Môj miláčik Richi

lola

Môj miláčik Richi

Príspevokod užívateľa lola » Po 4. Jún 2012, 23:12

Pred troma týždňami som prišla o svoju krásnu rozelku Richina. Mala som akurát akademický týždeň a učila sa ako bláznivá na matury keď som si v jeden deň všimla, že jeden z papagájov vo voliere sedí na miske s vodou. Môj labrador sa na neho uprene pozeral a nechcel od neho odísť. Nechápala som to, no nepozastavovala som sa nad tým, veď koniec koncov to bolo celkom milé ako sa na seba pozerali. Neskôr, keď som mala poobede prestávku v učení išla som sa pozrieť na papagáje či im niečo nechýba a našla som môjho milovaného Richinka ako sedí nevládne a priviera svoje krásne malé očká. Nechápala som, čo je s ním. Ihneď som mu dávala prášok na žalúdok lebo som si myslela, že niečo zlé zjedol. Nezabralo. Richinko dve hodiny na to zomrel. :-( Nečakane, rýchlo a úplne nepochopiteľne. Najzdravší, najživší a najkrajší. Doteraz si neviem vysvetliť, čo sa vlastne stalo. Po 2 rokoch čo som sa o neho starala, vedela všetko o ňom, zbožňovala jeho poskakovanie po paličke a ránné pískanie nastalo ticho. Po dvoch rokoch som ho po prvý krát pohladkala, žiaľ iba jeho nevládne telíčko. Sedela som a plakala nad jeho telíčkom a prvý krát som zistila aké to je dotknúť sa ho. :( Celý zvyšok večera som preplakala a premýšľala, či aj ostatné moje papagáje nechytia nejakú neznámu chorobu. Strašne som si vyčítala, že som sa málo starala, že som si to nevšimla skôr, no bola to asi prirodzená reakcia. S odstupom času viem, že som ho nemohla zachrániť a že už to nezmením. Vždy ma však zabolí keď idem okolo volieri a on ma tam nečaká. Teraz je v našej voliere prázdno a smutno, no dúfam, že už čoskoro do našej vtáčej rodinky pribudnú maličké papagáje o ktoré sa už usilovne snažia naši vtáči rodičia.Možno budeme mať už čoskoro malého Richinka. :) A ešte jedna vec: nikdy nebudem brať na ľahkú váhu to čo môj psí kamarát vie oveľa skôr ako ja. Najviac na tejto záľube neznášam takúto chvíľu keď prídem o to, čo mám strašne rada, o to, čomu som dávala lásku a on mi ju opätovne a pomaličky vracal. Je to hrozný pocit. Veľa ľudí mi po tejto strate povedalo, nevadí kúpiš si druhého. Neznášam tieto slová. Dokáže to povedať, iba človek, ktorý nikdy nezažil ten pocit obetovať všetko pre takéto stvorenie. Pretože každý papagáj je iná osobnosť a nikdy už takého istého nenájdeme. :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Môj miláčik Richi

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Jún 2012, 08:24

Smutné :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Spomienky na našich zosnulých miláčikov"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný