Poskodene perie

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 16:13

ja sa neurazam. Kupoval som tuto Aru aj s klietkov a preto som sa pytal aj na voliery mozete si to pozriet v inom mojom prispevku takze chcem pre Aru len to naj.

co sa tyka pusatania peri tak vtedy jej len tzv. paperie lietalo, ale teraz aj tie vacsie a velke perie. kridla jej zastrihaval predchadzajuci majitel a ja som ju kupil v novembri v Holandsku.


preto neviem ci preperovala u byvaleho majitela alebo sa zacne az teraz ked jej isli aj vacsie pera.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 16:20

Johny napísal:
nerad niekoho kritizujem ale tu musim suhlasit s Leona...papagaj (a je jedno ci andulka alebo ara) by mal prist do adekvatne pripraveneho prostredia...

tiez som mal moznost mat zaka do 1-2 tyzdnov ale som vedel ze nestihnem pripravit podmienky a tak som zvolil moznot pockat do polky aprila...a uz teras som z toho cakania hotovoy no nelutujem, mam cas pripravit klietku, bydla, strom, hracky a nastudovat literaturu :)

kedy bude ta voliera hotova?a z coho ju robis?vzhladom k tvojim mensim skusenostima s ara-mi by ti mohli skusenejsi pomoct predist chybam pri vystavbe tej voliere aby si po mesiaci nehladal novu vacsiu klietku ;-)


ta voliera bude v izbe velkej asi 6 x 5 x 2m , ale rozmer voliery bude 4 x 2 x 2m d x s x v

dve strany bude klasicka omietka na ktorej bude uchytena konstrukcia zo zeleza natrena EKO farbou. rozmyslal som len nahadzat na tie neomietnute steny sadrokaron, na ktory by som prilepil dlazdice a dlazbu, ale nakoniec tam ide riadna omietka .

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 20:09

Leana napísala:
LubosNL pokial nevies, ze vtaky preperuju tak by si si nemal kupovat ziadneho papagaja a nieto este aru!!! A to, ze chystas volieru je super, ale naprv si mal mat volieru a až potom kupovať papagája.



:kill: lidi proberte se, takové neadekvátní reakce tady nerad vidím. Na parrotclubu je zvykem spíš pomoci radou, než někoho zdrbat jak malý děcko. Važte prosím slova a řešte věci v klidu a s nadhledem. :=-

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Feb 2012, 21:07

Muj prispevek je k LubosoviNL +,jelikoz jak vidim ty zastrizeny kridla,tak i kdyby byl zacatecnik a zjistoval si info az dodatecne,tak ta Ara se u nej bude mit lip jak u predchoziho majitele a doufam ze se vam bude darit,obdivuju lidi ktery si koupi poskozenyho papouska a udelaj pro nej maximum aby se mel co nejlepe,kdyby takovych byla vetsina.
Jinak ty kridla budou urcite v poradku,jen to chce cas,nasemu zakovi to trvalo 8 mesicu nez se zbavil vsech zastrizenych brk a vyrostli mu nove.
At se vam dari

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Feb 2012, 08:26

Jirka Amazonia

sorry ak som znela príliš ostro nemyslela som to až tak zle ako to asi vyznelo.

Veľmi ma zarazilo, že niekto kto má doma Aru a doposiaľ na mňa pôsobil na fóre skôr ako človek, ktorý už má nejake skúsenoti (čo evidentne pôsobil správne) sa zrazu pýta či perie dorastie. Je to otázka hodná človeka, ktorý si kúpil prvého papagája v živote a nevie čo sním.

(!)

Luboš nehnevaj sa hneď keď ti niekto napíše aj odpoveď, ktorá sa ti nepáči. Mala som sa asi na to radšej vykašlať, nič nepísať a nechať si svoj názor pre seba. Bohužiaľ ma veľmi hnevá, keď si ľudia nezodpovedne kupujú zvieratá. Aj to, že sa nebojíš pýtať sa aj "jednoduchšie" otázky znamená, že ti záleží na tom aby sa Are u teba dobre darilo a to je super. Tiež som chovala predtým andulky a korely aj keď nie v takom obrovskom množstve a je to obrovský rozdiel andulka a kakadu ;).

mozol - zastrihnute letky tak ako ich má Lubošov papagáj by som nepovažovala za poškodenie, Ara vymení perie a zachvíľu nebude vedieť, že mala niekedy letky zastrihnuté. Sú omnoho horšie veci ;).

- Modifikované užívateľom Leana dňa 13.02.2012, 08:29 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Feb 2012, 08:32

ten predchádzajúci majiteľ asi nebol bohviečo keď ti ku Are predal takú mikro klietku a ešte aj krídla zastriháva :60:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Feb 2012, 10:59

Leana: ja sa nehnevam na to ako pises... ked nie som si isty tak sa radsej spytam.. Nikdy som nezostrihaval kridla andulkam.

ano kupil som ARU uz zo zastrihnutymi kridlami aj napriek tomu, ze som si nebol isty,ze tieto kridla jej dorastu. Co sa tyka mojej skusenosti s papagajmi... nemam problem s Andulkami a korelami, ale Ara je iny level. Preto sa pytam mozno podla Vas aj na stupidne veci, ale zhromazdujem informacie, aby sa u mna Ara mala co najlepsie. Nikdy by som nebol taky barbar, aby som zastrihol kridla ani len sliepke a nie este papagajovi.


zhanal som knihy o Arach, ale je ich dost malo a je to vseobecna literatura kde sa toho vela nedozviem. stale sa spoznavame a verim,ze jej vytvorim top podmienky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Príspevky: 770
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa deny » Po 13. Feb 2012, 12:12

Skus knihu od Rosemary Low: Proc muj papousek?. Pre zaciatocnikov odporucam. Vydavatelstvo Dona (cz).

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Feb 2012, 19:03

Slepicím jsme ale křídla stříhali, protože je sousedův pes už nevracel domů :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Poskodene perie

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Feb 2012, 20:18

Leana
vim jak to myslis,neni to poskozeni,ale je to urcite omezeni,nikomu by se nelibylo kdyby zacal drzet tuzku a psat a napsal neco spatnyho a hned by mu za to usekli clanky prstu aby to uz nepsal,tak to beru u papousku,maj kridla na to aby litali,tak proc by je v tom mnel nekdo omezovat,jsou to preci ptaci.

Karel II
tam bych to asi resil stejne,slepice to v zivote nepochopi proc ma kratsi kridla,ale papouska to muze psychicky vazne poskodit

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní