Kamarát k žakovi

lola

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa lola » Ut 13. Mar 2012, 22:33

Jestli jsem dobre pochopil tak samycka by mela byt starsi nez samecek,ale rozdil par mesicu tak ci tak by nemel byt naskodu,urcite ne kdyz si zvyknou spolu od mala.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa lola » St 14. Mar 2012, 17:06

:) jeej, ďakujem Coala, takto som nad tým ešte vôbec nerozmýšľala.. a kým budú mať 4 rôčky, už im bude snáď na dvore stáť voliéra a tam nech si hrkútajú koľko chcú.. pravdupovediac, od začiatku sme plánovali kombináciu samec + samec, takže témy o pároch som akosi preskakovala, ale inak to tu mám presnorené naozaj kvalitne :) .. a k tomu veku na kúpu samičky, nemali by sme si ho najskôr trošku vycvičiť, kým dopárujeme? .. viem, že je blbé porovnávať inteligentné vtáča s korelami, ale naša krotká samička, kým bola sama, tak bola naučená kakať na povel, na určené miesto, priletieť na zapískanie a pod. a keď sme ju dopárovali samčekom, tak akoby z neho zblbla a už vôbec neposlúcha, a pritom sa bohvieako nemajú radi.. tak teraz máme dve polodivoké korely, a bojím sa, že by sa to stalo aj so žakami.. a takí neposlušní žakovia by boli už asi väčší problém ako korelky :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Mar 2012, 20:36

pokud vim tak o pareni zaku jsi nemluvila kdyz jsi chtela samce a samce,samozrejmne ze donutit je k pareni v byte je asi trochu tezsi,ale ne nemozne,kazdopadne ptala jsi se na kamarada(ku) a to je asi nejlepsi mit par.S tim ze te zacne prehlizet az bude mit kamosku,tak to si bud jista,asi jak pises s korelou,urcite si budou rozumet lip spolu jak s tebou,ale kazdy tdy vi ze venovat se jim 18 hodin denne proste nejde a kamarada ´´potrebuji´´kdyz nejsi doma,ale nedokazu ti poradit jak moc to ovlivni naucit je mluvit kdyz budou od malicka v paru,neco se urcite nauci,ale kolik a jestli je to narocny,to poradi snad nekdo zkusenejsi.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa lola » Pi 16. Mar 2012, 16:24

.. mne o rozprávanie nejde :) mne stačí aj to jeho kvíkanie, kŕkanie a vypiskovanie.. teda, zatiaľ, ešte sa nič moc nenaučil, ešte je to bábo, ale talent asi bude mať.. a rozhodli sme sa parťáka doriešiť asi až na jeseň, ešte si ho chceme trošku užiť :) myslím, že do jedného roka ešte dokáže prijať papúcha aj jedináčik, aj keď zas, to je asi veľmi individuálna záležitosť, že? .. dnes sme zistili, že sa bojí odrazu zrkadielka na stene :D a nedajbože, keď sa ten odraz trošku pohýbal, zježil sa celý do posledného pieročka! .. a keď je ospršený, tak má končeky pierok tmavomodré, či to len ja zle vidím?? :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik
Člen od: St 4. Jan 2012, 19:38

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa erik » Št 13. Dec 2012, 07:58

Ahojte. V piatok si ideme pre frajera k nasej Saske. Saska mala rok a my sme sa rozhodli ze jej aj nam dame pod stromcek Miska. Uz sa neviem dockat jej reakcie ako si bude myslet ze sa zase pozera do zrkadla. Rozhodli sme sa uz v lete ked tri dni lietala po svete. Postavil som na jesen velku volieru v ktorej bola sasa len jeden den. Takze drzte palce nech si padnu do oka a ja budem informovat priebeh zoznamky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa erik » Po 17. Dec 2012, 19:39

Takze miska sme si priviezli v sobotu a reakcia sasky ma prekvapila. Po chvilke sa pusinkovali na strome. Stale si ho obzerala a zatial som nepostrehol nejaku velku ziarlivost. Misko este nelieta ale uz sa pokusa. Stale mava kridlami a kusok preleti. Este neovlada zobacik a ked zahryzne tak to stoji za to. Papa uz sam a skoro vsetko co mu dame, hlavne jablko, ale este vecer ho dokrmujeme striekackou. Je to este babatko takze chvilu sa pohra a potom spi. Kedze chodime do roboty tak este musia byvat oddelene ale cez sviatky ich uz skusime nechat spolu ked budu pod dozorom. Uz teraz vidim, ze to rozhodnutie mat dvoch je v nasom pripade to najlepsie co sme mohli pre sasu urobit. Kedze prichadzame z prace az vecer tak jej nebudeme az tak chybat. Vecer budu pusteni asi 5 hodin a cez leto budu cely den vo voliere. Ked sa mi podari pridam foto.

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa erik » So 22. Dec 2012, 22:07

Tak po tyzdni sa misko so saskou celkom kamaratia, ale este byvaju oddelene. Dnes sme miska dali do saskinej klietky a pustil sa do jedla a uz asi hodinu v kuse luska. Saska prisla za nim a luskali spolu. Zoznamka vyzera zatial v pohode aj ked sasa sem tam zaziarli, ale jemu neublizi. Zato priatelka uz ma pekne sekance po rukach. Ale to uz aj predtym, aj ked sasa je viac viazana na mna. Misko uz pekne prileti na ruku. Este lieta tazkopadne, ale uz pristava planovane a skyda sa len malokedy.Zhodou nahod sme sa tu na parrote stretli aj s miskovou sestrickou mell a bol by som rad keby tu stretneme aj ich najmladsieho braceka pre ktoreho si mal dnes niekto prist. Tak ak si tu ozvy sa misko a mell sa velmi potesia;-).

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa erik » Ne 23. Dec 2012, 11:04

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/erik/1.JPG.jpg[/img] Konečne sa mi podarila nahrať aspoň
jedna fotka.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa ciro » Ne 23. Dec 2012, 13:11

Sú nádherný. Prajem, nech sa im obom darí a majú sa radi.

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa erik » Ut 25. Dec 2012, 10:39

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/erik/2.JPG.jpg[/img] este jedna zo stromu. Šnórky na krk su teraz no.1

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa lola » Ut 25. Dec 2012, 21:10

krásný pohled. mladé, hravé a ideální na párování (navíc samice mimino)
přeju hodně štěstí! 8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa erik » Ut 1. Jan 2013, 20:23

Tak mame novy rok a nasi vtaci už byvaju spolu. Miska sme vcera odstavili. Stale je to ale babatko ktore sa potrebuje vela hrat a spat. Sasa je vzdy pri nom a co zobere do zobaka tak sa mu to snazi ukradnut. Ale mladenec si nic nenecha a da jej na javo ked sa mu nieco nepaci. Stale ho bozkava, az mu to niekedy leze na nervy. Niekedy sa tvaria ako mama so synom a sasa ho ako keby chcela krmit a miso trepe hlavickou ako pri krmeni, ale ona to len kamofluje. Dnes som ich vymakol pri ociste :-) [img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/erik/miso sasa.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Kamarát k žakovi

Príspevokod užívateľa deny » St 2. Jan 2013, 16:49

Krasna momentka :30:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"