Papuch-vyucovacia pomocka?

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Jan 2010, 09:36

Zdravicko.
Napriek tomu, ze som tu novacikom, tak tuto stranku sledujem a cerpam z nej „rozumy“ uz zo 2 roky. Doteraz som nasiel co som potreboval, no teraz by som sa vas chcel opytat na vec, nad ktorou si uz dlhsie lamem hlavu. Pracujem v jednom centre, ktore je zamerane na ekologicku vychovu a okrem inych veci sa tiez snazime prostrednictvom zvierat prebudit u deti cit ku zverom rozneho druhu. Doteraz sme vsak este nastalo nemali nejakeho poriadneho papucha (kolegovci na to moc neboli zamerani). Napadlo mna, milovnika tychto skvelych stvoreni, ze by sme mohli kdesi cosi takehoto zapracovat do nasho programu. Skusali sme to uz na par stretnutiach s mojou aymarkou Hildou a malo to pomerne uspech. Chceli by sme preto kupit nejakeho poriadneho papucha-a tu prichadza aj moja dilema s ktorou by ste mi mohli pomoct, pripadne mi odporucit konkretny druh, ktory by bol vhodny na takyto druh „prace“, ktoreho by to bavilo, ktory nema vrazedne sklony ku detom. Co som tak sondoval, pripadal mi celkom vhodny amazonik supinkovy, alebo...???
Vopred diky za vase odpovede
;) ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Jan 2010, 09:50

Zdravím
zrovna nedávno jsem se probíral stránkami chovatele p.Bartla a tam jsem našel odkaz na nadaci rodinné centrum Rozárka tady dám odkaz(snad to nebude vadit) http://www.milanbartl.cz/odkazy.htm zkus se informovat tam myslím že ti poradí daleko líp. Tím nechci někoho urazit.Ahoj
Marek

Ps:Písni jestli jsi pochodil

BBcode:
Hide post links
Show post links

lota
Člen od: So 24. Mar 2007, 08:54

Príspevokod užívateľa lota » St 6. Jan 2010, 10:04

Tak tomu fandim. Myslim, ze pre zaciatok prace s detmi uplne stacia andulky a korely. Tie su vdacne, nenarocne, lahko sa rozmnozuju, daju sa krotit a to vsetko deti bavi. Chovam v skole ( mam uz roky kruzok) a vsetky ine papuchy, co mame (vid moje udaje) su viac menej len na mne. A ak ide o ekologicku vychovu, ma vacsi vyznam chovat ich v co najprirodzenejsich podmienkach a ucit deti etologiu, ako im ukazovat nejaky vycviceny exemplar(je to sice pre nich pritazlive, a pritiahne, no papuchovi sa musi venovat menej ludi) Deti , ak sa maju nieco naucit, musia mat moznost prilozit ruku k dielu.
Nasa Alexica Pipa je sice maskot skoly, no z vela ludi je nervozna.
To su moje skusenosti. Nechcem sa robit mudra. Mozno su aj ine vhodne druhy, s kt. ja nemam skusenost, ale to musia napisat ini.
Prajem vsetko najlapsie, nech sa podari.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Jan 2010, 14:31

[quote]zrovna nedávno jsem se probíral stránkami chovatele p.Bartla a tam jsem našel odkaz na nadaci rodinné centrum Rozárka

Pocital som si tu stranku o centre, ak sa nemylim tak su skor zamerani na hendikepovane deti. Skusim vsak napisat, ci nemaju skusenosti s nejakym druhom, mozno odporucia. Dakujem za typ ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Jan 2010, 14:35

[quote]ak ide o ekologicku vychovu, ma vacsi vyznam chovat ich v co najprirodzenejsich podmienkach a ucit deti etologiu

Pozrel som si fotogaleriu, klobuk dolu co sa Vam podarilo dotiahnut v skolskych podmienkach. Ten kruzok musi byt skvely ;-) U nas je forma vyuky uplne ina, studovat etologiu by malo vyznam v tom pripade, keby ku nam chodili tie iste deti pravidelne. Nas system je odlisny-nas navstivi kazda trieda (2 az 6 roc.) z MT iba 2x rocne v ramci vyucovania na 1 den, mame pracoviska mimo skol v MT (na dedinach) a prevaznu cast vyuky travime von v prirode. Ked sme v triede prebereme teoriu (cca. hodinku) a na kazdom pracovisku mame prichystane nejake „zvieracie prekvapko“. Prave preto by sa nam skor hodil nejaky typ vacsieho papagaja. Okrem toho chov by sme ani nemohli robit, lebo mame obmedzene priestory. Do buducnosti ste mi ale nasadili chrobaka do hlavy, lebo z fotiek to vypada zaujimavo. Clovek nikdy nevie ;)
Preto stale ostavam pri mojej povodnej uvahe, ze ktory druh by bol najvhodnejsi pre teto ucel?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lota

Príspevokod užívateľa lota » St 6. Jan 2010, 16:35

tak to je o inom, ale potom asi miesto otazky, ktory druh? je lepsia otazka, ktory jedinec? Papuchy maju svoju povahu a vo vsetkych doteraz chovanych druhoch papagajov a aj inych zvierat by som nasla vhodnych aj nevhodnych na takyto ucel. To je potom o vychove a povahe. Dobry vyber jedinca.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 8. Jan 2010, 18:26

Souhlasím.
Pořídit mládě jakéhokoli papoucha je dost riskantní. Chtělo by to už vyklidněného a vyrovnaného jedince, prověřeného. I když si myslím, že zrovna papoušek není vhodný typ zvířete na neustálé seznamování se s novými dětmi, jejich projevy atd.
Jinak taky smekám, je nádherné, že dneska se věnuje pozornost takovým věcem už od malých dětí. To může být jednoznačně jen a jen přínos pro jejich vnímání světa.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 8. Jan 2010, 20:22

[quote]dajar napísal(a):[hr][i]Souhlasím.
Chtělo by to už vyklidněného a vyrovnaného jedince, prověřeného. I když si myslím, že zrovna papoušek není vhodný typ zvířete na neustálé seznamování se s novými dětmi, jejich projevy atd.
[/i][/quote]

To mi tiež napadlo, že to možno nie je najvhodnekšie zviera, ale je to tiež individuálne. Na druhej strane ja sama ako pedagóg sa dívam na tento nápad s nadšením. Veľa úspechov. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 9. Jan 2010, 14:38

Já jsem byla u bezvadné doktorky - alergoložky. Řekla jsem jí, že jí NEPŘIZNÁM, že mám papouchy, protože je nedám pryč za žádnou cenu. Ona na to - že by to ani neudělala, že nejen u dospělých, ale že pracuje hodně s dětmi, a je to někdy větší zásah do psychiky odstranit miláčka rodiny než kopřivka či rýma. Že vždy citlivě zvažuje, kdy pomůžou léky, čas, a kdy musí jít všechno živé kromě rodičů z domu.
Já jen že ta dětská duše je někdy zranitelnější než fyzično. Proto taky fandím všem, kdo se snaží vést děti k porozumění přírody, všeho živého, a od mala je učit, kde jsou hranice mého já a já třeba papouška.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Jan 2010, 15:40

Dakujem vam vsetkym za rady a typy. Pravdepodobne ostanem pri tom amazoniku supinkovom, vyskusame ci to pojde, ale kazdopadne ho urcite nebudem nutit do niecoho, z coho by mal stresy, alebo co by sa mu nepacilo. Na to mam zvierata az prilis rad. Urcite mu nechcem zle, to by mna viac stvalo ze by som mu ublizoval. Co som cital, tak teraz budem musiet tak ci tak cakat do jari na kupu, cize este casu dost.
PS-sorry za tie citacie, mam este kopec defektov :p

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Okt 2010, 18:43

Zdravicko.
Tak po 3/4 roku cakania a hladania konecne slavime uspech. "konkurz" vyhral predsa len amazonik supinkovy a rozhodli sme sa pre rucne dokrmenu samicku. Dostala meno Fiona a uz absolvovala par stretnuti so ziakmi. Reakcie ci Fiony alebo deti su iba pozitivne, co ma nesmierne tesi. Prikladam par foto (ak to zvladnem :91: )
PS: Fiona ma zatial 5 mesiacov, je to uplne babo-ale strasne zlate a priatelske.

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/mt_z_mt/DSCN0765.JPG.jpg[/img]
[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/mt_z_mt/DSCN0771.JPG.jpg[/img]
[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/mt_z_mt/DSCN0801.JPG.jpg[/img]
[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/mt_z_mt/DSCN0810.JPG.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

enka
Člen od: So 29. Okt 2005, 16:57

Príspevokod užívateľa enka » Št 14. Okt 2010, 15:34

kráásna!:) a aj ju nejako cvičíte?
inak by ma celkom zaujímalo, čo sa presne robí v tom vašom centre?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Okt 2010, 20:29

Snazim sa ju ucit na zaklade toho, ze miluje piskoty. Ked prileti na pokyn, prip. ked sa "vystolicuje" na spravne miesto, dostane piskotovu odmenu. A prave dnes sa mi podarilo ziskat jej celu doveru, pretoze sa nechala 1x skrabkat za hlavou prstami, ktorym doteraz neverila. A velmi sa jej to pacilo :32:
V nasej skole (centrum je nestastny nazov, ale jediny mozny z hladiska legislativy) byva Fiona len ked sme tam aj my, teda pocas vyuky, inak ju berem vzdy domov. Na cestu si zvykla, dokonca nam v aute vypiskuje melodie, ktore ju ucim. Skratka paradny papuch.

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/mt_z_mt/DSCN0986.JPG.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lota

Príspevokod užívateľa lota » Št 14. Okt 2010, 21:15

blahozelam, vyzera to krasne

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 18. Feb 2011, 21:41

Zdravicko papuchovi maniaci. :41:

Polrok je za nami a mozme trochu hodnotit nasu volbu vyucovacej pomocky vo forme opereneho zeleneho tvora. Treba poznamenat, ze vsetky obavy a vselijake "cierne uvahy" o zobancoch a podobnych milych prejavov sa ukazali ako neopodstatnene, co tesi hlavne zakonom zainteresovane osoby v podobe nas-ucitelov :35:
Konstanta je doposial pre mna velmi vyhovujuca, ba priam az radostna a spociva v tom, ze Fiona sa stale tvari tak, ze ju bavi byt v centre pozornosti skolopovinnych detvakov. Cele to prebieha v ramci piskotovych uplatkov, ktore otvorili mnohe cesty :88:
Prikladam zopar padnych dokazovych materialov :17:

[URL=http://cvcstiavnicka.sk/fotogaleria/blatnica/bellamos-6-s]Foto1[/URL]

[URL=http://cvcstiavnicka.sk/fotogaleria/blatnica/s-furdeka-6-rocnik]foto2[/URL]

[URL=http://cvcstiavnicka.sk/fotogaleria/blatnica/t-zanovita-6-rocnik]foto3[/URL]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní