ZOO Viedeň

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa robo » Ne 17. Aug 2003, 23:59

[center][URL=http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/ARA.jpg][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/ARA-nahlad.jpg[/img][/URL][/center]
V piatok 15.8.03 som sa s rodinkou vybral na výlet do Viedenskej ZOO. Chceli sme sa tam pozrieť na naše obľúbené zvieratká. Manželka túžila vidieť PANDU a ja KAKADUA PALMOVÉHO. Čítal som na stránkach ZOO, že ho tam vraj majú.
Pridám tu krátky popis pre tých, ktorí by sa chceli vybrať na výlet do tejto ZOO. :74: Skrátka je super a oplatí sa tam zájsť. Aj keď ceny vstupného sú vyššie ako do ZOO na Slovensku alebo v Čechách, ale uvidíte tam zvieratá o ktorých naše ZOO ani nesnívajú. Stará časť ZOO (už 250 rokov) je perfektne doplnená o moderné špeciálne pavilóny. Najpopulárnejšími zvieratami sú spomínaná PANDA a medvedíky COALA.;)
Ja som sa tam vybral kvôli môjmu vysnívanému kakaduovi a zostal som v šoku, keď som ho zrazu (nečakane) zbadal v jednej voliére.
[center][URL=http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/Palm.jpg][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/Palm-nahlad.jpg[/img][/URL][/center]
Pavilóny papagájov sú trochu rozhodené, takže som si už myslel, že tam toho moc nieje. Je to úžasný papagáj. Civel som naňho pol hodiny. Teda na nich, lebo papagáje chovajú v pároch. Jeden z nich sedel stále vonku a spal, ale ten druhý sa mi predviedol v plnej paráde. Preletel sa a potom bol olupovať palmové semená. Je fajn, že majú papagáje v pároch. Všetky boli pekne stavané, s pekným perím, mali nadštadartné voliéry. Bolo vidieť, že sa o nich starajú. Voliéry boli čisté, naspodu pekne pohrabaný piesok. Napríklad naši obľúbený žakovia majú velikú voliéru (vnútornú aj vonkajšiu) a napočítal som ich tam spolu asi 14. Túto voliéru obývali s nimi aj agapornisy. Zaujímavým je aj Novozélandský papagáj NESTOR KEA, ktorého som tiež videl prvýkrát. S kakaduov tam je ešte ďaľší fešák – kakadu biely. Veľmi pekná je aj veľká voliéra s množstvom anduliek. Pár ARA VOJENSKÝCH bol veľmi krásny. Neustále sa čistili a vzápätí sa klbčili, a znovu sa maznali. Vedľa nich sídlil pár ARA ČERVENOUCHÝCH. No a na záver ma čakalo prekvapko – obrovská voliéra (kto si predstavíte tú velikú klietku v Bojniciach, v ktorej sú supy. Tá čo je nad medveďmi. Tak táto bola ešte väčšia) a v nej pár ARA HYACINTOVÝCH. Musím uznať, že logo PARROTCLUBU si už ani s iným papuchom neviem predstaviť.
K tejto voliére som sa behom dňa vrátil 3x. No čo mám hovoriť, to treba vidieť. Najskôr spali, potom okusovali bidla a pri tretej zastávke dostali kŕmenie. Ozaj, videl som na vlastné oči, že papagájom (konkrétne palmovému) dával ošetroveľ do misky živé červy (dosť veľké, vyzerali ako múčne, ale v tom sa nevyznám). Prekvapilo ma to.
Všimol som si jednu zaujímavú vec, na ktorú by som rád upozornil. U papagájov, ktorý majú holú lícnu časť je podľa nej sfarbená aj polovica jazyka. Ara vojenský má jazyk biely, Ara hyacintový žltý a Kakadu palmový červený. Konce jazykov u všetkých troch boli čierne.
No a na záver návštevy ZOO som zažil krásny okamžik, na ktorý budem dlho spomínať. Neviem prečo, ale naraz ara hyacintová vzlietla zo stromu, pristála na pletive a zliezla po ňom až ku mne. Okolo stálo množstvo ďaľších ľudí a ona ku mne. Bol som nadšený, tak som sa jej prihováral a ona akoby rozumela po slovensky sa začala maznať. Ľudia hýkali a začali sa tam tlačiť. Zobrala sa a odletela späť. Davy sa pobrali preč a ja som tam zostal. Ara behala po zemi a zbierala popadanú stravu. Tak som si čupol a začal som ju volať. Ihneď pricapkala ku mreži a ja som si dovolil asi trochu veľa – začal som ju hladkať po jazyku. Ona mi to dovolila. To bol sen. Bol som šťastný ako malé decko. Čo dodať. Niekedy stačí ku šťastiu málo.:88:
[center][URL=http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/JA+ARA.jpg][img]http://www.gallo-duplo.sk/Parrotclub/JA+ARA-nahlad.jpg[/img][/URL][/center]
Takže majte sa krásne a ak niekto viete napíšte aj o iných ZOO, aké tam chovajú papagáje atď. :17:

Robo

Ak by ste chceli bližšie info o ZOO (vstupné, otváracie hodiny, mapku) tu je adresa: http://www.zoovienna.at/
Nájdete tu aj zoznam všetkých zvierat, ktoré chovajú vrátane papagájov.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 00:13

hi Robo, viem si živo predstaviť ako si cítil :D
takto fascinovane sa cítim ja, keď občas idem na návštevu
za papagájmi

to čo si popisoval s arou
podobný zážitok mám s hyacintkou aj ja
len ja sa jej dotknúť bojím
priznám, že mám pred jej zobákom veľký rešpekt ;)

v poslednej dobe ste sa všetci nejako porozbiehali po rozličných zoologických záhradách čomu svedčia rozširujúce sa kategórie vo fotogalérii :10: aspoň vidím, že som neni sama čo špekuluje, ktorý víkend kam sa pôjde pozrieť na zvieratká :112:

PS Robo určite máš tých zaujímavých fotiek viacej
otvorím ti kategóriu ZOO Viedeň? :11:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa robo » Po 18. Aug 2003, 01:08

Sám som bol prekvapený, že som sa toho jej klofáku nebál. Prebiehala medzi nami akási vnútorná komunikácia, či čo a a ja som vedel, že ma nerafne. Žena mi potom povedala, že som šiši a dcéra dokonca že som hrdina. :10:
Inak mám pred cudzími papagájmi rešpekt. Možno až moc. Však vieš, že ani k tvojim žakom nenatiahnem ruku.;)
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 03:56

Ahojky!
Moje setkání s Arou hyacintovým je taky k nezapomenutí, což můžete vidět i ve fotogalerii. Já jsem u jejich voliéry strávila asi tak dvě hodinky, až se můj přítel lekl, kam jsem se ztratila. Jsou to opravdu nádherní ptáci. Chvilku si mě prohlíželi z dálky, pak přiletěli a už byli celou dobu připlácnutí na pletivu a já jak ve vytržení hladila a škrabkala, i na ten jazýček jsem si šáhla. Měli ve voliéře takové menší dírky, jak se asi občas dobývají ven, tak jsem měla i obavy, že se nakonec proklubou. Ale alespon jsem měla možnost lépe si na ně sáhnout, požduchat je po bříšku a hezky je rozhoupavat. Jejich hlasové projevy jsou opravdu silné, mít je doma, tak to by asi nefungovalo se sousedy a já bych asi zešílela.:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 08:50

Ahoj Robko,
som rada, ze sa vam pacilo. Ceny su sice trocha vyssie, ale clovek naozaj vidi, ze sa vela investuje do rozsirovania a stavby a do osetrovania a spravneho chovu zvierat.
Kea je super, len ich tam maju hrozne vela:-) Asi sa im nejako vela rozmnozuju:-). Ale oni momentalne robia vyskum exploracie a spravanie pri hrani u nich, takze mozno preto. Inak su to mile zvieratka a ja som sa dost nasmiala hlavne koli tomu, ako behaju. My ked sme tam boli, tak jedna stale robila take smiesne pohyby: rozbehla sa, utekala na jednu stranu voliery, spät na druhu stranu sla tak, ze stranou hupkala:-) Toto robila cely cas.
A co je uzasne: opatrovatelia im ovocie mrazia do obrovskych ladovych blokov, takze ked sa k tomu kea chce dopracovat, musi sa trocha ponamahat, zaroven sa zahra a teda sa tak nenudi.

K zbytku, co si pisal, nemam co dodat. Mna by napr. zaujimala praca v takejto ZOO, aj ked je to velka makacka (ved to vidim len napr. pri mojich operencoch-nie to este pri zvieratach v ZOO), ale je to robota, do ktorej by som sa denne tesila:D Jednoducho to musi byt radost pracovat so zvieratami (napr. aj tie vyskumi spravania a pod. musia byt velmi zaujimave).

zatial pa:17:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 09:15

Ahoj Robo, článek super a fotky taky. Také bychom se tam chtěli podívat, ale je to od nás dost daleko. Jsme ze severních čech. Potřebovali bychom nafukovácí den, protože ani u nás není to postávání před klecemi chvilková záležitost, takže by nás museli při zavíračce vyhánět. Stáňa do mě pořád hučí, že by tam moc chtěla, tak nevím, nevím. Každopádně dík za informace.

Ahoj Miri. Moje řeč. Neznám nic, co bych dělal raději ale to asi většina z nás. Mějte se fajn :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 09:26

Keové jsou známí komedianti, musí být super vidět jich tolik pohromadě. I v přírodě se drží ve skupinách, určitě jim je tam spolu dobře. V Brněnské ZOO mají jednoho keu, samozřejmě samce (Samic je prý nedostatek, jejich cena je astronomická a kdo je má, nerad dá).
Velijaký hmyz a drobní obratlovci tvoří malou část potravy i u volně žijících papoušků. Proteiny potřebují, my to řešíme kouskem masa a v ZOO na to mají i červy. Ara si klidně ve voliéře chytí i myš.
Robo, tvé komunikaci s hyacintem se nedivím, já bych taky neodolal. To \"něco\" mezi člověkem a zvířetem funguje asi na principech \"řeči těla\", tak jako ty, zkušený majitel velkého papouška, poznáš co papouch právě chce nebo co mu není vhod z jeho pohybů a mimiky, papoušci to poznají u lidí moc dobře taky. Tohle jsem zažil, když jsem poprvé viděl u souseda jeho žaka. Fredy nikdy k cizímu nešel, držel si odstup, ale ke mně okamžitě sám přišel a nastavil hlavičku k podrbání. Soused jen nechápavě kroutil hlavou..

Noo, navnadil jsi mne, musím najít aspoň den času a vyrazit nach Esterajch :D

Čau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 09:49

[quote][b]Jirka napísal: [/b][hr]Noo, navnadil jsi mne, musím najít aspoň den času a vyrazit nach Esterajch :D [/quote]

ja sa tiež chystám ale momentálne sa neviem rozhodnúť či do Viedne alebo Gänsendorfu, naposledy ako popisoval dunaj na chate sa mi zdal Gänserndorf zaujímavejší, bolo by dobré nakoľko dunaj bol v oboch keby sem hodil \"echo\" kde sa nachádza viacej papagájov nakoľko si myslím, že pre nás \"papúcharov\" je toto kritérium dôležitejšie :10:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 10:28

@Coala
www.safaripark.at

Homepage sice nie je este kompletne dokoncena, ale daju sa tam najst infos ako napr. ceny, zvierata, projekty....
Ja osobne som tam este nebola, ale si myslim, ze to nie je taka \"typicka\" zoo, ako uz aj meno hovori.....
Ale tiez by som sa potesila, keby niekto, kto tam uz bol, nieco o tom napisal.
Ja som len jeden cas pocula, ze tam sa zvierata volne pohybuju a ludia vlastne prechadzaju ten park busom alebo svojim autom.....:15:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 10:32

[quote][b]Mirka napísala: [/b][hr]Homepage sice nie je este kompletne dokoncena, ale daju sa tam najst infos ako napr. ceny, zvierata, projekty....[/quote]

Hi Mirka práve preto som sem link na ňu nedávala, lebo som si ju bola pozrieť a je o ničom ;) nadôvažok sa tam hrdia aj slovensko-českou verziou, ktorá vôbec v tom ich frame nie je čitateľná :p

počkáme si na Igora mal tam ísť v piatok tak hádam poreferuje :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 10:38

@Coala
no, ta homepage este nie je hotova......ale aspon ze sa snazia:D V tej cestine a madarcine a slovencine a cojaviemco sa to fakt ani citat neda-mozno jedine s lupou. Ale v nemcine je to v pohode.
Ale mam dojem, ze oni tam asi vtakov nemaju, cakajme, ci sa dunaj ozve, som zvedava, ako bolo:)
pa
- Modifikované Miri dňa 18.08.2003, 10:44 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 10:43

[quote][b]Mirka napísala: [/b][hr]Ale mam dojem, ze oni tam asi vtakov nemaju, cakajme, ci sa dunaj ozve, som zvedava, ako bolo:) [/quote]

práveže majú ba dokonca dunaj spomínal, že naposledy keď tam bol pred tromi rokmi tak tam aj ary v takej \"šou\" behali na kolieskových brusliach :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 10:46

@Coala,
ale.............si predstav! Skoro ako na Tenerife:-)
no, bolo by zaujimave dozvediet sa \"priebeh\" toho celeho tam.

Dunaj PIS, AKO BOLO!!!!!:)

ahojte::17:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 12:46

Ahojte.

V safariparku som bol asi ako 5 ročný, taže si z toho moc nepamätám. Viem len, že sa tam dalo behat pomedzi zvierata v autobuse (levy, žirafy, zebry, ...).
Myslim, že tam boli aj tie atrakcie s papagájmi, ako hovori Coala.

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 12:51

A ešte som zabudol, boli tam ary, ktoré ste si mohli zobrať na ruku. Možno tam boli aj iné papagáje. Všetky boli pustené na drevených stojanoch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 19:23

@Robko,

prave som diskutovala s manzelom: mne sa vidi, ze ste asi mali stastie a boli ste tam v spravny cas. My sme totiz hyacintoveho aru nevideli-musi tam byt novy........ja nemam ani jednu fotku, ani my nie je zname, ze by ho tam mali......
napr. naposledy sme nevideli ani kakadua, ale mozno bol na nejakom vysetreni, lebo voliera bola a aj popis bol aj vsetko. Normalne mam vela fotiek z kazdeho roku, niektore zvieratka fotim kazdy rok-ale hyacintovu aru nemaaaaam.
No, zrejme je tam naozaj nova

:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 22:23

No ja som v safariparku Gänsendorf bol asi pred piatimi rokmi.S tou papagajcou sou to suhlasi.Je to asi polhodinove vystupenie.Ary su tam volne na takom starom vyschnutom strome.V tej dobe ich tam bolo asi tucet.Inak zabavi okrem samotneho prejazdu parkom je tam habadej.Je tam drezura lachtanov(ale taka ozajstna ako byva na Tenerife,nie ako je v Lešnej,alebo v Usti nad Labem),skoky takych sialencov asi zo 40 m vysky do bazenika(takeho malickeho,no ked som to videl tak som mal dost) a ta spominana sou s papagajmi.Lidicky bol som aj vo Dvore Kralovom v safariparku,ale to sa neda vobec zrovnat.Tot vsjo...
[hr]:112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 22:34

Safaripark Gänserndorf

Caute, vini, vidi, vici, teraz aj pred piatimi rokmi tak skusim spravit nejake zhrnutie. Nechcem nikoho ani nahovarat ani odhovarat, a kedze viedensku ZOO nepoznam, budem porovnavat Safaripark dnes a pred 5-mi rokmi. Zda sa teda, ze boom, navstevnosti je uz asi prec. Park sa sklada z dvoch casti, autovej a pesej. Ta prva zahrna levy, tavy, jaky, antilopy, pstrosy, slony, zirafy a este nejake kopytovce. Zvierata okrem levov chodia stale k autam a strkaju hlavu dnu, lebo su zvyknute na krmenie. krmit vsak je uz zakazane! Takze ziadne granule uz nik nedostane. Chybaju opice, ktore lozili po autach a teraz su v novej opiciarni, ktora ale nieje dokoncena. Ta je pristupna v pesej casti, a vybehy su projektovane tak, ze medzi vami o opicou ma byt len asi 5m jazierko. Lenze vsetky su vaznene dnu, lebo pracovna moralka vonku akosi pokrivkava. Dnu su ako v pivnici, ledva ich je vidiet, ale maju tam jedno mlada. Je tam asi 5 druhov opic. Zvierat v autocasti je tiez o nieco menej ako v minulosti, ale v podstate je tam uroven rovnaka. Horsie je to s pesim korzom. celkom vymizli programy ako cvicene Ary, kaskaderi a cviceni tuleni. Namiesto toho je akoze program krmenie zvierat, maly cirkus, kde sme si mohli akurat vyskusat zonglovanie, detske automaty a skupinka dupajucich cernochov. Hladkacia ZOO funguje stale na baze koz a oviec. Ostatnych zvierat tu uz nieje vela. jeden stary bengalsky tiger, male korytnacky, a to najzaujimavejsie papagaje asi ako na burze v Krskanoch. Teda rozely, korely, andulky, zebricky, agapornisy a jeden par amazonanov. Tot vsjo. Po Arach ani stopa. Takze zaver je, kto tam nebol, nech ide a kto bol, tak dalsiu navstevu odporucam aspon po dobudovani tej opiciarne. samozrejme mam aj fotky, ak bude zaujem, ale neposielam nic, lebo papagajov som ani velmi nefotil, to mi staci ist v BA do obchodu. Kedze mam ale na videu celu ARA show spred 5-tich rokov, rad by som sa venoval teme vycviku papagajov, samozrejme v inej teme. Neviem aky to ma na vtakov ale vplyv, lebo tie Ary boli teda pekne osklbane na bruchach. Kazdopadne nas Zako uz nejaky ten lahsi cvik aj zvladne, ale o tom neskor.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 22:43

Díky Igor ;)

toto bolo určite, to čo sme všetci chceli počuť :D

takže do Safariparku sa nejde hurá do Schönbrunnu :10:

[quote][b]Citát: [/b][hr]Kedze mam ale na videu celu ARA show spred 5-tich rokov, rad by som sa venoval teme vycviku papagajov, samozrejme v inej teme. [/quote]

a čo takto poskytnúť kópiu aby som ju mohla spracovať a nechať na stránkach na stiahnutie :15: samozrejme, len keď budeš súhlasiť :p

ináč díky za objasnenie momentálnej situácie Safariparku :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 22:54

jasne Iveta, no problem, ved si s mojou zenou o tom zase nejaku tu hodinku pokecate:-) :172: BTW: do Viedne sa este tento mesiac chystame aj my, :126: samozrejme ciel vtaky-kvety:-) Uz len zase vyckat na nejaky polooblany den:-) Mozno sa nam podari sa tam aj stretnut:-) :50:

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Príspevky: 782
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa robo » Po 18. Aug 2003, 22:56

Ja som safaripark zažil tiež ešte pre 4 rokmi. Vtedy to tam bolo ako píše Dunaj. Škoda, že to nevydržalo. Takže asi fakt rýchlo do Viedne, kým sa tam o to starajú.

Mirka, tie ary hyacintové tam majú dve. A je asi fakt, že sú tam nové, lebo ich nemajú ani spomenuté v zozname zvierat na svojich stránkach.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 23:01

[quote][b]Dunaj napísal: [/b][hr]do Viedne sa este tento mesiac chystame aj my, samozrejme ciel vtaky-kvety Mozno sa nam podari sa tam aj stretnut [/quote]

dneska som o tom hovorila s Jirkom, spomínal, že ideálne by bolo tak v strede budúceho týždňa, takže by sa nás mohlo stretnúť :50: viacej :10:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 23:31

my sme uvazovali o piatku tento tyzden alebo aj skorej aj s malym. Ale rozhodujuce bude pocasie. Najlepsie oblacno bez zrazok 25 stupnov, ako minule. Podla http://wetter.orf.at/
to vyzera aj dobre, takze pockame, co popisete a popozerame oblohu a barometer...
Inak hranice boli v pohode. Piatok rano aj poobede v Jarovciach ani noha...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa coala » Po 18. Aug 2003, 23:42

Jirka čaká na zelenú kartu, prepisoval auto a už je tomu vraj dva týždne a ešte mu neprišla takže u neho sa čaká na kartu

ja tento týždeň strážim Miškinho Gucciho takže by som ho tiež nie moc rada nechávala jeden deň samého v klietke, predsa len vlastné človek skorej nechá sám :D a pre papúcha sa má Miška vrátiť až v sobotu na večer :p
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZOO Viedeň

Príspevokod užívateľa lola » Ut 19. Aug 2003, 18:45

Mohli bychom se k vám eventuelně vnutit???Pavel, Stáňa a Lucka.:98:

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Termíny, burzy, setkání"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný