ara kobaltový

lola

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa lola » Po 14. Jún 2010, 22:00

sem vůbec netušila, že nějaký takový druh ar existuje (až dnes ze zpráv: ara kobaltový ). údajně v jižní americe (Pernambuco a Bahia) žije už jen 100 kusů (údaj z roku 1998, zatím co populaci ar hyacintových 2500 - 5000 kusů). tyto zabavené ary byly asi z odchytu, že? ... a co s nimi bude. prý většina zabavených kusů byla vypuštěna zpět do volné přírody.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa petra » Ut 15. Jún 2010, 07:36

jeslti je tato zpráva o "pašerácích" založena tolik na pravdě, jako ty lži o tom kolik nás stojí zvýšení mateřské, důchody atd., pak si to, co bylo řečeno, obrať o 180 stupňů a najdeš realitu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa lola » Ut 15. Jún 2010, 17:49

no teď vypadám, jak kdybych denně četla blesk, šíp a navrch ještě rytmus života :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa lola » St 16. Jún 2010, 00:20

Asi půjdou do zoo jako ti palmáci, ne?

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa petra » St 16. Jún 2010, 07:20

Off Topic
náhodou Blesk je idální tiskovina. Má největší formát a nejvíc listů, krásně se s ním podestýlá. :D

Já jsem tu reportáž ve zprávách viděla. Z normální přepravky lezl nasranej papoušek :) Akorát pochybuji, že zrovna v této reportáži byla větší část pravda, když v jiných totálně dezinformují a záměrně oblbují a nasírají veřejnost.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa lola » St 16. Jún 2010, 21:15

asi půjdou do zoo jako ti palmáci, ne?

v té reportáži mluvil nějaký manager zoo a právě říkal, že je nulová pravděpodobnost, že si je nějaká zoo vezme. s pořízením ar kobaltových by museli pořídit i po zuby ozbrojenou policejní elitní službu :-).

Off Topic
náhodou Blesk je idální tiskovina. Má největší formát a nejvíc listů, krásně se s ním podestýlá.

:D . si mě pobavila. je fakt že hospodářky, které nosím z práce trošku rošty přesahují. navrhnu našim managerům, ať přejdou na blesk :-)

Akorát pochybuji, že zrovna v této reportáži byla větší část pravda, když v jiných totálně dezinformují a záměrně oblbují a nasírají veřejnost

to je fakt. cenu 5 ks kakaduů kobaltových, kteří mezi arami byli, vyčíslili na 3 a 1/4M CZK. V ČR jsem o cenách moc informací nenašla, ale v USA stojí kolem 235K kus, tj. 1,75M/5 ks. takže tohle nova překvapivě trošku přestřelila :-)

- Modifikované užívateľom liaj1 dňa 16.06.2010, 21:16 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa diamond » Pi 18. Jún 2010, 15:34

taky vzacny papagaj.mali by ich zaradit do chovneho programu ako aru spixoveho.pokial pochadzaju z odchytu tak to ze ich dostali az do ciech znamena ze paseraci si dokazu poradit a zachvilku v prirode nezostane nic.
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Jún 2010, 17:27

no já jsem někde četla, že v letech 1995-98 z napočítaných 117 kusů těchto ar, jich zmizelo 20 kusů. tak mě napadlo, jestli to třeba nejsou odchovy (fantazíruju)...nevím...ale taky jsem četla, že byly minulosti zabavené i odchytové ary kobaltové a ty byly vypuštěny zpět do domoviny. což je ideální řešení...

Off Topic
kakaduů kobaltových

bože, co to píšu za hovadiny :-). že by mutace kakadua palmového a ary kobaltové...měla jsem na mysli kakadua palmového. už radši nic nepíšu :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Jún 2010, 20:34

diamond napísal:
taky vzacny papagaj.mali by ich zaradit do chovneho programu ako aru spixoveho.pokial pochadzaju z odchytu tak to ze ich dostali az do ciech znamena ze paseraci si dokazu poradit a zachvilku v prirode nezostane nic.

No z přírody zmizí dřív vlivem úbytku původního biotopu (protože jim tam nenažraní dřevaři vykácejí prales) než tím, že jim občas nějakej indián sebere mladé.
Mám z těchto případů rozporuplné pocity. Na jednu stranu není dobře, když se sem pašují zvířata bez papírů. Na druhou stranu tím, že je chytili, na 90% ztratili šanci dostat se do klidného chovu, kde mají šanci se dále množit (a v budoucnu se třeba vrátit do volné přírody). Při pružnosti naší justice budou někde v záchytném centru nebo rezavé kleci v zoo čekat pár let jako předmět doličný. Pokud budou mít štěstí... Nemám iluze o odborných schopnostech těchto zařízení udržet je v kondici a při životě :12: ...
BTW nebýt těch tolik proklínaných odchytů a nebýt ochoty několika top-level chovatelských zařízení vrážet do nich astronomické cifry, tak například zrovna ten tolik zmiňovaný ara spixii už bude k vidění tak maximálně vycpanej v muzeu. A kobaltoví na tom nejsou nějak výrazně líp...

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa diamond » So 19. Jún 2010, 12:36

rosemary low spomina vo svojej knihe endangered parrots(ohrozene papagaje) najcastejsiu pricinu ubytku papagajov prave odlesnovanie.vtaky prichadzaju o svoje prirodzene prostredie a potom ich zostane len zopar na akychsi ostrovcekoch v krajine narusenej clovekom.tam je uz lahsie aj pre vykradacov hniezd sa k tymto vtakom dostat.pri takom malom pocte asi 100 kusov aru kobaltoveho je kazde ukradnute mlada,alebo aj dospely jedinec velkou ranou pre prezitie celeho druhu.skoda ze chybaju udaje o nejakych jedincoch chovanych v zajati.pokial cela oblast vyskytu nebude pod prisnou ochranou,tento druh bude coskoro znamy len z fotografii.problem je ten ze strazit oblast s desiatkami kilometrov stvorcovych je zrejme nerealne.ara spixovy vo volnej prirode neprezil.nebyt sukromnych chovatelov a snahy niekolkych zoo tiez by z neho zostalo len zopar vypchatych jedincov.v sucastnosti ma ara spixovy komplexny chovny program.vsetky jedince su zdokumentovane a druh zaznamenal mierny narast poctu jedincov.ked to zhrnieme tak z toho vychadza ze bez riadnej ochrany v prirode dlho nevydrzia.idealne by bolo keby existovala akasi zalozna generacia tejto ary,ktora by sa chovala v zajati a ked by pocet presiahol povedzme 200 kusov bolo by mozne vypustat jedince do volnej prirody.tato zalozna generacia by sluzila ako poistka proti vyhynutiu druhu.netvrdim ze v prirode sa nemaju lepsie,ale pri takom malom pocte moze pripravit prirodna katastrofa,alebo zopar odhodlanych vykradacov hniezd koniec celemu druhu.mna velmi zaujima co s vtakmi bude.ak mate niekto nejake info co sa chysta so zadrzanymi arami,hodte to sem ,rad si to precitam.pokial by boli niekde vystavene priletim aj do ciech,len aby som si ich pozrel.mozno uz ina sanca nebude.

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa diamond » So 19. Jún 2010, 13:09

takze som pozrel wikipediu a tato ara to zo 100 kusov v roku 1989 do juna 2009 vytiahla na 960 kusov.americania odkupili 4000 akrov pody a spolu s braziliou chrania toto uzemie.druh bol presunuty z kategorie kriticky ohrozeny na ohrozeny.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Okt 2010, 08:55

to máme ale šikovné celníky :p
Vyznamenání

BBcode:
Hide post links
Show post links

marienka
Člen od: Po 28. Máj 2007, 15:07

ara kobaltový

Príspevokod užívateľa marienka » St 13. Okt 2010, 15:13

Jej, tak to sa dobre cita.... motivacia je dolezita vec ;-)
[size=8px]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný