Žako holotrt

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » So 2. Mar 2013, 17:41

Nie neničí nič. A máme tam normálne veľa vecí dokonca viac ako si vieš predstaviť. Ono to je taký skorej mysliteľ ako nezbedník. Maximálne si spraví kolečko okolo izby a pristane na klietke, samozrejme keď sme doma tak brble a vypiskuje všetko komentuje a lieta cez okno medzi izbou a kuchyňou ku mne na rameno keď som tam, alebo k žene ak som v zadnej izbe aby sa pozrel či som tam, také medzi pristátie. Keď som sa rozhodoval či si ho obstarám som si všeličo prečítal o papúchoch a veru katastrofických scenárov tam bolo teda dosť. Našťastie sa zatiaľ žiadny nenaplnil a to sme ho nechali dokonca aj 12 dní samého vonku lebo sme boli na dovolenke a akurát ho chodili mladý krmiť. No funguje takto už snáď aj viac ako dva roky možno aj 3 lebo teraz niekedy bude mat 4.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Po 1. Apr 2013, 19:10

Zdravim, som tu novacik, mam zaka, na Silvestra mal 4 roky. Od jula minuleho roku začal bolestivo skriekat-občas a po čase som si vsimol ubudajuce perie na brusku. V januari mal brusko ako kura z teska, bol u mna aj veterinar. Upozornil ma na vysku klietky - upravil som.Dal mu nejaky vitamin, nazov si uz nepametam.Teraz je stav taky, ze trosku mu zacalo rasit perie na brusku, ale ma dni, kedy skrekne a sklbne si pierko aj niekolko krat 20 x denne. Uz som z neho na prasky.trosku mu pomaha rosenie, na chvilu...Inak je zlaty, ukecany, lubi sa nosit na pleci, najradsej mi lezie na hlavu...Cez den si polieta, nevyzera na maroda...Sorry za pravopis pisem z tabletu

:-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa petrik1 » Po 1. Apr 2013, 20:37

Pepinko náš Filipko je na tom asi podobne, sem tam si šklbká podsadu (tým pádom to má na brušku, taký pás holý, ale prekrýva mu to perie, takže to nie je vidieť, do peria sa nepúšťa, ale zistil som, že keď mu rastie perie, tak je nervóznejší a vtedy si ju šklbe častejšie. Veterinári nám zdá sa nepomôžu. Na jednom fóre mi písal jeden užívateľ, že svojich žakov raz do týždňa postrekuje 100% šťavou z Aloe Vera. Aloe Vera upokojuje kožu. Ja to s tým našim nezbedníkom skúšam. Inak ako píšeš aj náš Filipko je zhovorčivý, milý, čulý, vytvoril som mu aj profil na FB - Filipko - náš miláčik. Prečo to toto naše oslíča robí a ako tomu zabrániť, to veru neviem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Po 1. Apr 2013, 22:17

S tou Aloe vera to skusim ajja.inak na You tube je tiez jeden Filipko, spieva. pesnicku laska moja:-):-):-)moj Pepko. sa to tiez naucil:-):-):-):-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » So 22. Jún 2013, 13:27

Zdravím Vás
Tak myslím že som prišiel na trhanie môjho papúcha nakoľko keď som tu bol na posledy tak bol zarastený ako fidel kastro v jeho najlepšej ére. Ale prišla jar a mili papuch sa komplet na bruchu vyšklbal. A príčina - dostal sa do ruje. Začal ma kúsať a dvoriť sa mi, no nebolo to s ním na vydržanie.
Teraz už zasak začína zarastať a ukludnovat sa. On sa trhá keď sa mu niečo nepáči a tým to dáva najavo, respektáve je to ako keď si decko okusava nechty na rukách. Proste to nechce veterinára ale psychológa [:]

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa petrik1 » Št 27. Jún 2013, 09:50

Každý majiteľ žaka by mal povinne absolvovať nejaký rýchlokurz psychológie. Nejaký plzeňská či trenčianska čosi takéto neponúkajú? :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ne 21. Júl 2013, 21:29

tak arnieho už 3rokem pozoruju a zjistila jsem, že je zarostený vždy, když toká. jakmiletokací obdobá skončí, oškube se. můžu na 99,9% potvrdit, že to v mém případě souvisí s tokem. máte taky někdo takovou zkušenost?

taky jsem koupila širokospektrální žárovku a 2x denně jim přisvěcuju. tak jsem zvědavá, jestli se zase vyškube nebo ne. máte s tou žárovkou ze slunečním spektrem někdo zkušenost?

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa sasa » Po 22. Júl 2013, 00:29

mně se mikouš překusuje venku ve voliéře a minnie se tak mírně proškubává od podzima a teď, co seděla v budce, tak si vobrala břicho dohola a radostně v tom pokračuje, dneska jsem ji sprchovala a koukala jsem, že tam má jednu dírku vedle druhý, jak to tahá ještě zabalený v pouzdře :(
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » Po 22. Júl 2013, 09:13

[quote]můžu na 99,9% potvrdit, že to v mém případě souvisí s tokem. máte taky někdo takovou zkušenost?[/quote]
Jo to samý Lorča. Teď jsem s nimi druhý týden doma a zarůstá, příští pondělí jak půjdu do práce, bude pokračovat.
Paka jedny. Zlatej Kuba, ten má vyrovnanou povahu, škoda, že takových žaků není víc.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Po 22. Júl 2013, 15:18

[quote]Zlatej Kuba, ten má vyrovnanou povahu, škoda, že takových žaků není víc.[/quote]
alis se hlásí mezi vyrovnance. je sice dokrmená a jedináček, ale jak byla mezi odchytovýma papouchama a rostla bez té lidské přepozornosti, tak chytila ptačí móresy a to je k nezaplacení. úplně tu její nezávislost a osobnost zbožňuju. musím se hlídat před závislým, samolepícím a vnucujícím se arniem, abych ji neupřednostňovala :-).

ale arnie za to bobiš nemůže. to je moje práce [:]
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom liaj1 dňa 22.07.2013, 15:19 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa petrik1 » Po 22. Júl 2013, 16:15

Ja som takú žiarivku (emitovala UV žiarenie) používal. No nezdalo sa mi, že by to nejako pomáhalo. Náš oslík si šklbe podsadu, perie nie. [:]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Po 22. Júl 2013, 20:15

hmm. tak tos mě moc nepotěšil :=(
jsem tedy v očekávání dalšího oškubání :-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » Ut 23. Júl 2013, 08:43

Hele neklesej na mysli. Ono se to vyřeší. Šklubat se nepřestane, nanejvýš se to zlepší a ty si zvykneš.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Apr 2014, 16:14

Takže som tu dlho nebol lebo nebolo o čom. 8-) A chvála bohu nie je ani teraz. Ali je zarastený tak akurát a okrem toho že všetko komentuje tak sa momentálne nešklbe. Ide ruja tak som zvedavý ale rok bol pokoj a už sme aj zabudli že bol ako holotrt.
To len na margo všetkých receptov na šklbanie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Apr 2014, 17:01

parádní zprávy ! jen tak dál

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní