Ako je to z rezimom papagaja v domacnosti?

lola

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa lola » Št 6. Nov 2003, 21:38

Chcem sa opýtať na to ako sa správať večer k svojmu miláčikovi,keď pozeráme televízor
v obyvačke prepojenej klenbou s druhou miestnosťou a tam má klietku Póli.Večer si vylezie do hrubého kruhu z lana pre veľké papagáje,ktorý je pod kopulou klietky a je napuchnutý-mi tomu tak hovoríme.Chodíme okolo neho do kuchyne,pozrieme sa naňho,ohlásíme ho.Zabáváme sa na tom ako hýbe nožičkami na lane a mrmle si.Vždy sa natočí s kruhom smerom do obyvačky,aby nás videl.Dúfam,že ho nemusím zakrývať.Režim si upravil už dávno podľa nás,ráno nás nevyrušuje.Cez deň som si všimol
si zvykne pospať ako môj ocino.Ahojte.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa coala » Št 6. Nov 2003, 22:02

:D odkáž ocinovi aby nedával papagájovi zlý príklad :185:

ale ináč máš pravdu oni sa papagáje väčšinou prispôsobia režimu tej ktorej domácnosti, v ktorej žijú, takže žiaden obavy nič sa mu nestane ;)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 7. Nov 2003, 07:07

Z tym by som sa netrapil, moji si kludne pospia aj ked sedim pri pocitaci do rana bieleho a chechtam sa sam pre seba, ked mi zacina sibat z roboty. Oni si uz na to zvykli, ako napisala Coala, oni si zvyknu na ten konkretny rezim v konkretnej domacnosti.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 7. Nov 2003, 10:22

Nas zlatusik spi a pri tom si jemne popiskuje, akoby \"mrmle\" ked sa rozpravame alebo bezi telka. Bavime tym navstevy. Povieme aby boli ticho vypneme televizor a on stichne. V momente jak zapneme zacne zase. Pritom ma zavrete okale a spinka. Inac neviem ci to je OK, ale spava s hlavou nie pod kridlom, ale zvesenou dolu. Vyzera ako opitucky a uz sa aj 2x skydol z bydla. :23:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 7. Nov 2003, 12:04

Nas Zako-Kuko sa rezimom uplne prisposobil rezimu nasej rodiny. Rano vstava s nami, pekne pozdravi dobre rano, rozkaze si vodicku, pre nas kavu, dcere hovori papaj a ked je pre nas cas odist z domu a este sa nezberame, tak nas uz vyhana s \"pa-paaa\" :17:. cez den je sam , tak odpociva a navecer ked prideme, tak sa zvita a recni o dusu. Je v miestnosti kde mame telku, vecer, ked nas uz ma dost naprv posiela dceru spat (lenka, dobru noc) a o nieco neskor aj nas - opakuje dobru noc, az kym z izby nevypadneme:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa petra » Pi 7. Nov 2003, 17:56

Pepa, když chce spát, tak se tak dlouho tváří, až raději jdu. Nejvíc ho při spaní ruší blikání televize, to už raději snese normální světlo, ale jinak je celkem přízpůsobený našemu režimu dne, naopak ho rozhodí víkendy, kdy se nejde do práce :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa jitka » Pi 7. Nov 2003, 21:02

Robina se přizpůsobila našemu režimu.Když chce spát,tak si klidně strčí hlavičku pod křídlo a spí.Zlé jazyky (manžel a dcera) tvrdí,že u televize spíme obě:kill:.
Ve všední den ráno vstáváme za tmy a tak jí vlastně budíme.Vyčistím jí klec,dám jí nažrat.Robina se trošku nažere,a pak my jdeme do práce a ona dá opět hlavičku pod křídlo a spí.Jak já jí to závidím.Když se rozední,tak se pokusí probudit dceru a dostat se z klece.To jí ovšem u dcery nehrozí a tak střídavě pokřikuje a žere a spí:10:.Když přijdu z práce,tak jí pustím a ona si lítá,hraje a pospává.Večer pak vleze do klece a klidně spí,ale to už jsem zase na začátku svého příspěvku.
Teď zrovna sedí v kleci a vydává zvuky,které se při troše fantazie mohou podobat slovům: takjo takjotakjo tititi takjo takjo.Mele to strašnou rychlostí pořád dokola.
Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 7. Nov 2003, 21:10

Našim papouškům zdá se provoz večer kolem klecí nijak zvlášť nevadí. Televize si nevšímají a podřimují. Jedině Tonča někdy vyjádří svou nelibost nad rozsvíceným lustrem svým obvyklým havraním řevem, ale na to stačí ztlumit světlo pod určitou úroveň, Tonča zmlkne, vrazí hlavu do peří a spí dál.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Vyrušujeme papagája?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 7. Nov 2003, 22:11

:67:Já myslím že se tím nemusíš trápit,papoušek se přispůsobý.:67:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní