Chcem druhého papagája, ale..........

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 11. Okt 2003, 18:23

Ahojte

Už teraz sa zamyslam nad tym, ze by som si buduci rok rad zaobstaral druhe papagaja. Chcem si najskor plne ochocit svojho Alexa a potom zakupit druheho papagaja aby cez den nebol tak sam. Ak by sa zniesli mozem ich mat pustenych pocas celeho dna. Moj Alex mam teraz 7 mesiacov. Prezrel som si forum a precital nazory na podobne temy avsak mam este nasledovne otazky, ktore my Vy ako skuseni chovatelia urcite zodpoviete :

1.) Je naozaj najvhodnejsi cas na druheho papucha cim skor, nemam pockat kym moj Alex bude dospely a ptom pridruzit dalsieho ?

2.) Predpokladam, ze sa rapidne zvysi hlucnost. Teraz je to snim super lebo spi (aj cez vikend) pokila my nevstaneme a nebuntosi cely vchod napr. o 5.00 rano.:grr:

3.) Je vacsia sanca ze sa zblizia ak to bude rovnaky druh ? Pravdu povediac mozno by som rad choval aj iny druh (vidim ze aj vy mate zakov s amazonanmi pokope a da sa to)

4.) Nechcem chovny par je teda mozne vybrat opat samca alebo to a priori nerobi dobrotu ?

Dakujem za odpovede a pripadne ostatne rady k chovu dvoch papuchov. Ja to zatial vnimam velmi jednoducho - 1 papuch = 1 radost, 2 papuchovia = dvojita radost (na starosti nemyslim) :D

Ice:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Okt 2003, 11:55

ad 1. pokud chces par, tak necekej. Pokud spolu budou od mladsiho veku, je vetsi pravdepodobnost, ze budou spolu harmonizovat.

ad 2. hluk pravdepodobne naroste, rozlozeni v case se nezmeni. Nasi amazonani se taky ozvou teprve az se kolem nich nekdo pohne.

ad 3. je daleko vetsi sance, ze starousedlik prijme noveho jedince stejneho druhu opacneho pohlavi nez vetrelce jineho druhu, i kdyz se najdou vyjimky potvrzujici pravidlo.

ad 4. dva ptaci stejneho pohlavi se po case z nouze zacnou chovat jako par. Proc se vyhybat paru? Ochudis se o moznost pozorovani jejich chovani. Jestli mas obavu o to, ze by si vystacili sami a prestali cloveka vyhledavat jako partnera, tak vez ze tomu tak neni.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » St 15. Okt 2003, 15:32

ad 3/ asi bych uz volila stejny druh a dalsi pak do foroty, svym zpusobem jestli 1 papousek nebo 10, to uz je na uklid stejny. Pepa si sice s hnedohlavima rozumi, ale myslim, ze stejny druh by mu lip sekundoval (alespon pokud muzu posuzovat z navstev u jinych papousku)

ad 4/ pokud jsem slysela, tak kdyz jsou oba ptaci stejneho pohlavi, casem se jeden z nich zacne chovat jako to opacne pohlavi

ad 2/nevim jak moc se zvisi hlucnost, to je koneckoncu ten duvod, proc jsem misto Pepinky poridila hnedohlavy. Ale je fakt, ze ted kdyz je ma Pepa vedle sebe, tak si vzajemne stebetaj a Pepa na nas alespon neporvava at uz vstavame.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 17:32

Ďakujem za vaše komentáre. Momentálne sme sa s mojou partnerkou rozhodli, že ak dokúpime druhého papagája tak až budúci rok aby sme mali dosť času na úplné ochočenie toho súčasného.

Chcem aj aby to bolo mláďa z budúcoročného odchovu. Asi zvolím inú farebnú mutáciu alexandra (modrého alebo zeleného). Dúfam, že to nebude vadiť. Skúsim vybrať samičku (nebojte sa neplánujem v budúcnosti žlto-modré mláďatká).

Už som si objednal voliéru nech má dosť miesta 140*70*46 cm. No neviem ale asi si nechám aj tú starú klietku keď prinesiem toho nového. Asi by nebolo vhodné ho len tak vopchať do klietky k Alexovi. Myslím ,že ich budem držať oddelene až kým neochočím aj toho nového (aspoň na úroveň že pôjde na ruku a nebude sa ma báť)

Majte sa pekne

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní