voliera

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Št 12. Jan 2012, 16:15

Ahojte,

mam jednu Aru Aranuru a chcem dalsie. byvam v rodinnom dome a v pivnici mam moznost urobit im voliery aj s vyletom do vonkajsich volier.

vnutorne voliery : je to neomietnuta pivnica kde su kvare . mozem tam urobit volieru v rozmeroch 3,5m x 2,1m x 1,8 ...
dlzka x vyska x hlbka.

Neviem ci to mam omietnt alebo nechat tak, alebo to oblozit sdrokartonom a na to dat dlazdice a na zem dlazbu.

Vonkajsia voliera: mam dost velky pozem ok tak neviem aky rozmer urobit podklad tam je trava, a neviem ani aky material pouzit.

vedel by mi niekto pomoct poradit... pripadne na moj mail poslat aj nejake foto ako to mate Vy urobene?

dakujem za pomoc

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Po 23. Jan 2012, 21:44

Ja bohuzial este volieru nemam ale tiež sa ju chytam v dohladnej dobe riesit. Co sa tyka vnutornych priestorov asi by som koli lepsiemu cisteniu a tym padom lahsie udrzatelnej hygiene dala dlazdice a dlazbu. Co sa tyka vonkajsej voliery to by aj mna zaujimalo aky rozmer by bol najlepsi skusim to pozriet v niakej veterinarnej literature mozno to tam niekde najdem.

8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Po 23. Jan 2012, 21:53

Nasla som nejaké rozmery aj z návodom na stavbu voliery, ale musim to najprv preložiť a angl.,
rozmery pre ary píšu 3 metre šírka. 4,5 dĺžka, 2,5 metra výška cca je to prerátavané zo stôp.

:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Po 23. Jan 2012, 22:34

Ahoj

Jestli vam muzu prispet do debaty,tak jsem zaslechnul od kamarada ze pokud je mozno,volieru omitnout,je to kvuli vapniku,urcite vite ze se dava papouskum vapnik v ruznych podobach,ale nekdo jim dava co je po ruce a pry kdyz muzou na vapnik v podobe omitky,tak je to pry lepsi z toho duvodu nez pak samice klade vajicka,v tu dobu potrebuje spoustu vapniku a v omitce ji je pak dost,kamaradovi se i stavalo ze v klecich bez omitky mel u konkretniho druhu papousku stale uhyn samic po sneseni vajicek a kdyz je prestehoval k omitce tak bylo po problemu.
Na cistotu jsou urcite lepsi dlazdice,ale cistota neni pro papousky vsechno,to bych radeji volil omitku,ma pro ne vetsi prinos nez cistota v podobe dlazdic.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Po 23. Jan 2012, 22:41

hmm

myslela som si, že minerály by mali dostávať z minarálnych kameňou. Len treba asi dávať bacha na to aby to aj bola omietka z vapnikom ked som sa dobre docitala na nete tak už sa používajú iné materialy.

Citujem :D : Omietka sa skladá zo spojiva, plniva, prísad a vody. Spojivá môžu byť minerálne (vápno, sadra, cement) alebo organické (živice a disperzie na báze plastov).

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Po 23. Jan 2012, 23:05

To je pravda,ale treba spousta starsich chovatelu neda dopustit na rozdrolenou cihlu a omitku,urcite je treba dat normalni omitku a ne nejaky lepidlo z pytle co se dneska pouziva ¨levne a rychle¨
Napriklad nas zako si nejakyho mineralniho kamene,nebo sepiovy kosti ani nvsimne,tak mu strouham sepiovou kost a sypu v malym mnozstvi na ovoce,abych do nej aspon neco dostal.Taky ta omitka urcite vyjde levneji nez nejaka dlazba a kdyz si ji tam clovek nahodi sam,nikomu to nevadi a papouskum to i prospeje.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Jan 2012, 00:04

no mne pride odveci pokladat omietku za nutny vyzivovy doplnok..v dnesnej dobe ked je na trhu nespocetne mnozstvo kvalitnych krmiv a doplnkov by som sa urcite nesnazila docielit aby mi objedali stenu..volila by som urcite dlazdice kvoli cistote....par clenov tu voliery ma staci lepsie popozerat.

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

voliera

Príspevokod užívateľa deny » Ut 24. Jan 2012, 08:10

Nedostatok vapnika moze podnecovat papucha ku konzumacii omietky. Nie je lepsie zabezpecit v hniezdnom obdobi prisun vapnika pouzivanim kvalitnych vyzivovych doplnkov??

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Jan 2012, 09:26

Deny - máš úplnú pravdu. Mozolov kamarát asi bude "stará škola" vtedy ešte nebolo k dispozicií široké spektrum preparátov, ktoré zvýšenú potrebu kalcia, ostatných minerálov a vitamínov bez problémov vedia doplniť.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

voliera

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Jan 2012, 21:28

To je jen zkusenost z chovu urcityho druhu,je spousta mineralnich kamenu a doplnkovych prearatu s vapnikem,to nikdo nepopre,konkretne u papousku ara si taky nedokazu predstavit jak se takovej papousek sape ke stene aby si seskrabnul kousek omitky,to by tam asi zachvili byla poradna dira,byl ten jen poznatek ze zkusenosti a muj nazor.
Ja bych urcite dal omitku a to uz jen proto ze kdybych tam videl dlazdice tak by mi pripadalo ze jsem umistil papouska do sanatoria a ne voliery.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní