Eddynko moj milacik nas opustil

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 17. Júl 2013, 00:26

3apol rocny zakinko Eddynko moj milacik ,chudacik dnes doobeda uhynul mi v naruci.
Bol to krasny samec Zako, s ktory bol velmi sikovny a mudry. Mal som ho od malicka,bol rucne dokrmovany od skveleho chovatela. Az doteraz nebol vobec chory, a nikdy mu nic nebolo. Mal krasne leskle uhladene perie , vazil 500g ako urasteny zakino.
Minulu nedelu 8.7 2013 som spozoroval ze je nejako nezvycajne ticho ,nic nekecal ako vzdy zvykol.
Myslel som ze nema naladu, ale v pondelok to pokracovalo dalej,v utorok som si vsimol ze skoro nic nejedol a ma riedky trus. Hned som volal do Trnavy DrFagovi a ten mi vravel ze mam prist v stredu.
V stredu som prisiel , ale Dr Faga nemal sluzbu, lebo mu do toho nieco surne prislo. Tak ho pozrel taky mlady veterinar , ktory mu pichol injekciu Catosal vitaminy.
V stvrtok som prisiel s prace a Eddynko ako ma vzdy zbadal tak vydaval take zvlastne zvuky na mna. Zistil som na nete ze vola po rodicoch, o pomoc, cize chcel dat najavo "pomoz".
V piatok som bol objednany k dr Fagovi, tak som tam hned letel.
Dr Faga mal toho prave vela , takze taky zhon,vysetroval vlciaka v narkoze , potom este nejakeho psika a popritom mojho zakinka Eddynka. Ukazal som mu video jeho spravania a povedal ze papagaj nie je v poriadku. Vzal mu vzorku trusu , spravil rontgen na pluca a zistil ze je to negativne. Tak mu predpisal antibiotika na 5 dni po tri injekce denne. Jednu davku mu pichol na mieste. Pytal som sa ze ci mu netreba zobrat vzorku krvi , ze netrba , ze to je asi nejaka bakterioza.inac sme zistili ze aj dost schudol na 430g

Po prichode domov zakino bol unaveny , v sobotu sa trocha prebral, tak sme mu uspesne pichali antibiotika kazdy den, podla pokynov veterinara.
V nedelu zase malo papal a schudol na 410g. Cely ten cas ani nekecal len take chrlave zvuky vydaval.
V pondelok vcera presedel cely den na krmitku a spaĺ, hlavicku zaklanal do zadu. Zacal som ho krmit zo striekacky , aby mal aspon nieco v brusku. Vazil 387g
V noci som prisiel z prace a piskal na mna aby som prisiel k nemu. Otvoril som klietku hladkal som ho zatvaral ocka, a namocil som mu piskotik.
Potom sme isli spat. Rano troska dzobal zrno ale strasne malo. Mal uz vahu kriticku 350g. Dal som mu vodu a kasicku zo striekacky papal . Tak som ho dal nech si odpocinie na bidle. Po pol hodine zacal krutit hlavickou do zadu a zrazu spadol z bidla. Hned som ho vytiahol do narucia s klietky ale uz bolo neskoro. Dychal este asi tak 4 minuty a hladel na mna a drzal ma nozickami za prst. A vydychol naposledy. Nikomu neprajem ten pohlad.
Volal som dr Fagovi ze ho priveziem k nemu na pitvu. Tak som ho odviezol a poobede bol vysledok z pitvi. Mal zapalene a tekutinu na srdiecku a vodumna plucach. DIAGNOZA :
PERIKARDITIDA . Pozri v google.....
Strasne mi chybas Eddynko a vam vazeny Parrotaci prajem vela prekrasnych chvil z vasimi MILACIKMI. S pozdravom Martin (metju----takto po mne zakino pokrikoval)

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Príspevokod užívateľa janax » St 17. Júl 2013, 01:44

Ach, Metju, to mi je strasne luto. :-( Chapem, co asi prezivas.
Zelam ti vela sil. Tvojmu Eddynkovi je uz dobre, tak sa drz!
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45

Príspevokod užívateľa petrik1 » St 17. Júl 2013, 10:10

RIP Eddynko, je mi to veľmi ľúto. Metju, úprimne s Tebou súcitím.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Príspevokod užívateľa whalenka » St 17. Júl 2013, 10:25

Kdo jsme to prožili, víme... drž se
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Príspevokod užívateľa irena » St 17. Júl 2013, 11:25

Je to moc smutné...
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 17. Júl 2013, 12:45

Dakujem vam priatelia,teraz je doma tak smutno Ticho. Ty nasi operenci su najuprimnejsie a najmudrejsie stvorenia na svete.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » St 17. Júl 2013, 21:01

drž sa, tak ako písala whal, viem čo prežívaš :=-
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik
Člen od: St 4. Jan 2012, 19:38

Príspevokod užívateľa erik » St 17. Júl 2013, 22:46

Tak toto si neviem ani predstavit ze tym nasim cervenochvostom by nic nebolo a zrazu za tyzden tu nie su.To musi byt tazke.Metju co ti na ten vysledok z pitvi povedal dr. Fabo?dalo sa tomu zabranit keby to bolo vcas diagnostikovane? Co tuto chorobu mohlo sposobit?Tazko je na to len pomysliet co asi prezivas, ale drz sa, eddynko sa uz netrapi.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Príspevokod užívateľa janax » St 17. Júl 2013, 23:44

[quote]erik napísal(a):[hr][i]Tak toto si neviem ani predstavit ze tym nasim cervenochvostom by nic nebolo a zrazu za tyzden tu nie su.To musi byt tazke.Metju co ti na ten vysledok z pitvi povedal dr. Fabo?dalo sa tomu zabranit keby to bolo vcas diagnostikovane? Co tuto chorobu mohlo sposobit?Tazko je na to len pomysliet co asi prezivas, ale drz sa, eddynko sa uz netrapi.[/i][/quote]

Metju, to by ma tiez zaujimalo. Eddynko bol predsa este taky mlady! Az ked budes o tom schopny pisat, napis, ak mozes, o tom viac. Tak sa vlastne aj my vsetci ucime, coho sa vystrihat, poznavat symptomy chorob a pod.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Júl 2013, 00:59

[edit]

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45

Príspevokod užívateľa petrik1 » Pi 19. Júl 2013, 12:43

Smutné a nespravodlivé, cítim s Tebou.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 1. Sep 2013, 21:15

Citim s tebou prezila som si to aj ja :-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Spomienky na našich zosnulých miláčikov"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný