Mníšek Luciper

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » St 17. Jún 2009, 08:08

Dobrý den,prosím o radu je-li papoušek patagonský vhodným miláčkem do bytu.Už asi měsíc brouzdám po netu a informací je zoufale málo a pokud jsou ,tak se diametrálně liší.Jsem už baba staršího data :) a po té,co mi mé mládě ulétlo do světa,tak je tu tak nějak pusto,manžela nepočítám :) Jako dítě jsem chovala andulky,takže to se nepočítá a už to bude 30 let ;) .Času bych na něj měla poměrně dost,do práce by mohl chodit se mnou,pokud by mu to nevadilo.Pracuji v administrativě,nikdo by ho nerušil.Nastudovala jsem už senegalce,mníšky,aratingy a ted bych ráda něco věděla o patagonci.Popřípadě mi poraďte jakého kamaráda si pořídit.Věnovala bych se mu maximálně,jezdil by i na chalupu.Finanční stránka není problém,tam strop nemám.Spíše mi jde o to ,abych ho dochovala a nestal se putovním ptákem,takže tak 30 let+-.Budu moc ráda za všechny konstruktivní odpovědi a připomínky.Díky :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa sasa » St 17. Jún 2009, 08:35

krome senegalce mas ve vyberu pekny urvance :)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » St 17. Jún 2009, 09:58

pokud se všichni papoušci nesetkají často s nějakým cizím tak si myslím že by neměl byt problém.Akurát když jeden z nich zařve tak to síla když sním sdíliš místnost.myslím že byl nejvhodnější ten senegalce,ale (skoro)každý druh je vhodny na ochočení.Když jej budeš seznamopvat s co nejvíce lidmi tak s tím řevem moc problém nebude

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » St 17. Jún 2009, 13:01

já právě rvu špunty do uší, mí dva senegalci se začali hádat! :10:
Ale je to naštěstí vždy jen pár minut, jinak jsou jako pěny - pokud jim něco nezakazuju. Pak vřeští, chtějí mne zastrašit.

patagonec se mně taky líbil, ale nakonec právě kvůli řvacím vlastnostem jsem si vybrala senegalce.
A Ccarodo - moc se přimlouvám, aby sis koupila hned dva. Věř mně! Je to neuvěřitelná sranda se dvěma, jednoho mám mazlíka, který si nechá líbit všechno, druhá je plašší, ale "hodnější". Dohromady bezvadný pár, a bezvadný celovečerní program!

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » St 17. Jún 2009, 13:19

Děkuji všem za maily,soukromé zprávy a odpovědi zde,díky za Váš čas :) Moc mě tu zaujal ara nobilis,řekla bych,že to bude srdeční záležitost :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Jún 2009, 13:17

Pokud bych chtěla,aby mi papoušek nelétal kam nemá,je možné použít dřevěný,korálkový závěs do dveří?Jde mi o to, jestli ho bude vnímat jako zábranu a nebo mi ho naopak rozebere na prvočinitele. :p

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa sasa » Št 18. Jún 2009, 13:19

rozebere na prvocinitele
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Jún 2009, 14:39

Prošla jsem nabídku voliér na netu.....mám tři adepty......

1) voliéra Kings Cages 106 - /50,8x81,28x157,48/ drát 3mm/rozteč 1,27cm
2) voliéra Omega II - /56x71x146/ drát 4mm/ rozteč neznámá - info se liší,max2cm
3) voliéra Kings Cages 131 - /50,8x63,5x170,18/ drát 3mm/rozteč 1,59cm

Pak jsem ještě našla jakousi voliéru Vilma /85x54x148/ výrobce Guangdong v on-line shopu,ale přijde mi to forový /omlouvám se,jestli jsem vložila někomu reklamu,nevím jak to tady chodí/.

Tak a ted žádám o rady zkušené :)

Papouška zatím vybírám,ale bude se rozhodovat mezi senegalcem,alexandrem čínským a nobiliskou.Já jen,aby bylo jasno pro koho by ty domečky měly být.A jen na okraj,papoušek bude puštěný ráno tak hodinku,pak půjde se mnou do práce kde bude mít otevřenou klec a odpoledne doma bude volně puštěný zhruba od pěti dokud nezalehne :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond
Člen od: Št 15. Jan 2009, 22:18

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa diamond » Št 18. Jún 2009, 15:17

z tych prvych troch maju dobre rozmery vsetky,ta cing ling znacka ti moze vydrzat a nemusi.z vyberu tych papagajov ten prostredny je dobry letec ,tak aby v tom office nenarobil moc skody.senegalec alebo nobiliska u mna ;)
[b]never eat yellow snow[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa sasa » Št 18. Jún 2009, 15:22

klec vybirej tak, jako kdyby mel byt papousek furt zavreny. ver, ze takova doba (byt treba docasne) prijde. a nezvykej ho na prilis dlouhe pobyty mimo klec. ne ze by nemohl byt nekdy pusteny od rana do vecera, ale nedelej z toho denni zalezitost a pravidlo. protoze "papousek bude skoro porad venku" je stejna utopie jako trvale udrzitelny rozvoj.

pokud zvolis nobilisku, rovnou pocitej s historicky kratke dobe s porizenim druhe. jsou to parovi ptaci zavislaci.

mela jsem nobilisky v omega II, budka zavesena zvenku a slo to. ted jsou v omega IV a mnohem lepsi. kdyz maji vychazky, celkem se ani ven nederou.

nejvetsi nedostatek kleci omega jsou mala dvirka (horsi obsluznost klece, cisteni), jinak si na ne nestezuju.

komaxitove klece (ala KC) se dobre cisti, velka dvirka jsou dulezita. krmna dvirka u misek jsou vyhodou, ze muzes vymenit zradlo, aniz papouska vypustis a aniz te kousne - oceni krmici v dobe dovolene apod.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Jún 2009, 16:16

sasa:prosím,jakého věku se dožívá nobiliska?U senegalce a alexandra jsem to dohledala,ale o té nobilisce nemůžu info najít.Taky bych ráda papouška dochovala,aby se chuděra nakonec ve stáří nestal putovním ptákem.Moc se mi líbí žako,ale je mi jasný,že by mě přežil,takže nepřipadá v úvahu,vypadl z toho důvodu v prvním kole :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa sasa » Št 18. Jún 2009, 20:17

podobne jako senegalec
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Mníšek Lucifer

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Jún 2009, 21:15

Vím,že vám budu připadat jako naprostý cvok,ale to jsem celá já.Dva měsíce zodpovědně čtu a sháním veškeré informace o papoušcích,abych koupila toho pravého.Má představa posledních dnů byl střední papoušek buď patagon,senegal,alexandr nebo v posledních dnech nobiliska.Našprtáno,vymyšleno,obývák v přestavbě,dnes objednaná klec na "toho středního papouška".Potud všechno OK ;) Pak náhodně zabrousím na stránky chovatelky,která ručně dokrmuje několik druhů papoušků a bydlí kousek od Plzně.Volám,je velice vstřícná,hned si domlouvám nezávaznou návštěvu a s manželem vyrážíme.TEDY JEDEME SE PODÍVAT NA MIMINKO ALEXANDRA ČÍNSKÉHO.Paní velice příjemná,ukázala nám celý chov,pak nás vzala do obýváku do "jesliček".Nevím kolik tam měla přepravek s mimísky,ale pípalo to tam jako v kurníčku.O všechny je vzorně postaráno,dva synci krmí mláďata a manžel to všechno ušíšává :10: Pak přinesla přepravku,kde se mezi plyšáčky spokojeně tvářila ta čínská mimina.Prý jestli si chci vyzkoušet krmení a abych si to trochu "osahala".Nadšeně jsem krmila mládě,které po mě zvědavě pokukovalo.Nakrmeno a vráceno do přepravky,spokojeně se tulilo k bráškovi.Domlouváme se tedy,že ho bereme /tedy za 3 týdny až bude dokrmené/.Najednou se z jedné přepravky vyhrne po malém žebříčku,buclaté,zelené mimino a velice vrávoravým krokem si to ke mě šine.Nadšeně jsem si ho pochovala a dala na klín.Mimís si mě prohlídnul,udusal mi svetr,spokojeně si lehl a broukal si.Zkusila jsem mu dát taky kašičku,trošku si vzal,ale byl napapaný,tak nic moc.Jemně mi žmoulal zobáčkem palec a tak nádherně vrněl ;) No,jak myslíte,že to dopadlo?No,vám se nikdy nestalo,že jste si šli něco koupit a vrátili se s úplně něčím jiným? :10: Takže máme mníška Lucifera /tedy za 3 týdny až bude k odběru/.

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa diamond » Št 18. Jún 2009, 21:37

ten mnisek bol predsa dobra volba

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Št 18. Jún 2009, 22:11

Nevíte jestli se prodává Deli Nature 59 i v menším balení než 15kg?Nebo neznáte někoho kdo by to prodával rozvažované?.........bo,bych musela asi přikoupit ještě pár papoušků,aby se to snědlo :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Jún 2009, 02:58

Mnisek se mi kdysi taky libil, velky komediant, ale kdyz jsem pak slysela jeho zvukovy projev, tak jsem hned couvla. Doma by mi toto neproslo. Ale pokud ti jekot nevadi, tak ber, treba natrefis na jedince, kterej tak krakat nebude.
Ja chovam pyrury a cervenobrichace. Jak se rika, ze pyrury nejeci, tak v porovnani s cervenobrichyma jsou to ujeceny potvory.
Ale asi uz jste se rozhodli, tak preji krasny chvile s timhle zelenacem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Jún 2009, 09:38

Já jsem právě včera byla zvědavá na ty hlasové projevy,ale nebylo to tak hrozné.Paní měla 4 páry ve voliéře venku,řvali chvilku když nás viděli,pak ticho a zase až když jsme odcházeli.Jinak v pokoji má 5 letého mníška na mazlíka,řval na přivítanou,pak mi sedl na rameno "prověřil mě" a šel si po svých.Zaječel krátce když jsme odcházeli.Paní říkala,že když byl mladší ,tak do roka,že ječel neskutečně při každém pohybu kolem klece,ale pak prý ho to přešlo.Taky si zvykl na chod domácnosti a na běžné provozní zvuky a ted je v pohodě.Je jasný,že je to papoušek a tohle je jeho přirozený projev.Pokud někdo shání papouška,který bude ticho,tak váhám jestli má ten člověk zdravý rozum.Jasně,že ten můj může být klidně uřvanec,záleží na koho narazím.Ale hlavu si z toho nedělám,jedou je to papouch,tak at se jako papouch taky chová :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Jún 2009, 09:40

Máš papouška evropských parametrů. V Bruselu žijí mníšci ( a také alexandři malí, v původních zelených mutacích) na budovách EU, kde hnízdí a rozmnožují se... :10: . Mníšek žije kupodivu i v českém Posázaví ve volné přírodě, již několik let se udává se existence 2-3 kolonií.
Je to tedy hodně "tvrdý" pták. Hlučný je sice také ( a to velmi), ale protože každý papouch je svým způsobem osobnost a ty ho budeš piplat od mala, může se stát, že narazíš na "světlou" výjimku. Ze všech papoušků, které jsi zvažovala, je to ale snad nejvýrazněji "párový" papoušek... , takže i podle popisu průběhu Tvé návštěvy asi brzy dojde na tvrzení Saši ze včerejšího odpoledne... :)
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Aklab dňa 19.06.2009, 09:41 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa diamond » Pi 19. Jún 2009, 11:10

v stuttgarte ziju volne amazonany,v anglicku tiez alexandre,ary a ako jedine ma volne zijucu koloniu zakov.,v haagu zase maju senegalce kto ma zaujem nech sa pozrie na uzasne obrazky volne zijucich papagajov z anglicka z [URL=http://www.flickr.com/photos/parrots/sets/72157604614013595/]CUMBRIE[/URL]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Jún 2009, 15:17

Tak se nám to nějak zvrtlo.Nadhodila jsem před manželem,že by se na chalupě "v tom ošklivém koutě se starou hruškou mohla udělat menší voliérka pro papouška".To jsem neměla dělat,znám ho a přes to mi to uteklo z pusy.Tedy já si jen tak přemýšlela nahlas.Manželovi se zajiskřilo v očích ,aby jste to chápali on je původně strojař,pracuje jako vývojový technik,ale duší je to "šílený kutil".Jeho fantazie začala pracovat naplno a stůl se začal pokrývat hrubými nákresy.Zdrhla jsem,věděla jsem přesně jak to dopadne.Odpoledne přišla dcera s přítelem na oběd.Manžel se hned vytasil s nákresy a plánky na voliéru.Dcera s přítelem ztuhli a nevěřícně hleděli na plánek.Z původně mnou zamýšlené voliéry cca 2x2x2 se zrodilo něco ,no,něco.......zkrátka byli jste někdy v Plzni v ZOO u té velikánské kruhové voliéry?Odhaduju to na deset v průměru a výška cca 5 metrů.Tak něco v tom smyslu + ta hruška zůstává uprostřed....to,upravíme,tadyhle se přiříznou větve.....hele,stejně byla stará a už nerodila......dcera pravila "tati,voni v tom maj,ale kondory a supy........přítel dcery pravil "neni to pro jednoho mníška moc?"....já jsem pravila "jedině přes mou mrtvolu"......a co myslíte?......ted jel shánět pletivo.........že já hloupá si nevzala Pištu Hufnágla :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

peggy2
Člen od: Po 28. Aug 2006, 20:29

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa peggy2 » Pi 19. Jún 2009, 15:22

[quote]že já hloupá si nevzala Pištu Hufnágla [:10:] [/quote]

jezismarja co by za to jiny daly :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Jún 2009, 15:46

Je mně jasné, jak skončíš.

Za rok dva prosím napiš, kolik těch mníšků máte, jo? :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Jún 2009, 18:28

Aby jste si nemysleli,že je jako manžel blázen.....to tolik nééé,tak nějak v mezích normy,ale megaloman to jo,to je......miluje mega stavby - favoriti:Gabčíkovo,Temelín,Ždákovský most apod.......s trochou nadsázky říká. po každým z nás by tu mělo něco mimořádnýho zůstat......abych to shrnula,po mém manželovi tady zbude na chalupě u Hracholusek voliéra 10x5,lidi se na ní budou jezdit z daleka dívat a klepat si na čelo,kterýho chytráka napadlo si postavit ve vesničce s 10 obyvateli voliéru jako observatoř,který se od včerejška pracovně přezdívá Luciferka.......PRO JEDNOHO MNÍŠKA ŠEDÝHO :p

BBcode:
Hide post links
Show post links

diamond

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa diamond » Pi 19. Jún 2009, 18:30

ten mnisek sa narodil pod stastnou hniezdou ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Papoušek patagonský?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 19. Jún 2009, 19:13

peggy svatá pravda. Držím prsty nech to súžitie je také pekné ako vaše zoznámenie, on si ťa proste vybral :-)
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom ivon dňa 19.06.2009, 19:14 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný