Funění mojej pyrury

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 13:18

Ahojky!
Tak ted nevím, moje Pepina nějak divně začala funět, vždy když se k ní přiblížím, tak to jde hezky slyšet, jako kdyby strašně rychle těžce dýchala. Že by byla nějak nemocná mi nepřipadá, nos má čistý. Spíše si myslím, jestli to nevyvolává alergie na moji osobu. Nemáte někdo zkušenosti, že papoušek, který vás nepřijal takhle funí? Její útoky na mě se staly zákeřnější, ted už mrška v rychlosti přistane, rafne , visí jako klíště a než ji zklepu, tak ochutná moje masíčko:grr:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Funění

Príspevokod užívateľa coala » Ut 7. Okt 2003, 13:38

Ahoj Oli,

ja to poznám toto robí na mňa Bubina :D
keď je mimo klietky aj príde na chrbát alebo si zoberie maškrtu z ruky
ale len vtedy, keď vidí že došiel aj Beto sama nepríde

keď boli vonku vo veľkej voliére prišla mi občas aj jemne ozobávať prsty
ale teraz keď ich mám kvôli zime vnútri akonáhle sa priblížim ku klietke
našuchorí sa ako Beto na obrázkoch a \"funí\" a \"funí\" a samozrejme sa snaží zaútočiť, v jej prípade si ale chráni svoje územie čim je klietka a búdka

ja mám pocit, že začínajú dospievať a že na nich lezie ich obdobie, teda začínajú sa prejavovať ich pohlavné pudy a vtedy sú v tomto období papagáje agresívnejšie než zvyčajne ;)

takže nič si z toho nerob, nie si sama :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 16:32

papagaje rodu pionus to maju vo zvyku robit, ked su v strese, alebo sa im nieco nepaci.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Ut 7. Okt 2003, 19:42

muj amazoňan někdy tak divně dělá chch chch ch ch ch a přitom se na něco dívá (ja nic nevidím) roztáhne křídla a couvá, jako by se něčeho bál. Někdy to dělá i při hraní když je do toho moc zabraný:D je to normální nebo to chčení něco znamená?

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Funění

Príspevokod užívateľa coala » Ut 7. Okt 2003, 20:42

@ george

tvoj amazoňan je ti zrejme oddaný ochká na teba buď ako na samičku alebo samčeka podľa toho čo máš

považuje ťa za svojho partnera :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » St 8. Okt 2003, 06:55

to nedělá na mě (aspoň se mi to nezdá) většinou si obletí pokoj sedne na klec a tam chchchčí :) někdy i v kleci když si hraje. Co to je zatím ještě nevím, ale teoreticky by to měly byt samička (žeby po mě jela? 8) )

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Funění

Príspevokod užívateľa petra » St 8. Okt 2003, 10:49

Pepa taky funí a taky jen na mě. Je to takové sípání a přitom nevipadá, že by mu cokoliv dělo. Asi to má od nervů, že já pouze trpěná si dovolila se přiblížit. Je ale fakt, že co udržujeme dobré vztahy, tak to už dlouho neudělal. Jenže on má teď na práci jak nás zakousnout, že se bavíme i s malým a velkým. :23: :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Okt 2003, 19:58

@ Coala
no nevím nevím, Pepině jsou asi 3 roky , takže snad pohlavně už dospělá je, Bubovi je skoro půl roku, takže ten má čas, jen doufám, že mě pak taky nezakousne. Takže když se to tak vezme, Pepča je chudák. Má chlapa, který ještě neví, na co to má a jak použít, takže možná ona je agresivní z toho, že je tááák moc :52: nadrž..... a ten malý zelený si jen hraje a hraje, stojí jí na hlavě, leze po zádech.:10: No uvidím, co se z toho vyklube.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Št 6. Nov 2003, 12:36

Kato si taky \"rád\" zafuní, ale jenom, když jej škádlím. Máme takovou snad docela legrační hru, kdy se jej snažím chytnout za červený ocas, což on bytostně nesnáší. Pokud se mi to povede, tak Kato zachuní a okamžitě vystartuje si do mně klovnout. A já pak držím:-)) Tak před tím útokem vždy funí. A když už ale má této hry plné kecky, tak to vrčí. A to už vím, že hra dostává vážnější charakter a klování bude i bolet....

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra

Funění

Príspevokod užívateľa petra » Pi 7. Nov 2003, 17:21

@ Kato
to bude tím, že papouši jsou na ocas hodně citliví, podobně jako kočky. Ale alespoň víš kdy máš ještě čas utéct :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Pro Petru

Príspevokod užívateľa lola » Pi 7. Nov 2003, 17:26

Já vím, že jsou na ocásek citlivý. Dokonce jsem to i někde četl. Ale Kato začíná své mazlení právě tím, že přilítne k ruce, a cpe hlavu do ruky, abych jej drbal. Pak je druhá fáze, kdy si chce hrát na zlobivého a to schválně provokativně nastrkuje svůj ocas a začíná hra na klovanou, kdy On furt vítězí...

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra

Funění

Príspevokod užívateľa petra » Ut 11. Nov 2003, 15:28

Tak to máš dobrý, že si tak chce hrát. Jen ho s tím zlobením nenech taky úplně vyhrávat, nebo až bude starší, tak vypiluje kousací taktiku a už se ti to tak líbit nemusí. Papouch dokáže pochopit: kousat nesmíš, žužlat jo, ale stejně vždycky bude zkoušet a pokukovat co mu ještě dovolíš. :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Pro Petru

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 17:21

To už jsem skoro pochopil. (ruka se už pomalu hojí..) No a včera mě krásně překvapil. Jak jsme večer blbli, tak přiběhl, lehce klovnul (nebolestně) a hned zakřičel \"auuu\" to jsme všichni padli smíchy a on se pak přidal a řechtal se s náma. Pak se jeho au opakovalo asi ještě 5x. A večer zalezl do klece a koukali jsme na něj, jak si hraje s ořechem, který jsem mu nenaštípl (ty ještě neumí otevřít) a v průběhu hraní, jak jej držel v pacičce, tak mu zobák zklouznul a on se kousnul. Hned poté zvolal \"auuu\" a to jsem taky nevydželi....

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra

Funění

Príspevokod užívateľa petra » Po 17. Nov 2003, 18:05

no, alespoň, že chápe co auu znamená, jak to má odzkoušené na sobě, tak to je supr :21:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Nov 2003, 09:55

Možná to nemá s touto diskuzí moc společného, ale od doby, co Kato začal funět, tak si občas večer lehne na dno klece a tam taky spí. Ne vždy, ale občas. A nechce na bydýlko, aby tam usnul jako pták. Není mu prosím něco????
Děkuji.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Funění

Príspevokod užívateľa coala » Ut 18. Nov 2003, 10:33

[quote][b]Kato napísal: [/b][hr]Není mu prosím něco????[/quote]

no možno sa ti tá tvoja samička chystá zniesť vajíčko :D

žarty stranou neboj sa nič jej nie je ale na to, že ti niekedy môže zniesť vajko sa priprav to sa ti stať môže :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Nov 2003, 14:34

[quote][b]Coala napísal/a: [/b][hr][quote]
žarty stranou neboj sa nič jej nie je ale na to, že ti niekedy môže zniesť vajko sa priprav to sa ti stať môže :112:[/quote]

No ja viem, že asi stále dobiedzam, ale myslíš, že to može byť známka toho, že to je samička (veď sa volá KATO:10:)
A počul som o tom, že možu znášať vajíčka (neoplodnené). Nevieš prosím v akom veku sa to asi približne dá očakávať?
Vďaka.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Funění

Príspevokod užívateľa coala » Ut 18. Nov 2003, 17:16

neviem presne kedy môže samička žaka zniesť neoplodnené vajíčko to je vec individuálna

hovorí sa, že žakovia dospievajú v štyroch až šiestich rokoch
ale na druhej strane sú aj prípady kde zahniezdili aj dvojroční žakovia a odchovali mladé

takže tu je ťažko radiť uvidíš sám

čo sa týka tvojej Kačenky tak už som ti tu raz písala, že podľa fotky sa mne zdá, že máš samičku

preto do teba aj rýpem :136:

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Funění

Príspevokod užívateľa irena » Ut 18. Nov 2003, 19:37

Kato co máš z toho, náš kocour měl taky koťata:D.Coalo nemůžeš se kouknout i na Lorču?:10:
Ahojte Irena
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Nov 2003, 20:17

[quote]Kato co máš z toho, náš kocour měl taky koťata[/quote]

:D, jenze u kocoura staci kouknout pod ocas, u papousku to tak jsednoduchy neni :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Funění

Príspevokod užívateľa coala » Ut 18. Nov 2003, 22:20

@ Irena

z tých záberov čo sú v galérke si nie som istá
nemáš bližšie zábery a Lorči ako celku?

môžeš mi to poslať aj na mail :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Funění

Príspevokod užívateľa lola » St 19. Nov 2003, 10:03

To by mi predsa Kato neurobil:grr:
Kato a baba? Coala, že ty si len vymýšľaš;)

Teraz som sa Kata pýtal, kto je a zaryto mlčí. Tak asi to bude naopuzaj Kačenka:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní