Rozrůstáme se!!

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 21:40

Cau lidicky,

tak je nas zase o jednoho vic. Nase ptaci banda se rozrostla o Tonika, samecka amazonana modroceleho, jak jinak nez z farmy ARA. Bude z nej poradny slon, uz dnes je ve svych peti mesicich vetsi hromotluk nez Tonca.
Tady je prvni fotka, udelana minutu po prijezdu:

[img]http://amazonia.cz/tonik2a.jpg[/img]

A tady je pro porovnani najezena Tonca u jeho klece:

[img]http://amazonia.cz/tonik1a.jpg[/img]

Drzte nam palce, at si na sebe zvyknou a nejsou velke bitvy o teritorium :)

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa coala » St 15. Okt 2003, 21:43

gratulujem :20:

som zvedavá aké bude navykacie obdobie :D
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 21:43

Jirko, teším sa s tebou a už sa tiež teším na budúci odchov ( aj ked to ešte pár rôčkov bude trvať
marek
:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 22:42

Ahoj Jirko,
je to fakt super, že Toňča dostala chlapa, ale ako poznám trochu ju, tak prajem veľa sily a trpezlivosti Toníkovi, lebo Toňča je fakt \"dáma\", na ktorú bude potrebovať mnoho sily.

Zdravím všetkých Eviku;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 00:25

Hi, mam pocit ze Tonikovi sebevedomi chybet nebude a ze si to s Toncou brzo vyjasni :) Kazda dama slevi z idealu, kdyz dostane na zadnici :D

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 08:51

Ahoj Toník sa mi páči :32: . Už by tuším chcel von z klietky. Mám dotaz. Naučia sa Amazoni rozprávať. Podľa literatúri vraj áno. Ja budem mať amazoňanov žltolícich. Evika
P.s. Radšej ale hneď párik

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 10:13

ta druha fotka je super :) ty jejich kukuce :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 12:19

[quote]Mám dotaz. Naučia sa Amazoni rozprávať. [/quote]

To víš že naučí. Tonča nás ráno pozdraví \"Ahoj ptáčku\", řekne si o podrbání \"podrbat, drbydrbydrby\", pak ještě zvládá slůvka typu miláčku, papoušku, Toničko, Toníčku, kokoko kvokáčku, občas vytvoří z několika slov novotvary typu podrbáčku nebo ahojííííčku. Když je naštvaná, bojovně se ježí a pohvizduje melodii \"pec nám spadla..\". Amazoňani kubánští se perfektně naučili jak je volám do vnitřní části voliéry - \"Kubíčku pojď, no tak pojď domů potvoro\", občas prohodí i něco z Tončina repertoáru co odposlechli přes okno.

Musím se někdy konečně dokopat k tomu, abych jejich monology nahrál a v mp3 dal na web :-)

Čau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 12:29

Juj Miško mi tu práve spieva prvú slohu francúzskej hymny. To ho naučil muž. Rozčuluje ma to francúzske R je to niečo ako tř. Inak vyslovuje R normálne. Uf nedá sa zastaviť. Ked ho okríknem začne ešte hlasnejšie. Akoby mu robilo dobre, že mi to už lezie na nervy :( . Keby to nebol vták tak poviem, že je to zlomyselná protiva. No zbohom až sa dostane po karanténe k mojim novým papúchom. Veď ohluchnem fňuk. Hi ale už sa na ne teším keby len ten prevoz netrval tak dlho. Prekliaty byrokrati. Evika

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 12:58

:D Tak Tonča má hezkýho nápadníka, jsem zvědavá co to s ní udělá. Naše Pepča se úplně proměnila. Nejdřív Buba taky odmítala a dávala mu to dost bolestně najevo, ale ted jsou nerozlučný párek. :33:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa petra » Št 16. Okt 2003, 14:17

Jenom pěkně Toničku ochraňuj, stačí, že ji prudí ta malá semetrika :18:

Jóooo jinak......., že ses nam tak smál, že Pepa není modročelý :21:

Jirko prosim prosim, podavej pravidelny raport jako probiha sblizovani. Uvitam kazdy slovo, nebo to haz k sobe na web. Ďík

@evika
[quote]Keby to nebol vták tak poviem, že je to zlomyselná protiva[/quote]

a kdo říká, že není :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 15:04

Blahozelam, tebe aj Tonicke a aj zvysku papagajej rodiny, nech sa vam dari, len tak dalej. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 18:22

Je krásný,je fakt,že chlap to je pořádný.:)Gratuluju!!
@Evika:
To máš jedno,můj papouch umí hymnu italskou.:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 19:44

Tak první kontakt máme za sebou, fotky šupnu na amazonii. Toník se nechal přesvědčit k opuštění své klece teprve pomocí nastaveného klacíku (ruky se ještě trochu bojí, nebyl nijak rozmazlován a ochočován).
Tonča si ho nejdříve prohlídla pěkně z dálky, ale když jsem ji posadil k němu na jeho klec, začala se nafukovat, ježit a bojovně pohvizdovat to svoje obligátní \"pec nám spadla\". Toník se na ni nechápavě podíval, z jeho výrazu ve tváři bylo zřetelně vidět \"co ta střelená baba chce??\", nakonec se otočil a začal si čistit peří. Tonča kolem něj dobrých pět minut tancovala, bojovně nafouknutá s roztaženým ocasem. Poté se osmělila a opatrně ho zkusila zatahat za ocas. To se ovšem se zlou potázala, Toník výhružně zavrčel a ohnal se po ní tak, že zbaběle uletěla za paničkou.
Takže první dojmy jsou docela pozitivní, ani z jedné strany nenastala nějak významná agresivita, Toník se nebojí a nenechá si všechno líbit, myslím že to je docela dobrý start :-)

Jinak Tonda je ještě takový malý gramlavý trdlo, občas trochu neví co s nohama a křídlama, ale to se brzo naučí :D.

Čau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 21:04

Držím palce Tonči aj Toníkovi, nech si padnú do oka. Tonča je určite rada.
Foť, píš a posielaj.

Cmuk, zdraví Yuya a jej andulkovská banda

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Okt 2003, 13:25

Takže jsou tu další zprávy z našeho papouškoviště:

Toník se rozkoukává, z klece si běžně vyleze sám a sám se taky vrátí, když má hlad. S lidskými členy naší bandy se nijak důvěrně nekamarádí, na ruku se nechá vzít většinou jenom když někde havaruje. Nicméně, když ho někdo zajímá, přiletí mu na hlavu (hlavně dlouhovlasým, že by si myslel že jde o paní Pádkovou, která ho jde nakrmit??). Jediný člověk, kterého pustí k sobě hodně blízko, je naše Jaruška. Nechá se vzít od ní na ruku, spokojeně s ní křoupe mrkev z jedné pusy (její).. Jediný problém nastal, když se Toník rozhodl podrobit její ucho zkoušce pevnosti :).
Tonča ze své klece po vypuštění letí okamžitě za Toníkem, naparuje se a tancuje kolem něj, ale až na občasné pošermování zobákama nedochází k žádné agresivitě. Dneska jí Toník nastavil hlavičku a nechal se od ní podrbat za krkem, včera dokonce Tonča učinila cosi jako pokus o krmení!! Klepu na dřevo, aby to takhle dál pokračovalo.
Nedá se nic dělat, budu muset začít intenzivněji pracovat na jejich nové společné voliéře. Nojo, ale co s jejich současnými klecemi? I když do jedné dám meyeráky (snad tu samici konečně seženu..), jedna zbude prázdná..........

Čau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Okt 2003, 13:39

Ahoj Jirko,
jsem fakt ráda, že to pokračuje tak dobře. Oba dva jsou nádherní. Tonička se projevila jako pravá ženská (HA HA HA) No já si myslím, že si s tou druhou klecí poradíš - třeba tam přibude zase jeden páreček opeřenců.:D
Těším se na další info - je to lepší jak telelenovela, no nemám pravdu:70:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Okt 2003, 19:28

a jak velkou klec potřebují 2 amazoňani aby byli spokojeni? Já taky uvažuju o druhém, ale zatím mám klec asi 70 x 100 x 130. Stačilo by to dočasně pro dva? Samozřejmě prolety po pokoji každý den. Nebo je taková klec pro dva příliš malá?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Okt 2003, 19:57

No nejlepe volieru s pruletem tak alespon 3 m na delku :)

Ja se s novou kleci potrebuju vejit do prostoru o pudorysu cca 130 x 90 cm, na vysku jak to vyjde.. Tezko stanovit nejaky minimalni rozmer, je potreba aby meli moznost pohybu aniz by po sobe slapali, aby si mohli sednout i kousek od sebe (prece jen soukromi obcas potrebuje kazdy, i papousek).. Samozrejme pri chovu takhle v kleci v mistnosti je dulezite umoznit jim prolet.

George, kazdopadne ti to docasne stacit nebude, zapomen ze bys mohl noveho ptaka jednoduse supnout do klece ke staremu, to by dopadlo spatne. Nejdriv si na sebe musi zvyknout, a pak je dat nejlepe do jine klece, jinak se nevyhnes soubojum o teritorium..

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Po 27. Okt 2003, 07:01

jo to je jasné, ze začátku bude mít nový papouch jinou klec, ale až si na sebe zvyknou, tak jsem chtěl tu stavající klec poměnit (dát jinde bidélka, hračky, atd..) a nechat je zatím v te staré kleci. Voliérku bych postavil někdy na jaře, protože jeď už je zima a kdo to má v té zimě dělat :) mi by vyšla voliéra 1x2x2 m to by mohlo stačit ne?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Po 3. Nov 2003, 10:44

Čau lidi,

takže další update informací o Toníkovi. Už se pěkně rozkoukal, poletuje si kam se mu zlíbí a havaruje jen občas, když zaletí někam, kde to ještě nezná.
Ale co je bomba: za těch pár dní u nás se naučil kecat!!!! Dneska jsem ráno četl v posteli noviny, a Toník vedle měl kecací pětiminutovku.. Umí \"Ahoj\", \"pójď,\" \"Toníčku\" a \"ptáčku\". Je vidět, že si rychle osvojuje repertoár své kolegyně Tonči, aniž by ho někdo z lidí vyloženě učil mluvit. S takovou bude za půl roku dělat Amazonii.cz tiskového mluvčího :D.
Jinak pohodové soužití s Tončou pokračuje i nadále, žádné podstatné šarvátky se nevyskytují. Už jsem je několikrát přistihl, jak si vzájemně probírají pírka na hlavě, včera si spolu vlezli do Toníkovy provizorní klece a žrali z jeho misky.
Lidi, držte nám palce, ať to takhle pokračuje dál. Jsem mile překvapen, čekal jsem ze začátku větší boje :).

Ahoj Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Po 3. Nov 2003, 14:19

Tak to ti srdečne gratulujem!!!!! Ani neviem, čo k tomu dodať....:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa lola » Po 3. Nov 2003, 15:35

Jirko,

ty ako skúsený chlap dobre vieš, že všetko je na začiatku ružové, láska je veľká až to praská, samé pusinky, mojkanie. A potom príde tvrdá realita. :D

Ale aj napriek tomu držím im obom palce;)

Ahoj Eviku

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Rozrůstáme se!!

Príspevokod užívateľa coala » Po 3. Nov 2003, 16:13

držím palce aby im to tak vydržalo :32:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

super

Príspevokod užívateľa lola » Po 3. Nov 2003, 16:24

:108: mas to na dobrej ceste,len to netreba zakriknut.
[hr] :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných