JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

lota
Príspevky: 351
Člen od: So 24. Mar 2007, 08:54

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa lota » Ut 14. Feb 2012, 21:14

neboj nevyjde z kondicky, pockajte na preperovanie a netrapte ju pokusmi o lietanie. Mala som taky pripad, ze dlhsiu dobu (asi 2 mesiace) nemohla andulka lietat a tyzden po vypusteni do voliery nebol ziadny rozdiel medzi nou a ostatnymi. Podla tej fotky je jasne, ze nema zaseknute haciky na pierkach.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Feb 2012, 22:35

mas to v pohode :-) , akurat sa mi nepacia nozdry. Bud to ma ublizene alebo je to hyperkeratoza. Pokial by jej to vadilo,ze by dobre nemohla lietat, alebo malo, tak sa to da odstranit u veterinara, ale inak by som to neriesil pokial je to s nou ok.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
peggy2
Príspevky: 1333
Člen od: Po 28. Aug 2006, 20:29
Bydlisko: Praha

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa peggy2 » St 15. Feb 2012, 09:35

moje zver nebyla pustena z klece vic jak rok a ted zas v pohode litaj :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Feb 2012, 22:02

Vezmi obyčejné mýdlo a vlažnou vodu, netřeba se obávat. Na hlavu se vykašli, tu na lítání nepotřebuje, zbytek peří v pohodě jemně umyješ, hlavně ji nechat v teple a bez průvanu uschnout.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 24. Feb 2012, 15:26

jo, někdy se stanou věci... ta omáčka byla rajská, svíčková, nebo křenová? :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa kúsač » So 25. Feb 2012, 21:23

Neviem aká bola, ale bola veľmi mastná. Neskôr aj s príchuťou papúcha. :-O

Vyzerá, že už lieta lepšie. Preperí sa a bude dobre. Díkes všetkým za rady.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 2. Mar 2012, 08:03

ptáček s omáčkou ;-)
Vybavili se mně ptáci obalení ropou - ´úplně jsem z toho byla špatná!
Myslím,že v tomto případě samočištění moc nefunguje, je to zásah "civilizace", a pomoc člověka je nutná.Asi bych ještě zavolala nějakému vetošovi ptákologovi

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

JAR-saponát, nebezpečný pre papúchy?

Príspevokod užívateľa janax » Ut 27. Aug 2013, 01:05

zase oprasujem temu.:)

[quote]dajar napísal(a):[hr][i]
Vybavili se mně ptáci obalení ropou - ´úplně jsem z toho byla špatná!
Myslím,že v tomto případě samočištění moc nefunguje, je to zásah "civilizace", a pomoc člověka je nutná.[/i][/quote]

Aj mna to vzalo, bolo to hrozne!

Pre zaujimavost a keby sa niektoremu papuskovi zase podarilo pristat v mastnom kupeli... ale radsej nie, :24: odporucam vynikajuci prirodny a tiez pre vtakov neskodny cistiaci prostriedok od firmy Amway, (ktora je aj na sk zastupena) vyrobeny z kokosoveho orecha. Je to LOC- Mehrzweckreiniger, na SK asi viacucelovy alebo neutralny cist.prostriedok, ktory je vyrobeny z kokosoveho orecha.
Pri tych olejovych katastrofach v mori, ked bolo nutne kompletne okupat tych ubohych vtakov z toho svinstva, sa osvedcilo prave toto LOC, ktore tam poslala tato firma.
Nie su v tom totiz ziadne prisady, vona neutralna, cisti perfektne vsetko, co je omyvatelne a ma protibakterialny ucinok. Budete sa smiat ale je tak neskodny, ze sa v nom mozete sami okupat! Ja som to uz aj vyskusala a v pohode, ziadne negativne ucinky! :D myslela som, ak by som ho raz musela pouzit na mojich papuchoch, ci psoch, radsej sa obetujem ja! *282* LOC pouzivam uz cca. 9 rokov. Cistim s nim klietky, strom, hracky, okupem v nom psov, ked sa mi vyvalaju v....., psickari to poznaju, ze? Da sa v nom aj perfektne prat (ale to by bol zbytocne drahy spas) a este s nim mozete poliat kvety, ktorym to tiez neuskodi. Je to taky maly zazrak, bez ktoreho si uz neviem upratovanie ani predstavit.

A este dodam, ze na cistenie klietok, hraciek, konarov a pod. je urcite lepsi ocot, prip. len horuca voda, nez saponat. Saponaty obsahuju olovo, ktore sa nezmyje len tak ani po dobrom oplachnuti. Teda pre vtakov tabu!



[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Janax dňa 27.08.2013, 01:28 -[/i][/color][/size]
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 5 neregistrovaných