otazka ohladom peria mojho FILIPKA

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 20:29

Zadovazil som si papagaja FILIPKA- amazonan modrocely-samcek. Ma 17 mesiacov a je velmi mily. pri lepsej prehliadke som si vsimol, ze ma v oblasti kde sa spaja trup a krk miestami tale zvlastne perie, akoby sedive, alebo take sive-prachnivé- nie doslovne, ale viditelne mu to nevadi. Poradi mi niekto ako to mozem odstranit?[EMAIL]e_color@nextra.sk[/EMAIL]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Ut 7. Okt 2003, 20:46

neviem či ti dobre poradím nakoľko môj amazoňan má len 5 mesiacov ale už preperuje a tohoto šedivého peria má neúrekom je to také drobné úplne jemné perie

podľa mňa je to normálna podstielka ale počkaj až prídu tí čo majú amazoňanov tí ti budú vedieť povedať bližšie :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 8. Okt 2003, 10:43

Z tve otazky neni zrejme, zda jde o spodni prachove peri nebo svrchni kryci peri. V obou pripadech si z toho nic nedelej, prachove peri muze vykukovat v mezerach po vypadenych krycich perech, která brzy dorostou. Pokud jde o poskozena kryci pera, po prepereni se vymeni. Nicmene, k presnejsi odpovedi by se hodila fotka, nemas moznost vyfotit papoucha digitalem a supnout to sem nebo na muj mail??

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » St 8. Okt 2003, 10:49

[quote][b]Jirka Amazonia napísal: [/b][hr]prachove peri muze vykukovat v mezerach po vypadenych krycich perech[/quote]

a odkedy majú amazoňani prachové perie :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » St 8. Okt 2003, 11:04

coala a jak bys nazvala to co lítá s Pepi? vrchní to jako ty barevný ty vypadají jako peříčko jak by ho namalovali děti a prachové (alespoň já jim tak říkám) jsou takové ty chumáčky heboučký co má vespod (jako spoďáry :42: ) a jestli ty myslíš takový ten pudr co padá z žaků, tak ten padá z amazoňanů taky, když je dýl nevykoupeš, i když míň. :89:

Jinak nevim jestli je to OK, ale moji hnědohlavý jsou taky takový flekatý. Jsou mladý a nevim jestli jim leze spodní nebo je to nějak odbarvený vrchní peří, ale každopádně se teď postupně dopeřují do normálna.

[quote]kde sa spaja trup a krk miestami tale zvlastne perie[/quote]

náš Pepa to tam má takový řidký (asi aby mohl vůbec pohnout hlavou :21: ) a šedý peříčka jsou převážně na spodní části krycích per

Zkus to víc popsat.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » St 8. Okt 2003, 11:12

ja viem ja som len rýpala do Jirky, nakoľko sa vždy hovorí, že prachové perie majú z tých väčších len žakovia a kakaďáci a z malých andulky a korely :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 8. Okt 2003, 11:56

Aby nedoslo ke zmateni pojmu: prachove peri ma kazdy ptak, i slepice. To co lita ze zaku, kakadaku atd. je tzv. pudr, ktery se prave z tohoto prachoveho peri vytvari.

Cau Jirka :89:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný