ara araruna

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » St 19. Jan 2011, 18:47

Eny díky zkusil jsem tam napsat.

Martinpre: zatím jsme aru nekoupili... sonduju a poptávám po chovatelích. Ještě nemáme všechno připravený a nejsme rozhodnutý kde přesně klec bude. O víkendu bych chtěl začít dělat ptačí strom. Sehnal jsem za děkuju nepoužitý plechový dno na regál cca 70x70cm s kolečkama, to plánuju použít jako podstavec.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Feb 2011, 22:12

Tak už jsme úspěšně vše dotáhli do konce a máme nového člena rodinky ;) a doufám, že to bude na hooodně dlouho :) Je to ručně dokrmený sameček, jmenu je se Hugo a je mu 7 měsíců.
Máme ho doma od tohoto úterka. V úterý večer se nechal hned drbat přes mříž na hlavě a "ochutnával" prst :10:
Teď už dává pusu a můžeme já i žena strčit ruku do klece a drbat ho snad všude :) Co mají moji rodiče ručně dokrmeného amazoňana kubánského tak ten si zvykal cca týden. než na sebe nechal sáhnout. Takže jsme mile překvapení. Od prvního dne žere úplně všechno ovoce a zeleninu co jsme mu mohli zatím nabídnout a zrní stejně tak.
Začneme zkoušet o víkendu co bude říkat na to kdyby měl jít na ruku :-) Chci se zeptat ... nechat ho zvyknout nejdřív "lézt" na ruku a pak zkusit prvně pustit a nebo ho zkusit pustit i bez toho? Jak jste postupovali?
Akorát si zvyká na "blbý" místo ...větev ve tvaru "V" v předním, levém, horním rohu klece, kde je většinu času a tam i spí. S nohama do "praku" :-) Přemýšlím, že větev předělám. Prostřední vodorovné bidlo využívá jen minimálně.

[img]http://thi.uloz.to/9/0/2/902e84f0c43e7206b366753782f0f41f.800x600.jpg[/img]

[img]http://thi.uloz.to/3/3/8/3380e4bae057250d9616bf628c846987.800x600.jpg[/img]

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Apollo dňa 04.02.2011, 22:21 -[/i][/color][/size]
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom sasa dňa 04.02.2011, 22:30 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

ara araruna

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 4. Feb 2011, 22:35

[quote]Začneme zkoušet o víkendu co bude říkat na to kdyby měl jít na ruku [:-)] Chci se zeptat ... nechat ho zvyknout nejdřív "lézt" na ruku a pak zkusit prvně pustit a nebo ho zkusit pustit i bez toho? Jak jste postupovali?[/quote]
lepsi je naucit na ruku v kleci. at si zvykne, ze z klece se chodi na ruce (vase rozhodnuti), ne ze se podere sam (jeho rozhodnuti). stavet do late, dokud je to tvarny maly mimino.

[quote]Akorát si zvyká na "blbý" místo ...větev ve tvaru "V" v předním, levém, horním rohu klece, kde je většinu času a tam i spí.[/quote]
to je normalni, papousci si zasadne vybiraji nejvys polozeny misto.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » So 5. Feb 2011, 10:31

Sasa: děkuju za fotky ;) ač jsem si přečetl jak je vložit tak ne a ne tam naběhnout tak jak by měly :10:

Co se týče toho sezení...lámu si jen hlavu jestli mu to předělat, protože kadí přímo pod sebe kde se větvě spojují.
Udělal bych mu na tom místě vodorovnou větev, ale asi mu to vyhovuje tak jak to je když si to místo vybral.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

ara araruna

Príspevokod užívateľa irena » So 5. Feb 2011, 13:42

Dávám velkou větev do nástavce nad dvírkama. Přímo doprostřed. Hlavu mají co nejvýš to jde a je to nejoblíbenější místo. Navíc si neznečišťují misky.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

ara araruna

Príspevokod užívateľa sasa » So 5. Feb 2011, 15:42

[ot][quote]ač jsem si přečetl jak je vložit tak ne a ne tam naběhnout tak jak by měly[/quote]
pac jsi vlozil odkaz na stranku, nikoli fotku. adresa obrazku musi koncit *.jpg (nebo jina povolena pripona)[/ot]
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Feb 2011, 18:24

aj ja chcem aru araraunu
koľko stála? , nie je veľmi hlučná, dá sa to vydržať (popiš). ďakujem

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Feb 2011, 14:08

Martine zatím jen "pokrákává" celekm tiše když na něj mluvíme a nebo když jdeme z místnosti nebo do místnosti tak "krákne" nebo "zavrčí" nevím jak to popsat :-) Zatím se projevil pořádně nahlas jen jednou a to když slyšel, když nebylo zavřeno z chodby hlasitý zvuky, což ho asi vyděsilo :) Co není může být, ale zatím musím zaklepat na zuby... je zlatej oproti kakaďákovi a amazoňanovi u mých rodičů. Když nejsme u něho nebo si ho nevšímáme tak si hraje s větvičkama svázanýma ke kleci a nebo okusuje bidla z bezinky. Jinak k ceně... koukni na inzeráty se zvířatama najdeš tam araraun celkem dost i teď. Ceny se liší... od 20 tisíc, ale setkal jsem se i s požadavkem 50 tisíc 8-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Feb 2011, 17:13

Ďakujem za informácie, lebo uvažujem nad jeho kúpou.
Keď budeš mať z neho vidou, môžeš ho zverejniť?

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

ara araruna

Príspevokod užívateľa petra » Ut 8. Feb 2011, 07:29

[quote]
Co se týče toho sezení...lámu si jen hlavu jestli mu to předělat, protože kadí přímo pod sebe kde se větvě spojují.
Udělal bych mu na tom místě vodorovnou větev, ale asi mu to vyhovuje tak jak to je když si to místo vybral.[/quote] Já bych mu dala nějaké tlustší bidlo. Sice asi né úplně tlusté (stačí jak zápěstí člověka), když je ještě nemotorné mimino, ale tlustší. A s tím, že si ho obsírá, to záleží na tobě, jak dlouho tě bude bavit to čistit. :10: Já jsem líná, já bych to přeskládala než to furt drhnout.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Feb 2011, 09:46

Martine zkusím nějaký videjko někam dát třebas o víkendu :)

Petro už jsem to přeskládal a zvykl si hned a já taky, pže mě utírat každýho bobana, aby od něj nebyl všude bavilo jen 2 dny :-D O víkendu půjdu na nové větve tak vezmu nějaký silnější na bidla. Je fakt, že už jsem ho viděl 2x nebo 3x jak na bidle cvičil zády dolu když přešlapoval :) Děkuju za tip ;-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ara araruna

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Feb 2011, 19:15

Závidim Ti Apollo

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných