani a nepojdem do detailov, len chcem verit tomu, ze zahynul skor nez mu pooddeloval casti tela :-( . Samozrejme isiel pes hned z domu a olutovala som aj jeho zachranu. Jerry je stary mazak, ten moje vtaky skor ochranuje, lebo keby niekto vliezol do bytu, vzapati by sa z neho aj rychlo pobral :99: . Tak asi tolko toho na co nerada spominam, ale niekedy sa pytam sama seba ako sa to mohlo stat a nechapem ako mohol Blek "nacat" klietku tak aby Bunjiho vypustil. Bola pevna a istena, mozno mal Blek uz s nejakym pletivom skusenosti. Kedze Bunji si rad hryzol do psa, toto sa mu zrejme stalo osudnym. Mrzi ma to... a davam to za vinu viac sebe ako psovi, pretoze je jasne, ze som v tomto pripade nezvladla prirodu.
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom bubka dňa 03.12.2006, 06:57 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Aug 2009, 12:24

ja mam bulteriera, vola sa chico. vyzeralo to, ze si bude s papuchom rozumiet no on ho povazuje za novu hracku. pokial je papuch ticho v klietke vsetko je ok, to plati aj ked je klietka na zemi, no ked zacne v klietke trepat kridlami zabava zacina. pes zacne saliet a dorazat do klietky. vtedy ho musim vyviest z izby. podobne to je aj ked je pauch pusteny. ak zacne lietat pes sa ho ihned snazi chytit (blbe je hlavne to ze dokaze vyskocit meter do vysky, nehovoriac ako to dopada kedsa odrazi os stolicky alebo stola.) v momente ho vtedy treba vyhodit z izby a treba davat pozor aby neuhryzol dotycneho, ktory ho vyvadza von. on je totiz taky. ked nieco nedostane kusne aj panicka, ved reku pust ma nanho, preco ma drzis.. tot tak u nas doma. vacsinou ked papuch lieta po izbe mame zavrete dvere.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Aug 2009, 20:28

Já jsem nenašla odvahu, abych papuchy vypustila, když mám Betty. (boxer). Betty je zlatá, ale nevím, jak by reagovala. Taky strašně žárlí, a furt stojí u klece a zavile čumí. Ani ricardo ani rebeca si z ní nic nedělají, dělají to, co vždy.
Když dávám dobrůtky z ruky papouchům, nejdřív musím dát Betty, asi by se zbláznila. Tak vypadám jak blbec, když mám v jedné ruce šunku a v druhé mrkev.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Pi 21. Aug 2009, 09:07

Já mám tři fenky,dvě kočky,dvě fretky a papoucha.Psi jsou k papouchovi zcela lhostejní,když začne lítat,tak jdou pryč.Zkrátka s ním nechtějí nic mít.Papouch je opačného názoru a pokouší se na ně dělat nálety a jak může,tak je štípe.Ani se ,chuděry,neoženou a jenom zdrhají.Kočky se s papouchem mají rády a obzvláště kocour ho má moc rád.Muckají se spolu přes mříže a když je papouch puštěný,tak kocourovi posílá mlaskavé pusinky :10: Nebo si kocour lehne a papouch kolem něj chodí a žbrble.Pokud jde o fretky,tam jsem opatrná a vůbec je k sobě nepouštím,mají svojí místnost a s papouchem se do styku nedostanou.Tam jsem ani neexperimentovala,tam je jasný,že fretka je predátor a nedopadlo by to dobře.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Pi 21. Aug 2009, 09:40

moj maly krizencek Bony sa o operenca nezaujima, nemame ho sice v dome ale ked vynasam klietku s korelkou von zaujima sa (ako vzdy) o moju ruku, "mas? nemas???" . ale raz som bonyho zobrala do izby a korelka bola pustena, no to bola nahanacka, Pajina pozerala pohladom "co to divne zviera chce? " a Bony skakal od skrine ku skrini a snazil sa chytit tu "lietajucu hracku" no nechcela som riskovat a vyviedla som ho rychlo von, co uz, pokial pes neni zviknuty na papuchov, netreba riskovat :121:

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom 123 dňa 21.08.2009, 09:41 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Mar 2010, 21:08

dobre, ze som nasla tuto temu, precitala som si nazory aj skusenosti inych, takze neviem neviem, mame tiez psika, vlastne fenku, ja som nikdy nechcela psa v dome, ale stalo sa. nekupovali sme ju, doniesla nam ju susedka, vraj ju nasla v krabici vyhodenu pred odpadkovou bednou. mali sme s nou vela prace, rovnako aj veterinar, ale povedal, ze je krasne stavana, na krizenca je velmi dokonala. je priblizne rovnako stara ako Bubo a doteraz bola maznacik prave ona. manzel je toho nazoru, aby si na seba zvykli, ja sa toho priam desim a aj ked Sisi (fenka) mam rada, mam az zimomriavky ked vidim ako k nej Bubo ide, nedovolim mu dojst az ku nej, zastavim ho, aj ked Sisi klopi usi a plazi sa po zemi. skratka NEVERIM. ked mi Bubo padne z pleca na dlazku, ostane Sisi lezat a ocami uprenymi na mna, ale dnes, ked ocny kontakt nebol z mojej strany, Sisi priskocila k Bubovi nebezpecne blizko. zrevala som, mozno hochcela len ovonat, olizat, ja neviem, ale spakom ruky som ju odhodila prec, keby tam nebola kuch. linka, asi by letela dlhsie. ja neviem co ma to pochytilo, ale zimomriavky som mala az na hlave medzi vlasmi. Sisi sa zahanbila ako " pes", a ja potom tiez.

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Sandra Ichova/sisi18.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Mar 2010, 18:00

Taky jsem ještě nesebrala odvahu nechat je obličej k obličeji na volno ;)
A asi neseberu.
Všichni tři jsu zlatí, ale příroda je mocná, někdy jsou pudy rychlejší a výraznější, než výchova. Takže neriskuji.
Jinak jsem přesvědčena, že Betty ( 4 letá boxerka) by si strašně ráda hrála, ale ti moji lumpi
dva senegalci cca dva roky a rok a půl) by ji asi doklovali do krve. Ona by se instinktivně ohnala, a páč je veliká jak kůň, byl by asi masakr.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Mar 2010, 20:01

[quote]bublinka napísal(a):[hr][i]dobre, ze som nasla tuto temu, precitala som si nazory aj skusenosti inych, takze neviem neviem, mame tiez psika, vlastne fenku, ja som nikdy nechcela psa v dome, ale stalo sa. nekupovali sme ju, doniesla nam ju susedka, vraj ju nasla v krabici vyhodenu pred odpadkovou bednou. mali sme s nou vela prace, rovnako aj veterinar, ale povedal, ze je krasne stavana, na krizenca je velmi dokonala. je priblizne rovnako stara ako Bubo a doteraz bola maznacik prave ona. manzel je toho nazoru, aby si na seba zvykli, ja sa toho priam desim a aj ked Sisi (fenka) mam rada, mam az zimomriavky ked vidim ako k nej Bubo ide, nedovolim mu dojst az ku nej, zastavim ho, aj ked Sisi klopi usi a plazi sa po zemi. skratka NEVERIM. ked mi Bubo padne z pleca na dlazku, ostane Sisi lezat a ocami uprenymi na mna, ale dnes, ked ocny kontakt nebol z mojej strany, Sisi priskocila k Bubovi nebezpecne blizko. zrevala som, mozno hochcela len ovonat, olizat, ja neviem, ale spakom ruky som ju odhodila prec, keby tam nebola kuch. linka, asi by letela dlhsie. ja neviem co ma to pochytilo, ale zimomriavky som mala az na hlave medzi vlasmi. Sisi sa zahanbila ako " pes", a ja potom tiez.

Jestli ji nechtěla do teď ublížit, stačí z tvé strany jednou, dvakrát takováto reakce a máš dozajista problém. Při nejbližší příležitosti ji ze žárlivosti slupne a klidně bude s tebou hledat po celém bytě "schovaného" papouška.
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Karel II dňa 19.03.2010, 20:02 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papušek a pes

Príspevokod užívateľa lola » So 20. Mar 2010, 10:22

Velke diky za vase nazory a mate pravdu obaja, nebudem nic riskovat, aj ked su obaja este mladata. takze oci na stopkach a nekomplikovat si zivot, aj tak by som to nazvala. :175:

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Iné domáce zvieratá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný