Kupanie papagajov

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » St 18. Jún 2003, 14:36

no Gery ak mas vonkajsiu volieru, tak Jirkov napad nie je zly, to ma dobre, ze nemusi roztahovat hadice a tak.
Co sa tyka totalneho sprchovania, citala som, ze to nie je dobre pre perie, ked je uplne premoceny. My sme ho skusali quasi namacat rukami ked sa jeden z nas kupal, ale toho sa bal. Aj flase sa boji, ale postupne si zvyka. Co sa tych vaniciek na kupanie tyka, s tym mam ja osobne zlu skusenost. Nasa korela sa vobec nechcela kupat, bala sa toho, andulky to tiez ignoruju a Cesar ignoruje akukolvek vodu-ci vodovod, ci sprchu, ci vanu alebo ked sa umyva riad.....ked ti zacnu lietat, budes ich musiet nahanat:-) Aj mne Cesar leti prec, nechce sa sprchovat, ale ja idem za nim a tak do kolecka az pokial to nevzda a to potom uz len drzi.
Citala som vo fore, ze ked sa papuchy nesprchuju, dostavaju skarede perie a opacne: ak mali skarede perie, dosiahli dennou castejsou sprchou krasne leskle. Takze asi to ma celkom pozitivny ucinok.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Kupanie

Príspevokod užívateľa jitka » St 18. Jún 2003, 14:44

@Eviku
No ten musel vypadat.A co dcera, ta byla bez snídaně?
Čauky Jitka

@ Miri
[quote]Co sa tyka totalneho sprchovania, citala som, ze to nie je dobre pre perie, ked je uplne premoceny.[/quote]

Nevím jestli je to dobré nebo ne,ale Robík si to reguluje sám.Někdy se v misce s vodou zráchá tak,že nemůže ani vyletět na větev.Promáčí se až na kůži.Jindy se jen tak decentně pokropí,aby se neřeklo - když už mu tam panička tu vodu teda připravila.Ovšem je to rozela a ty mají vodu rády.

Mějte se prima a pozdravujte miláčky. Čauky Jitka;-)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » St 18. Jún 2003, 15:27

@Jitka

mozno je to od papucha k papuchovi rozdielne. Ja som to citala, tykalo sa to zakov. Ale koniec koncov nase vrabceky asi najlepsie vedia, kolko tej vody potrebuju a kedy maju dost:-)

Ja osobne by som sa tiez velmi potesila, keby sa nas Cesar dobre vycvachtal vo vani alebo nejakej miske a nebol taky pokakany z kazdej kvapky:-)
papa

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » St 18. Jún 2003, 16:22

Jitka, dcéra mala z toho náramnú radosť a všetko poupratovala a tak nám oznámila ako sa Filip vykúpal v jej raňajkách. Neviem si predstaviť ako to vizeralo na stole.

Čo sa týka sprchovania, aj keď Filipa osprchujem nemôžem povedať že by bol úplne mokrý. Vidieť že má mokré aj to sivé perie pod farebnými, ale nie je to úplne až do nitky. Ale efekt to má veľmi dobrý. Keď vyschne má také krásne perie, tie farebné má až perleťové. Vizerá fakt super.

Zdravím všetkých Evilu;-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » St 18. Jún 2003, 23:50

Nuz ja som z tym kupanim ako tak spokojny, ona ta hadica z rozprasovacom nie je az taky problem, moje klietky/voliery su z dielcov ktore sa daju lahko skladat a tym voliera premiestnovat na lubovolne miesto v zahrade...a armatury, rury a pod by mi bolo len na ostaru, takze ta hadica je celkom okej. Zakinov nepremacam, kupem ich tak akurat, ale mi je jasne ze ta sprcha funguje docasne a ja musim prist na nieco lepsie.
Vanicku som nekupil, mozno by som to mal skusit, ale ti moji humusaci by sa na nu aj tak vykaslali, keby to len na nich zalezalo tak by asi skapali od spiny :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Kupanie

Príspevokod užívateľa jitka » Št 19. Jún 2003, 13:00

@ vsichni
Já dávám Robíkovi na klec koupelničku,ale to už musí být,že se v ní vykoupe.Spíš si do ní chodí namáčet žrádlo.Ven mu ale dávám na zem obdélníkovou misku (30x20 cm).V té se koupe skoro každý den.Zrovna včera jsem mu do misky zapomněla nalít vodu a to byste koukali,jak se vztekal.Stoupnul si do misky a mával křídlama jako když se koupe a strašně u toho nadával.Asi říkal,že je panička starej sklerotik.Tak jsem vstala,došla pro vodu a on ani neuletěl a čekal v misce až mu tam tu vodu naleju.Manžel se smál a říkal,že je škoda,že nemá po ruce foťák.Že by to byla super fotka - prý papouch a jeho služka by se to mohlo jmenovat:-O.
Dost jsm si to u manžela rozlila ;-( :-) .
Mějte se prima,čauky Jitka;-)
P.S.Když se koupe,tak je nalito tak asi na metr od něj.Potřebovala bych ho ochočit,pak by si mohl dojít do koupelny :-O .
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.

W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 19:16

Zdravíčko :17:
zajímalo by mě, jestli koupete popuchy i v zimě? Přes léto to bylo celkem v pohodě, ale teďka když ho stříkám tak pak se klepe jako ratlík, asi je mu zima. Mát tady 23° tak by neměla. V létě roztahoval křídla a liboval si a teď se mi zdá, že se mu to tolik nelíbí.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 19:54

Cau, to zalezi od druhu papagaja a ci je celorocne vonku, alebo nie. Moje rozely sa zvykli kupat aj v zime, ked potom vyleteli von tak voda na ich peri zamrzala v podobe perliciek a ziadna mi na to nezdochla, alebo neochorela.
Lenze ty mas amazonana, ze? Tych co mam doma, tak ich kupam o nieco castejsie ako v lete, pretoze u mna je dost suchy vzduch ked zakurim, tak si vypomaham zo zvlhcovacom a castym kupanim/sprchou.

Otazka je, ako dokladne ho kupes, kupes ho uplne do mokra? Ze je az je premoceny na kost? To tiez moze sposobit ze tvoj papuch to nema rad, ked je chladno. Myslim, ze staci teraz v zime postriekat ho iba tak aby bol vlhky iba na povrchu, nie az tak dokladne ako cez leto. Tiez sa presvedc ci nanho netaha.
Inak to moze byt aj momentalnou naladou papagaja. Moji zakinovia neznasaju kupania a aj napriek tomu ich kupem, castejsie, ale nie az tak dokladne ako cez leto.
Maj sa pekne!

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 20:01

úplně na kost ho nestříkám, jen tak, ať má mokrá ta vrchní péra. Táhnou by němělo, mám zavřené okno i dveře :D Jak často by se měl koupat? jednou dvakrát týdně?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 20:11

Zakov a kakadu ja kupam aspon tri-razy tyzdenne, snazim sa ich kupat kazdy druhy den.(Ale nemacam ich az na kost, iba tak navrch) Zvysok vtakov sa kupe podla svojej chuti. Amazonan by sa mal tiez pomerne casto kupat. Vsak pochadzaju z domoviny kde je vysoka vlhkost vzduchu. Dva razy tyzdne by malo byt minimum podla mna....aspon pri zdravom vtakovy ak nie viac.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Po 10. Nov 2003, 13:02

Kúpanie
Všetci svorne tvrdili, že žakovia majú radi kúpanie. Kato sa do začiatku skor bál, tak som sa ho snažil nesprchovať, ale len postriekať malým rozprašovačom. Myslel som, že keď to budem robiť každý deň, tak si zvykne. Chyba lávky. Nezvykol. Skor naopak. Ked len vidí modrý rozprašovač v mojich rukách, začne kričať koby ho na nože brali.... nesprchujem ho v klietke, aby nemal pocit, že je to za trest, takže sa naháňame po celom byte. Ale asi pred dvoma mesiacmi som prišiel na jeden fígeľ. Vezmem rozprašovač, on hneď niekam odletí a ja pomaly kropím kvety v črepníkoch a idem k nemu. Asi si všimne, že kvety sú orosené a nekričia, tak to potom drží a nechá sa pokropiť. nechápem, ale funguje to super.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Po 10. Nov 2003, 14:53

Hmm
Aspon co ja poznam majitelov zakov, tak ti mi tvrdia uplny opak, ja si prave myslim, ze zakovia su prave znami tim, ze neradi sa kupu. Cest vinimkam, ale to su len vynimky, co potvrdzuju pravidlo.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Kupanie

Príspevokod užívateľa coala » Po 10. Nov 2003, 15:03

presne Gery ako píšeš tak je známo

moji žakovia sa obidvaja neradi kúpu ako som to už niekoľkokrát spomínala a čo sa týka rozprašovača na kvetiny tak z toho majú panickú hrôzu :10:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Pre Coalu a Gery1

Príspevokod užívateľa lola » Po 10. Nov 2003, 21:46

Tak prečo všetci tvrdia, že sa to žakom páči??? Dokonca aj v odbornej literatúre. Keď sa mi konečne podarí, pokúsim sa zostrihať video, ako sa Kato kúpe v lavóri sám. Ale to musí mať fakt náladu...
Gery ty si napísal: \"Zakov a kakadu ja kupam aspon tri-razy tyzdenne, snazim sa ich kupat kazdy druhy den.\" a ako ich kúpeš?
Tak čo je správne???
Ďakujem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

@ Kato

Príspevokod užívateľa coala » Po 10. Nov 2003, 22:11

to čo sa píše ešte nemusí byť pravda

moja skúsenosť je, že žakovia sa kúpať nechcú
rozprašovač neznášajú
raz za týždeň idú na silu pod vlažnú sprchu do vane
zatiaľ ma za to ešte neneznenávideli :D

ale na druhej strane som ich napr. v lete pristihla vo vonkajšej voliére \"kúpať sa\" po daždi obtieraním sa o mokré pletivo voliéry ;)

z čoho mi vyplýva, že aspoň moji žakovia majú síce radi vodu ale nie priamym dopadom na telo ale vlastne akýmsi ošúchavaním sa o kvapky vody na nejakom predmete

ale každopádne kúpať sa musia aj keď nasilu :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Po 10. Nov 2003, 22:38

To asi bude souviset s tim, ze africti papousi ve sve domovine nejsou na dest moc zvykli.. Nasi senegalci i meyerak taky sprchovani moc nemusi, radeji se vymachaji v misce na vodu, ale to je vic vody kolem nez na nich a neni to moc casto, tak jednou za mesic. Zato papousi z jizni Ameriky, hlavne aratingy a pyrury nevynechaji jedinou prilezitost jak se zmachat uplne zkrz naskrz. Vymenena miska s vodou = mokro vsude kolem a papousi skoro neschopni letu..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 00:18

kúpanie je aj zvyk od majiteľa , ktorý papagája vychoval. Ak pôvodný majiteľ papagájov sprchoval a rodičia si na to zvykli, je predpoklad, že aj ich potomkovia budú mať sprchovanie radi.
Videl som neraz žakov, ktorý sa zmáčali do kostí, takže ani nevedeli lietať.
m.

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Kupanie

Príspevokod užívateľa robo » Ut 11. Nov 2003, 00:36

Žakovia sa v prírode \"kúpu\" práve iba otieraním o mokré listy stromov. Priamy dážď neobľubujú (ako napr. ARY).
Možno by stálo za pokus, nechať vo voliére čerstvé konáre s listím a tieto postriekať vodou.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 07:42

Nu ja kupem zakov teraz pod vlaznou sprchou, su celkom kludni, uz si na to zrejme zvykli, cize drzia ako hluchi dvere. Kakadu ons miluje kupanie nadovsetko. Ked mal zakov po dazdi tak sa tiez obtierali o listy a mokre konare na strome, takze to bolo podobne ako u Coaly, je iste, ze aspon ja nemozem poskytnut, cerstve mokre konare a vetvicky kazdy den z pochopitelnych dovodov. Inak to miluju vsetky moji vtaci mokre vetvicky a konare, ale marek ma odradzal od toho, ze je to zdravotne nebezbecne. Takze vyberte si...
;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 17:28

Ďakujem. Takže pokiaľ by som sa mal rozhodnúť budem asi pokračovať v dennom kropení s oblbovaním cez kvety. Tiež ho občas postriekam vo vani, ale to sa mu nepáči ešte viac. A aj keď je so mnou skoro každý deň v kúpeľni (chodí sa sprchovať večer so mnou), tak myslím, že nechce pochopiť, že to je normálne:10:
Tak mu teraz prečítam, čo ste napísali a snáď bude rozumný....

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Kupanie

Príspevokod užívateľa petra » Po 17. Nov 2003, 18:28

Ono to, že se papouchům nelíbí koupání ve vaně nemusí být sprchou, ale koupelnou. Když jsme vyměnili byt a máme prostornější koupelnu s bílou vanou, tak Pepa sprchování mnohem líp snáší a párkrát se mu to fakt i líbilo. Nevim co by dělal kdybych měla koupelnu 5x5m :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Nov 2003, 09:50

[quote][b]Petra napísal/a: [/b][hr]Ono to, že se papouchům nelíbí koupání ve vaně nemusí být sprchou, ale koupelnou. :D[/quote]
No, tak to fakt nevím, ale myslím, že Kato by se \"ostýchal\" i na plovárně. Za tyto tři volné dny jsem mu podsouval misku s vodou na koupání, házel do ní hračky, lákal jsem jej tam a - NIC. Tak jsem je osprchoval ve vaně a ještě teď je naštvaný. Tak si jej snad koupím nějakým pamlskem:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Nov 2003, 17:52

yjaá svého žaka taky koupu pomocí rozprašovače a snad se mu to líbí no, někdy dělá takový blbosti že člověk neví esli je rad nebo ne..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Nov 2003, 21:09

Môj Póli alexander malý sa kúpe v miske pod kvetináč,skáče skoro hlavičky do vody.Krídlá rozťahuje do široka,celý sa váľa vo vode zboka na bok.keď sadne na klietku kvapká z neho voda,lieta po byte a práši vodu všade,a potom hop znovu do vody.Kúpe sa asi dvakrát do týždňa.Skúšal som ho sprchovať rozprašovačom cez klietku,netváril sa že by sa mu to páčilo.utiekol na druhú stranu klietky.Stalo sa však aj to ,že som mu dal misku s vodou a nechcel sa kúpať!Asi nemal náladu.Neviem ako žakovia,ale alexander sa asi rád kúpe.Ahoj Zahradník.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kupanie

Príspevokod užívateľa lola » Pi 21. Nov 2003, 08:39

Koupúání v misce nebo šemkoli jiném s naším alexandrem vůbec neznáme. Uznává jedině rozprašovač - a to až do naprostého vyčerpání sprchujícího. Někdy se musíme i vystřídat, aby nám neupadly prsty z toho mačkání. Asi si pořídíme nějaký ten automatický rozprašovač...
Někdy se mu ze začátku nechce, než mu dojde, co se děje. Má svůj růžový hadřík, na kterém se sprchuje, takže když ho věším na šňůru, ví co přijde a většinou se hned věší hlavou dolů a roztahuje křídla(viz fotogalerie).
Když máme puštěnou vodu tak se čšasto přijde napít z kohoutku, umyje si zobák nebo si osprchuje hlavu - ale že by tam vlezl celý to ne. Je trochu strašpytel.
ZAhradník má pravdu alexandr je zřejmě druh kačeny...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný