Aloe vera

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Mar 2010, 20:06

Čítala som veľa o veľmi dobrých účinkoch aloe vera, nielen na vnútorné ale aj vonkajšie použitie. Keďže sa mi korely práve preperujú uvažujem nad tým primiešať im do vody na kúpanie trochu prírodného aloe. Viem, že je dostať aloe pre papagáje, ktoré je určené na vnútorné použitie, ale mohla by som takouto aloe šťavou zmiešanou s vodou striekať aj papagáje? Hľadám kde dostať čistú aloe šťavu bez prímesí. V najhoršom to vyriešim kúpou samotnej rastliny.

Máte niekto s aloe skúsenosti?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Mar 2010, 22:11

nevím, co myslíš tím přírodní aloe. pokud si myslela, že bys extrahovala aloe z listu kytky, kterou pěstuješ, tak to by mohl být problém:" při řezu listu vytékají dvě tekutiny s různými efekty a vlastnostmi. Žluto-zelená- míza vytéká především na povrchu listu. Ta obsahuje [b]aloin[/b]. Ze středu listu pak vytéká průhledná tekutina, která má zklidňující a hydratační účinky a podporuje hojení. Tyto dvě tekutiny se při výrobě léčiv oddělují, aby se omezily nežádoucí efekty na zdraví.

[b]aloin[/b]: v usa byl jako léčivo zakázán, protože může být karcinogenní. navíc je to celkém silné laxantivum = projímadlo. pokud chceš použít nějaké léčivo z obsahem aloe, tak s tím zkušenosti nemám. ale příde mě to zbytečné, protože aloe má především hojivé učinky = na rány.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Mar 2010, 22:16

Ďakujem za vyčerpávajúce informácie - to som nevedela.

Veď práve o tie hojivé účinky mi išlo. Chcela som im to zriedené s vodou nastriekať na perie kvôli pokožke pri preperovaní. Ak to teda vôbec má nejaký zmysel.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Mar 2010, 22:23

možná ti někdo poradí, co používat při přepeřování. nebo by možná nebylo špatné to konzultovat s veterinářem. nevím, jestli je to přepeřování nějak bolí nebo jim to způsobuje malinká poranění. docela by mě to zajímalo.

ale myslím, že uplně postačí, když jim zajistíš dostatečnou vlhkost = časté rosení, popř. zvlhčovač vzduchu :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Mar 2010, 23:13

Na představě lidských samiček, že není možné žít bez toho, aniž by si něco neustále musely patlat na pokožku, sice stojí celé průmyslové odvětví kosmetiky, ale papoušci (i samičky) na to i v přírodě kašlou a přitom bez toho žijí naprosto spokojeně. Vykašli se na zbytečné experimenty.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Mar 2010, 23:50

Však mne je jasné, že v prírode žijú aj bez toho. Len po internete je o tom popísané kopec, že je to prospešné a nápomocné, pretože ich údajne pokožka pri preperovaní a raste nových pierok svrbí a je napätá a aloe vraj toto "zmierňuje". Ale keď myslíte, že je to zbytočné, tak na to radšej kašlem. Bola som len zvedavá. Ďakujem za odpovede. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Št 22. Aug 2013, 11:40

no ja som zakupil pre rozely vitamin aloe vera juice dnes mi to došlo tak odskušam že čo to spravy. ale ubližit by to nemalo kedže je to original pre papagaje.
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom soprano dňa 22.08.2013, 11:42 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Aloe vera

Príspevokod užívateľa janax » Št 22. Aug 2013, 14:35

Ja konkretne s aloe nemam skusenosti ale urcite dam prednost, pokial je to potrebne, prirodnym produktom pred chemickymi. Napr. tiez homeopatia pomohla mojim vtacikom, aj psom uz viackrat.
Soprano,
ak mas aloe, urcene pre papuskov, nemal by byt problem. Problem byva skor v tom, ze trh sa hmyri prirodnymi produktami ale nie vsetky su dobre, pretoze casto je v nich viac chemie, nez prirodnych latok, aj ked su deklarovane ako prirodne. V takom pripade je aj efekt slaby alebo ziadny.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Št 22. Aug 2013, 15:03

konkretne som objednal toto [URL]http://www.papagaj-shop.sk/aloe-vera-p-492.html[/URL]

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Aloe vera

Príspevokod užívateľa deny » Št 22. Aug 2013, 17:48

Aloe vera sa nedeli na ,, pre papagaje,, a pre ludi. Jediny rozdiel je v obale. Preverit si to mozes nasledovne: pocitam ze tam budu chemicke konzervanty benzoan sodny a sorban draselny. Prave preto to ja nepodavam mojim papuchom :-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Št 22. Aug 2013, 20:33

Medzičasom som skúšala už aj Jungle Shower, keďže si jeden korelák vyšklbáva pierka. Podľa mňa je to fajn na ukľudnenie suchej pokožky, ale treba dať pozor, lebo môže polepiť perie a začnú si ho ešte viac čistiť. Takže si myslím, že je fajn, ale na šklbanie nepomáha (ak príčinou nie je teda suchá pokožka).

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Aloe vera

Príspevokod užívateľa lola » Št 22. Aug 2013, 21:21

moje rozely si perie nešklbu to som im kupil ako doplnok vyživy tak uvidim ako to zafunguje,

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní