Jak se zachovat

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ut 31. Aug 2010, 19:44

Zdravím Vás a chtěl bych požádat o názory nebo radu. Ze začátku jsme moc o papouškách nevěděli a tak jsem šli koupit Korelu do zverimexu. Po půl roce čtení a zajímaní o papoušky jsme si jeli pro ručně dokrmeného Mníška šedého. Je to náš mazlík. Máme ho už asi rok. S korelou jsou ve dvou klecích vedle sebe. Zvykli si na sebe a jsou i volně puštěný spolu. Jelikož máme větší ložnici, tak jsou oba tam. Minulý týden jsme si dovezli dalšího miláčka a to Amazonana Modročelého. Měl asi 65 dní a tak ho ještě dokrmujeme. Mníšek a Korela už Amazonana taky viděli. Amazonanovi jsme koupili voliéru Omega 4 a máme ho v obýváku. Jedná se mi o to, jestli je mám všechny dát do jedné místnosti, aby si na sebe zvykali, nebo je mám mít takto oddělené. Zatím to dáláme tak, že já si hraju zvlášt s Mníškem a manželka s Amazonanem a naopak. Takže se vůbec nevidí. Jde mi o to, jestli když je dám k sobě, tak aby se Amazonan dobře ochočil. Protože jsem četl, že pokud je pohromadě víc ptáků, tak se hůř vychovávají a nemluví. A nebo máme počkat až si Amazonan na nás zvykne a pak je postupně zkoušet dávat k sobě. A nebo je nechat takto oddělené radši stále.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Sep 2010, 08:44

No tak to by mě taky zajímalo já bych je možná k sobě aby se vyděli dala ale nepouštěla bych je najednou amaznan by jim mohl ublížit přeci jen je větší a silnější ale klece bych jim asi dala k sobě aspon se bude učit jeden od druhého....taky přemýšlím že koupím k amazonanovi karáda nevím jestli zase modročeláka nebo pomoučeného a nebo třeba žako nevím jak by to na Árčího zapůsobylo ted je miláčkem on taky ho jěště dokrmuji ale možná ještě týden a pak už bude samostatný hezky žere.....dej vědět jak to dopadlo když se vyděli.....

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa petra » St 1. Sep 2010, 10:44

Pokud bych řešila karanténu, tak po její dobu je mít v oddělených místnostech a dodržovat všechny podmínky, jak to jen v bytě jde. Pak klidně můžou být spolu. To že by se amazoňan neochočil nebo by nemluvil je blbost, naopak se zabaví komunikací mezi sebou, když na ně nemáte zrovna čas.

Co se týče pouštění, tak buď amazoňana v jiné místnosti nebo všechny naráz a hlídat. Nejblbější zranění vznikají, když je jeden v kleci a druhý venku, to už je lepší, když jsou puštění všichni, ale chce to furt hlídat. Malí hrdinové mívají často sebevražedné skolny jako lítat velkým do zobáku apod. Na druhou stranu, když si na sebe zvyknou a sednou si, klidně se pak můžou drbat všichni navzájem.

Luluna pomoučeňák je o dost větší než modročelák. To už bych se taky bála zranění. Nejlepší je mít ptáky stejné velikosti, to je pak nejmíň starostí.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Sep 2010, 11:24

Děkuji za odpověd. Já se spíš bojím, aby Amazonan, když budou spolu v jedné místnosti se nanaučil od Mníška křičet a pak, aby Mníšek nestrádal, když uvidí ještě dalšího papouška. Hlavně když bude třeba Amazonan puštěný a budu si s ním hrát a naopak. Jsem si myslel, jestli je třeba nedát k sobě až po delší době, až si na nás Amazaonan zvykne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa irena » St 1. Sep 2010, 18:44

[quote]když budou spolu v jedné místnosti se nanaučil od Mníška křičet[/quote]
To se naučí i když nebudou spolu v jedné místnosti. Naši na sebe pořvávají z patra do patra a to je síla. Takto velikostně rozdílné papoušky pouštět k sobě je riziko. Jde to pokud jsou mláďata, ale v dospělosti může být problém. Našeho žaka a alexíka - samečky k sobě vůbec nepouštím, kdyby žako alexandra dostal tak jej rozkousne vejpůl. Ono v bytě chovat tolik rozdílných druhů jednotlivě a na mazlíčky je problém. Když se nebudou snášet budete je pouštět samostatně a vždy tím bude některý z nich trpět. Pokud budeš dokupovat tak už jen partnery stejného druhu. Oni se potom zabaví, když na ně nebudete mít čas a ušetříte si tím spoustu problémů.
[quote]jsem četl, že pokud je pohromadě víc ptáků, tak se hůř vychovávají[/quote]
Ono záleží i na druhu, ale u alexíků mě plachá samička alexandra odkoukala od ochočeného samečka, že z ruky se dávají dobrůdky a aniž bych se nějak snažila samička je poloochočená.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » So 4. Sep 2010, 21:58

Tak zatím, je Amazonan (Kubíček) v obýváku a Mníšek(Čárlík) a Korela(Zuzanka) v ložnici. Kubíček je přes den na stromě, kde si hraje a odpočívá, který mám na chodbě. Vidí jak do kuchyně, tak na mě do pracovny. S Čárlíkem jsi zatím hrajem odděleně. Během měsíce budeme komplet zadělávat balkon a tak Kubíčka s voliérou dáme tam. Nevím, jestli k němu mám dát klec s Čárlíkem a Zuzankou. Tento balkon řešíme jako voliéru. Může tam být Kubík puštěný celý den. Stále váhám, jestli je chovat odděleně nebo je dát spolu do místnosti. Mám strach, že se Kubík bude hůře učit. A takto, když se nevidí, tak si myslím, že na sebe nežárlí. Nevím, ale zdá se mi blbé, když budou v jedné místnosti vzít třeba Kubíka a jít si s ním hrát a Čárlík bude zavřený. Amazonana jsme si hrozně přáli, ale nechci, aby Kubík nebo Čárlík byl smutnej. Co myslíte, jak mám nejlépe tuto situaci řešit. Nebo je lepší nechat Kubíčka na nás ještě zvyknout a pak ja dát dohromady? Přeci jen ho máme teprve 14 dní.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa irena » Ne 5. Sep 2010, 08:05

[quote]Co myslíte, jak mám nejlépe tuto situaci řešit. [/quote]
Pořízením partnera stejného druhu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Vitamíny

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Sep 2010, 09:43

přesně bud čárlímu kup partnerku a nebude žárlit na kubíka a neboto budeš muset skousnout ale nevím myslím si že když na sebe trošku žárlí a jeden vidí že ten druhý uděla nebo řekl tohle a dostal pochvalu a dobrůtku tak se to bude spíš učit a zlepšovat jen aby trumfnul toho druhého a byl on za oblíbence ....je to jako s dětmi taky se neustále předvádí a trumfujou jen aby zaujmuli....jen přijdde trošku nefér že tu řešíš jen mníška a amazonana ale na korelu sis ani nevspoměl co myslíš jak se asi cítí ona když vidí celou tu dobu jak se věnujete čárlíkovi a na ni ,,kašlete,,(nevím to jistě jelikož si za celou tu dobu o ni nic nenapsal no asi tě nijak netrápí že ona je ta co je v depresy a ted po kubíkovi ve dvojité) to že ji pustíš a pár krát na ni zapískáš nebo co to ji nenahradí ten čas co věnuješ jen těm dvoum....zamysli se

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Sep 2010, 09:49

@Petra
nevím co je na tom blbého pouštět papoušky zvlášt ven z klece....měla jsem koreli a pak si pořídila alexandra a ten je vesmírně nesnášel a útočil na ně....tak jsme je pouštěli odděleně.....nevím jak ty ale já když měla více druhů papoušků tak jsem je měla všechny v jedné místnosti a to na každé kleci jsem měla takovou tu podložku co prodávají do klecí tak já je měla na klecích aby ten co je v kleci tomu nahoře nekousal nohy chce to pořád stejně ale hlídat ale už ne tolik....vše se dá vyřešit.....lepší takhle než je pak od sebe otrhávat a pak vozit po veterináři jak to bylo u mě prostě jsem je neuhlídala hned byli v sobě a šlo to až do krve....mluvím jen ze své zkušenosti

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Sep 2010, 11:33

Korelka Zuzanka není ručně dokrmená a tak se jí věnujeme obzvlášt. Koupili jsme jí ve zverimexu a ted už konečně sedne na ruku. Byla hodně vyplašená. Jí naopak můžeme pustit na celý den, jelikož je hodná. Sedne si na klec a píská co jsem jí naučil. Pak se zase prolétne a přistane na stromě nebo na kleci. A když se jí nevěnuji já, tak manželka s holkou. Tak věřte, že u nás se každému dostává stejně lásky a nechceme někoho zvýhodnovat. Naopak Zuzanka někdy přilétne k Čárlíkovi do klece a jsou tam spolu. Občas na Čárlíka zasičí.Tak přemýšlíme, jestli je nedát k sobě.

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa irena » Ne 5. Sep 2010, 12:34

[quote]nevím jak ty ale já když měla více druhů papoušků tak jsem je měla všechny v jedné místnosti[/quote]
A copak se těm všem stalo? Už je nemáš?

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa sasa » Ne 5. Sep 2010, 15:40

[quote]nevím co je na tom blbého pouštět papoušky zvlášt ven z klece....[/quote]
tak si precti petrin prispevek jeste jednou, je to hnedle druha veta druheho odstavce
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ne 5. Sep 2010, 18:15

to je sice hezký ale ty jsi asi nečetl/a co jsem psala já dál....vše se dá nějak řešit a raději budu hlídat papoušky aby si nelezli po klecich než je pak o sebe rvát...

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa irena » Po 6. Sep 2010, 08:16

[quote]vše se dá nějak řešit a raději budu hlídat papoušky aby si nelezli po klecich než je pak o sebe rvát...[/quote]
Ono je lepší s rozumem si pořizovat zvířata a nemuset je hlídat aby se sežrali.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Sep 2010, 08:02

[quote]nevím co je na tom blbého pouštět papoušky zvlášt ven z klece....měla jsem koreli a pak si pořídila alexandra a ten je vesmírně nesnášel a útočil na ně[/quote]
mám dva žaky a protože na sebe v mé přítomnosti dosti žárlí a bojují o moji pozornost, zkoušela jsem je pouštět každého zvlášť. po měsící otročení jsem to vzdala. je to z hlediska časové náročnosti (aspoň pro mě) absolutně dlouhodobě neudržitelný stav. v praxi to v podstatě znamená celé odpoledne po příchodu z práce trčet doma a venčit papouchy...zkoušela jsem pouštět jeden den jednoho a druhý den druhého, ale to se ten druhý mohl vzteky zbláznit (alis) anebo se demonstativně škubal (arnie). no takže je pouštím zase dohromady a čekám, až už ta puberta bude pryč a ti spratci začnou harmonizovat (hahaha) :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Sep 2010, 08:44

hm.....jasný s rozumem rozhodovat jenže v té době našekoreli už dávno neměli být jen nový majitel si dostavoval voliéru tak u nás jěště měsíc byli bylito boje a čas to opravdu zabírá ale já ho měla dost byla jsem na rizikovém těhu a tak jsem byla s nima celý dny doma takže mě nijak nevadilo a když byl puštěný každý zvlášt tak jsem se mu mohla aspon věnovat a povídat si nebo i hrát ale když byli spolu tak prostě koreli dělali machrovské nálety na alexandra a ten jim pak ukázal zač je ´toho loket.takže pro mě to bylo lepší zvlášt to pak byli jak beránci.....každý máme své zkušenosti já jen vím že když má člověk čas a vůli tak to jde zařídit ale musí se člověk trošku snažit.....já sem píšu svou zkušenost a vy zase svou nechci a nebudu se s vámi handrkařit co je lepší mě se osvědčilo tohle a vám zase tohle ted je to na@Lismanovi aby se rozhodl ke komu se přikloní a skusí to....

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa irena » Ut 7. Sep 2010, 09:09

[quote]nebudu se s vámi handrkařit co je lepší mě se osvědčilo tohle[/quote]
Nejde o to se handrkařit. Ale ten stav co píšeš není únosný po zhruba 40let co amazoňan žije. Ono je pěkné, že si byla na mateřské, ale tam snad 40let nebudeš ne? Co potom až jde člověk do práce a nastane běžný kolotoč.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Sep 2010, 11:56

ale já tady mluvila o tom že to bylo když jsme doma měli páru korel a donesli jsme si nového člena rodiny alxandra a ti na sebe útočili....jasný amazonan se dožívá vysokého věku ale jak tak pozoruji tak stejně je majitelé po třech až pěti letech dávají na prodej protože je na ně zlý a nebo na něj nemají čas vždyt ten amazonan když má velkou prostornouklec as moho větvemi a hračkami tak si v té kleci může blbnout celý den a pak večer až když má člověk hotovo a má chvilku klidu tak se jdu věnovat papouškovi na hodinu dvě samozřejmě i běem dne ale třeba jen přes klec a nebo to risknout a skusit co se stane když je vypustí najedou ale říkám amazonan jim ukáže zač je toho loket a to že si mislí že když si zvykne na ně jako na pány tak to potom bude lepší je dát k sobě ....???právě to to bude horší protže bude bránit své pány proti těm druhým.....to je můj názor prostě má doma špatnou kombinaci papoušků.....korela a mníšek jěště dobrý aĺe dát k nim amazonana???stejně se jednoho dne bude rozhodovat koho z nich dá pryč protože nebude mít čas se věnovat každému z nich zvlášt protže dohromady to nepůjde....a jako první půjde korela a pak bude rozhodování který je větší miláček jestli mníšek a nebo amazonan no podle to už ted má vyhrané mníšek......

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa irena » Ut 7. Sep 2010, 13:06

[quote]amazonan když má velkou prostornouklec as moho větvemi a hračkami tak si v té kleci může blbnout celý den a pak večer až když má člověk hotovo a má chvilku klidu[/quote]
Toto mi připadá sobecké. Raději pořídit partnera.

[quote]má doma špatnou kombinaci papoušků[/quote]
Ale o tom jsme již psali na začátku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Sep 2010, 21:34

samozřejmě partnera by to chtělo ale ne každý na dva amazonany má nebo ne každý doma chce dva papušky protže jim někdo někde řekl že se pak špatně ochočují a nejsou to ti mazlíci jak chtějí oni a tak chtějí mít jen jednoho aby byl jen jejich kamarád ale to je přesně důsledek toho že tito lidé si nejdříve pořídí papouška a pak teprve schánějí nějaké informce nebo si přečtou jen základní info o nich ale dál nic neskoumají a to je přesně ten kámen úrazu....dneska mi volal chovatel od kterého máme naše zlato ptal se jak se mu daří a tak a tak jsem se ho hned zeptala jestli nečeká v nejbližší době na další odchov ale prý ne prý až na jaře by mohli být nový......

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa diamond » Ut 7. Sep 2010, 23:38

od toho isteho chovatela a od rovnakeho paru nema zmysel brat mlada,kedze budu pribuzne.teda pokial chces parik.
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » St 8. Sep 2010, 08:57

ne on má asi pět páru modročeláků dva páry venezuelců jeden pomoučených a spoustu dalších druhů od ar po lorie taktam je to v pohodě...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ne 3. Okt 2010, 00:11

Chtěl bych se zeptat, jak zjistit pohlaví papouška a jestli ještě máme udělat nějaký testy. A hlavně jak takové testy probíhají. Koukal jsem, že specializovaný doktoři jsou jen v Praze a Brně. Ale do Prahy to máme asi tak 2,5 hodiny. Nerad bych Kubíka (snad Kubíka) tahal takovou dálku v přepravce. Kubíka jsme si dovezli odtud http://www.papousci-rucnedokrmeni.wbs.cz/Uvod.html
Paní je velmi příjemná a ochotná. Říkala, že to vypadá na samce, ale chtěl bych mít radši jistotu.
Děkuji za rady

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa sasa » Ne 3. Okt 2010, 08:04

pohlavi se da urcit rozborem DNA (z "ziveho" peri - tj. vytrzeneho nikoli vypadnuteho, nebo krve) nebo endoskopicky. rozbor DNA provede specializovana laborator (Brno, Plzen, Olomouc). krev odebere veterinar, nejaky, co s tim ma praxi. pak tu krev ty nebo veterinar odeslete do laborky. z krve se da vysetrit jeste PBFD, APV, chlamydie. (ne kazda laborka dela vsechno. napriklad kombinaci pohlavi + PBFD + chlamydie dela jen genservice brno).

endoskopie se provadi v narkoze, coz ma sva rizika.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Jak se zachovat

Príspevokod užívateľa lola » Ne 3. Okt 2010, 08:08

Hned v druhém příspěvku máš odpověď http://www.parrotclub.sk/forum/showthread.php?id=296&highlight=pohlav%ED

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný