ZOO Viedeň

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Ut 19. Aug 2003, 19:06

[quote][b]Citát: [/b][hr]Mohli bychom se k vám eventuelně vnutit???Pavel, Stáňa a Lucka.:98: [/quote]

a prečo by ste nemohli :10:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2003, 19:22

Já se raději ptám:131:

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » St 20. Aug 2003, 23:16

takže predbežný termín padol na stredu budúci týždeň t.j. 27.8.2003 ;)

prosím vyjadrite sa komu to ako vyhovuje :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 07:49

Nám to vyhovuje:32:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 10:11

Souhlas :)

Ted Coalo jenom vymyslet kdy a kde sraz.. Aha, ja ted vlastne nemam roaming, takze si z Rakouska nezavolam...

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 10:37

Ahoj Jirko, já jestli teda pojedu, tak bych se alespoň k tobě připojil u nás. Co ty na to??? Pavel.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa petra » Št 21. Aug 2003, 13:03

:16: :16: :16: :16: :16: :16: :16: :16: musíme pracovat, snad jindy.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Št 21. Aug 2003, 13:25

navrhujem zraz priamo pred Schönbrunnom

čas určite vy :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:14

No my sme to uz nevydrzali a ked sme vcera uvideli zamracenu oblohu, uz sme aj sedeli v aute, tak Vam skusim dat zopat tipov: 1. Ak pojdete z BA, vyhnite sa Bergu. Caka sa tam mozno aj hodinu, kym v Jarovciach na dialnici nie je ani noha. To plati hlavne pri ceste spat. 2. Ak nemate dialnicnu známku, odbocte vo Schwechate do lava a chodte spodom, cez dediny, vid. mapa W, je to rychlejsie, skoro ziadne semafory. 3. Parkovanie je problem, volne su len drahe garaze, ale niekde v ulicke sa da na kartu z trafiky 0,5 EUR/hod. Cesty pred Schonbrunom su riadne upchate, lepsie je prist zozadu.
Inak ZOO je uzasna! Ale nebudem prezradzat, ved uvidite:-) Casovo na nu treba min. 4 hodiny.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:40

OK, Navrhuju cca v 10 hodin pred Schonbrunnem..

Pavle tobe zavolam, nejak se domluvime..

Zkuseni videnaci, jak je to s dalnicnima znamkama, pozaduji je i na prujezdu Vidni?? Prijedu samozrejme od Brna a chci to vzit od Shoppingcentra Nord po dalnici na Graz, v Altmannsdorfu se sjede na Altmannsdorf Strasse a prijede se elegantne k Schonbrunnu odzadu, zaparkovat se da nekde tam okolo Tivoli Gasse (nahodou to tam trosku znam, byl jsem si tam pro vizum do Bosny :) )..

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:42

No paráda, tak teď jsi mě docela slušně vyplašil. Neumím si představit, jak se tam někde motám a ještě zezadu. No dík. Tak nevím, nevím. Měj se fajn:[

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:47

No tama je to podstatne jednodussi jak zepredu :)

Vsak si dame nekde sraz a pojedeme spolu...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:58

Tak fajn. To mi spadl kámen ze srdce.:108: Mám ale auto vyrobeno za pomoci českých ručiček, tak snad ti budu stíhat. Budu se snažit. Měj se fajn

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 11:03

Skoda, ze mne to nevychadza kvoli povinostiam, keby som nebyval tak nemozne od ruky :(
Ja si pockam, ked budete planovat tenerifu, potom sa k vam pridam, pre mna to vyjde aj tak rovnako draho, vo viedni som bol viackrat, hoci nie v ich zoo... v loro-parku som nebol niky :( no co uz, ja si budem musiet pockat.
Dufam, ze pocasie vam vyjde na jednicku a podelite sa potom s nami cez polnymi...
Majte sa.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 13:32

tajny tip:D : odporucam vam dostat sa nejako na Maxingstrasse, ked idete \"zdola\"-cez mesto alebo tak, tak idete smerom hore a po pravej strane su ulicky-napr. Gloriettegasse alebo Weidlichgasse. Po pravej strane je zlty mur-ZOO mur. V tych ulickam by ste mali nieco najst-aspon my sme tam doteraz vzdy nasli a neplati sa tam nic (mozno dunaj stal tam, kde je \"kurzparkzone\" a tam sa musi platit. Ak v ulickach nenajdete nic, dostanete sa vlastne aj na Wattmanngasse-to je paralelna ulica s tou Maxingstrasse, tam by ste tiez mali nieco najst. No a ked potom odparkujete, tak chodte peso pozdlz zlteho muru (neviem, kde budete stat-podla toho musite ist bud smerom dole alebo hore), ak stojite na tej Tirolergasse alebo Gloriettegasse, tak by ste mali ist potom tu Maxingestr. smerom dole-cize \"dole kopcom\". No a par metrov dalej je potom taka bocna brana, cez ktoru sa da prejst, to sa dostanete do botanickeho parku a musite sa drzat smerom \"vlavo\", to je smer do ZOO. Cize ked budete cez mur, budete mat pocit, ze este stale idete akoby dole-nie rovno ani nie hore pozdlz Maxingstrasse, ale dole. No a za nejaky cas je tam taky velky stary strom a tam musite potom doprava-ale to by ste uz mali vidiet aj ludi a ZOO. Ta brana je vraj od nejakej doby poobede potom zatvorena, ale my sme tam popotahovali nejake kabliky a co ja viem co a otvorila sa nam (na ceste spät-lebo rano je urcite otvorena!) . Ak si nebudete isti a nebudete chciet ist na slepo, tak po navsteve ZOO radsej chodte hlavnym vchodom a vychodom von a tak, aby ste sa dostali dole na tu Maxingstrasse a smerom hore.......a tak sa dostanete k autu.
Pre tych, co chcu ist k ZOO \"zhora\", cize asi cez dialnicu, bude potom ten zlty mur po pravej strane a tie ulicky na parkovanie su po lavej strane! Musite prejst cez Montecuccoliplatz!!!(oproti je cintorin!) smerom dole a po lavej strane do uliciek, je tam tusim americke velvyslanectvo alebo co-a dokonca aj slovenske. Takze v tychto ulickach mozete stat kolko chcete, neplatite nic a nie je tam taky chaos ako na ZOO parkoviskach.

@ Jirka
dialnicna znamka nie je zla-v urcitych castiach viedne sa tiez musi pouzivat. Ak chces, kup si-predavaju aj dnove, ako na slovensku alebo v cechach. Ak nechces, nekup si, ale to si potom zober peniaze na pokutu, lebo cudzincov policajti kasiruju na mieste!
Inak kto pojde s blavy, odporucam ten maly prechod Kitsee-ale vecer ma otvorene len do 22.00. Väcsinou tam nebyva nikoho, odtial sa da priamo dostat na dialnicu, my väcsinou byvame za 45 minut z blavy u nas doma. 3/4 cesty su potom po dialnici-cez parndorf. Ide to rychlo.
Dediny su na figu, trva to minimalne o polhodinu dlhsie-sama dedina, stale 50-ka atd. A kto pojde cez dedinu Kittsee smerom na dialnicu: nakonci dediny dost casto sedia v aute \"organy\" a kontroluju rychlost. Stoja na takom nenapadnom parkovisku vedla takej budovy a su velmi nenapadni :D

PS: a preco ste si vybrali stredu? Vy nemusite chodit do prace?

dufam, ze som vam aspon trocha mohla pomoct:)

cafte

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 20:48

[quote]Zkuseni videnaci, jak je to s dalnicnima znamkama[/quote]
Dialnicne znamky sa kontroluju sporadicky, nahodne, najlepsie pri priestupku:-). Na 99% Ta nebude nik otravovat, ale v pripade 1% nie je co zavidiet. Rakusko je policany stat a korupcia tam prilis nefunguje. Bezna prax je, ze ked nemas na pokutu, vysklbnu Ti napr. autoradio!
[quote]odporucam ten maly prechod Kitsee[/quote]
tiez nieje zly, ale ked idem dialnicnym aj sa zasmejem, kolko aut tam dakedy caka:-) je ho pekne vidiet z cesty. To je inak rarita ta nasa dialnica konciaca v rakuskom poli:-)
[quote]mozno dunaj stal tam, kde je \"kurzparkzone\"[/quote]
Jasne. Kurzparkzone je na 1,5 Stunde, ale bezne sa parkuje aj cely den, len treba karty, to je fakt. Zial, nic lepsie som nenasiel. BTW: Kto nejazdite v AT, je to trochu ine ako u nas. Hlavny rozdiel je v discipline, rakusaci len vzacne prechadzaju do prudu, kde je menej aut, no a skoro vsade su semafory bez sipok. T.j. pri odbocovani dolava treba davat prednost nielen protiiducim autam, ale aj chodcom. Toto 90% nasincov este stale nepochopilo, ze nieje zelena ako zelena:-) A nezabudnite si mrknut aj zahrady a Glorietu:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 20:57

a co je s kruhovymi objazdmi, kde ludia na slovensku do nich vchadzaju a vyhadzuju smerovku (aj ked nechapem naco, ved sa da ist len doprava:D ) a ked vychadzaju a cakajuci, ktory by chcel vojst nevie, ci chcu ist dalej alebo nie, tak smerovku nevyhodia-ale rarity su vselijake, ze?:D:D:D TAKZE NEZABUDNITE PRAVIDLO: nevyhadzovat smerovku pri vchadzani do kruhoveho objazdu ale pri jeho opustani:D

ohladom toho parkovania: mas kurzparkzone (myslim, ze mozes parkovat max. hodinu a pol, akceptuju aj 3 hodiny, potom by si mal vymenit parkovacie listky-alebo ich tam nedas vobec, pride serif, da ti pokutu a ty ju jednoducho nezaplatis-kedze si \"cudzinec\", nemaju ju ako vymahat-nie je dohoda medzi A a SK). no a potom mas okrsky, kde za odstavene auto neplatis nikde (teda okrem tej kurzparkzone, tam hej) a mas okrsky, kde musis platit, kdekolvek stojis-taky je napr. 1., 2., 9. atd., 13. v tom nie je zahrnuty. A stal si ty v kurzparkzone?

- Modifikované Miri dňa 22.08.2003, 21:14 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Pi 22. Aug 2003, 21:49

o 10:00 môže byť ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 21:51

dunaj,
to mne sa stalo za 5 rokov cestovania autom len jeden krat, ze sme stali dlho-lebo sa menila sluzba. A to väcsinou cestujeme cez najfrekv. dni-vikend.
Okrem toho ked si vezmes väcsie prechody-berg a ten jeden novy, je to horsie, lebo tade chodia \"vsetci\" cudzinci, kdezto cez kittsee smu chodit len slovaci a rakusania. A co sa tyka colnikov, tak aj ti su v burgenlande omnoho omnoho milsi ako ti ostatni.
No a napr. sa ti nemoze stat, ze ide v aute s nemeckymi znackami jeden so slovenskym pasom a jeden s rumunskym a colnik ho pol hodiny preveruje. Minule sa nam to stalo na ceste na slovensko na rakuskej strane. Po polhodine preverovania ho aj tak rakusan odstavil na stranu. Cez Kittsee si clovek nejaky kilometrik nadide, ale zato sa na rakuskej strane skoro ani zastavit nemusis:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 22:39

Dik za tipy..

Ta jednodenni znamka zase nestoji tak moc, aby se mi vyplatilo drbat se nekde ulickama plnejma semaforu, kdyz po dalnici je tam clovek na ten sup.

Coalo, s Pavlem mame sraz v Brne, pojede s nama tak ho navedu. Nafasuje do auta vysilacku a bude to :)

Osobne preferuju taky male prechody, jezdivam po dalnici do Breclavi a pres Raintal nebo jak se ta dira jmenuje, taky prechod pro Cechy a Rakusany v noci zavreny. Kadibudka v lese a v ni spici celnici. Ale hlavni vyhoda je ta dalnice z Breclavi az do Brna, i kdyz ted se da docela dobre i pres Mikulov.

Jooo ted jsem si jeste uvedomil, Pavle mas na aute CZ ?? Rakusaci jsou na to vysazeni, kolegovi v praci dali onehdy 30 euro flastr za to ze ji nemel..

Zatim cau, Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » So 23. Aug 2003, 08:37

Jasně že nemám. Já ani nevím, jestli mám zelenou kartu a Stáňa si ani nebyla včera jistá, jestli má platný pas. To je ale u nás normální. Nálepku CZ nalepíme, kartu zajistíme, no a jestli nemá Stáňa pas, tak budu brát stopařky:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » So 23. Aug 2003, 22:27

Neviem, ci ste si vsimli, ja az dnes, ze cela Bratislava je oblepena zelenymi bilbordami s pandami - reklama na ZOO Vieden, najstarsiu ZOO na svete! Má práve 250 rokov.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Ne 24. Aug 2003, 17:39

dunaj, to uz davnejsie je povycapovane.:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Ne 24. Aug 2003, 17:56

V Brne to samy...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 25. Aug 2003, 19:46

Tak co, lidi, kolik se nas sejde ve stredu v 10 hodin pred Schonbrunem??

Koukam ze skupiny nad 10 lidi nejaky to ojro jeste usetri :) S nama mozna pojede tchyne, tak by nas bylo 5, Pavel a Stana je 7, Coalo honem jeste nekoho sezen :)

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Termíny, burzy, setkání"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný