Kde zohnat sepiovu kost?

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Pi 24. Okt 2003, 08:48

Ahoj. Viete mi niekto poradit, ci je mozne dat papuchovy sepiovu kost rovno z mora, ci ju staci vyvarit (pripadne ina uprava?)a je to O.K. Nemoze z toho dostat nejaku infekciu alebo parazity, alebo volaco???:15:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Pi 24. Okt 2003, 11:28

Ahoj, sepiová kost přímo z moře by měla být údajně dlouho vyvařována, ale já bych to stejně při jejich ceně neriskoval. Možná ušetříš, ale pak bys toho mohla litovat. Já bych to nedělal, ale je to jen tvoje věc. Měj se fajn:grr:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Pi 24. Okt 2003, 11:53

Dik , ale nemysli si prosim, ze ide v tomto pripade o peniaze. Iba sme sa v Taliansku len tak prechadzali po plazi a nasli sme zopar kosti, sme sa tesili, ze nieco papuchovi donesieme. A mam taky lepsi pocit, ze to je naozaj cisto prirodne, kdezto v tom obchode co ja viem, zdaju sa mi take umele, ale to je asi tou upravou a cistenim (samozrejme nemyslim tie \"akoze\" sepiove kosti). Ale asi mas pravdu. Radsej to vyhodim.
Ahoj :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Pi 24. Okt 2003, 12:51

... Netreba riskovat ...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Pi 24. Okt 2003, 13:14

ja jsem kdysi dal andulakovi kost primo \"od more\", prave proto ze mi prislo ze by byla lepsi nez \"umela\". no, zadnou zmenu v chovani ani zdravotnim stavu jsem nepozoroval, ale kdyz si ted vezmu jake svinstvo v ni mohlo byt, tak bych ji radsi nedoporucoval.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Pi 24. Okt 2003, 13:24

No to je právě ono, že ji najdeš na pobřeží a všichni víme, jak to na těchto místech moře vypadá. Ikdyž je fakt, že na úplném jihu Itálie najdeš v moři i dost vzácné a na kvalitu vody choulostivé korály, ale i tam už zasahuje to svinstvo, co plave v moři.
@Ada, to já jsem nemyslel, že bys chtěla za každou cenu ušetřit. Kdybys byla takovej škrt, tak ti ani neodepíšu.:grr:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa petra » Ne 26. Okt 2003, 19:56

já bych nešílela. nech ji alespoň 10 min vyvařit, zbavíš se tím soli a kdečeho a pokud jsi ji nenašel vedle obrpřistavu nebo rejdy - jak stojí námořní lodě, tak je to myslím ok. U nás Pepa spíš nevěděl co s tím, ale 2. už sešrotoval na mraky :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Po 27. Okt 2003, 08:30

Ani jsem si nevšiml, žeby tady někdo šílel:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa petra » Po 27. Okt 2003, 11:33

@Pavel no joooooo :D

ale je fakt, že jsem je měla z odlehlých zátok mimo lodní trasy. Když si vezmu jak tyto mořské potvory krásně vstřebávají všechen sajrajt co hážeme do moře asi bych nepoužila sépiovku z pláže v průmyslových oblastech.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Po 27. Okt 2003, 12:11

No to mi bylo hned jasný, Robinsone, žes je nesbírala v Bibione vedle hotelu.
Tak se měj:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Sepiova kost

Príspevokod užívateľa lola » Po 27. Okt 2003, 14:33

O.K. uz som pevne rozhodnuta...nebude zo mna priatel morskej vyzivy:p

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných