Mníšek Luciper

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Okt 2013, 16:38

HURÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!..... neuvěřitelné se stalo skutkem,ale LÁDIN NEVYDRŽEL BEZ OBĚDA A TED HO VIDÍM NA VLASTNÍ OČI U MISKY S MIXEM /GRANULE,ZRNÍ / A SÁM BAŠTÍ..... :-O .......pustila jsem je proletět,s malým jsem si pohrála,sebrali jsme spolu prádlo na balkoně a vrzla jsem je zpět do klece......Ládina jsem postavila alespoň k misce s vodou a vedle je miska s mixem......napřed nekonečně dlouho pil,až mě to zarazilo......pak se s Luciferem obírali a hráli a najednou koukám a Ládin už měl asi takový hlad,že se sám statečně postavil k misce......sice strašně pomalu baští,všechno stokrát v zobáku obrátí,ale zpět nic nepadá.....nevím,co si vybral,ale tuším že granule.......tak mu večer na noc dám kašičku na doražení......no,jaký mě spadnul kámen ze srdce,už jsem myslela,že to bude na hodně dlouhou trať......
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom ccaroda dňa 02.10.2013, 16:45 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa ciro » St 2. Okt 2013, 18:53

Papúškovia vždy dokážu prekvapiť až šokovať. Nech sa chlapcom darí. 8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Okt 2013, 20:03

ccaroda, ani nevíš, jak jsem nadšená z tvých příspěvků a toho, že se pro fixáče lucifera našel kámoš. parááda. aji mi slza ukápla :-). ať se daří !!

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa coala » Št 3. Okt 2013, 16:00

sorry nechodím sem často takže som nemala čas reagovať a nakoniec to dopadlo presne tak ako som predpokladala
chuligán začal jesť sám

takto to bolo aj s Benjamínom
tiež som bola zúfalá a zo dňa na deň mi jednoducho odmietol kašu a začal jesť sám
len občas priletel skontrolovať injekčnú striekačku či tam nie je niečo iné keď som dokrmovala Elvíru, ktorej odstav samozrejme trval o veľa dlhšie ;-)

inak Betka má amazónkov celú zimu pri max 10 stupňov ale oni sú zase zvyknutí takže pod 15 by som nešla ani ja :=-
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Okt 2013, 04:17

všem moc díky za rady a postřehy :)

tak od té památné chvíle,kdy stál Ládin sám u misky a prokazatelně jedl,jsem ho nic takového podruhé dělat neviděla.....nicméně krmíme po 12 hodinách - ráno a večer a Ládin už si nebere 20 ml kaše,ale jen 15 ml,tak z toho usuzuji,že si musí něco do žaludku opatřit sám.....jakékoliv moje pokusy dát něco z ruky do zobáku,se míjejí účinkem.....jakmile Lucifer cokoliv konzumuje,malého to nesmírně zajímá,ale nezapojí se.....přehráváme s Luciferem Ládinovi scénky s jídlem,ukázkově před ním žvýkáme,mlaskáme a pochvalujem si jaká je to ňamina.......připadám si jako blbec,kdyby mě někdo viděl,tak si řekne,že to v hlavě tedy rozhodně nemám standartně......jinak s Ládinem několikrát denně trénujeme křídla......uletí tak 3 metry a řítí se k zemi,na záclonu,do kočičích pelechů......ovšem nejčastěji do zdi / což u nás doma ihned vyvolalo pocity,že by mu jméno Kamikadze slušelo více /.......přivedlo mě to na myšlenku,kolik taková Ládinova kebule může vydržet nárazů........včera přistál na misce s kočičí trávou,kterou kočkám ihned pokosil,ovšem nekonzumoval.......tráva skončila v kleci u morčat.......dnes ho zvážím,když dorazil měl 159g.....uvidím jestli jde váha trochu nahoru.....dnes jsem si vzala dovolenou a pokusím se ho přemluvit / mimochodem,v práci už si vůbec nemyslí,že to mám v hlavě standart /.....

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa ciro » Pi 4. Okt 2013, 07:59

Len aby z toho drobčeka nebol nakoniec terotista, nie iba Ládin, ale rovno Usama. (?)

BBcode:
Hide post links
Show post links

whalenka
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Okt 2013, 09:33

No ty bláho... Lucifer a Usáma.... hele, já bych si je předcházela ;) :D
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Okt 2013, 09:58

vařím květákovou polévku......kluci dostali teplý,vařený květák......Lucíš okamžitě nacpal plný zobák.......Ĺádin zpozorněl,přestal houpat rolničku a plně se soustředil na pozorování......přidala jsem se s plnou pusou květáku a s Luciferem jsme si pomlaskávali.......nevěřícně na nás hleděl.....dojedli jsme......Ládin opět rozhoupal rolničku......

kolem poledne zkusím máčené granule a vařené vajíčko......

BBcode:
Hide post links
Show post links

whalenka

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Okt 2013, 11:01

Hele, dost silně mi připomíná méeho drahého psa. Aportuje, co najde. Furt. Ale jakmile chci, aby mi něco opravdu jen tak přinesla, pootevře nechápavě tlapu a kouká na mě, naprosto odzbrojujícím pohledem a NECHÁPE, že po ní chci, aby něco vzala do huby. Vůbec. Nerozumí. Až mě přestane bavit bejt za pitomce a předvádět jí, co to znamená, a přestanu si jí všímat, vezme to do tlamy a vítezoslavně odejde do pelechu, odkud mě po očku pozoruje... doporučení? Přestaň si ho všímat, respektive přestaň si ho všímat didakticky kolem jídla a jedení... ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Okt 2013, 12:58

[b]whaLenka[/b] : máš pravdu,jakmile jsem dělala ,že mě absolutně nezajímá,tak jsem škvírou z kuchyně viděla jak se láduje u krmítka se zrním......on si ze mě vážně dělá legraci,zmeťour jeden.....na balkon pere slunce,takže je tam nádherných 26C,musela jsem vyndat velký bazenek,aby se trdlo neutopilo,jenže Lucifer potřebuje koupat,tak je jdu malinko rosit......malý sice nemá moc peří,ale vezmu ho teplou.......musí si zvykat na koupání.....

BBcode:
Hide post links
Show post links

whalenka

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Okt 2013, 13:53

Hele, ja myslím, že na retarda si jen hrál...aby se dostal do silného mozkového trastu Lucíš Ládin..... téměř se mi chce říci Pomáhej ti všichni svatí *753*

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Okt 2013, 14:35

no,jestli si na retarda jen hrál,tak je to v háji.......jakmile se začne chovat normálně,tak ho Lucifer nebude chtít......Lucifer tíhne výhradně k nestandartu.......zatím se mu líbí,že je Ládin téměř statický.....leze nešikovně,věčně někde padá a je pomalý.......kam ho posadím,tam ho z 80% najdu......to se Luciferovi líbí,že ho neprudí.......jakmile by se moc rozpohyboval a nedejbože se začal o Lucifera moc zajímat,tak fakt nevím......spoléhám na to,že ho Lucifer začne mít rád dokud je statický a pak ho snad nějak dá...... :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

whalenka

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Okt 2013, 14:45

Ja nerikala standardni, ja rikala neretardovanej ;) :D - hele, to mas fuk, Forest Gump nebo Steve Hawkins, hlavne, kdyz bude veselo :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

whalenka

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa whalenka » Pi 4. Okt 2013, 14:45

jo a chceme ty fotky!!! :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Št 17. Okt 2013, 05:10

tak se stalo to,co jsem očekávala i když v mírnější formě......Láďa začal být akčnější a malinko zrychlil.......čím byl malý rychlejší,tím Luciferův zájem klesal......takže ted je stav takový,že si žije každí na své půlce klece......každý svoje misky.......občas se potkají na stejném bidle,malý se hrne,ale Lucifer obratně přeskočí a jde si po svém.......pozitivní je na tom snad jedině to,že Lucifer normálně dále baští,nenervuje se a chová se jako před tím........tváří se,že v kleci žije sám a Ládin vlastně neexistuje.......

Ládin už šel 9 den na ruku zcela dobrovolně,je ještě malinko nejistý,to létání taky zatím nic moc,ale konečně dorůstá peří,takže už není nahatý,ale má vkusné dupačky.......vypadá jako plyšový papouch.......když řeknu "pusinku" tak v devíti případech z deseti mi položí zobáček na pusu......ráno jakmile kluky odkryju a otevřu dvířka od klece už ho mám ve vteřině na břiše......Lucifer jde spořádaně ráno na ruku......bála jsem se,že spolu budou řvát......přeci jen kombinace mnich a amazonek byla vražedná......nicméně,zatím klid.....naopak Lucifer,který si tak 3x denně zařval,neřve vůbec a Ládin si jen brouká......

ted to,co mě trápí......stále dokrmujeme......prostě ráno a večer dáváme pořád kašičku......Ládin dobře baští zeleninu a ovoce,občas ho vidím louskat,ale večer a ráno sní 15 ml kašičky......bude mu to nějak škodit po zdravotní stránce,když budeme stále dokrmovat,nebudou mu chybět nějaké důležité živiny když ted roste?
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom ccaroda dňa 17.10.2013, 05:12 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa sasa » Št 17. Okt 2013, 08:42

škodit po zdravotní stránce mu to nebude, ale to bys taky mohla dokrmovat do konce života. uber ranní krmení.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Okt 2013, 10:55

[b]sasa:[/b] ptala jsem se chovatele a ten mi tvrdí,že pokud budeme stále dokrmovat,tak prý Ládík dostane chronický průjem ........jako to bych tedy měla strach.......nevím jestli mě strašil nebo je to fakt........

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Okt 2013, 11:42

[b]whaLenka :[/b] nikdy se mi nepodařilo sem dát ani video ani fotka.......asi jsem taky nějaká retardovaná.... :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Okt 2013, 13:11

koupání:...díky tomu,že je Ládin nešika a v jednom kuse padá z bidla,nemůžou mít v kleci bazenek,na který byl Lucíš zvyklý.....vsadím se,že by se trdlo utopilo.....tím pádem stříkáme rosičem na kytky.........Lucifera může trefit šlak a zdrhá jak může........Ládin zcepení,roztáhne křídla a ještě se začne točit a naklánět jak baletka........vyloženě si to užívá a evidentně se mu to moc líbí.......Lucifer je pak puštěn do dřezu v kuchyni,kde mu musím pustit vodu z kohoutku a jako velký kluk se umyje sám :) ......

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » So 9. Nov 2013, 05:06

tak jsem se docela pobavila......asi na 3 forech o papoušcích a dokrmování jsem zadala dotaz ohledně škodlivosti dlouhého dokrmování.....nikdo na dotaz neodpověděl,nikdo nebyl schopen napsat,že prostě neví......všichni kamenovali za to,že dlouho dokrmuji,ale na to já se vůbec neptala.....zadala jsem dotaz i na stránky renomovaného a velice známého velkochovatele,který dokrmuje.....v jeho on-line poradně odpověděli všem,ale můj dotaz nezodpověděli.......elegantně obešli......no,Ládínek si to mezi tím doladil sám,kašička mu už moc nešmakovala,tak jsme s tím přestali......mě ovšem stále víc zajímá,jak to s tím dokrmováním vlastně je,přeci není možné,aby na to nikdo neznal odpověď.....tak jsem zavolala chovatelce,od které mám Lucifera......řekla,že ani po 8 letech dokrmování neví,že nikdy takhle dlouho nedokrmovala a tudíž s tím nemá zkušenost.....alespoň řekla,že neví......

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » Ne 22. Dec 2013, 19:47

Ládínek už týden říká "pusinku"......tedy on říká "pusiu",ale snaha se cení........dává pusinky a oproti Luciferovi je ještě větší mazel a to už jsem si nedovedla představit,že by to bylo vůbec možné.......kluci se napřed měli rádi,pak se ignorovali a ted bych řekla,že už se to ustálilo na občasné spolupráci :-D......cením si toho,že zatím neřvou,nezačli s tím.....jsem tím docela překvapená neb kombinace dvou křiklounů mníšek a amazonek byla od počátku vyhodnocena jako vražedná......uvidíme,až Ládík dospěje jestli s křikem třeba nezačne a nestrhne Lucifera,ale zatím je klídek.....jako jediné mínus vidím neskutečný bordel v kleci a kolem klece,to je opravdu "masakr"......Ládin je prostě prasátko,ale to takové,že nad tím zůstává rozum stát.....klec po vygruntování vydrží maximálně 2 dny v použitelném stavu.....co se děje kolem klece,to je kapitola sama o sobě......jinak Lucifer má favorita kocoura,už léta se hodně kamarádí......Ládinek vsadil na čivavu......zpočátku se čivava děsila jen ho někde viděla.....nyní je to ve fázi,že čivava leží na polštáři Ládin stojí vedle a zkouší na ní nohou šlapat......když už šlápne číva zavrčí a spí dál......Ládin jí vyloženě vyhledává a včera jí lehce probíral srst za ušima......její výraz byl sice vytřeštěné oči,ale zvládla to.....od ledna budou se mnou chodit oba do práce......do ted chodil jen Lucifer,ale Ládinek nechce být sám doma,tak to zkusíme......

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » So 8. Nov 2014, 19:46

tak se hlásíme skoro po roce.....kluci se docela pěkně sžili......cesta byla trnitá,ale zvládli jsme to.....museli jsme komplet změnit krmení.....Ládínek nelítal,stále jakoby přepeřoval,chvílemi dostával průjem......po totální změně stravování,Ládin krásně lítá a Luciferovi přestal přerůstat zobák ......oba kluci neskuteční mazlové.......jenom o co více začal Ládínek mluvit o to méně mluví Lucifer.......plánujeme novou klec nebot Omega II nám nevyhovuje......navíc začala po 5,5 letech dole vana reznout,tak jsme se rozhodli klukům pořídit nerezovou......sehnala jsem výrobce na Moravě,který nám jí udělá na zakázku......

jinak kluci už se mnou do práce nechodí......jak byli dva,tak se v kanceláři honili,prali a dělali takový nepořádek,že jsem to vzdala.....jsou přes den spolu doma na zimní zahradě a jakmile někdo přijde domů ihned pouštíme po celém bytě.....řvát zatím nezačali s doufám,že ani nezačnou.....všechny lumpárny probíhají v naprosté tichosti ......

BBcode:
Hide post links
Show post links

whalenka

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa whalenka » Po 10. Nov 2014, 09:53

Dobré zprávy :) Na cos presla při krmení?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa lola » St 12. Nov 2014, 07:53

krmila jsem Lucifera směsí namíchanou od chovatelky a Ládin to baštil s ním.....na granule se mi kluky nepovedlo převést.....jenomže Luciferovi zobák přerůstal zhruba od roku věku a nikdo si s tím nevěděl rady......když začal Ládin s průjmem a nedorůstalo mu peří a byl mu vlastně rok a pořád skoro nelítal,tak jsem si řekla,že to musí být stravou.....nakonec jsem začala dávat krmení pro amazonské papoušky od Prestige a k tomu uhlí a bylinky......jinak mají bežně několik druhů ovoce a zeleniny,vitamíny ve vodě,piškoty.......ale hlavně jsem změnila směs,evidentně jim nedělala dobře.....během dvou měsíců se vše změnilo.....navíc jsem jim denně dávala plné misky směsi,večer vyhazovala to,co pánům nechutnalo.....ted jsem usoudila,že byli i překrmení a vybírali si jen to,co jim chutná.....takže dávám denně 1+1/2 lžíce směsi na papoucha......tím jsem je donutila,že začali jíst i to zrní,které jim dříve nechutnalo.....sice se jim to nelíbí a obzvláště Ládík nadává jako špaček když musí jíst i ty nepopulární kousky,ale zase jim to svědčí....někdy je opravdu méně více.....moje chyba,člověk se jim snažil dopřát a nebylo to dobře.....mám obrovské ponaučení....

BBcode:
Hide post links
Show post links

whalenka

Mníšek Luciper

Príspevokod užívateľa whalenka » St 12. Nov 2014, 09:52

:) a kde jsou fotky? Sup sup, tesime se :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 1 neregistrovaný