žakelína a její výchova

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Ut 26. Júl 2011, 06:03

Zdravím jsem tu nováček a potřebovala bych pomoct s výchovou mého žaka.Prosím o nějaké tipy či triky jak na žaka...aby byl hodnej...mluvil...neničil věci a byl celkově spokojený...začíná pěkně zlobit...jsou jí tři měsíce...nejhorší je že začla chodit po dně ale nebojí se jen tam tak trochu šmíruje příjde jí to lepší než sedět v kleci...mám i pár dotazů.... kolik toho tak může sníst?Má mít nějaký denní harmonogram?Noční klid?či přikrývat?Moc děkuji za odpovědi budu Vám moc vděčná. :145:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Ut 26. Júl 2011, 06:05

JInak žakelíně jsou ři měsíce máme jí od veterináře chovatele.Je zdravá...nestrádá a je spokojená...začíná se jako holka fixovat na mě než na mého přítele...jinak trchu o mě jsem sestricka je mi 23 a jsem z prahy

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 26. Júl 2011, 08:20

[quote]Prosím o nějaké tipy či triky jak na žaka...aby byl hodnej...mluvil...neničil věci[/quote]
důslednost a přizpůsobit prostor, ve kterém pobývá. takže nedovolit jí dělat věci, které nechcete, aby dělala (rozborka nábytku apod.), nenechávat bez dozoru, všude pro ni moci dosáhnout (i kdybys jí z tý garnýže měla zdloubnout klackem, pro tyto účely mám pěknou 1,5 m větev v pohotovosti na kleci), omezit počet zničitelných věcí na minimum (žádný poličky s hrníčkama atd.) - když ji budeš furt buzerovat "to nesmíš, tam nesmíš", tak budete otrávený obě. je to jak s malým dítětem, akorát tomu stačí zvednou věci do výšky 1 m, papouškovi je nemáš zvednout kam.
jinak si od výchovy papouška moc neslibuj, není to pes a dá si možná majzla v tvé přítomnosti, ale rozhodně ne, když bude bez dozoru. žakové jsou navíc dost umínění, bude zakázané zkoušet znovu a znovu jen pro ten "sport".

žrát ji nech, co hrdlo ráčí, akorát ne stylem "vyžrala si slunečnici, dosypeme", dosypeme, až bude vyžráno všechno.

doporučená literatura: milan bartl - žako, papoušek šedý
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom sasa dňa 26.07.2011, 08:21 -[/i][/color][/size]
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Ut 26. Júl 2011, 09:42

sasa:děkuji:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa irena » Ut 26. Júl 2011, 19:12

Než jim něco zakazovat, je lepší odpoutat pozornost jiným (požadovaným) směrem. Když se těm potvorám dá najevo, že to nechceme, aby dělali, jak píše Saša, dokážou být velmi umínění. :) Doporučuji Clicker trénink, k zabavení papoucha super a dá se cvičit, když má člověk jednoho papoucha. Návody jak na to jsou zde.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » So 30. Júl 2011, 17:30

Ahoj, mám žakinu už pomaly 2 roky, je poslušná a ukecaná. Zo začiatku to je ťažké, vtáci chcú stále niečo ničiť, ale nábytok, dvere ani garnižu som nedovolil. Ale musí mať miesto, kde ničiť môže. A na to mám na jednej stene prichytený konár s rôznymi menšími konármi v tvare antény - teda naskrutkované šulky dreva po obvode - a pár hračiek, šnúrok... Keď bola niekde, kde ničiť nemala, odohnal som ju preč na toto miesto, alebo som ju zobral úplne preč a venoval sa jej. Teraz keď sa "venčí", tak sa preletí po izbe a pristane buď na skrini, kde má bidlo, ale nemôže tam nič poškodiť, alebo na konár, kde si ju nevšímam. Rešpektuje to. A čo sa týka hovorenia, len trpezlivosť, rozprávať na ňu a raz začne aj ona. Trpezlivosť znamená mesiace a opakovať pár slov dokokola. Držím palce.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Ne 31. Júl 2011, 14:25

Ahoj :) žakelína je hrozně fajn sice se ještě bojí našeho pejska ale snažíme se je pomalu si na sebe zvykat...občas mu hodí nějaké to ovoce schválně dolů aby se s ním podělila...teď přemýšlíme zda by bylo dobré žakelínu na noc přikrývat aby měla dostatek klidu kde se večer občas díváme na televizi či pracujeme do noci.
koupili jsme si i knížku o žakovi ale nějak jsme se nedozvěděli kolik má tak dostat máme pocit že má pořád plné misky a že jí přejídáme...je ještě malinkatá a tak nevím...

beru si jí často na ruku na prst ale ještě ani neumí se držet pořád někam přechází a balancuje:D hold musím zbírat plno zkušeností...pořídili jsme jí i novou velkou klc v který se jí líbí...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Po 1. Aug 2011, 19:39

U nás klec přikrývám, v noci skoro celou a přes den na půlku. Dočetla jsem se, že mají lepší pocit, když mají krytá záda a mohou si zalézt. Látka příjemných přírodních teplých barev, nic křiklavého a nepříjemného.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Ut 23. Aug 2011, 20:35

tak máme v noci klec prikrytou...ale začíná kousat a nevim co s tim jak jí to odnaučit nebo zda dělat jako by nic...občas to vážně bolí...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa sasa » St 24. Aug 2011, 07:57

odnaučit
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Po 29. Aug 2011, 13:08

sasi: a jak?nejaky tip?

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa sasa » Po 29. Aug 2011, 17:19

prostě nenechat se kousnout: přenášet na klacku, nestrkat ji pod zobák ruce, nedávat ji k obličeji, případně nenechávat ji na sobě vůbec sedat. chce to trochu předvídat. když už po tobě jde, udělat nečekanej pohyb (třeba si dřepnout) nebo zvuk, něco co ji rozhodí.

v jaký situaci kouše? útočí, nalítává? nebo si hryzne, když ji nastavíš ruku, nebo když ti sedí na ruce nebo na rameni? nebo když po ní chceš něco, co se jí nechce (vydat "zakázaný předmět", nehryzat skříň...)


[URL=http://www.lerl.info/clickertraining/kousani.php]agresivní papoušek[/URL] (přeloženo ze zahraničních materiálů)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Ut 30. Aug 2011, 07:36

Vemu si ji na ruku a asi ma roupy a nevi co byt tak stipne...
mam ji na rameni kouse do ucha...

nenutim ji aby tam sedela kdyz nechce dam ji jinam...treba na klec...


veci nekouse ma svuj stromek na kterym sedi a tam si muze kousat drevo ale kdyz si ji vemu k sobe tak nejak zacne asi roupama stipat.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 30. Aug 2011, 08:56

[quote]Vemu si ji na ruku a asi ma roupy a nevi co byt tak stipne...
mam ji na rameni kouse do ucha...[/quote]
na rameno nepouštět, na ruce sledovat. jak se chystá hryznout, tak s rukou pohni, ona místo kousnutí bude muset držet balanc. když nemáš čas na ni dávat pozor, tak si ji na ruku neber

proč je nejlepší kousnutí vůbec předcházet: páč "nevhodnou" reakcí toto chování snadno upevníš.

když už se teda stane a přece jen tě hryzne, tak pokud jsi její milovaná osoba a stojí o tvou společnost, po kousnutí od ní odejdi. (nefunguje, pokud se tě chtěla naopak zbavit. to bys ji tím odchodem jedině "pochválila". taky nefunguje, pokud jsi jí v zásadě šumák.)

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom sasa dňa 30.08.2011, 09:03 -[/i][/color][/size]
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » So 19. Okt 2013, 14:20

Zdravím všechny,
ráda bych taky připojila můj dotaz.
Chci se zeptat na radu,abych něco nepokazila. Dnes se po mě poprvé můj 6.měsíční žakoušek Bárny ohnal zobákem,respektive útočil,když jsem mu zakázala kousat a ničit to,co chtěl. Pohrozila jsem mu,zvýšila hlas,nedala najevo,že mi to bolí a když to udělal znovu,zavřela jsem ho do klece. Je to doufám správný postup? Nebo jak jinak ho naučit,že to dělat nesmí? Díky. :23:

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa janax » Ne 20. Okt 2013, 23:14

Ked ho chces potrestat zatvorenim do klietky, tak ho nikdy nezatvaraj do jeho klietky, ktora je jeho utocistom a v ktorej sa citi bezpecny ale do inej, na velkosti nezalezi ale iba na 5 minut.
Neuvazujes o partnerke pre neho? Lebo este mozu prist v dospievani ine vrtochy, ze bude podrazdeny, ci agresivny, pripadne si moze zacat trhat perie. Lepsie je tomu predist a dopriat mu pre neho to najkrajsie: mladu partnerku. :)
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Po 21. Okt 2013, 08:19

[quote]když jsem mu zakázala kousat a ničit to,co chtěl.[/quote]
a jak jsi mu to zakázala? pokud mu říkáš tytyty = útočíš, tak je jasné, že se ožene zobákem. lepší je ho dát do klece na chvíli nebo odvést jeho pozornost jinam, dát ho jinam, jinak ho zabavit. je to jako roční dítě. tomu taky nevysvětlíš, že nemá brát hrníčky z výstavní poličky 30cm nad zemí. musíš je dát jinam nebo dítě zabavit něčím jiným.

@janax. partner žakouš taky všechno nevyřeší. pokud chceš koupit partnera, je to rozhodně super, ale měl by být maldší a mělo by to být co nejdříve, než se hodně nafixuje na lidi.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa janax » Po 21. Okt 2013, 13:46

[quote]liaj1 napísal(a):[hr][i][quote]
@janax. partner žakouš taky všechno nevyřeší. [/i][/quote]

To ani netvrdim.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Po 21. Okt 2013, 23:24

Ahoj,jo jo, bylo to to ty ty ty a nesmíš! :D Už jsem zjistila,že je nejlepší ukázat mu něco zajímavějšího....ale jeho zrovna po několikáté nejvíc bavilo lízt po zácloně a já jsem vařila a neměla jsem na hraní s ním čas. No a on už toho napomínání měl taky asi dost. [:] :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa petra » Po 21. Okt 2013, 23:37

[quote]musíš je dát jinam nebo dítě zabavit něčím jiným.[/quote] Bod jedna určitě, bod dva, to už je horší.......................kurňa, mluvím o dětech nebo papoušcích? :D .................................................. Každopádně máš pravdu, ten postup je správný a na vychovávaném druhu nezáleží. Jen najít ty nervy a trpělivost.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 22. Okt 2013, 12:13

[quote]ale jeho zrovna po několikáté nejvíc bavilo lízt po zácloně[/quote]
žakové jsou děsně umínění a budou ti dělat zakázané věci natruc. kolikrát je budou dělat jen tehdy, když je vidíš. bez obecenstva a patřičné odezvy to není totiž ono

když se mi nechce věčně vstávat a vyhazovat je ze zakázanejch míst, hážu hadrem. po několikerém zopakování stačí pak už jen vzít hadr do ruky, funguje i slovní varování "že vezmu hadr!"
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

žakelína a její výchova

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Okt 2013, 23:07

[i]když se mi nechce věčně vstávat a vyhazovat je ze zakázanejch míst, hážu hadrem[/i]

:D děkuju...příště vyzkouším...

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní