hladovka na skrotenie???

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 21:27

caute.. uz par dni citam toto forum §je fakt super...a tak som si kupil KORELKU..mam ju druhy den a chcem sa spytat ci mi pomoze hladovka nato aby sa mi ju podarilo skrotit...a este ako je to stim kupanim...som zaciatocnik tak sa mi zidu setky rady...viem ze tu toho bolo hodne popisane ale predsa...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 21:33

Ahoj ja nie som zástancom takéhoto druhu krotenia, jednak viem, že to nemá žiadne účinky, len raz som to skúsila a nič som tým nedosiahla. Naopak som si všimla, že môj alex začína byť odvážnejší a smelší práve keď uvidí niečo pod zub. Sám od seba priletí, len aby sa mu niečo ušlo. Ale záleží aj od povahy papagája. Tak vela zdaru.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 21:36

hmm...dik ja to tuto noc skusim dal som mu prec tu zmes ale keby bolo ozaj zle tak tam kusok jabka a piskot ktoreho sa nedotkol...zatial nechce nic jest len tu zmes proso slnecnica adt...ale on cez noc aj tak nic nezere nie?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 21:39

Laciko, hladovka za účelem zkrocení je týrání! Zkrocení je otázka důvěry, získané postupně a trpělivě. Korela je papoušek, který na ochočování reaguje velmi dobře, pokud na to majitel jde s citem a netlačí na pilu. Brrr, ze slova "hladovka" na mě jde mráz....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 21:41

asi mu to nasipem nas5...a este jednu vec cem ze velmi vadi ak ma bydla plastove????ale dal som mu tam aj dreveni konarik kotry je tak sikmo a na nom sedi...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 21:46

Plastová bidla jsou naprosto nevhodná. Nejlepší jsou přírodní větve, naše korely jich tam mají několik a velmi rády na nich sedí a šplhají po nich. Jednou začas jim je vyměním za čerstvé.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 21:50

aaha.tak mu ich neskor vimenim...a ako je to s kupanim mam ho postrikat rozprasovacom alebo ako....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » So 17. Jan 2009, 22:00

Existujú vaničky ktoré povesiš na dvierka klietky predtzm ich samozrejme naplniš vlažnou vodou.ked už bude skrotena určite sa bude rada kúpať priamo pod vodovodom napr. ked sa umýva riad.Moje agačiky to zbožňujú.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa sasa » So 17. Jan 2009, 22:01

laciko:
prestan vypisovat a zacni citat. vse, co te o korelach zajima, je na tomto foru napsano. zvlaste napomocna ti k tomu bude funkce "hladat". a korele koukej krmeni vratit!!! jinak napisu tvy mamince, ze ti ma na pristi mesic odhlasit obedy ve skole :kill:
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 09:46

krmivo som mu tam hned vratil lebo by to nemalo vyznam a na obedy v skole nastastie nechdoim....a uz som cital tu toho dost ale dakto zam pisal ze hladovka je dobra a ini zas nie....ale skusim ho skrotit normalne ale ked on nechce ani piskot ani jabko do piskota len tak sakusol a siel prec...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa sasa » Ne 18. Jan 2009, 10:05

mas ho jen kratce, nejdriv si musi zvyknout. cim vic budes spechat, tim spis to pokazis
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 10:32

Ahoj ked chceš skrotit musiš mat trpezlivost nech si zvikne na teba trochu a potom vezmi senegalske proso do ruky a pomalički sa približuj skušaj to niekolko krat cez den aby si zvikol a on sa potom osmeli a bude zobat z ruky a potom časom ty bude sediet na ruke a jest a tak dalej je to dlho trvajuci proces umna sa to osvečilo.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 10:39

Nemožeš ho nutit jest to čo chceš aby jedol . Ty tak isto neješ všetko čo ty daju na niečo nemaš chut tak neješ.Napriklad ja ostruham jablko virežem stred a nastoknem na konarik ked maju chut daju si ak nie tak nie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 11:34

no hej ....ale teraz zacal nejako velmi skriekat a menit hlasi asi che nieco napodobnit ale dost mi to lezie na nervy....ale stim som musle ratat

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 17:57

ako ho to mozem odnaucit ???ked sa to vobec da...keby len tak trochu normlane skriekal toby sa dalo ale ked velmo skrieka tak ho prikrijem dekou asi na 10 min a potom je ticho...alebo ho postriekam vodou

BBcode:
Hide post links
Show post links

tinka :-))
Príspevky: 157
Člen od: St 17. Okt 2007, 21:57

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa tinka :-)) » Ne 18. Jan 2009, 19:11

lacika3000..každý papagáj má svoj prejav..či už škrieka alebo nežne píska..ak si chcel mať papagája, musel si s tým rátať :kill: ..občas by som tých mojich zastrelila, keď škriekajú akoby ich niekto išiel zbiť..ale je to pre nich prirodzené, takže neriešim a ignorujem..striekanie vodou nič nerieši..síce papúch ostane na chvíľu ticho, ale to len preto, že ho tým zaskočíš..násilím sa nič nedosiahne..naopak sú to vychcané tvory, ktoré si veľmi rýchlo zapamätajú všetko zlé, čo im človek spraví..ako ti sasa dobre poradila, začni čítať toto fórum..svoje krpce mám už niečo cez rok a zatiaľ som potrebovala založiť len jednu tému, aj keď som potom dostala mierne usmernenie, kde to už bolo riešené..všetko ostatné si tu v pohode nájdem..stačí len hľadať a veeeeeľa čítať
pohodaaa :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 19:24

hmm...dik...ale ked ten moj stale nechce ani piskot ani jabko...a tak neche zec klietku nic jest....musim daco nast co mu chudti...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 19:45

Mne trvalo tyzdne kym si moja rozela nieco odo mna vzala. Viem, ze rozely su plache, nie ako korely.
Ale preco chces vsetko HNED!?! Pockaj,kym sa s Tebou troska zoznami...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ne 18. Jan 2009, 19:59

nechcem od neho setko hend ale dakedy treba zacat....a dokaze korela rozpravat??

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Po 19. Jan 2009, 06:46

mal si sa prv spitat až potom si kupit korelu korela je vtak ktory stale škreka ked si chcel niečo tikšie mal si si kupit rozelu ta je tichšia a namiesto škrekania pekne piska.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Po 19. Jan 2009, 06:50

Počuvaj ako chceš odnaučit korelu škrekat ked je to jeho prejav ako ked ty rozpravaš aj ty sa to neodnaučiš nie ako povedia ini mal si si to rozmislet pred kupov alebo to teras ignoruj.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Po 19. Jan 2009, 15:44

sak jasne ....dajak sa skamaratime...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Po 19. Jan 2009, 16:55

Ale z rozely neurobis cvicenu opicku, je placha. Takze plysak by bol naj.
Je tichy a mozes s nim robit, co chces.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Po 19. Jan 2009, 18:00

[b]Kathye[/b]
Lacika ma korelu ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

hladovka na skrotenie???

Príspevokod užívateľa lola » Ut 20. Jan 2009, 00:30

Sorry, neposunula som si stranu,reagovala som na toto:
"[i]mal si sa prv spitat až potom si kupit korelu korela je vtak ktory stale škreka ked si chcel niečo tikšie mal si si kupit rozelu ta je tichšia a namiesto škrekania pekne piska.[/i]"

S rozelou by nebol spokojny,pretoze by bola placha. Lacika tuzi po hracke...
Uz tolko tu toho bolo pisane, hlavne od novuch deti, co chceli (kupili si) papagaja a predstavovali si,
ze im bude hned po hlave skakat, rozpravat, robit kotrmelce, zabavat ich. Hlavne budu ticho, aby
majitela nerusili, nic nebudu chciet, takze majitel ich moze odlozit kedy bude chciet...

Je mi z toho smutno :12:

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný