Žako holotrt

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Št 25. Nov 2010, 13:18

Mám žaka má cca jeden a 3/4 roka. Je skoro úplné na bruchu vyšklbaný. Viem aj prečo. Je to psychického charakteru. Vždy sa trhá keď som doma, ale nie preto že by sa ma bál ale preto že chce isť ku mne alebo von z klietky. najprv keď ma zbadá začne loziť do kolečka v klietke, potom keď do určitej doby ho nepustím alebo vidí že idem preč tak sa zavesí na jednu nohu a začne si trhať na bruchu perie. Tie čerené pierka na chvoste si už úplné vyšklbal tie ho iritujú najviac a keď nejaké dorastie na patričnú veľkosť ta šup s nimi preč lepšie povedané si ich odcvikne. Myslel som si že mu to bude vadiť pri kormidlovaní ale zjavne vie lietať aj bez nich takže som ich oželel. horšie je to z tými na bruchu lebo okrem toho že vypadá ako holotrt tak sa bojim aby neprechladol. Inač mi to nevadí je celkom fajn brble mi zvyčajne do ucha a najračej mam keď mi zapíska rovno pri uchu až mi v ňom zazvoní a potom sa raduje a keď sa rozkokoší tak mi občas urobí skoro pírsing na uchu. Chcem sa opýtať že či niekto nevie poradiť čo s nim aby sa netrhal, ale rady ako že nemám isť do roboty my nepomôžu. Skúšal som aj taký roztok za cca 20€ ale skoro vôbec to nepomohlo. Ešte chcem oskúšať nejaký papi spray vraj by mu to nemalo chutiť potom to trhanie. Ono všimol som si že keď nemá čo trhať na bruchu tak sa ulakomí aj na zavesený povraz a ten trhá takže nejako ho tam nasmerovať by som chcel. Vďaka za každú dobrú radu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa petra » Št 25. Nov 2010, 14:06

čau,

Papick spray jsem zkoušela, smrdí řádně. Žádný zázrak, ale snad trochu pomoh s kombinací neustálého máčení několikrát denně náš Malej trochu zarostl. Jenže on si už škube jen nohy a břicho vůbec nebo trochu (tam to není vidět), tak jsem to po čase přestala řešit a holt je někdy nahatější a někdy ne.

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Coala dňa 25.11.2010, 17:16 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubik
Člen od: So 28. Aug 2010, 10:41

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa rubik » Ne 28. Nov 2010, 08:46

Můj papoušek se díky bohu neškube, ale nedávno jsem viděl nějaký dokument v televizi, nějaký veterinář nasadil škubajícím se papouškům na krk podobný límec nebo "kornout", jaký se dává psům, aby se nedrbali po operaci na hlavě. Je to údajně pro ptáka docela nepohodlná záležitost, nedosáhne na sebe zobákem a příště si to rozmyslí. Bohužel nevím, kde to dávali, ale třeba se to dá najít na internetu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Nov 2010, 16:09

Našemu papoškovi pomohlo jen tohle , je to ovšem běh na dlouhou trať :-) držím palce
http://qp-society.com/rappsupport/rapptext/billfoamcollar.html

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Po 29. Nov 2010, 07:37

No neviem či ho chcemm takto stresovať. Ono mne to ani tak nevadí ako vyzerá a som rád že neje ani útočný ako to tu občas čítam, v podstate je to taký mazloš. Skorej mám taký dojem že si ich trhá preto aby som mu nemal čo vytrhať ja keď pustim telku a on okamžite to začne komentovať a pri hudbe tancovať a vypiskovať. Vtedy zostava len jedno a to zavreť ho naspeť do klietky. Ale tuším už ani to za chvýlu nebude fungovať lebo začina brblať aj tam. Tak neviem ale take drasticke metódy niesom asik schoný mu urobiť.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Dec 2010, 14:23

Věřte že nejde o žádné stresování a ani drastickou metodu , ale možná, že se vám to povede i bez límečku .
Posílám foto našeho papouška jak vypadal oškubaný a po třech měsících s límečkem . Nic jiného nám bohužel nepomohlo .
Samozřejmě se musí s citem , držím palce .

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Dec 2010, 15:05

Tak to ten môj až tak hrôzostrašné nevypadá. Len na bruchu mu chýbajú a ono mu to aj dorastá len keď je nerôzny z toho že si ho nevšímam alebo odchádzam preč sa trhá. Najprv to ešte skúsim psychologický a keď to nepôjde budem musieť niečo vymyslieť ako ho zabaviť keď odchádzam. Keď dôjdem domov tak kludne sedí a kuká ale netrhá sa ale ako náhle ma zbadá tak začne chodiť do kolečka a keď ho do nepustím tak sa zavesí na jednu nohu a šup ho vytrhávať pierka. Ak sa mi podrí tak dám aj fotky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Dec 2010, 13:31

A nepomohlo by mu pořídit kamaráda do páru? Nebyl by tak závislý na Tobě a zabavili by se spolu :-) Našim mazlíkům to klape čím dál víc a když na ně prostě nemáme času, tak si přebírají peříčka spolu navzájem :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Po 6. Dec 2010, 07:15

No to sice by bolo ale problem je že až tak velkú klietku nemam a ani neviem či som otec alebo matka :p čiže neviem s určitostou či je to samec alebo samica. A viem že žakovia maju dosť problem sa zblížiť. a mat doma dveklietky asik by som nezvladolzatial, zatial.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Dec 2010, 22:08

No ako čítam, nie je jednoduché niečo účinné poradiť. Zamýšľam sa nad tým, či tým, že si trhá perie, nechce vzbudiť tvoju pozornosť, lebo práve vtedy sa mu venuješ - nemyslím, že by si sa mu inokedy nevenoval, ale keď začne trhať, tak vtedy nejako zareaguješ. Ja som riešil pri mladých to, že začali byť hluční, keď počuli, že je niekto doma, ale nie v ich obzore, ale dával som si pozor na to, aby si nespojili ich krik s mojim okamžitým príchodom ku klietke. Chvalabohu sa to potom upravilo a keď sú hlučnejší, tak im pustím rádio a trochu stíchnu. Ale späť k holotrtovi :-) myslím, že límček okolo krku nie je pre neho nič príjemné, skôr si myslím, že to v ňom vybudí viac negatívnej energie (snažím sa do ňho vžiť, keby som mal koprivku a zviazali by mi ruky :kill: )
ale ak by to malo pomôcť, tak nemáš na výber. Skús to skonzultovať s veterinárom.
Neviem, či má dostatok rôznych hračiek, dal by som mu viacej ľanových špagátov, konáriky, nech má čo ohrýzať. Inak držím palce, nech to nejako spolu zvládnete.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » So 11. Dec 2010, 17:40

S tim radiom to bolo dobre ale moj krpec reaguje presne opacne a ked pustim telku alebo radio hned sa pripoji a celkom silno to prekrikuje ;) . Teraz po vianociach mam naplanovaný pre neho ako vianocny darcek urobyt strom nach sa ma kde hrat vsak uvidim.
No a s tím veterinárom , som z bratislavy ale zatial som nenarazil na ozaj takeho čo by vedel eriozne o papuchoch. Ak nejakeho poznate dajte vediet vdaka.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » St 29. Jún 2011, 13:41

Takže jednoznačne zistené! Trhá sa lebo chce isť von a je nervózny keď idem preč. Overené nakoľko žena bola 3 týždne na maródke doma a ráno sme ho teda otvárali a bol volne na klietke a pekne za tie 3 týždne zarástol. Po uplynutí maródky sa do dvoch dní vyšklbal ako sa patrí a je znovu tam kde bol. Takže sú dve riešenia´. Buď ho nechať ako holotrta alebo ho nechávať vonku aj keď nie sme doma. Je síce pravda že keď nie sme doma tak poslušne sedí hore na klietke a pospáva ale boh vie čo mu môže napadnúť. Takže zatiaľ som není presvedčený o druhej variante.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » Št 30. Jún 2011, 14:35

První varianta, bude ošklubaný, ale v bezpečí.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Pi 1. Júl 2011, 21:53

Papoušci mají velkou potřebu společenského kontaktu, toto zajistit je skoro nadlidský výkon. Škubání se...znamená sebepoškozování, které časem přejde do zlozvyku. Je to možné změnit pokud člověk vyhoví potřebám papouška...takže pokud se škube proto, že nechce být sám a vyžaduje kontakt, znamená to pořídit partnera stejného druhu, opačného pohlaví. Skamarádit je a pokud zlozvyk přetrvá, pak nasadit límec. Není to velké trauma, papoušek si zvykne, naučí se trávit čas jinak a na škubání pozapomene. Sára (žako – pořízena loni v září, jako partnerka k mému žakovi) už z 90% zarostla, ještě zbývá pár ocasních per, která likviduje, takže jí stále střídavě nasazuji límec ( už jsem jich vyrobila od začátku asi 20, po kouskách jsem zkoušela optimální velikost, některé mi zlikvidovala atd…). Její stav se ale zlepšil výrazně tím, že jsou teď dva, netráví čas sama a když má límec, musí si najít jinou činnost než se škubat. Jinak ještě dodám, že mít dva papouchy je poloviční zátěž pro člověka než mít jednoho.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » So 2. Júl 2011, 08:33

roseo, s problémem škubání si lámou hlavy i veterinární špičky a 100% lék/řešení neexistuje, protože není jednoznačná příčina. co pomůže u jednoho, způsobí škubání u druhého. byla bych opatrná s nějakými zaručenými návody, jak škubání zastavit.
[quote]znamená to pořídit partnera stejného druhu, opačného pohlaví[/quote]
pořízení partnera může právě škubání spustit. tím nechci říct, že pořízení partnera je špatně. naopak. ale člověk musí počítat s různými reakcemi.
[quote]když má límec, musí si najít jinou činnost než se škubat[/quote]
taky neplatí. spousta papoušků se po sundání límce ke škupání vrátila...

tady je opravdu každá rada drahá. můj papouch taky něco nerozdýchal. co, o tom můžu jenom špekulovat: pořízení žako partnerky, přestěhování, to, že mám partnera já, dospívání = hormony, zimování v menší kleci..nevím. přestala jsem to řešit.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » So 2. Júl 2011, 09:10

[quote]spousta papoušků se po sundání límce ke škupání vrátila.[/quote]
A ne jen to, ještě se to zhoršilo. Límec může jen prohloubit psychické problémy. To, že papouch zůstane stále venku možná na chvíli šklubání omezí, ale žaci jsou paka a jak s tím jednou začnou, vždy se najde příčina, aby v tom pokračovali... Nechávání papoucha venku bez dozoru jde jen v holobytě.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Po 4. Júl 2011, 01:27

Jarusko...

na volno ho určitě nenechávej, je spousta nebezpečí, která člověka ani nenapadnou.

Zkus si představit sám sebe, jak sedíš spoustu času sám v kleci…no nezačal by ses z toho škubat? A co by sis asi přál? Aby sis měl s kým hrát…

Pokud mu nedáte tolik pozornosti, kolik potřebuje, nemyslím, že by se škubáním přestal. Leda by mu tu pozornost dával někdo místo Vás… a jediný kdo mě napadá, je další papouch.

Nevím, jestli jsou jiní žakové odlišní než ten můj, ale vím, že se mnou chtěl trávit každou volnou chvilku, až jsem z toho byla zoufalá. Snažila jsem se ho unavit, vymýšlela jsem tréninky v létání, začala jsem ho brát na výlety, nic nepomohlo…5 let jsem se rozmýšlela…a nakonec jsem mu pořídila kamarádku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ut 27. Sep 2011, 09:33

Takže. Vytrehávanie je na stabilnej úrovni ! Vypada ako vojak z púštnej búrky :-O , Ale už sme si zvykli, na chvoste nema žiadne pierka ale ked to jemu nevadí pri lietaní tak mne to je jedno. A z tím nehávaním ho otvoreného to je uplne v poriadku. Nedemoluje nič a pekne čaká na to kedy dojdeme domov a najlepši je že sa až potom začne hrať alebo vykrikovať. Prestal som to riešiť ! Pochopil som že ten moj je inteleguán a najskorej má aj veľké QI :-) nakoľko každý hlavolam mu trvá tak do 30 sekúnd. Ono sa vraví že aj psy bastardi sú viac inteligentný :-) tak boh vie kde sa túlala jeho mater lebo keď sme si ho niesli domov tak v krabici hovoril GA GA.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ut 27. Sep 2011, 19:34

Nevím co už by měl papoušek udělat, aby jeho majitel pochopil, že něco není v pořádku... Jsou to věci o kterých se dokola píše znovu a znovu...pořídit mu partnera a další...tak jestli už to dál neřešíte, není o čem. Papoušek, který je spokojený, má vše co potřebuje a je zdravý se neškube!!! Pokud ano, je jen na jeho majiteli aby zjistil příčinu a uvedl věci do pořádku.

Pokud není zdravotní příčina, škube se z nudy nebo nedostatku pozornosti ( ještě různá traumata atd…) …. Čím je to asi možné vyřešit?????? Asi ne tím, že si člověk sedne do klece a bude tam s papouškem trávit život...

Jak už zde bylo někde napsáno, sám papoušek je měřítkem našich chovatelských dovedností a vypovídá o vhodnosti prostředí v kterém pobývá. Dospěla jsem k názoru, že je skoro nevhodné chovat papoušky jednotlivě, ale vždy v páru ( a to jsem měla samotného žaka přes 20 let a trápili jsme se navzájem). Není v lidských možnostech nahradit mu partnera s kterým tráví celý den, vyměňuje si něžnosti a funguje tak jak tomu příroda chtěla.

Citace:
Problematika škubání ptáků (především papoušků) je velmi častá. Je to způsobeno naprosto nepřirozeným způsobem života, jaký musí ve společnosti nás lidí žít. Toto není výzva k tomu, abychom ptáky přestali chovat. Naopak, kouzlo ptačí říše odjakživa přitahovalo lidstvo a určitě tomu bude i nadále. Toto je jen výzva k tomu, abychom my lidé vytvářeli chovaným ptákům co nejpřirozenější jejich ptačí podmínky, a nesnažili se je přetvářet na podmínky lidské, které jim většinou ublíží. Oni se nám pak svým ptačím kouzlem určitě odmění.

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom rosea dňa 27.09.2011, 19:52 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » Ut 27. Sep 2011, 19:43

http://www.kpep.cz/index.php/lanky-chovatel/193-kubani-pei-nahled-do-ptaiho-sanatoria.html

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa petra » St 28. Sep 2011, 06:51

[quote]Papoušek, který je spokojený, má vše co potřebuje a je zdravý se neškube!!! [/quote]Že to napíšeš zrovna ty, která má x-let žaky, tedy afričany, kterým není vidět do hlavy, to se fakt divím. Je to prostě zlozvyk. Párkrát to Malej zkusil a už mu to zůstalo. Já zas chodím na čokoládu a kupuju si Colu a Chipsy. Taky vím, že to není zdravé, ale je to zlozvyk a hned tak mě nezabije, tak to provozuji.

Souhlasím s tím, že jako majitelé máme povinnost se co nejvíc vynasnažit, aby se papoušek přestal škubat nebo to omezil, ale 100% léčba neexistuje. A myslím, že nikdo z nás, kdo se s tím u svých ptáků setkal nebyl 100% úspěšný.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » St 28. Sep 2011, 12:29

A proč bych to jako psát neměla? Máš s tím snad nějaký problém??? Zrovna někoho, komu se papoušek škube třeba moje názory osloví a hlavně názory odborníků, které fungují, změní pár věcí a vše se v dobré obrátí. Pro ty to píšu a pokud se tobě moje příspěvky nelíbí, nikdo tě nenutí ani s nimy souhlasit ani hledat možné řešení. Léčba existuje, ale stejně tak jako 100 lidí chce malovat, malířů je jen pár. Stejně tak existují chovatelé, kterým se papoušci neškubou, jsou zdraví a spokojení. Kdo chce cestu najít, ten ji najde, ti ostatní si řeknou, že cola a chipsy jsou vlastně velmi zdravé jídlo. Já chipsy nejím, colu nepiju a Sáru jsem doufám z nejhoršího vytáhla právě tím o čem píšu. ŽE BY POTREFENÁ HUSA???

http://www.kpep.cz/index.php/lanky-chovatel/193-kubani-pei-nahled-do-ptaiho-sanatoria.html

A představ si Petro asi pro tebe dost podivnou věc, já doufám a udělám pro to všechno, abych 100% úspěšná byla a nezastaví mě ani názory, ŽE NĚCO NEJDE. Obracím se totiž o rady a inspiraci k těm, kteří jsou úspěšní a ŽE NĚCO NEJDE nepatří do jejich slovníku.

A kdo chce, tak svým papouchům do hlavy vidí a je schopen jim vytvořit vhodné podmínky. Pochopila jsem, že si asi myslíš, že někteří papouchové jsou divný a proto se škubou a ti druzí holt divní nejsou…Není to tak, je to vždy vizitka chovatele …
Už se nebudu vysilovat tam, kde to nemá cenu, příspěvek o škubání a řešení jsem přidala (pro jistotu několikrát), chytrému napověz…atd… Koho to osloví, tak to vyzkouší, koho ne, pro toho je stejně vše zbytečné…

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom rosea dňa 28.09.2011, 12:55 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa sasa » St 28. Sep 2011, 13:18

[quote]rosea napísal(a):[hr][i]
Už se nebudu vysilovat tam, kde to nemá cenu, příspěvek o škubání a řešení jsem přidala (pro jistotu několikrát), chytrému napověz…atd… Koho to osloví, tak to vyzkouší, koho ne, pro toho je stejně vše zbytečné…
[/i][/quote]
možná máš pocit, žes objevila ameriku, ale postupy popsané ve výše uvedeném odkaze jsou celkem notoricky známé, zde na parrotu x-krát skloňované. například [URL=http://www.parrotclub.sk/part/artikel.php?id=138]tady[/URL]
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom sasa dňa 28.09.2011, 13:18 -[/i][/color][/size]
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa lola » St 28. Sep 2011, 14:08

Ano, svou Ameriku jak vyléčit škubajícího se papouška jsem objevila i s pomocí literatury odborníků, kteří popisují jak z toho ven. Když se to povedlo druhým a v neposlední řadě mně, nevidím důvod, proč je neustále psáno že TO NEJDE.

Je zajímavé, že přesto že Amerika byla objevena, mnozí i nadále neví, kde vlastně leží a jak se tam jede. Vzhledem k tomu, že již skoro rok znovu a znovu čtu názory JAK TO NEJDE, je pro mne opravdu objevem, že TO JDE. Citace z tvého odkazu : Jsou-li zváženy obě možné příčiny škubání – fyzická a psychická – žádný v zajetí chovaný pták nemá důvod se škubat.

Odkaz, který jsem vložila jsem na tomto fóru nikde nenašla, v tomto článku jsou dle mého další konstruktivní postřehy k dané problematice a plně se ztotožnuji s jeho obsahem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Žako holotrt

Príspevokod užívateľa irena » St 28. Sep 2011, 15:57

[quote]Sáru jsem doufám z nejhoršího vytáhla právě tím o čem píšu. ŽE BY POTREFENÁ HUSA???
[/quote]
Tento tón snad není nutný.

[quote]Léčba existuje,[/quote]
Pokud si myslíš, že jsi přišla na způsob jak odnaučit papoušky šklubání, nech si to patentovat, bude z tebe milionář.
U Sáry jsi měla štěstí, ale většinou se majitelé můžou rozkrájet, snést modré z nebe a šklubou se dál.

[quote]Pochopila jsem, že si asi myslíš, že někteří papouchové jsou divný a proto se škubou a ti druzí holt divní nejsou…Není to tak, je to vždy vizitka chovatele … [/quote]
A nebude to spíše tak, že stejně jako u lidí, co papouch to jiná povaha......

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný