Poskodene perie

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 10:34

Ahojte,

potreboval by som poradit ci nema moja Ara nejaku chorobu. Dnes som jej nasiel v klietke velke pero z kridiel a je dost poskodene. Nevie niekto ci to je choroba alebo treba nieco zmenit?

- Modifikované užívateľom LubosNL dňa 09.02.2012, 10:53 -

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 10:46

tu je to perie
Sasa_perie.jpg
Sasa_perie.jpg (25.31 KiB) 6625 zobrazení

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 10:51

to iste perie
Sasa_perie1.jpg
Sasa_perie1.jpg (21.55 KiB) 6624 zobrazení

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 12:15

Fotka není zrovna velká, ale tipoval bych na mechanické poškození. Je to jen na kousku tohoto pera? Nemá to jinde na těle?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 12:45

a ako vyzeraju ostatne pierka?? v akej velkej klietke ju mas? mne sa to tiez zda ako mechanicke

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa deny » Št 9. Feb 2012, 18:41

Mne to zas nepripada na mechanicke poskodenie lozenim po klietke. Vyzera to ako spalene alebo co. Mam otazku. Necernie jej nahodou perie??

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 19:42

nie. nema cierne perie. len par pierok na kridlach ma taketo. mozem ju odfotit , ale tu nevlozim taku velku fotku kde by sa dalo rozoznat o co ide. Klietku nema malu ani velku, zajtra sem hodim rozmer.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 19:44

Moze to byt este problem ked ma podstrihnute kridla? To som ju tak kupil a neviem ci jej tie pera na lietanie niekedy dorastu

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Feb 2012, 20:48

jestli ma zastrihnuty peri a neni to moc(az do krve)tak to urcite doroste,taky jsem koupil zaka co mnel zastrihnuty pera a nemohl ani poradne litat a ted po 10 mesicich ma vsechny jako novy a lita uplne v pohode,videl jsem taky amazonana ktery to mnel zastrihnuty az do krve a tomu uz to nedorostlo,ale to se pozna,vypada to jakoby mnel polovicni kridla(predchozi majitel byl asi sadista),jinak to brko mi pripada jako poskozeny mechanicky,taky jsem je videl u naseho papouska kdyz jsme ho koupili a vsechny mu uz vypadli.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Feb 2012, 08:39

Lubos NL aj podľa mňa to vyzerá len ako mechanické poškodenie, pokiaľ nemá iné zdravotne problémy tak by som tomu neprikladala veľkú dôležitosť, ale určite sleduj či nenastanú nejaké ďalšie zmeny.
Pozri na krídlach či dorastá po vypadnutom pere nové. Mám síce kakadu bieleho a nie aru, ale aj môj ma na krídlach zopár podobných pierok. Predtým ako som ho kúpila sa v Pet Centre šklbal, nemá žiadne zdravotné problémy a rastie mu veľmi veľa nového peria. Myslím si, že si ich asi sám poškodil v čase keď si vyšklbal nohy kompletne a brucho čiastočne.

:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Feb 2012, 09:04

Tu je ten rozmer klietky: 120 x 90 x 70 vyska, sirka, hlbka.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Feb 2012, 09:05

skusim este odfotit tie zastrihnute kridla, aby ste mohli povedat ci to ma zastrihnute moc a dorastie mu to.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Feb 2012, 09:08

to máš strašne malú klietku
:((

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Feb 2012, 09:47

V tejto klietke je len ked papa a spi, ink je stale pustena. Uz sa pracuje na vnutornej voliere 3 x 2,2 x 1,8 m a vonkajsie bude 5 x 3 x 2 m

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Feb 2012, 19:42

Fotku křídla sem klidně dej. Ale předpokládám, že má zastřižený pouze prvních 5-6 letek a tak do poloviny. U tak velkýko ptáka stačí chybějící tři letky a je skoro letu neschopný, na větší vzdálenosti určitě. Více jak polovinu letek by zastřihnul jen velký sadista a musel by mít dobrý nůžky :-O Pokud vyčuhuje z kůže kousek peří je to v pořádku, jinak by zarostlo do kůže a začalo třeba i hnisat. Jednou za rok přepeří a to vypadne i utřižený brk a naroste nové peří.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Feb 2012, 20:08

tu su tie kridla o ktorych neviem ci podrastu
kridla_2.jpg
kridla_2.jpg (29.58 KiB) 6623 zobrazení
kridla.jpg
kridla.jpg (28.49 KiB) 6622 zobrazení

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » So 11. Feb 2012, 10:36

Při dalším přepeřování zastřižená brka vypadnou a narostou nová. Brka jsou slušně zastřižená. To poškození peří z prvních fotek je tady pěkně vidět. Odírá si peří. V kleci má málo místa. Na druhém křídle je to to samé? Nemá misku s krmením blízko stěny klece? Neodírá si peří při žrádle (pití)? Protože je vidět,že se to děje pouze když má křídlo složené u těla(poškozené předloketní letky). Ruční letky(prvních deset per) má bez poškození(kromě zastřižení ;-) ). Při protahování se v nízké kleci by byly poškozené i ruční(ty velký) letky.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:BirdWingFeatherSketch.svg

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 11:58

ano zradlo a pitie ma blizko steny klietky su na to original take obruce kde jej davam zradlo a pitie. Co sa tyka tych kridel tak ja som Sasu kupil v Novembri tak neviem kedy bude preperovat zase, ale teraz pusta par pierok, aj velkych. Niekto mi tvrdil,ze Ara preperuje do konca marca.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 12:50

tu je teda len jedna rada - vacsiu, vacsiu, vacsiu klietku...to ze tam len spi a zerie nie je ospravedlnenie, lebo aj vtedy sa pretahuje a nici si kridla o klietku...

ak neodstranis problem teraz, pocas preperovania, nove perie nepomoze...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 13:45

tu sa jedna o to ci jej dorastie zastrihnute perie co jej skratil byvaly majitel. uz sa pracuje na vnutornej a aj vonkajsej voliere

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 14:02

LubosNL pokial nevies, ze vtaky preperuju tak by si si nemal kupovat ziadneho papagaja a nieto este aru!!! A to, ze chystas volieru je super, ale naprv si mal mat volieru a až potom kupovať papagája.

*264*

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 14:13

nerad niekoho kritizujem ale tu musim suhlasit s [b]Leona[/b]...papagaj (a je jedno ci andulka alebo ara) by mal prist do adekvatne pripraveneho prostredia...

tiez som mal moznost mat zaka do 1-2 tyzdnov ale som vedel ze nestihnem pripravit podmienky a tak som zvolil moznot pockat do polky aprila...a uz teras som z toho cakania hotovoy no nelutujem, mam cas pripravit klietku, bydla, strom, hracky a nastudovat literaturu :)

kedy bude ta voliera hotova?a z coho ju robis?vzhladom k tvojim mensim skusenostima s ara-mi by ti mohli skusenejsi pomoct predist chybam pri vystavbe tej voliere aby si po mesiaci nehladal novu vacsiu klietku ;-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 14:20

Nechcela som byť príliš ostrá, ale veľmi ma zarazilo, že si niekto kúpi Aru a nevie o vtákoch najzákladnejšie fakty.
Na kúpu akéhokoľvek zvieraťa sa treba dopredu pripraviť a zabezpečiť mu vhodne podmienky a nie dodatične zisťovať a zháňať.
Samozrejme, že každý sa toho veľa naučíme keď máme nové zviera doma, ale prípravu nemôžeš zanedbať! Potom sa budeš čudovať prečo sa ti začal šklbať.
- Modifikované užívateľom Leana dňa 12.02.2012, 14:24 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 14:38

nepoznate ma tak tazko mozete adekvatne posudit ci som zaciatocnik alebo skuseny , choval som andulky este v dobe ked polovica clenov fora tahala kacerov pred sebou. :-)

mal som ich 200, ale nemate to odkial vediet. Viem kedy a ako preperuju Andulky. nie som ziaden zaciatocnik, len som si kupil Aru a to je iny level a mal som malo info o nej. ked Vas obtazuju moje otazky tak na ne nereagujte.


majte sa krasne a dakujem za pomoc

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 14:49

nechtiac som vymazal svoj prispevok tak v skratke:

porovnavat andulky a aru sa neda...

pri diskusii su nazory pozitivne aj negativne...negativne treba brat a poucit sa z nich, ak nie pre teba tak pre niekoho kto tu teraz rozmysla nad chovom ary...nemusi opakovat chyby inych...

diskutovat mozme kludne dalej, sam som sa ta pytal ohladom tej voliery...netreba sa hned urazat, nepomoze to niekomu a tu ide hlavne o tvojho milacika, ci nie?

p.s. 13rokov som choval alexandra maleho a teraz pri studovani veskerej literatury musim povedat ze sa to zo zakom len tazko porovnava...


EDIT: ak som spravne citak tak niekedy v novembri si pisal ze ti ara dost pusta perie...teraz je februar..to pustanie peria je stale rovnakej intenzity??

- Modifikované užívateľom Johny dňa 12.02.2012, 15:13 -

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní