karanténa

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

karanténa

Príspevokod užívateľa petra » St 1. Okt 2003, 13:48

Ahoj všem. Jak konkrétně postupovat, abych nenakazila své papoušky případně nakaženým novým papouškem. Jedná se mně zejména o PBFD (protože chlamidie jsou hotové hned). Nebo si mám dát pozor ještě na další zákeřné nemoci? U nás je to tak, že nově příchozí papoušek je v samostatné místnosti a chodí se k němu 2x/den při krmení. Dokud nemám vyšetření (bakterka, chlamidie, PBFD), tak se i převlékáme, misky vůbec nepříjdou do styku s našima papouškama. Poté se převleču a umyjeme si ruce mýdlem. Stačí takové dodržování hygieny nebo je to pořád málo? Je mně jasné, že vir PBFD se nepřenáší jednodušše, ale riziko asi vždycky je. Stačí ji jen umýt ruce (tzn. část, která s ptáky, klecí a miskama skutečně přišla do styku) nebo to chce komplet sprchu i s vlasama? Stačí na to mýdlo nebo si mám pořídit nějakou desinfekci a jakou? Má se člověk vyvarovat už rizikových prodávajících (prostě o někom se říká, že u něj PBFD je), nebo stačí dodržet karanténu u sebe? Taky každý chov nemusí být ještě nakažený komplet ne? Jak zjišťuji tak spousta chovatelů své ptáky nemá testováné vůbec, takže ani netuší jestli něco zavlečené mají. S Pepou totiž dost cestujeme, takže si nemůžu dovolit riziko, že by se nakazil a pak z něj byl přenašeč. Předem děkuji za každou radu a zkušenost. Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

karanténa

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Okt 2003, 16:41

myslim ze bys mela po navsteve v mistnosti s novym papouskem spalit vsechno obleceni cos mela na sobe (:153: a :154: nestaci) a cela se vykoupat v desinfekci :63:
ba ne myslim ze to co delate staci az dost :30:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

karanténa

Príspevokod užívateľa lola » Št 2. Okt 2003, 10:43

Asi je najednoduchsie zohnat si papagaja od chovatela ktory uz urobil testy na tie najbeznejsie virusy a neduhy, zarucuje certifikatom, ze sa u neho taka choroba nevyskytuje a ktory uz zaplatil poistku, tym to je vybavene, stoji o nejaku tisicku viac ale stoji to za to, poistka ti kryje aj vtaky ktore mas uz v chovu.....
Inak Chorob je strasne vela a ak by si ozaj chcela to mat iste tak to by si ho musela izolovat par mesiacov v nejakom inom byte ;)
Ja sam so prisiel na to, ze lepsie je byt pribercivy pri vybere chovatela, ako papagaja. Kvalitny, zdravy ;) chovatel - Kvalitny a zdravy papagaj.
Maj sa.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

karanténa

Príspevokod užívateľa lola » Št 2. Okt 2003, 21:02

No s tim pojistenim, to je u nas zatim sci-fi :D

O to vic je dulezity vyber chovatele, presne jak to rika Gery1.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

karanténa

Príspevokod užívateľa lola » Pi 3. Okt 2003, 10:12

Karantena: vo vseobecnosti 30-35 dni, testy na PBFD,
polyo, chlam. by mali stacit. Robi Genservice v Brne.
Ochranne odevy su v poriadku, karantena krmena a
osetrovana po ostatnych vtakoch. Zabezpecit dobre vetranie
karanteny a aj osetrenie obuvi.
Kto na Slovensku poistuje vtaky? Viete o niekom takom?

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

karanténa

Príspevokod užívateľa petra » Pi 3. Okt 2003, 12:50

Gery právěže sehnat vůbec chovatele co odchovává hnědohlavý je problém. Prostě jsem se do nich scvokla a sháním ještě 1,1. Dík za uklidnění, alesopň vím, že by to mohlo být OK. Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

karanténa

Príspevokod užívateľa lola » So 4. Okt 2003, 11:08

K pojisteni:

jedina pojistovna, ktera se po jistem zdrahani byla ochotna o zviratech bavit, byla Ceska pojistivna. Jejich nabidka znela na pojisteni POUZE PROTI KRADEZI, rocni pojistne cinilo 10% z pojistne castky resp. ceny zvirete. O nejakem pojisteni zdravotnich rizik, urazu atd. nebyla z jejich strany vubec ochota jednat. Nedalo moc prace spocitat, ze za penize vyhozene za jejich nabidku muzu kazdych 10 let zdvojnasobit chov a nikomu neda moc prace uhodnout, kam jsem je s jejich nabidkou poslal.
Nevim jaka je situace dnes, ale predpokladam, ze za rok se tak dalece nezmenila.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných