Máme v SR niečo ako CZ Farma ARA

lola

Máme v SR niečo ako CZ Farma ARA ?

Príspevokod užívateľa lola » Pi 17. Okt 2003, 10:00

Dnes som prebrazdil český net a stránku farmy ARA a bol som priamo nadšený ako seriózne vedia pristupovať k chovu a samotnému predaju papagájov. človek naozaj dostane všetky náležitosti ktoré s kúpou papagája súvisia. Našiel som síce v nejakých diskusiách že sú prehnane drahý ale myslím ,že to je relatívny pojem.

Máme aj my v SR niečo podobné alebo aspoň nejakého takéhoto seriózneho velkochovatela ? Nechcem aby sa to zvrhlo na reklamné šoty jednotlivých chovateľov ale myslím, že referencie by sa mali odovzdávať

Ak niečo také v SR nie je - skúsil a aj doviezol už niekto niečo z čiech. Je to strašný alebo uplne strašný byrokratický postup ?

Majte sa

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 17. Okt 2003, 11:30

ahoj Ice.Nepoznam velkochovatelov,ale myslim si,ze na slovensku je dost serioznych chovatelov,ktory ti poskytnu informacie o chove a vsetky info.,ktore budes potrebovat.Treba ist na vystavu a trochu sa zoznamit s chovatelmi,alebo zavolat do zvazu chovatelov a trochu sa popytat.Maloktory chovatel ti odmietne navstevu u neho doma...ten ktory ju odmietne nieje zrejme seriozny.Mimochodom tuto nedelu sa uskutocni velka vystava spojena s predajom v sportovej hale v Ziline.Ak to nemas daleko,doiporucujem ti ist sa na nu pozriet....urcite sa ti podari ziskat dostatok kontaktov.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 20. Okt 2003, 11:06

Ahojte,trochu ste ma predbehli v podobnej teme o ktorej som chcel pisat.Nemohla by sa zaviest rubrika \"Chovatelia exotov SK\".
Ludia by sa lepsie zorientovali medzi chovatelmi a chovanymi druhmi.Nieje chovatel ako chovatel,dalo by verejne upozornit pred neserioznymi ludmi.Zase ak by si niekto chcel zaobstarat nejakeho papagaja,tak by sa mohol pomocou toho zoznamu zorientovat odkial si ho zadovazit.Co vy na to ????

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 20. Okt 2003, 14:23

Dobrý nápad, ja by som súhlasil. Tiež zháňam chovateľov...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 20. Okt 2003, 15:16

Ja s tým nápadom tiež plne súhlasím, len sa trošku bojím aby sa to nezvrhlo na propagáciu kohokoľvek alebo nebodaj chovateľ spropaguje a odporučí sám seba. V tomto prípade by som skôr bral ako etalón odporúčania a tipy našich skúsených členov tu na Parrotklube ako narp. Coala, Jirka atď., ktorých všetci poznáme a vieme, že ich rada nemá akýkoľvek finančné pozadie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 20. Okt 2003, 15:18

Veď práve, že to nebude žiadna inzercia, len prípadné adresy, ak aj to nepatrí k inzercii....:p

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 20. Okt 2003, 16:30

Nemyslim ze by sa to malo zvrtnut na sebapropagaciu,ale skor na zorientovanie sa medzi ludmi.Ved napr. v inzercii kazdy moze podat inzerat ze preda papagaja,ale ak nebudes vediet o koho sa jedna,tak asi budes vahat s kupou.Mohlo by to vyzerat asi tak,ze by bolo meno ,adresa,a chovane druhy.Myslim si ze tymto by sa odseparovali \'chovatelia\' obchodnici,ktorim ide cisto len o busines a nie o seriozny chov.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 20. Okt 2003, 17:07

Súhlasím, že to by bola veľká pomoc pre nás všetkých. Ja som za všetkými desiatimi.

Čo na to ostatní a hlavne skúsenejší majitelia papagájov ?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 20. Okt 2003, 17:08

Plne suhlasim s Nobilis. Z vlastnej skusenosti viem, ze ked som kupoval papucha tak chovatelov (inzeratov) bolo dost. No nastastie som objavil tuto stranku a vsetko dopadlo super. Pomoze to novym a urcite aj nam \"starsim\" clenom.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Po 20. Okt 2003, 17:15

[quote][b]Nobilis napísal: [/b][hr]Nemohla by sa zaviest rubrika \"Chovatelia exotov SK\".[/quote]

a čo ti bráni?
však názov si jej už dal? len ju otvor ako novú tému
ja ju môžem dať ako on-top, čiže bude sa zobrazovať vždy navrchu
pri otvorení malého lexikonu

tam sa to môže umiestniť :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Ut 21. Okt 2003, 13:21

Nemůžeme to mít i pro ČR? Tady se chovatelé nehledají o nic líp.

Co je inzerce? Vždyť každý 2. bude za pár sezón do této rubriky psát mám to a to včetně papírů, můžete se obrátit i na mě.

Jinak jsem pro, tam dávat nejen kladné zkušenosti. Např. za sebe to můžu napsat takoto:

farma Ara - co chovají najdete na www.ara.cz, jsou to ručně odchovaní mazlíčci se všema dokladama a vyšetřeníma, prostě žádné starosti okolo.

p. Červený - plzeňský kraj, nabízí p. cryptoxanthy a jinou droboť. Kupní smlouva a CITES nebyl problém jen mě zarazilo, že nedělá vyšetření ani na ptáky z odchytu, ale ti moji od něj mají PBFD i chlamídie negativní, kontakt případně dodám.

Myslím, že to je takové znění, které říká hodně a na druhou stranu to nejsou žádné údaje kvůli kterým by se případně chovatelé mohli naštvat, že o nich píšeme a oni o tom ani nevědí.
- Modifikované Petra dňa 21.10.2003, 13:28 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 21. Okt 2003, 16:03

Presne tak som to myslel aj ja. Kto bude mať záujem o konkrétny typ papagája, údaje si dá bližšie zistiť u toho, kto chovateľa pozná alebo sa priamo opýta chovateľa.
Takto stačí uviesť len kraj prípadne mesto v ktorom chovateľ býva.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 12:09

Bolo by to super,aj u nás je veľa serióznych chovateľov ktorým záleží na mene a snažia sa predať vtáky v perfektnom stave. Farma v SR podobná Farme ARA?Možno tak o desať rokov,len si predtavte keby ponúkala vtáky zaradené do sk.A cites.Hneď by bolo po farme,bohužiaľ v súčastnosti dosť nereálne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 17:12

Ja osobne som tento rok doviezol 12 ks žakov z Belgicka. Byrokracia je to značná a ešte to skomplikoval aj vtáčí mor, ktorý bol v Belgicku v 1. polovici roka. Ale podarilo sa to.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » St 22. Okt 2003, 17:18

[quote][b] Milan napísal: [/b][hr]Ja osobne som tento rok doviezol 12 ks žakov z Belgicka. Byrokracia je to značná a ešte to skomplikoval aj vtáčí mor, ktorý bol v Belgicku v 1. polovici roka. Ale podarilo sa to.[/quote]

na jednej strane ti síce gratulujem ale na druhej neviem, či ti okrem chovateľov tých žakov niekto ako domácich mazlov kúpi ;)

jednoznačne u odchytového vtáka by som každopádne u teba požadovala PBDF test ako i chlamýdie atď. riziko kúpiť dovozového odchytového papagája za účelom ušetrenia peňazí je pre človeka čo chce žaka ako mazla príliš riskantný :11:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 23. Okt 2003, 11:28

Milan tie žaky z Belgicka sú ručne odchované?Maš to napredaj,máš k nim Cites a vieš pohlavie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » Št 23. Okt 2003, 11:56

@ Peter

kontakt na Milana máš v inzercii kde je uvedný jeho e-mail ako aj číslo na mobil podľa uvedeného má k nim citesy aj endoskopie ;)

ale pochybujem, že sa jedná o ručne dokŕmené jedince :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 23. Okt 2003, 14:25

I já pochybuji a silně.:grr:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 29. Okt 2003, 12:59

Dobre teda takze mozme teda zaviest novu temu ohladom chovatelov.Trapi ma akurat jedna vec,z ktorou si neviem rady.Vedsina chovatelov,ktorych poznam su starsi ludia,a internet im nehovory vela.Ako ich objektivne zaradit do \"databazy\" chovatelov ???

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » St 29. Okt 2003, 13:02

s tým s tebou súhlasím, a aj tí ktorí až takí starší nie sú
nechcú s novými vymoženosťami techniky mať nič spoločné :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 29. Okt 2003, 21:53

Osobne mám dojem, že pri našej úrovni a tvrdosti legislatívy ( CITES) by aj česká Ara -farma mala s prevádzkou na Slovensku problémy.
nemyslím si, že by chovateľia nechodili na net, no asi sa tu zatiaľ nepotrebujú realizovať, kedže na stretnutia a rozhovory majú iné miesta .
m.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 26. Nov 2003, 11:06

Ahojte
podarilo sa zriadit tu rubriku? Jak hladam tak hladam neviem ju najst. Asi to je makacka pozhanat kontakty na rôznych chovatelov:196:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » St 26. Nov 2003, 16:37

Ne zatím není

@coala
nenačneš to? jinak se asi nerozhoupáme

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » Št 4. Mar 2004, 22:10

[quote]@coala
nenačneš to? jinak se asi nerozhoupáme[/quote]

to sa ani rozhúpať nedá dokiaľ sa legislatíva na Slovensku bude nachádzať v takej podobe ako momentálne je :grr:

[center][URL=http://www.parrotclub.sk/video/chovatel.wmv][img]http://www.parrotclub.sk/video/thumb/chovatel.jpg[/img][/URL]
ak chceš prehrať klikni na obrázok prípadne [URL=http://www.parrotclub.sk/video/zip/chovatel.zip]stiahni[/URL] v zipformáte 3,14 MB[/center]

zároveň k celej problematike je zaujímavý aj tento článok uvedený v magazíne chovateľa č 3/2004 od Milana Vávru: [URL=http://www.magazinchovatela.sk/view.php?clanok=631]Ornita alebo Ornitka?[/URL]

úsudok si spravte sami :184:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Mar 2004, 04:14

Ta reportaz je na moj vkus dost kratka aby som si mohol urobit o tom obraz, ale nech je to ako je, nevesti to nic dobreho. Vyzera to tak, ze vsetci maju svoju pravdu...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní