ara araruna

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Pi 25. Dec 2009, 18:26

Tiez by som sa chcel pochvalit co som si dal pod vianocny stromcek
ara araruna
- Modifikované užívateľom eos-bornea dňa 25.12.2009, 18:33 -

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

jaho
Príspevky: 91
Člen od: St 14. Okt 2009, 20:30

ara araruna

Príspevokod užívateľa jaho » Pi 25. Dec 2009, 18:53

Parada, drzim palce v chove :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Pi 25. Dec 2009, 18:57

no chce to este zohnat samca ale snad bude coskoro. no je to zacatok a za super cenu

BBcode:
Hide post links
Show post links

jaho
Príspevky: 91
Člen od: St 14. Okt 2009, 20:30

ara araruna

Príspevokod užívateľa jaho » Pi 25. Dec 2009, 18:59

No ak to je od jeziska, co by malo byt ked to bolo pod stromcekom, tak to by malo byt za to ze si cely rok posluchal :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Pi 25. Dec 2009, 19:05

no tak snad preto :) ale aby nebola sama snad bude jezisek na buduci rok skor :)
este jej musim dorobit klietku co mam rozrobenu a dam sem foto.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » So 26. Dec 2009, 11:21

My se taky musíme pochválit a jásáme... k Vánocům jsme si nadělili samečka - ale ne araruny - máme araraunu ;) , brzy bude fotečka :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » So 26. Dec 2009, 16:10

no krásne darčeky, úprimne závidím, :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » So 26. Dec 2009, 17:39

tento jezisko bol pre niektorich fakt exoticky

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Ne 27. Dec 2009, 13:10

to ano.aspon exoticky.no ked uz som dostal vypoved v praci tak som aspon rad ze hobby sa mi dari

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Št 7. Jan 2010, 10:18

Blahoželám a teším sa s Tebou

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Jan 2010, 15:58

dajte foto

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Sep 2010, 14:52

Ahoj všem, nechtěl jsem zakládat nové téma tak to zkusím tady :-)
Plánujeme pořídit aru araraunu. Zkušenosti s papouškama mám. Ještě když jsem bydlel s rodiči tak jsme měli kakaďáka bílého a později amazoňana kubánského. Obě mláďata ručně dokrmená od chovatele. K nám se dostala až po odstavení. Teď už bydlím se svojí rodinkou a chtěli bychom pořídit mládě ararauny. Chtěl bych zkusit mládět dokrmit a vypiplat sám. Čas (převážně pracuji doma) i trpělivost bych měl. Zkušenosti s ručním dokrmováním nemám žádné. Jen co jsem se dočetl v knížkách a tady na forku nebo netu. Otázka zní: pouštět se do toho řekněme risku a nebo jste od toho spíš odrazovali a raději volit mládě už dokrmené? Díky za názory

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

ara araruna

Príspevokod užívateľa sasa » Po 13. Sep 2010, 16:02

pouštět se do toho řekněme risku a nebo jste od toho spíš odrazovali a raději volit mládě už dokrmené?

spise odrazovali a radeji volili mlade dokrmene. oblibeny argument v podobe "on si na vas lip zvykne" je jen mytus a financni uspora nevyvazi to riziko. muze vyskytnout nejaky problem (spatne traveni apod.), ktery jako laik nebudes umet resit. i odstav muze byt taky docela narocnej proces.

jinak skvela kniha o arech je od rosemary low "arove v prirode i lidske peci", je tam i vyzive mladat. doporucuju.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ara araruna

Príspevokod užívateľa coala » Po 13. Sep 2010, 17:37

v žiadnom prípade neodporúčam skúšať zobrať si mláďa s cieľom dokrmovať sám
k tejto "možnosti" som sa dostala pred cca dvomi rokmi, keď náhle ochorela chovateľka, ktorá musela byť dlhodobejšie hospitalizovaná
v nemocnici, a hrozil úhyn mláďať umiestnených v inkubátore

do dnes neviem ako som to zvládla, ale bola to strašne veľká zodpovednosť, nadôvažok to už neboli úplné "žubrienky" takže sa už dali kŕmiť injekčnou striekačkou bez použitia sondy

úprimne povedané, vtedy som si povedala, že prvý a posledný raz ;)

dokrmovala som amazónka - drobečka, kakaďáčku "celebesku"

okrem hrôzy z toho či robím všetko dobre, neprespatých nocí atď ....
bol najhorší odstav

nebudem tu podrobne popisovať moje skúsenosti, každopádne odo mňa odpoveď znie
pre človeka, ktorý to nikdy nerobil, nevidel, nevyskúšal a je bez akýchkoľvek znalostí dokrmovania (kniha ti nato stačiť nebude)
a by sa chcel o to pokúsiť znie NIE

zároveň si polož otázku, že ak si zadovážiš na dokrmovanie mláďa a uhynie ti? kam sa pôjdeš sťažovať? pričom ty nemusíš byť na príčine úhynu mláďaťa, môže mať skryté genetické poruchy, nejakú chorobu .....

ale iste zareagujú aj iní "postihnutí" čo mali možnosť si to "vyskúšať"

počkám si spolu s tebou na ostatné reakcie :10:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Sep 2010, 19:40

Vše bylo řečeno.
Pár mláďat nám rukama při dokrmování prošlo, zkušeností máme docela dost a navíc po ruce zázemí zkušenějších kamarádů i veterináře. Je úplně něco jiného dokrmovat vlastní odchov a úplně něco jiného dokrmovat koupené mládě z cizího chovu. Do té druhé varianty bych nikdy v životě nešel, je tam příliš mnoho rizik.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Sep 2010, 11:49

Děkuju zatím za názory a doporučení. Po třech odpovědích mám jasno (vlastně už po první jsem měl :-) ), jelikož jsem neuvážil úplně vše co může nastat kdybych chtěl dokrmovat sám. Např. Coala vzala v potaz genetické vady, chorobu a podobně to jsem defakto úplně vyloučil jako hotovou věc, že nic takového nebude :-D Lépe řečeno vůbec mě toto nenapadlo což byla chyba a už teď jsem rád, že jsem sem mohl napsat. Nerad bych přišel o aru vlastní chybou ještě než by se pořádně "rozkoukal" po světě. Jak psal Jirka je příloš mnoho rizik a ty nebudu raději podstupovat. Nechám císařovi co jest císařovo ;-)
Ještě bych se zeptal, i když na to asi nebude zcela jasná odpověď: Jak "staré" dokrmené mládě pořídit? Jsou chovatelé, kteří nabízejí 50denní mláďata, měsíční a někdo i 3měsíční. Asi to bude individuální, keré mládě se jak přizbůsobí a bude záležet jak proběhlo odstavování? Kakaďáka jsme pořídili když mu byl rok (původně ho majitel ani nechtěl prodat), kubánce když mu bylo 65dní.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

ara araruna

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 14. Sep 2010, 12:17

Jak "staré" dokrmené mládě pořídit?

odstavene = tj. dokaze se samo dosytosti nakrmit. priblizne plati, ze cim vetsi papousek, tim pozdeji. nevim, kdy byvaji samostatni velci arove, podivam se doma do knizky. zalezi take hodne na jedinci, nekteri jsou samostatnejsi, nekteri si vyzaduji dokrmovani dele. ale tipla bych si, ze pod 4 mesice to nebude.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Sep 2010, 12:43

Apollo to je individuální, některé mládě je šikovnější a naučí se samo baštit dřív, některému to trvá déle. U araraun ale není výjimka plná samostatnost až někde okolo půl roku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ara araruna

Príspevokod užívateľa coala » Ut 14. Sep 2010, 23:31

ako písal Jirka "indi vindi"

osobná skúsenosť a to som "krpcov" araráun už "pestovala na rukách nie málo"
úplne samostatné až v pol roku ;)

neponáhľaj, neboj však s ňou prežiješ ak všetko dobre pôjde celý život :10:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Sep 2010, 09:17

Coala s tím počítám, že to bude můj druhý uzavřený sňatek až řeknu ano jedeme pro papoucha... dokud nás smrt nerozdělí :-D Oni mě stejnak doma dřív utrápí :-)

- Modifikované užívateľom Apollo dňa 15.09.2010, 09:19 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Jan 2011, 08:58

Tak už jsme udělali první krok vpřed k pořízení ary a podařilo se nám sehnat klec Kings cages 507. Teď už zbývá jen zvolit místo kam klec přijde a začít pomalu pokukovat po budoucím "nájemníkovi" :) Chtěl jsem se zeptat jestli je nějaká věková hranice, kterou by jste doporučovali jako vhodnou k odběru - nebo jinak... jeden chovatel mi nabízel ara stáří 100 měsíců a říkal, že už by ji potřeboval udat, že už se bojí fixace ary na jeho rodinu. Někdo zas říká, že do 12 měsíců není větší problém s adaptací na nového majitele. Určitě je to individuální u každýho mláděte a přístupu novýho majitele, ale přece jen bych poprosil o postřehy.

A ještě jednu věc si sem dovolím nacpat... Sasa doporučovala knížku od Rosemary Low Arove v prirode i lidske peci... nemohl by někdo dát echo, kde ji pořídit. Pátral jsem pátral... ale všude nedostupná knížka.

Díky ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » St 19. Jan 2011, 02:25

Hm, když ji nemají ani v nakladatelství patrně znamená, že náklad je rozebrán. Nezbude než pátrat po knihkupectvích kde nějaká zbyla zapomenutá v regálu :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

ara araruna

Príspevokod užívateľa petra » St 19. Jan 2011, 06:20

nebo na burzách

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » St 19. Jan 2011, 10:54

http://www.najlacnejsieknihy.eu/objects/product/order.php?pid=7546
skús tuna

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » St 19. Jan 2011, 18:03

od koho si kúpil aru aká cena??

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných