Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

lola

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa lola » Ut 2. Okt 2012, 19:19

Ahoj všem příznivcům exotů,

doufám, že nevadí, že jsem z ČR a že sem píši, abych se trošku vypovídal a nechal si poradit.

V únoru 2012 jsem si pořídil senegalčí holčičku - MIA. Byl jsem se podívat u chovatele, a tahle jediná slečna přilítla jako první, nežně oklovávala, pusinkovala, byla z nich nejmenší a nebyla vůbec nejhezčí / chovatel měl i červenobřiché /, ale já jsem věděl, že ona je ta pravá. Zažil jsem si s ní své, i pubertu, kdy mě přehlížela a klovala jak blázen, utíkala odemne, a chodila za jinými členy rodiny. Za poslední 2 měsíce se vše stabilizovalo, chodila jen ke mě, loudila mi večeri (občas jsem jí dal kus vařené brambory, vajíčka, kolínko, vařené maso ...) Byl to můj miláček. Spěchal jsem z práce, aby nebyla doma sama (nebyla, byli tu s ní 2 hafani) ale i tak, prostě abych jí to vynahradil.

Pouštěl jsem jí vždy na celý večer, byla zvyklá mít můj pokoj jako svojí velkou voliéru. S oblibou sedávala na poličce vedle mojí postele, kde jsem téměř každý večer pracovat na s notebokem, a ona me pozorovala nebo si oklovávala věci na poličce a když chtěla tak se přišla pomazlit. Ráno jsem jí kolikrát bral do postele a spinkala na rameni nebo i pod peřinou :) .

Občas jsem jí nechal v pokoji samotnou třeba na hodinu, a vždy když jsem se vrátil seděla způsobně na poličce a čekala na mně. Až do včerejška, kdy jsem se vrátil domů asi po 1,5h a ptáček seděl na posteli a plazil se ... měl ochrnutou nožičku a do večera i tu druhou a nepřijímala potravu. Volal jsem po celé Praze a musel jsem jet za Kladno, myslel jsem, že si zlomila pařátek nebo křídlo ale rentgen nic nepotvrdil.

Dostala injekce a já doufal, že se do rána vzpamatuje. Zabalil jsem jí do peřiny (lezla pořád do tmy, pod peřinu ..) a celou noc jsem na ní daval pozor, spal jsem sotva 2-3h jinak jsem se pořád budil a koukal co se děje. Jíst nechtěla, pít taky ne, musel jsem ji napájet ze svojí pusy, a to pila. Ráno bohužel to bylo horší, furt spinkala, pak vylezla z peřiny, podívala se na mě, otočila se na bok a umřela.

Je mi strašně, nevím co se jí mohlo stát, žádný plašan to nebyl, nenašel sem na ní žádné známky, toho že by si něco udělala, prostě jsem se vrátil a byla ochrnutá. Možná dostala mrtvičku, spadla, uhodila se, poranila si páteř / míchu, nevím ...

Je mi hrozně, na umření. Obrečel jsem to jako želva, a 2 dny nejím, nespím, jsem pod sedativy, nemůžu v pokoji, kde jsem ji měl vůbec být.
Jsem dospělý muž, 30 let, pochoval jsem 2 pejsky (stářím), ale Ti byli celé rodiny, tohle byl můj mazel, který si mě vybral a pak už inklinoval jenom ke mě.

Rozhodně nejsem blázen, ale nevím co mám dělat. Vím, že to chce čas a říkám, si, že bych si třeba za čas pořídil nového, ale nevím jestli bych se na nového papouška nedíval jako nahrádu. Už by se nechoval stejně jako moje MIA.

Jsem strašně neštastný a nevím co a jak dál, jak se z toho dostat, takhle mi nikdy nebylo. Poradíte mi?

Díky moc všem

PS. Na závěr fotogalerie mého kuřátka zeleného http://mia.kcko.cz/ (je tam ještě moje přítelkyně), já se na to nemůžu koukat *300*
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Kcko dňa 02.10.2012, 19:20 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa lola » Ut 2. Okt 2012, 20:11

Mia bola nádherná senegálka a aj mne sa stalo že mi odišiel môj najmilší miláčik a tiež mi bolo smutno. Neviem čo by som mal poradiť a ani neviem čo sa Mii mohlo stať (pretože som ešte dieťa ;-( ) ale je mi veľmi a ešte raz veľmi ľúto čo sa jej stalo :-( :-( :-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

maňo
Príspevky: 56
Člen od: So 26. Nov 2011, 23:36

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa maňo » Pi 5. Okt 2012, 19:49

nemohla naletiet do okna a narazit hlavou do skla alebo steny? vyzera to na nejake vnutrolebecne krvacanie alebo poranenie miechy ci krcnej chrbtice... :(( ak nemala nic na roentgene zlomene...
len konžak je on, meho srdce šampion...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Okt 2012, 19:52

Ahoj, díky za podporu, už je mi trošku líp, i když žádná sláva. Chybí mi zlatíčko ...

Právě, že to nechápu, protože v pokoji byla x-krát samotná, nechával jsem ji tam třeba i 1-2 hodiny (když jsem šel venčit psy, nebo odběhl na nákup / na fotbal ...) byla strašně hodná, pubertu měla za sebou a prostě si pokojně sedávala na poličce a bud ozobávala a shazovala mi vonavky nebo dřímala.

Pitvat jsem ji nedával, chtěl jsem ji hezky pochovat ...

Ještě tu byla teorie, že by mohla dostat mrtvičku z něčeho ... nevím, ale bylo to hrozné, radši už o tom nechci přemýšlet.

Hlavně poté co jsem zjistil, že není v pořádku, měla ještě 1 pařátek funkční a létala, později už měla ochrnuté oba pařátky, nelítala a už se jenom batolila jako člověk se plazí po poušti. Vím, že to je moje vina, nejradši bych se rozběhl hlavou proti zdi, ale už nic neudělám. :-(
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Kcko dňa 05.10.2012, 19:58 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

maňo
Príspevky: 56
Člen od: So 26. Nov 2011, 23:36

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa maňo » Pi 5. Okt 2012, 20:18

je to stale risk nechavat papucha von v izbe bez dozoru... ;-(
ja ked ho pustim, stale som ako na ihlach ked odidem z izby... Corky mi raz sa hral s takou plastovou sponou na sacky, a ako to ohryzaval, tak si poranil zrejme jazyk, lebo ked ho striaslo a prskal, odfrklo mu par kvapiek krvi... no bolo to na kolaps, ale nastastie to bolo len tych par kvapiek... :-(
odvtedy uz mu nedavam ziadne tenke plastove veci na zabavky .... [:]
cloveka umara aj to ze co sa vlastne stalo, preco sa to stalo, ako, vybavuje sa vela otazok, pochybnosti... je to na nervy....
ale cas vsetko zahoji... uz na to nemysli, viem ze sa neda, ale skus...
chod sa vyvetrat trochu von, do lesa, nech ti trochu vyfuka hlavu, ma byt zajtra pekne..
neviem ci hned druheho papucha ako nahradu, nie kazdy to psychicky zvladne.. asi by bolo lepsie trochu pockat...
len konžak je on, meho srdce šampion...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Okt 2012, 20:22

Snažím se do sebe tlačit co nejvíc práce, zítra jedu někam na skály, ale stejně se pak vrátím domů a prázdný výkle nek kde byla klec. Nechci ho mít jako náhradu, ale bojím se, že papoušek bude úplně jiný (což z velké části bude), nebude mít stejné návyky a chování ... dám tomu čas a uvidím, ale když se něco takového stane, tak si člověk uvědomí jak jsou jiné věci, o kterých si myslel, že jsou důležité absolutně nicotné ... ach jo

Hezký večer

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Okt 2012, 22:37

Aj Zofinka je uplne ina, ale je to moje babatko.len stebou naozaj citim,srdcom,dusou,telom :-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa lola » Ne 7. Okt 2012, 10:53

je mně to nesmírně líto toho se i já strašně bojím. Člověk se uplne na toh živého tvorečka, je sním pořád, zná jeho zvyky návyky, zlozvyky - a když pak odejde, nutně mu musí chybět, a chybět bude stále, jen to bude už mírnější bo¨lest a vzpomínky.

Určitě si pořiď dalšího mazlíka, a zase citem, to poznáš... ale ne hned. Musí v tobě doznít nejdřív bolest, ta nejprudší, z té náhlé ztráty. Pak zjistíš, že ti to malé opeřené prostě chybí moc, a začneš se koukat po jiných. Nikdy ti žádný nenahradí Miu, ale bude to trošičku zacelení té mezery v životě.
Nejvíc mně je tě líto, že jsi u toho byl, viděl, a bezmocně se musel dívat. To muselo být opravdu kruté!
Věř ale, že v životě se stávají takové náhody, i když je člověk sebeoatrnější., Nic si už nevyčítej, byla to prostě svinská náhoda.

Mně tak před mnoha lety uhynul anduláček, který říkal básničky, přísloví, no mazlík. Rozletěl se po bytě, a narazil o futra, spadl na zem, pár minut se svíjel, a umřel. Čili vím, o čem mluvíš. Teď mám dva senegalce, je to úplně něco jiného, ale zas jinak krásného!

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Roční senegalice uhynula, psychické trápení majitele

Príspevokod užívateľa lola » Ne 7. Okt 2012, 11:02

Děkuji. Tahle slova od lidí "podobně postižených" jako jsem já, mi pomáhají tu ztrátu překonat. Moc děkuji. Včera jsem si tak přemýšlel, jak by se mohla nová holka jmenovat ... momentálně řeším s přítelkyní nový byt (koncem roku by měl být) a poté možná bych se poohlídl po jiné opeřené kuličce.

---
Nemáte někdo nějaký tip na zkušeného chovatele, který by vychovával větší množství drobotiny? Vím určitě, že kdybych do toho šel, tak to musí být jedině holka, určitě mládě (4-6 měsíců) a opravdu vybrat srdíčkem a citem, abychom si padli oba do oka. Jako u Miušky, kde jsem si ji také vybral z několika senegalců (ona jedina z těch pěti prevítů sama přiletěla a nehnula se z ruky a hned jsem věděl, že spolu půjdeme domů ...)

---
Zbyla mi velká taška s jídlem (kvalitní namíchané krmení + nějaké dobrůtky okolo zvlášt odsypané) asi 5kg. Kdyby byl někdo z Prahy + okolí, přenechám za odvoz.



Hezký zbytek víkendu
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Kcko dňa 07.10.2012, 11:02 -[/i][/color][/size]
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Kcko dňa 07.10.2012, 11:03 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Spomienky na našich zosnulých miláčikov"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní