klíčenie

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 9. Jan 2009, 15:06

Ked sa klicia semena ma sa nadoba prikryt?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 9. Jan 2009, 15:11

mali by byt v teple a ak tomu chces napomoct tak ich zakry priesvitnou foliou...a polievat

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 9. Jan 2009, 15:11

jo, aspon v knihe co mam ja tak pisu :) nech as vyjadria profesionali

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
peggy2
Člen od: Po 28. Aug 2006, 20:29

klíčenie

Príspevokod užívateľa peggy2 » Pi 9. Jan 2009, 15:33

no me to kdysi radila tusimze nika, a zatim mi to funguje dobre - odpoledne nebo vecer namocim do misky s vodou a necham byt, rano sleju, proplachnu, cast dam ptakum a zbytek necham na sitku, nekolikrat za den proplachnu (idealni tedy o vikendu, ale i v pracovni dny mi to vydrzi), dalsi den zase proplachnu, cast dam ptakum, cast necham dal klicit a takhle to zkrmim asi na trikrat, nejdriv maji namocene, pak malicke klicky a pak ty vetsi

jinak daji se koupit klicici misky, mozna by to taky nebylo spatne, jenze pro moje minimalisticke potreby to asi nema smysl

a jeste [URL=http://www.prodamy.cz/klicky.html]clanek[/URL]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 9. Jan 2009, 15:55

Ahoj, aj sa idem pustiť do nakličovania semienok aby mal Riško pestrú stravu ešte som to nerobila ale veľmi dobre mi to objasnil tento článoček jeden ti už dala peggy tak dúfam, že ti pomôže aj môj: http://papousci.chovzvirat.com/clanky/naklicovani-zrnin.html

Je to po česky...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 9. Jan 2009, 16:13

Ja ponorim semienka na 24 hod. do vody, su prikryte pokrievkou a medzi nimi je vareska aby prudil vzduch, potom scedim , oplachnem , necham 24 hod este prikryte doklicit.
btw: ked im to robim , vzdy im polovicu zjem ( su naozaj dobre, hlavne proso ) :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
peggy2
Člen od: Po 28. Aug 2006, 20:29

klíčenie

Príspevokod užívateľa peggy2 » Pi 9. Jan 2009, 16:50

[quote]ked im to robim , vzdy im polovicu zjem[/quote]
ja rada mungo, na chleba s maslem to je spickove :D
to davam klicit vetsinou samostatne a ve vetsim mnozstvi, da se ted uz koupit i primo naklicene v potravinach, ale to neni tak dobre
jinak klicim smesky a pro dva agace toho staci opravdu troska

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » So 10. Jan 2009, 09:51

dakujem za rady vsetkym :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Sep 2011, 19:13

Dávate papagájom zjesť len klíčky alebo aj semienko, z ktorého klíček vyrastá?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Sep 2011, 10:14

Celé. Sní jen to co mu chutná.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 12. Okt 2012, 08:54

Nechcem zakladať zbytočne novú tému, tak moju skúsenosť pridám k tejto už staršej. Mne sa skvele osvedčila nakličovacia miska uvedená v linku. Klíčenie v nej je so skoro 100% úspešnosťou, stačí prepláchnuť 2-3 krát denne a za dva dni mám vyše 5 mm klíčky. Tá hlina udržuje dobrú vlhkosť, nič neplesnie. Pred tým na site sa to nedá porovnať, táto miska nemá chybu. Naši sa mi idú zabiť za klíčkami munga, ale spracú aj iné klíčky. Hlavne na zimu to vidím ako super možnosť dopĺňať absenciu ovocia zo záhradky. Ako dávam klíčky, konžákovi perie až žiari tyrkysovo, leskne sa na slnku ako drahokam:-) A nevraviac že si zobnem aj ja a zlepšili sa mi výsledky na železo:-)) Určite doporučujem klíčky.

[code]http://www.bio-obchod.sk/produkt-3994/miska-na-klicenie-s-farebnymi-bodkami.htm[/code]

odkazy do code tagov *294*
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Coala dňa 13.10.2012, 00:32 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

maňo
Člen od: So 26. Nov 2011, 23:36

klíčenie

Príspevokod užívateľa maňo » Pi 12. Okt 2012, 10:53

moj Corky ma najradsej mungo a cicer... mungo bolo normalne v naklicovacej zmesi ale cicer + ine som kupil minule v Tescu za par centov, maju tam toho dost, psenica, mungo, sosovica, cicer, hrach ...
cicer a mungo je No.1.... :-)
len konžak je on, meho srdce šampion...

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik
Člen od: St 4. Jan 2012, 19:38

klíčenie

Príspevokod užívateľa erik » Pi 12. Okt 2012, 17:26

Evica ake su prosim ta rozmery misky a kolko zrnin sa da na jeden raz naklicit?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » So 13. Okt 2012, 16:01

Cícer som ešte neskúšala, musím nabudúce kúpiť, teraz majú mungo a ešte im vydrží na dva dni:-)
Erik - misky majú priemer 15 cm a výšku 4 cm, bez problémov som naraz naklíčila celý sáčok munga 250g. Kľudne možno nasypať v hrubšej vrstve. Inak klasicky sú v miske 2 poschodia, ale nie je problém prikúpiť aj viac misiek (stoja cca 1,50 €) a spraviť poschodia trebárs aj 4. Záleží, aké množstvo potrebuješ klíčiť.

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik
Člen od: St 4. Jan 2012, 19:38

klíčenie

Príspevokod užívateľa erik » So 13. Okt 2012, 19:55

Super. Dakujem evica.Hned musim zadovazit.
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom erik dňa 13.10.2012, 20:00 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » So 20. Okt 2012, 11:25

Tak dnes mi vyklíčil pestrec mariánsky, trvalo to 4 dni ale za túto noc vyhúkli krásne klíčky. Už som si myslela, že to vyhodím. Obom moc chutí, sprášili ráno všetko čo dostali:-) Nabudúce máme konope a cícer na skúšku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » So 20. Okt 2012, 21:51

ja mam tiez taku naklicovaciu misku a je vyborna... som s nou velmi spokojna . Jedine ze ten moj žako velmi po naklicenom nejde... mungo som mu uz skusala vela krat dat, no ak zoberie do zobaka dva kusky, tak to je vela....a to nehovorim, ze ked mu dam nieco ine ako mungo, tak na to ani nepozrie... Takze nakoniec musim vsetko naklicene zjest sama :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

klíčenie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 28. Okt 2012, 08:55

Vezu tak aspoň máš zdravú stravu:-))) Nám vyklíčil cícer a obaja spapali všetko, čo dostali. Hlavne amazoňan Kubko miluje hocijaké klíčky, konžák Harry skôr preferuje mungo, cícer a pestrec. Pšenicu a ovos moc nemusí.

BBcode:
Hide post links
Show post links

miro7704
Člen od: St 29. Apr 2015, 09:14

klíčenie

Príspevokod užívateľa miro7704 » St 23. Sep 2015, 10:23

Chcem sa opýtať či je vhodne vtákov kŕmiť klíčkami celoročne takmer každý deň alebo len v istom období napríklad pri hniezdení alebo pred nim či?

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 1 neregistrovaný